Londradan Hemşin'e Başkan

Londradan Hemşin'e Başkan

14 Ocak 2009 , HURRIYET Gzetesi Avrupa Baskisi, Manset Haber:
    Lodradan Hemsine Baskan Adayi :

Mehmet Okumus , Londada yasiyan bir Rize -Hemsinli , Hemsine donme hazirliginda olup Baskanliga adaim diyor.

Hemsini bir Isvicre yapacagim diyor , Hemsin Balini ve Hemsin ismini Dunyaya yayi , bir marka olmasi icin calisacagim diyor.

Profesyonel kokartli Turist rehberyim diyor ,Ana dilim gibi Ingilizce konusuyorum , Dunyayi ve Turkiyeyi cok iyi biliyorum diyor.

1998 yillarda, Hemsin yaylalarinda ve Kackar daglarinda Trekking ve yayla turizmini ilk baslatan ve gelistiren insanlardan biriyim diyor.

Yine Gectigimiz Subat aynda Hemsinli Mehmet Okumus , Hurriyet ve Londra Olay Gazetelerinde mansetlerde.
    Ingiliz Disisleri bakani David Miliband ile cekilmis samimi , yanyana fotgraflari yaynlaniyor.

Bu sefer Hemsinli Mehmet Okumus , David Miliband i , Unlu Tokatli Isadami Huseyin Ozer le birlikte Londra Ozer Restaurantta agirliyor.
    Tum is dunyasii , medya ve siyasetin onde gelen isimletri orada.

Mehmet Okumus u taniyan var mi ? Selamlar

Mehmet okumuş biraz geç kadln

Mehmet Okumuş benim düşüncemi gerçekleştirmek için cesareti taa ingilterede topladı Bravo sana Mehmet Kardeşim ama Hemşin senin ve Benim gençlik ve öğrencilik yıllarımdaki gibi kalmamış gözden kaçırdığın bir şey var herkes her kahveye gitmiyor artık.sosyla demokratlar bir kahveye muhafazakarler bir kahveye gidiyor.aralarında kouşsalar bile bir adım ayrıldıklarında arkalarından farklı konuşuyorlar ne hemşin eski hemşin nede insanları eski insanlar insanların düşünceleri tamamen farklılaşmış.ümidlerini kırmayım.genede
    hanı varya bir tarafımızı çok kalmaz kunduyandan gözükmeye başlar sana bir anımızı anlatayımda biraz keyişflen birak ingiltereden aday olmayı keyfine bak Hemşin yönetilmeye layik yöneticisi buldu.hayırlı olsun.Tüm Hemşinlilere

Mehmet Okumuş ile Lise brirnci sınıfta beraber okumştum.Neşe Apaydın diye bir hocamız vardı İzmir'li Karşyakalı resim derslerine girerdi.Bir gün sınıfa herkes serbest çalışma olarak her hangi bir resim yapsın dedi.ve Sınıfa 42 kiş varız Mehmet'te sınıfta cam kenarında en osnra Ortaköylü biri vardı ismini hatırlayamadım.çok dürüst mahsum bi arkadştı.beraber oturyorlardı.yıl ise 1985 yılı idi.neyse herkes resim yapmaya başladı bir süre sonra hoca cetvel elinde dolaşıyordu.bir baktık Mehmetin kafasına cetvell darbeleri ile sarsıldık.baktık Mehmet Neşe Aapaydının resmini yapmış birde hocam serbest dediniz bende sizi yaptım deyınce hoca dahada cildirdi. biz gülmek istiyoruz ama gülemiyoruz hoca onu biracak bize başlayacak diye o o arada muarat toroslu vardı ahmet yazıcı ile birde hakverdi murat ile bir sırada mehmetin önünde oturyordu.Murat toroslu gülünce Hoca Mehmeti bıraktı Murata başladı cetvelle haşlamaya sonra hoca bir hafta sonra tayinin Karşıyakaya aldırdı da Mehmet cetvelin devamından kurtuldu.
    böyl ebir anım var okuldan vay be 23 yıl önceyi anlatım size hayat çok çabuk geçiyor.
    birde Mhemetin resimini ekliyorum
    Resimler
    • img004.jpg

