Başkan: Halim Kazım BEKAR

Başkan: Halim Kazım BEKAR

29 Mart 2009 Mahalli İdareler Seçimleri sonucunda Hemşin Belediye Başkanlığı’na seçilen Halim Kazım BEKAR görevine başladı.

2 Nisan 2009 tarihi itibari ile resmi olarak Hemşin Belediye Başkanlığı koltuğuna oturan BEKAR, yaptığı basın açıklamasında, “Her zaman hizmet etmekten onur duyduğu Hemşin halkı tarafından Belediye Başkanlığı görevine layık görülmesinin mutluluğunu yaşadığını kaydetti. Siyasi partilerin ve seçimlerin demokrasinin vazgeçilmez unsurları olduğunu hatırlatan Başkan BEKAR, her siyasi partinin halktan yetki almak adına bu sorumluluğu talep ettiğini ve milli iradenin sandığa yansıdığını vurgulayarak, sözlerini şöyle sürdürdü;

“Bütün siyasi partiler ve tüm adaylar, Hemşin’e ve ülkeye bir şeyler katmak adına sizlerden yetki istediler. Hemşehrilerimin bu göreve beni layık görmesi şahsım için büyük bir onur. Ancak bütün iş bu göreve seçilmekten ibaret değil; vereceğimiz hizmetlerle, bizi bu makama layık görenleri utandırmamak asıl hedefimizdir. Diğer siyasi partilerin mensuplarına da gösterdikleri fedakarlık ve demokrasiye karşı sorumluluklarından dolayı teşekkür ediyorum. Seçim sonuçlarının hayırlı olmasını; Hemşinimiz ve ülkemiz için güzellikler getirmesini diliyorum.”

Başkan BEKAR, “Bizi desteklemiş olsun veya olmasın herkese teşekkür ediyorum. Böyle bir onurlu görevi üstlenmek üzere adım attığımızda, sonucu vatandaşımızın takdirine bıraktık ve vatandaşımız da bizi takdir etti. Bu koltuk bizden öncekiler için olmadığı gibi bizim için de baki değil. Burası hizmet yeridir. Hizmet bayrağını devraldık; hepsi bu. Daha önce bu makamda oturup Hemşin’e hizmet edenlere de tüm Hemşinliler adına teşekkür ediyorum. ” dedi.

Hemşinliyi temsil etme görevini şerefle taşıyacağım diyen Halim Kazım BEKAR, “Seçim sürecinde maksadını aşan, bir takım tavır ve söylemler olmuş olabilir. Onlar seçimle birlikte geçmişte kaldı. Biz herkesi kucaklamak, herkesin başkanı olmak ve herkese hizmet vermek anlayışındayız. Hemşinliyim diyen herkes benim Hemşehrimdir. Hemşin sevdalısı olan, Hemşin’e hizmet etme konusunda samimi olan herkesle işbirliği içinde olacağımın bilinmesini istiyorum. Bu vesileyle bir kez daha tüm Hemşehrilerimi saygıyla selamlıyorum.” şeklinde konuştu.

hemsin.bel.tr/haber/detay.php?gid=19
      Hayırlı olsun, Allah (cc) utandırmasın.

Hemşin Sevdalısıyım diyen herkesin öncelikle yapması gereken ilk şey Hemşin halkının tercihine saygı duymaktır.

Seçim sonrası yapılan ve açıkçası yadırgadığım bazı konuşmaların seçim atmosferinin getirdiği gerginliklerden kaynaklandığını düşünüyor ve herkesin Hemşinimizin iyiliği için elinden geleni yapacağını biliyorum. Halim Başkanın da dediği gibi butün bunlar geride kalmıştır.

Başkanın başarısı Hemşin'in başarısıdır. Hemşin'de yaşayanların daha iyi hizmet alması demektir. Bu nedenle ; parti ayrımı gözetmeksizin herkesin yapması gereken şey bundan önce olduğu gibi bundan sonrada Başkana yardımcı olmaktır. Aksi taktirde "Hemşin Sevdalılığı" söylemi havada kalır. Samimiyetten uzak olur. Sitede yazıp çizen birçok kişi siyasi düşünceleri çok farklı olmasına rağmen eski Başkanımız Sayın Başar Cumbur'a destek olmuştur. İstisnalar elbetteki olmuştur ama şahsen benim genel izlenimim bu yönde. Umarım bundan sonrada böyle devam eder..

Bu vesile ile Hemşin'e yaptığı önemli hizmetler için eski Başkanımız Sayın Başar Cumbur'a birkez daha teşekürlerimi sunuyor, yeni Başkanımıza başarılar diliyorum. Hayırlı olsun.

Mustafa Çakır

Hayırlı Uğurlu Olsun...

Yazar: Mustafa Tarih: 09.04.2009 Saat: 11:27

Hayırlı olsun, Allah (cc) utandırmasın.

