2.Olağan Genel Kurul Hakkında Duyuru

2.Olağan Genel Kurul Hakkında Duyuru

Derneğimizin 2.Olağan Genel Kurulu için 27.03.2009 günü kararlaştırılmış fakat belirtilen yer ve saatte Genel Kurulun başlaması ve gerekli işlemlere başlanması için yeterli çoğunluk sağlanamamıştır.

Bu sebeple;

Tüzüğümüze uygun olarak 2.Olağan Genel Kurulumuz 12.04.2009 günü saat 11.00’da dernek merkezimizde çoğunluk aranmaksızın gerçekleştirilecektir.

Tüm üyelerimizi bekliyoruz.

Hemşinder Yönetim Kurulu
      Yeni Yönetimi Kutluyorum
      HERKES HEMŞİNİ SEVEBİLİR AMA HERKES HEŞİNLİ OLAMAZ
      HERKES HEMŞİNLİ SEVEBİLİR AMA HERKES HEMŞİNLİ ALAMAZ

Doğrularımı götürücek kadar yanlış yapmadım bu hayatta çok sıkıştığım yerlerde boş bıraktım soruları... şimdi bıraktığım boşlukların birindeyim kimsenin doğrusunu götürmedim ve en önemlisi kimsenin yanlışı olmadım..!

GENELKURUL

GENEL KURULDA ATANAN 13 YÖNETİCİ ARKADAŞIMIZA BAŞARILAR DİLİYORUM.

YÖNETİM KURULUNUN 13 KİŞİ OLMASI ÇOK İSABETLİ BİR KARAR OLMUŞ.

UMUYORUM KATILIMI, ORGANİASYONLARIN DAHA ETKİLİ VE EKSİKSİZ YAPILMASINA ÖNEMLİ KATKI SAĞLAYACAKTIR.

ANCAK BEN GENEL KURULUN YÖNETİCİ ARKADAŞLARCA, ÖZELLİKLE ESKİ YÖNETİMDE OLUPTA YENİ YÖNETİMDEDE GÖREV ALAN ARKADAŞLARCA ANLATILMASINI İSTİYORUM.

ARTIK SES VERMELİSİNİZ.. 8o
      YUKAKAPİLİ
      HEMŞİN SOSYAL SORUMLULUK VE GELİŞİM DERNEĞİ

YÖNETİM KURULU ORADAMIII ?

GÖREV BÖLÜMÜ YAPILMADIMI ARKADAŞLAR.

YÖNETİM KURULU : ?
      DENETİM KURULU : ?

FEDERASYN DELEGELERİ : ?

BİDE ORDA OLMAYIPYANI OLAĞAN GENEL KURULA KATILAMADIĞI HALDE BU KURULLARA SEÇİLENLER VARMI ONU YAZIN ? 8o
      YUKAKAPİLİ

CVP: ALOOO

Yeni yönetim kurulunun görev dağılımını bekliyoruz.
      HERKES HEMŞİNİ SEVEBİLİR AMA HERKES HEŞİNLİ OLAMAZ
      HERKES HEMŞİNLİ SEVEBİLİR AMA HERKES HEMŞİNLİ ALAMAZ

Doğrularımı götürücek kadar yanlış yapmadım bu hayatta çok sıkıştığım yerlerde boş bıraktım soruları... şimdi bıraktığım boşlukların birindeyim kimsenin doğrusunu götürmedim ve en önemlisi kimsenin yanlışı olmadım..!
      Ramazan Ağabey komiğime giden ne biliyor musun?

Maksut GÖRÜCÜ Genel Kurul'daydı. Hatta gelmeden Ömer USTA'yı da Kurul'a çağırmıştı.

Biz de derneğe gelmeden, dernek için çalışmadan, dernek uğruna maddi veya manevi bir külfet altına girmeden dernek adına herkesten çok konuşan kişileri karşımızda göreceğimizi düşünerek mutlu olmuştuk. Ne düşünceleri -artık takıntı haline gelmiş- varsa bizimle paylaşacaklarını düşünmüştük.

Biri gelmedi, diğeri ise burada şimdi ve daha önce yazdıklarının binde birini bile yüzümüze söyle(ye)medi.

İsterdim ki Maksut GÖRÜCÜ "teferruat" kelimesini yanımda otururken yüzüme söyleseydi. Kabadayılık olarak algılanmasın söylediklerim. Sadece biraz daha "mert"lik beklentisi.

Farklı görüşten ama aynı mantıkla yazan zihniyetlerin bilgisayar klavyelerine saklanmalarından artık sıkıldım.

Karşı karşıya geldiğimizde yüzümüze söyleyemeyeceğiniz yazıları lütfen yazmayın.
      Fosforun zeka gelişimine katkısını sahil şeridine bakarak görebiliyoruz... Türkiye balık yesin!

(...)

