Uyan Osman'um Uyan

Uyan Osman'um Uyan

SEVGI VE SAYGI DEGER HEMSERILERIM,
      ONCELIKLE BANA KARSI GOSTERMIS OLDUGUNUZ ILGI VE ALAKA ICIN TESEKKURLERIMI BORC BILIRIM;
      BEN HUSEYIN AKSOY YALTKAYALI(GOMNOLU) YUM, AMERIKADA YASIYORUM;
      FAKAT 25 YILDAN BERI GONLUM VE ARZULARIM HEMSINDEN KOYUMDEN HIC KOPMADI;
      SANATCILIGIMA SIRA GELINCE, BENI HEMSINDEN ORTAOKUL YILLARIMDA, ORTAKOY VE PADARALI ARKADASLARIM BENI SAZIMLAN SESIMLE TANIRLAR, O DONEMLERDE AMATOR SAZ CALARDIM, NEZAMANKI AMERIKAYA 2003 YILINDA IKAMET ETTIM, TEKRARDAN DUZENI BOZUK BIR SAZ GECIRDIM ELIME,O GUN BUGUNDUR, ILK BESTE CALISMALARIMI BASLATTIM, DINLEDIGINIZ BESTELER SADECE KAYBOLMASIN DIYE FOTO BUCKET,E YUKLEDIM, ASLINDA BESTELER HENUZ HAZIR DEGILDIR, DAHA TULUM VERSIONU BILE CEKILMEMIS OLAN BU BESTELERIME BASTA SAYIN SAKIR AKSU VE DIGERLERINE BESTELERIMI BIR HAYLI SEVIP BENI OVDUKLERI ICIN ONLARA TESEKKURLERIMI SUNUYORUM.
      AYRICA ANKARADA YAPILACAK HEMSIN GECESINE KATILMAK ICIN GELECEK OLAN TEKLIFI SEVE SEVE KABUL EDECEGIMI BILDIRIRIM.
      BANA OZEL MESAJ ILE ULASMAK IICN (huseyinaksoy@hotmail.com

saygilarimla

huseyin aksoy

hepimiz birimiz ,
      birimiz hepimiz iciniz,
      hemsin kaniyla doludur icimiz,

yaltkaya.net
      Sevgili Hüseyin Kardeşim;

Google'de "Uyan Osmanum" türküsünü ararken seni tesadüfen buldum. Önce ne olduğunu anlamadım. Çünkü türkü Hemşin Türküsü idi ama sen saz çalıyordun. Saz ile bu türküyü hiç dinlememiştim. Daha giriş bölümündeki tınılarınla kilitlendin görüntülere. Türkün gerçekten çok güzeldi ama daha güzeli şiven idi. Hele Veran Kelimesini tam da ebelerimizin dedelerimizin deyişi iel "Veron" şeklinde söylemen müthiş güzeldi.
      Ben konuyu sitetye taşıdım ama baktım ki Barıiş Ferah bir başka türkünü taşımış siteye. Tekrara türkülerinin olduğu siteye girdim ve diğer videolları gördüm. Define bulmuş bir fukara kadar sevindim. Hepsi yöremizden ve hepsi buram buram gurbet ve hasret kokuyordu. Emekllerin için senin kadar uzak olmasam da bir gurbetçi olarak teşekkür ediyorum.
      Ankara, Hemşin yada dünyanın ehrhangi bir yerinde sazından Hemşin Türküleri dinlemek büyük bir keyiftir. Ankara'da yada Hemşin'de yapıalcak bir etkinlikte eğer memlekette olursan seni dinlemekten zevk alacak yüzlerce insan olduğuna samimi olarak inanıyorum.
      Bu yaz Hemşin'de bulıuşmak dileğiyle memleketten dünyanın öbür ucuna binlerce selamlar gönderiyorum.
      Hane halkına da en içten selamlarımı iletmen dilekleriyle...

Şakir Aksu
      Hala tanımamışlar / Hemşin'deki BİZ'leri / Hemşin temizleleyecek / İçindeki TİZ'leri...