Seçim

Öncelikle Sayın Başar Cumbur Başkanımıza görev yaptığı süre içinde yaptığı hizmetler için teşekkür ediyor, bundan sonrakı yaşamında sağlık ve mutluluklar diliyorum..

Yeni seçilen Başkanımız Halim Bekar kardeşimimize de hayrlı olsun diyor ve başarılar diliyorum.

Türkiye genelinde de seçim sonuçlarının hayırlı olmasını diliyorum..
      BU BAŞLIĞI AÇTIĞIMDA SEÇİM ÇOKTAN BİTMİŞ, SONUÇLANMIİ HEMŞİN BELLİ OLMUŞTU.

DİKKATİMİ ÇEKEN ŞEY.. 8o

HİÇ KİMSE NE YENİ BAŞKANI, NEDE AKP YI VE NEDE HEMŞİNİ VE HEMŞİNLİYİ KUTLAMIŞTI.

BUGÜNDE BAKIYORUM BİR İKİ KİŞİDEN BAŞKA KİMSE BUNU YAPMAMIŞ.

HALİM BAŞKANA BAŞARILAR DİLİYORUM.

:D
      YUKAKAPİLİ
      Yazar: saksu Tarih: 23.12.2005 Saat: 23:59

SAĞOLASIN BAŞKANIM
      Gelişim TV’nin Başar Cumbur Hocamızın bu akşam 21.00’de konuk olacağını duyunca Dursun Ali Yıldırım kardeşimizin sitesinden Gelişim TV’ye bağlandım ve programı sonuna kadar da seyrettim. Program sonunda edindiğim izlenimleri madde başlıkları halinde açıklamak istemek maksadı ile bu yazıyı yazmak istedim ama programın sonuna doğru bu şekilde bir yazıyı kaleme almaktan da kaçındım. Çünkü karşımda bu güne kadar seyrettiğim birçok siyasiden çok farklı bir insan vardı. Politikacı demiyorum. Çünkü kendisinin politika yapmaktan daha çok hizmet için bulunduğuna bir defa daha şahit oldum.
      Az evvel söylemiştim. Bu güne kadar birçok politikacının konuşmalarını dinlemiştim. Ama yeminle söylüyorum ki Başar Hocanın samimiyetini ve doğruluğunu hiçbir politikacıda görmedim. Görmedim çünkü Başar Hoca bir politikacı olarak değil de gerçek bir Hemşin evladı olarak konuştu.
      AB konusunda sorulan bir soruya verdiği cevabı 1299’dan başlatıp 1923’e kadar getiren bir yorum yaptı ki o yorumun içinde Anadolu’nun bir bağımsız devlet olarak kurulmasını sağlayan Kuvva-i Milliye ruhunu görmemek için insanın kör olması gerekiyordu.
      Biz Başkanımızı Tarih Öğretmeni olarak bilirdik ama gördüm ki kendisi Anadolu Tasavvufunu da ruhunda, özünde bir gergef gibi işlemiş ve özümsemiş. Memleketine olan sevdası o kadar büyük ki bunu kelimelerle tarif etmek imkânsız.
      “Ben taşın altına elimi değil vücudumu koydum; Hemşerilerim de elini ve vücudunu koymasın ama en azından parmağını bikuçilik (Aynen bu tabiri kullandı) koysun” deyişindeki isyanı da anlamamak için akılsız olmak gerekiyor.
      Özellikle kendi adıma söylüyorum ve buradan Başkanıma söylüyorum.
      Bu güne kadar olan Hemşin sevdam samimi gayretimle bir şeyler yapabilme dışında hep lafta kaldı. Ama bundan sonra emin ol ki Sevgili Başkanım Ankara’da senin bir danışmanın ve yardımcın olacak. Bu güne kadar bir şey yapamadım ama bundan sonra isteklerini bir emir olarak kabul edeceğimden de emin olabilirsin.
      Başar Hocamın yaşanan bir sürü doğal felakete rağmen kısıtlı bütçeler ile yaptıklarını, ortaya koyduğu projeler ile de yapacaklarını gördükten sonra Hemşin’in geçmiş 20 yılına şimdi daha da çok yanıyorum. 20 Yıl boyunca Hemşin’e tek çivi çakamayanları hatırladıkça da kahroluyorum.
      Bırakın hizmet etmeyi Taş Ocaklarını Hemşin’in başına bela eden zihniyetin de bir gün yakasına yapışmadıkça Hemşin asla birilerinin rant alanı olmaktan kurtulamaz.
      Gelin hep birlikte Başar Cumbur Hocamıza destek olalım. Bulunduğumuz ilde de onun birer gönülle danışmanı olalım.
      Sağ olasın! Var olasın Başar Hocam!
      Umarım ömrün uzun olur. Umarım kafandaki her şeyi gerçekleştirirsin. Umarım ki sel felaketinin olduğu o günlerdeki ayağındaki ayakkabı, üzerindeki çamura bulanmış elbiseler ile Hemşin tarihinden fırlayıp çıkmış bir Katırcı görüntün hiç bitmez.
      Selam ile Sevgili Başkanım…