Günü gelir çarh düzüne çevrilir,
      Günü gelir hesabınız görülür.
      Günü gelir sualiniz sorulur :
      Beyler bu vatana nasıl kıydınız?

N.Hikmet

Concierto de Aranjuez
      Derneğe gelmedim, gelmeyi düşünmüyorum !

Platform;sadece dernek ve üyelerine tahsis edilen özel bir mekan değil,tüm dünya Hemşinlilerinin ortak paylaşım alanıdır.Platform sayfalarına getirilen yazılar tüm Hemşinlilerin dikkatine sunulmuş yazılar olup,dileyenlerin kendilerince katılmasından daha doğal bir durum düşünülemez...

Bakınız : Forum ne demektir ?
      Dernek Yönetim Kurulu Asil ve Yedek Listesi

Musa Abay

Adil Akkaya

Şakir Aksu

Ercan Gürdal

Alaettin Kobal

Filiz Akın Su

Şenay Demirciler

Metin Aydın

Nurettin Cihan

Rüştü Karateke

Recep Yakut

Hasan Yeğen

Tevfik İnceoğlu

Fatih Kobal

Yaşar Temel Candan

Bedriye Demirciler

Ahmet Yazıcı

Kerim Birlik

Maksut Demirciler

Cihat Kobal

Yaşar Okumuş

Hanife Mehtap Bilici

Raziye Doruk

Didem Özcan

Necmiye Eren

Rahşan Gürcan Muslu

----------------------------

Denetim Kurulu

Hasan Küçük

Ahmet Yılmaz

Sevim Kepenekoğlu

Şermin Korkmaz

Emine Aksu

Mustafa Doğan Sırt

GÖREV DAĞILIMI

DERNEĞİMİZ, 2. OLAĞAN GENEL KURULU 12 NİSAN PAZAR GÜNÜ YAPILMIŞTIR. OLDUKÇA COŞKULU GEÇEN KONGREDE ÜLKE VE BÖLGE
      SORUNLARI OLABİLDİĞİNCE TARTIŞILMIŞ, ÇÖZÜM ÖNERİLERİ,ORTAYA KONMUŞTUR.
      BU BAĞLAMDA; DİVAN BAŞKANI SAYIN SÜLEYMAN BASA DERNEKLERİN BİRLİKTELİK SAĞLIYARAK DAHADA GÜÇLÜ OLACAĞINI BU NOKTADA RİZE DERNEKLERİ FEDERASYONUNUN ÖNEMLİ İŞLEVİ OLDUĞUNU VE ÖNEMLİ İŞLER BAŞARDIĞINI SÖYLEYEREK KONGE ÇALIŞMALARINI BAŞLATTI. SAYIN EMRULLAH DORUK, HEMŞİNDE YÜKSEK OKUL KONUSUNU GÜNDEME GETİRMİŞ, YENİ YÖNETİMİN BU KONUNUN ÜZERİNE EĞİLMESİ VE TAKİPÇİSİ OLMASINI İSTEMİŞLERDİR.
      SAYIN RECEP CİHAN, HEMŞİN ÜSTÜNE OYNANAN OYUNLARA,
      DEĞİNMİŞ,ÜYELERE GÖNDERİLEN 5- 6 SAYFA BİR MEKTUPTAN ALINTILAR OKUMUŞ,SAÇMALIKLARLA DOLU BU TÜR HAREKETLERİN,
      HEMŞİNE ZARAR VERECEĞİNİ SÖYLEMİŞTİR.
      SAYIN MUZAFFER ARICI, HEMŞİNİN KÜLTÜRÜ VE TARİHİ KONUSUNA DEĞİNMİŞ,HEMŞİNLİLERİN, TARİHİ KÜLTÜRÜ KİMLİĞİ KONUSUNDA HER HANGİ BİR TARTIŞMANIN YAPILAMIYACAĞI, YILLARCA YAPTIĞI ÇALIŞMALARDAN ÇIKAN SONUÇLARI ANLATMIŞ,HEMŞİNLİLERİN,
      ÖZ BE ÖZ TÜRK SOYUNDAN OLDUĞUNU VURGULAMIŞTIR.
      DAHA SONRA SÖZ ALAN ŞERİF SAYIN, HEMŞİNLİLERİN TARİHİ, KÜLTÜRÜ
      VE KİMLİĞİN AÇIK VE NET OLDUĞUNU KORKULACAK BİR ŞEY OLMADIĞINI DİLE GETİRMİŞTİR.
      SAYIN HASAN KÜÇÜK, DERNEKLERE KATILIMIN ÖNEMİNE DEĞİNEREK
      HEMŞERİLERİMİZİN DERNEKLERE SAHİP ÇIKMASI GEREKTİĞİNİ SÖYLEMİŞTİR.

