Sen Bizim Başkanımızsın

SEVGİLİ DÜNYA İNSANLARI. BUGÜN HEMŞİNDE BAŞAR CUMBUR HEMŞİN BELEDİYE BAŞKANLIĞI SEÇİLERİMLERİNDE SEÇİLMEK İÇİN GEREKLİ OYU ALAMADI. AMA HEMŞİN KAYBETMEDİ, HEMŞİN YENİLMEDİ VE AYNEN DEVAM EDECEK. BUNDAN HİÇ KİMSENİN ŞÜPHESİ OLMASIN. ÇÜNKÜ BAŞAR HOCA SAĞDIR VE OKUTTUĞU CEVHERLER ONUN VERDİĞİ İNSANLIK VE MEMLEKET SEVGİSİNİ KAYBETMEDİĞİ SÜRECE HEMŞİNİN GELECEĞİNDEN KİMSE ENDİŞE ETMESİN. O BELEDİYE BAŞKANLIK GÖREVİNİ KAYBEDERKEN ÇOK DAHA HIRSLI BİR HEMŞİN SEVDALISI OLDU. ASLINDA HEMŞİNLİ AKP VEYA NEYE OY VERDİLERSE ONUN SEVDALILARI ÇOK DAHA GÜÇLÜ BİR HEMŞİN SEVDALISI YARATIP ONU KARŞILARINA ALDILAR. BU GÜNDEN SONRA UNUTMAYINKİ HEMŞİNİ BİR ADIM GERİ GÖTÜRECEK OLANLAR HER YERDEN BAŞAR CUMBUR SESİNİ DUYACAKTIR. GECE RÜYALARINDA BİLE CEĞALVERDEN, ÜSKÜRTTEN, KİTODAN, GELECEK SESTEN ÜRKECEK VE O KORKUYLA YAŞAYACAKTIR. 29 MART AKŞAMI BAŞAR HOCAYI OMUZLAYAN YÜREKLER ASLA YENİLMEDİ VE SUSMAYACAK. HEMŞİNDE DİREKT ADIYAMAN TERMİNALİ KURMAK İSTEYEN VE ONLARIN YALANLARINA KANANLAR BİZ BURADAYIZ. O DÜŞÜNCEYİ BİLE SİZİN KAFANIZA YIKARIZ. ALDIĞINIZ EMANETİ HEMŞİNİN DEĞERLERİNE SAHİP ÇIKARAK DAHA İLERİ GÖTÜRÜRSENİZ ALKIŞLAR VE YARDICI OLURUZ AMA AKSİ OLURSA UYUMAYIN ÇÜNKÜ KABUSUNUZ OLACAĞIZ. HEPİNİZE SEVGİ VE SAYGILAR SUNARIM.
      :P
      Hayır avukat hanım !

Ben Halim beyin avukatı değilim.Yazılarıma bakacak olursan söylediğim şey seçim sonucuna saygılı olundan ibarettir.

Bugüne kadar Başar bey tüm Hemşin'in Başkanıydı.Seçmen böyle murad etmişti.Bugünse aynı seçmen Halim beyi tercih ediyor.
      Mesele bundan ibarettir.

Hemşin'de oy kullanmadım.Ancak Hemşin sizin kadar benim de...

Orada doğdum,orada mülküm var...

Canım ne zaman arzu ederse geri dönerim...

Yüksek müsaadelerinizle (!) bundandır ilgi ve alakamız...

Üç beş tane CHP fanatiğine meydanı bırakmaya niyetim yok !..
      İnsan isterki yarışı kazanan alkışlansın.
      Önce görevde olana da ,
      Yaptıklarından ötürü teşekkür edılsın.
      Belki eden arkadaşlarımız vardır bilmiyorum. Fakat yazılanlar bir ülkede demokrası olmadığı izlenimi vermekte.
      Çünkü seçim sonucunda herne olursa olsun.Kim kazanırsa kazansın.
      Demokrası kazanır.

Hemşin toplumu iç içe yaşayan bir yerleşım birimi.
      Çoğu zaten biraz araştırma yapılsa akraba.
      Peki kazanıldığında hemşin halkının hepsi kazanmazmı ?
      Önce yapılacak hizmete bakılmalı arkadaşlar.
      Daha sonra olumlu veya olumsuz eleştırı.
      Önceki başkan Sn.Başar CUMBUR beye Bende hizmetlerınden dolayı teşekkür eder .Hayatının sağlık ve mutluluk içerisinde geçmesini temenni
      ederım.
      Çünkü hemşin halkı kendisini çok sevdiği ortada.
      Değerli öğrencileride kendilerini üzmesin Onların üzüntüsü değerli öğretmenleri Sn Başar hocayıda üzer.
      kimsenin chp fanatiği olduğu filan yok dikkat ederseniz konuda chp lafını kullan ilk sizsiniz...gelişen olaylardan ve 28 mart gecesinden ne kadar haberiniz var bilmiyorum ama emin olun herkes bu sonucu saygıyla karşılanasını bilir..çünkü hiçbir başar hoca taraftarı çirkeflik yapmaz...tıpkı seçim çalışmalarında yapmadığı gibi..