106.29 kB, 0×0, 1,362 defa görüntülendi
    www.medyakaradeniz.com

www.beykozmedya.com

haber portallerim

www.dursunaliyilmaz.com.tr

kişisel sitem yapımda

haber portalı

CVP: Mehmet okumuş biraz geç kadln

Yazar: dursunali Tarih: 04.04.2009 Saat: 21:52

Mehmet Okumuş benim düşüncemi gerçekleştirmek için cesareti taa ingilterede topladı Bravo sana Mehmet Kardeşim ama Hemşin senin ve Benim gençlik ve öğrencilik yıllarımdaki gibi kalmamış gözden kaçırdığın bir şey var herkes her kahveye gitmiyor artık.sosyla demokratlar bir kahveye muhafazakarler bir kahveye gidiyor.aralarında kouşsalar bile bir adım ayrıldıklarında arkalarından farklı konuşuyorlar ne hemşin eski hemşin nede insanları eski insanlar insanların düşünceleri tamamen farklılaşmış.ümidlerini kırmayım.genede
    hanı varya bir tarafımızı çok kalmaz kunduyandan gözükmeye başlar sana bir anımızı anlatayımda biraz keyişflen birak ingiltereden aday olmayı keyfine bak Hemşin yönetilmeye layik yöneticisi buldu.hayırlı olsun.Tüm Hemşinlilere

Mehmet Okumuş ile Lise brirnci sınıfta beraber okumştum.Neşe Apaydın diye bir hocamız vardı İzmir'li Karşyakalı resim derslerine girerdi.Bir gün sınıfa herkes serbest çalışma olarak her hangi bir resim yapsın dedi.ve Sınıfa 42 kiş varız Mehmet'te sınıfta cam kenarında en osnra Ortaköylü biri vardı ismini hatırlayamadım.çok dürüst mahsum bi arkadştı.beraber oturyorlardı.yıl ise 1985 yılı idi.neyse herkes resim yapmaya başladı bir süre sonra hoca cetvel elinde dolaşıyordu.bir baktık Mehmetin kafasına cetvell darbeleri ile sarsıldık.baktık Mehmet Neşe Aapaydının resmini yapmış birde hocam serbest dediniz bende sizi yaptım deyınce hoca dahada cildirdi. biz gülmek istiyoruz ama gülemiyoruz hoca onu biracak bize başlayacak diye o o arada muarat toroslu vardı ahmet yazıcı ile birde hakverdi murat ile bir sırada mehmetin önünde oturyordu.Murat toroslu gülünce Hoca Mehmeti bıraktı Murata başladı cetvelle haşlamaya sonra hoca bir hafta sonra tayinin Karşıyakaya aldırdı da Mehmet cetvelin devamından kurtuldu.
    böyl ebir anım var okuldan vay be 23 yıl önceyi anlatım size hayat çok çabuk geçiyor.
    "Başkanı beğenmeyen çeker" gider hatta "Başkanı beğenmeyen Annesinide alsın gitsin" demenizi de bekliyorum.

Olgun olmak, insanları ve düşüncelerini aşağılamamak alay etmemek, bilmenin verdiği olgunlukla lafını sözünü bilmek... kulağa ne hoş gelen erdemler değil mi?

Benide sizin nelere gülüp geçttiğiniz bilgisi celbetmiyor ama ne çare nereye baksak siz ve farklı düşüncelere olan sonsuzzzz saygınız.

Not: Başkan ve başkan adaylarıyla yakından uzaktan bir tanışıklığım yok merakları celbetmeden :D

Cevriye DOĞRAMACI
    Varlığından emin olduğumuz “daha iyi” lerinin peşine düşmeden, biz “her neysek” o kadarını istiyoruz !
    Omer Kardesim ,
    Bu yazdigimizin , emsin in secilmis baskani ile hicbir lgi ve alakasi yoktur.
    Yeni Baskan Hemsine hayirli olsun.