SAĞOLASIN BAŞKANIM

Yukarıdaki yazıya ilave olarak söyleyeceğim tek şey var.

Başar Hocamıza bundan sonraki hayatında sağlık, başarı ve mutluluklar diliyorum. Hizmetleri de unutulmayacaktır. Onunla birlikte Hemşin kabuğunu kırmıştır. İnşallah bundan sonra görev yapacak insanlarla da onun bıraktığı yerden aldıkları Hemşin'i daha da ileriye taşıyacaktır.
      Bize düşen; Başar Hocamıza seçildiği gün verdiğimiz desteği Halim Bekar Kardeşimize vermektir. Çünkü onun başarısı Hemşin'in kazancı olacaktır.

Şakir Aksu
      Hala tanımamışlar / Hemşin'deki BİZ'leri / Hemşin temizleleyecek / İçindeki TİZ'leri...
      Başar hocamın seçimleri kaybetmesine üzüldüm,onunla birlikte Hemşinimiz şaha kalkmıştı, yeni dönemde dahada iyi işler yapacağından emindim ama olmadı...Başar hocama Hemşinimize verdiği hizmetlerden dolayı teşekkürlerimi sunuyorum..
      Yeni seçilen başkanımız Halim Bekar'a görevinde başarılar diliyorum.Şakir abiminde dediği gibi bize düşen bir Hemşinli olarak Başar Hocamıza verdiğimiz desteği yeni başkanada vermek olacaktır.

CVP: NEDEN

Yazar: maksut Tarih: 30.03.2009 Saat: 12:53

BU BAŞLIĞI AÇTIĞIMDA SEÇİM ÇOKTAN BİTMİŞ, SONUÇLANMIİ HEMŞİN BELLİ OLMUŞTU.

DİKKATİMİ ÇEKEN ŞEY.. 8o

HİÇ KİMSE NE YENİ BAŞKANI, NEDE AKP YI VE NEDE HEMŞİNİ VE HEMŞİNLİYİ KUTLAMIŞTI.

BUGÜNDE BAKIYORUM BİR İKİ KİŞİDEN BAŞKA KİMSE BUNU YAPMAMIŞ.

HALİM BAŞKANA BAŞARILAR DİLİYORUM.

:D

Hemşin seçmeni gerekli ilgi ve alakayı sandığa yansıtmıştır :D

Şu şekilde de formüle edilebilir ;

Sözkonusu sandıksa,gerisi teferruattır :D

Hemşinde Seçim

hemşinin kazandığını söyleye bilirim.başar hocaya saygılar.gelelim seçilen başkan bakkal çöcük halim kazım bekar.şöyle öncü çalişmalarına bakıyorumda bakkal çöcük iyidere de tc başbakanı sayın tayyıb erdoğan' ı karşılıyoor elını sıkıyor hemşine fabrıkaaaa öylemiii derhal hemşinlinin karnı tok üskurt dağı yolu mollaverise kavuşaacaaaak hemşinlimi istiyoor durmak yoook devam üskurt dağı yoluda gündemden kalkıyooor elimi birakmayacakmisiiin hayııır hemşinli hemşine toki konutlarınıdanda istiyooor haaay hay iş merkezi gibi acil reçeteyı onaylatmadan sayın başbakanın elini birakmiyooor bakkal çöcük.kim kazandı hemşinlii onun için diyoorumki bu güne kadar olanlar gerçekleşenler öncü çalişmalar idi sayın halim bekara ve ekibine tüm hemşinli hemşerilerime hayırlı olsun mevlam mahcub etmesin her şey hemşin için yolunuz açik olsun.