saygılarımı sunarım...
      Adımız İmzamızdır..! SERDAR COŞAR
      Yazar: sabuncuoğlu Tarih: 30.03.2009 Saat: 15:40

SAYIN ERCAN GÜRDAL. SİZİ TEBRİK EDER BAŞARILARINIZIN DEVAMINI DİLERİM. SİZ EĞER HEMŞİNİ KENDİ İSTEDİĞİNİZ ŞEKLE OTURTMAK İSTİYORSANIZ HODRİ MEYDAN. BENİM YERİMİ İYİ BİLİYORSUN. ŞU ANDAN SONRA ATACAĞIN BURAYLA İLGİLİ HER ADIMIN TAKİPÇİSİ OLACAĞIM. BENİ HİSSEDECEKSİN. MERAK ETME.

Sayın Ali Sait Bey
      Bu yazınıza çok gücendin
      Ercan Gürdal'ı tehdid ediyorsunuz gibi geldi bana ;)
      bunlara gerek yok sizi sukunete dagvet ediyorum
      Ercan beyinde karnı bunlara toktur ;) ;)
      sizi relax olmaya dagvet etsem
      meydana falan değil hem hangi asırda yaşıyoruz
      Ali bey mümkün ise listenin başında olmak isterim
      bunlara gerek yok Hemşin doğru bildigine oy verdi sizde
      makamlar ve mevkiler kalıcı değildir bilakis inanıyorumki
      kazanan Hemşin oluçaktır
      HERKES HEMŞİNİ SEVEBİLİR AMA HERKES HEŞİNLİ OLAMAZ
      HERKES HEMŞİNLİ SEVEBİLİR AMA HERKES HEMŞİNLİ ALAMAZ

Doğrularımı götürücek kadar yanlış yapmadım bu hayatta çok sıkıştığım yerlerde boş bıraktım soruları... şimdi bıraktığım boşlukların birindeyim kimsenin doğrusunu götürmedim ve en önemlisi kimsenin yanlışı olmadım..!
      Başlık şöyle taktir edilmiş ;

Sen bizim başkanımızsın !

Başar bey taraftarlarının,yine Başar beye yönelttikleri bir tür ağıt !..

Beterin beteri var !
      Zira, gelen yazılardan da anlaşılıyor ki ;
      Başlık, sözkonusu taraftarlarca Halim bey bizim başkanımız değildir anlamına da geliyor !

Seçmen aynı seçmen...
      Dün Başar beye görev veriyor,bugünse tercihini Halim beyden yana kullanıyor...
      Demokrasi halk iradesi ise,herkes sonucu kabullenmek durumunda değil mi ?

CHP ifadesi geçmiyor bu yazılarda...

Doğru...

Ama,yukarıya sadece bir örneğini aldığım Adıyaman'a direkt terminal şeklindeki ifadede (ve tabi pek çok ifadede) CHP üslubu adeta kulak tırmalıyor !

Sizin çirkeflik diye ifadelendirdiğiniz tamda böyle bir şey olsa gerek !..

sayın başkanım Sevgili Başar Hocam

Selamlar.
      Öncelikle bir hemşinli, daha sonra bir dasklı olarak Başar hocama saygılar sunuyorum. O bizim her zaman yüreğimizin gönlümüzün başkanı.
      İkinci olarak ise kahroluyorum. Rize'yi ve Hemşini bu şekilde görgüğüm için. Umarım geri kalan Hemşin ve Rize'de bir an önce kendini tedavi eder ve aslına kavuşur.
      Yazar: sabuncuoğlu Tarih: 30.03.2009 Saat: 16:40

SAYIN ERCAN GÜRDAL. SİZİ TEBRİK EDER BAŞARILARINIZIN DEVAMINI DİLERİM. SİZ EĞER HEMŞİNİ KENDİ İSTEDİĞİNİZ ŞEKLE OTURTMAK İSTİYORSANIZ HODRİ MEYDAN. BENİM YERİMİ İYİ BİLİYORSUN. ŞU ANDAN SONRA ATACAĞIN BURAYLA İLGİLİ HER ADIMIN TAKİPÇİSİ OLACAĞIM. BENİ HİSSEDECEKSİN. MERAK ETME.

Ben bir şey anlamadım !..

Tehdit mi sözkonusu 8o

İzah edilir mi bilemiyorum,ama izaha muhtaç buluyorum !

........

Dask mensubu bir katılımcı, sonuç itibariyle kahrolduğunu dillendirmiş !

Demokrasilerde bireysel kahır bir şey ifade etmiyor ! Seçim sandığı değil midir fanatik taraftarı bir çırpıda bertaraf eden ?!
      El hak,öyledir :D

Dikkat çekici olan,daks mensubiyetine özellikle vurgu yapılıyor olması !

Dask ve benzeri oluşumlar;halkın seçtiği ile değil,özellikle "bir isim" peşinde koşuyorsa burada bir bit yeniği aranmalı diye düşünüyorum !

Ne iş kardeş diyor,merakla bekliyorum ?!