Biz yalnizca ,
    ulusal Gazetelerde ,Hemsinin , Hemsinlinin , Hemsin Balinin , Hemsin yaylalarinin Ve Mehmet Okumus isimli Bodollulu bir arkadasimiz ve hemsehrimizin , Haberlerini mansetelerden verdirebilip , altina ismini ve Rize-Hemsinliligini yazdirabilen bir kardesimizin basarisina ve vizyonuna , sevinerek dikkat cekmek istedik.

Evet , Sevilsede , kiskanilsa da :
    Mehmet Okumus , Ulusal Gazetelere Manset olup , " Hemsine Baskan Olmak istiyorum "diyor
    " Hemsin Balini ve Hemsin ismini Dunyada marka yapacagim " diyor.
    "Hemsinin yaylalari bir turizm cenneti , bir isvicre olabilir " diyor.

Ve Bunlari ,HURRIYET gibi ,buyuk bir gazetenin mansetlerine tasiyabiliyor.

Yine Mehmet Okumus , Ingiltere Disisleri Bakanini agirlayip , samimi pazlarini , Hurriyet ve Londra Olay Gazetelerinde mansetlerden yayinlatabilip , altina ismini yazdirabilliyor.

Ve bunlari yaparken , Rizeli ve Hemsinli olmaktan gurur duyduguna vurgu yapiyor.

Bunda kiskanilacak , ya da gocunacak hic bir sey yok.
    Bunda sevinilecek , gurur duyulacak ve tebrik edilcek seyler var.

Biz , Mehmet Okumus ile sevinip gurur duyduk.

Hemsinliler de oyle...
    Bence sizde gurur duymalisiniz, Mehmet Okumus ile.

Kaldiki , Mehmet Okumus , secimlerde Hemsine gidip , secimlere istirak dahi etmemistir.

Bilmem anlabildinizmi, Mehmet Okumus un cevresini ve vizyonunu ..
    Saygilarmla, ondradan
    Eh kardeslerim deyim ,
    gayet tabii dünyanin heryerindeki Hemsinli,lerle gurur duyuyoruz.
    Ama lütfen Okumus kardesimiz secimlere girseydi,belki ortam daha renkli ve ahenkli gececekti?
    Bizi bu onurlanmadan mahrum ettiginiz icin sizleri kinamak zorundayiz.
    Nasil demisler;gelin,görün,yapin.. and eny moor.
    Bizdede misal var hani ;dügün bittikten sonra tulumcu dertli calarmis.
    Hemsin askiniz bol olsun.

CVP: CVP: Mehmet okumuş biraz geç kadln

Yazar: lodrali Tarih: 06.04.2009 Saat: 11:35

Yazar: dursunali Tarih: 04.04.2009 Saat: 21:52

Yönetime bir bilgi...

Şu Lodrali nickli lkişi kimdir bilmiyorum ama bu işin altında bir açpanoğlu var.
    Adını ve ncikini vermeyeceğim bir kişi Londra'dan Mehmet Okumuş'un çalıştığı söylenen yeri aramış. Aldığı bilgi o lokantada Mehmet Okumuş2un kısa bir süre çalıştığı ve şu anda orayla herhangi bir bağlantısının kalmadığıdır. Yani Mehmet Okumuş ile bu vatandaşın lokantada buluştuğu ve kahve içtikleri yalandır.
    Bu vatandaş her kimse ya bizimle dalga geçiyor, ya gündeme gelmek istiyor, yada Mehmet Okumuş'a bilemediğimiz bir sebeple ulaşmaya çalışıyor.
    Mehmet Okumuş'un kendisien ulaşma imkanı olanlar kendisine bu kişiyi anlatsınlar. Herhalde konunun ne olduğunu da o biliyordur.
    Siteden bu başlığın kaldırılmasının da Mehmet Okumuş Kardeşimiz için iyi olacağını düşünüyorum.
    Hala tanımamışlar / Hemşin'deki BİZ'leri / Hemşin temizleleyecek / İçindeki TİZ'leri...