O senin İşgüzarlığın o Çocuğun yaptığını

O Bakkal Çocuk dediğinin ve İlçe Başkanı Gibi bir kurumun başında olması görevi olduğunu belkide yapıp yapamadığını bilmiyorum ama onuda öğrenirim.bir hafta içinde gerçekmi diye rizedeki gazeteci arkadaşlarımdan ama bir gerçeği hatırlatayım daha Başbakan Ak Partiyi yeni kurmuş ve Rize Dernek ve Vakiflar birliği RİDEVA'nin Üsküdar meydanında düzenlemiş olduğu Şenliğe gelmişti.Tarih zannedersem 1 veya 2 Eylül 2001 di daha Tayyip Başbakan iken ve sen Anavatan Partisi ve Mesut YILMAZ'ın yanında pervane olurken.Ben yanı Dursun Ali YILMAZ Tayyip beye sorduğum soru Sayın genel Başkanım Hemşine'de gideceksindir değilmi bizim oralara giden gelen olmuyor dediğimde tabii kardeşim.ben zaten her zaman Hemşine'e oralar daima gidiyorum diye cevap vermişti.Ama ben ne ilçe başkanıyım.ne ilçede bir görevim var ama her daim ilçeme olabilecek bir faydası doukunacağını bildiğim.her insanıa daima bir şeyler sormuş ilgilenmiş bir kişi olduğumdan hakkımı sizin gibi menfaatı nerede oraya yanaşıp duygulu konuşmlar ile birilerini beni pas geçmenizi gücüme gidiyor.bir sen bir cemal ince siz daima beni karşınızda bulacaksınız.ama sadece bana karşı beni görmemzlikten bu kadar emeklerimi hiç saydığınz zaman daima karşınızda bulacaksınız.size o gün başbakanın boynunda puşuyu alıp tulum ile horan oynadığı reimide koymak isterim ama arşıvden bulmam lazım elimde olanı eklıyorum kanıtıda var kusura bakma o gün reberaber resim çektiremedim.bende montaj yapabilrdim ama bende öyle davranış göremezsiniz.neysem oyum.her zaman doğrularımın üzerindeyim.umarım beş yıl siz değide Halim bekar belediyeyi yönetir.ne diyelim.ama şu acı gerçek var.beş yıl sonunda hemşin buğünkünden farklı olmayacak.
      size bundan sonra yazı yazmayacağım.zaten tüm düşüncelerimi sitelerde yazıp bitiriyorumki hemşin ile ilişklilerimi kesip işime gücüme bakacağım.
      onun için tüm düşüncelerimi tüm netliği ile ortaya koyup tamamlamak istiyorum.
      Resimler
      • baskb.jpg

19.7 kB, 0×0, 1,034 defa görüntülendi
      www.medyakaradeniz.com

www.beykozmedya.com

haber portallerim

www.dursunaliyilmaz.com.tr

kişisel sitem yapımda

haber portalı

dursun ali

Dursun alı bey,

Sen şimdi den Halim bekar için yorum yapıyosun yok yapamaz da yok öyelydi ya kardeşim bekle gör yapacak mı yapamayacak mı senın bu yorum lar yanlı taraflı bana öyle geliyor nedir bu hırçınlık biz hemşinde neleri gördük halımi destekleyenler bir bakmışsın karşı tarafı desteklemiş

bizler hemşin için uğraşalım şimdiden yorum yapmayalım yapamaz edemez diye ya daha iyi hizmet yaptıysa o zaman ne olacak nasıl bir cevap yazacaksın olmaz peşin hüküm şimdiden

sen bi de diyordun ki ben aday olsaydım % 80 kazanırdım e peki neden bağımsız aday olmadın o ki kazanacağından emındin lütfen boş lafları bırakalım

saygılarımla