KONUK KONUŞMACILAR: SAYIN CEVAT ÇİÇEK,KENDİSİNİNDE HEMŞİN YEGENİ OLDUĞUNU HEMŞİNLİLERİ ÇOK SEVDİĞİNİ, HEMŞİNE SAHİP ÇIKILMASI GEREKTİĞİNİ SÖYLEDİ.
      DANİŞTAY ÜYESİ HEMŞERİMİZ HAYRETTİN KADIOĞLU, GENEL TOPARLAYICI BİR KONUŞMA YAPARAK BAŞARI DİLEK VE TEMENNİSİNDE BULUNDU.
      KONUŞMALARA CEVAP VEREN DERNEK BAŞKANI SAYIN MUSA ABAY,
      BAŞTA YÜKSEK OKUL OLMAK ÜZERE BÜTÜN ELEŞTİRİ VE ÖNERİLERİN DİKKATE ALACAKLARINI,
      TAKİPÇİSİ OLACAKLARINI,ÖNCE ÜLKE, SONRA BÖLGE ANLAYIŞIYLA HAREKET EDECEKLERİNİ HEM ÜLKEDE HEM BÖLGEDE YAŞANANLARIN,
      FARKINDA OLDUKLARINI BU KONUDA YETERİNCE BİLGİ VE BİRİKİME SAHİP OLDUKLARINI KENDİSİNE VE YÖNETİM KURULU ÜYESİ ARKADAŞLARINA GÜVENİLMESİNİ (BİZE GÜVENEBİLİRSİNİZ)
      ŞEKLİNDE İFADE ETTİ.
      .....

15 NİSAN 2009 GÜNÜ YAPILAN YÖN. KUR. TOPLANTISINDA GÖREV DAĞILIMI YAPILMIŞTIR.
      YÖN. KUR. BAŞKANLIĞINA,
      SAYIN MUSA ABAY.
      BAŞKAN VEKİLİ:
      SAYIN ADİL AKKAYA.
      GEN. SEKRETER:
      SAYIN ŞAKİR AKSU.
      GEN. SAYMAN:
      SAYIN ERCAN GÜRDAL.
      SEÇİLMİŞLERDİR.
      DERNEĞİMİZ, YENİ DÖNEMDE DAHADA AKTİF OLABİLMEK İÇİN,
      BAŞTA ÇEVRE VE SAĞLIK, KÜLTÜRVE TURİZM, GENÇLİK,
      KADIN, ARGE, OLMAK ÜZERE KOMİSYONLAR KURMAĞA KARAR VERMİŞ OLUP, YAPILACAK İLK TOTLANTIDA BU KURULLLAR OLUŞTURULACAKTIR.
      SEVGİLİ HEMŞERİLERİMİZ, TARTIŞMA VE KAVGADAN UZAK,
      SÜRTÜŞME VE ÇEKİŞMEDEN UZAK,AYRIŞMA VE AYRIŞTIRMADAN UZAK,
      SEVGİ, DOSTLUK, KARDEŞLİK, BİRLİK VE BERABERLİK İÇİNDE;
      BÜTÜN İYİ NİYETİMİZLE ELİMİZDEN GELENİN EN İYİSİNİ YAPACAĞIMIZDAN MÜSTERİH OLUN. BİZ SİZİ SEVİYORUZ İNŞALLAH KENDİMİZİDE SEVDİRECEĞİZ.
      ÜLKEMİZE, BÖLGEMİZE, HEMŞERİLERİMİZE VE BÜTÜN İNSANLIĞA HAYIRLI UĞURLU OLSUN.
      SAYGILARIMIZLA.
      HEMŞİNDER
      YÖN. KURULU....
      Yazar: Hemşin Der Ankara Tarih: 15.04.2009 Saat: 23:23

Dernek Yönetim Kurulu Asil ve Yedek Listesi

Musa Abay

Adil Akkaya

Şakir Aksu

Ercan Gürdal

Alaettin Kobal

Filiz Akın Su

Şenay Demirciler

Metin Aydın

Nurettin Cihan

Rüştü Karateke

Recep Yakut

Hasan Yeğen

Tevfik İnceoğlu

Fatih Kobal

Yaşar Temel Candan

Bedriye Demirciler

Ahmet Yazıcı

Kerim Birlik

Maksut Demirciler

Cihat Kobal

Yaşar Okumuş

Hanife Mehtap Bilici

Raziye Doruk

Didem Özcan

Necmiye Eren

Rahşan Gürcan Muslu

----------------------------

Denetim Kurulu

Hasan Küçük

Ahmet Yılmaz

Sevim Kepenekoğlu

Şermin Korkmaz

Emine Aksu

Mustafa Doğan Sırt

Hemşinin bütün köyleriinden temsilciler Derneğin Yönetim Kuruluna girmiş sanırım
      tesmsil edilmeyen köy kalmışmı
      tekrar görev alan arkadaşları tebrik eder, başarılar dileriim
      (daha önce tebrik etmiştim ama o zaman isimler yoktu)