Hemşin Sevdalısıyım diyen herkesin öncelikle yapması gereken ilk şey Hemşin halkının tercihine saygı duymaktır.

Seçim sonrası yapılan ve açıkçası yadırgadığım bazı konuşmaların seçim atmosferinin getirdiği gerginliklerden kaynaklandığını düşünüyor ve herkesin Hemşinimizin iyiliği için elinden geleni yapacağını biliyorum. Halim Başkanın da dediği gibi butün bunlar geride kalmıştır.

Başkanın başarısı Hemşin'in başarısıdır. Hemşin'de yaşayanların daha iyi hizmet alması demektir. Bu nedenle ; parti ayrımı gözetmeksizin herkesin yapması gereken şey bundan önce olduğu gibi bundan sonrada Başkana yardımcı olmaktır. Aksi taktirde "Hemşin Sevdalılığı" söylemi havada kalır. Samimiyetten uzak olur. Sitede yazıp çizen birçok kişi siyasi düşünceleri çok farklı olmasına rağmen eski Başkanımız Sayın Başar Cumbur'a destek olmuştur. İstisnalar elbetteki olmuştur ama şahsen benim genel izlenimim bu yönde. Umarım bundan sonrada böyle devam eder..

Bu vesile ile Hemşin'e yaptığı önemli hizmetler için eski Başkanımız Sayın Başar Cumbur'a birkez daha teşekürlerimi sunuyor, yeni Başkanımıza başarılar diliyorum. Hayırlı olsun.

Mustafa Çakır

Mustafa'ya aynen katılarak yeni başkanımıza başarılar diliyorum...
      Halim Bekar Belediye Başkanı seçilmesi ile birlikte aslında çok büyük bir yükün altıan girmiş, büyük bir sorumluluğu yüklenmiştir. Başar Cumbur işle başlayan büyük hamle inşallah Halim Bekar ile şaha kalkar.
      Halim Bekar'ın başarılı olması Hemşin'in kazanması demektir. Bu sebeple tıpkı Başar Cumbur'a olduğu gibi hiç bir ayrım gözetmeden verdiğimiz her türlü destek Halim Bekar'a da verilmelidir. Nasıl ki Başar Cumbur'un arkasında değil yanında idik, aynı şekilde Halim Bekar'ın da yanında olmalıyız.
      Yeni Belediye Başkanımız Halim Bekar'a başarılar dilierken, geçmiş 5 sene içinde Hemşin'e büyük hizmetler veren Başar Cumbur'a da yaptıkları için teşekkür ediyorum.
      Hala tanımamışlar / Hemşin'deki BİZ'leri / Hemşin temizleleyecek / İçindeki TİZ'leri...
      HALİM BAŞKANA TÜM SAMİMİMYETİMLE BAŞARILAR DİLİYORUM.

HEMŞİN İÇİN ÇOK GÜZEL DÜŞÜNCELERİNİN OLDUĞUNU BİLİYORUM.
      HERKESİN ONUN YANINDA OLMASI HEMŞİNİN YANINDA OLMASI DEMEKTİR.

BEN MUHALİF OLARAK YAPACAĞIM DEDİKLERİNİ YAPMASINI BEKLİYOR
      TEKRAR BAŞARILAR DİLİYORUM.
      YUKAKAPİLİ

Başkan Cumbur'dan 4,5 Yılın Değerlendirmesi

Belediye Başkanı Başar CUMBUR, Hemşin’in 4,5 yılda nereden nereye geldiğini anlattı.

“Yapılan çok iş var ama bunlar yeterli değil; daha çok çalışmamız gerekiyor” diyen CUMBUR, yapılan işlerin bir bölümünü sponsorlarla, bir bölümünü devletin kurumları ile bir bölümünü de kendi olanakları ile yaptıklarını belirterek; 4,5 yıl önceki Hemşin ile şimdiki Hemşin’i karşılaştırdı.

Belediye Başkanı Başar CUMBUR, Hemşin’in 4,5 yılda nereden nereye geldiğini anlattı.

“Yapılan çok iş var ama bunlar yeterli değil; daha çok çalışmamız gerekiyor” diyen CUMBUR, yapılan işlerin bir bölümünü sponsorlarla, bir bölümünü devletin kurumları ile bir bölümünü de kendi olanakları ile yaptıklarını belirterek; 4,5 yıl önceki Hemşin ile şimdiki Hemşin’i karşılaştırdı.

Başkan yapılanları şöyle sıraladı:

1 – Hemşin Sürdürülebilir Kalkınma Stratejisi hazırlandı. 5 Cilt bu gün DPT tarafından inceleniyor.

2 – Araç parkımıza bir greyder, bir minibüs, bir binek aracı, kazandırıldı. Mevcut araçların bakımları yapıldı.

3 – Mahallelerimize yaklaşık 1km. yaya kaldırımı, merkez ile şimdiki Çay Fabrikası alanı yolu genişletmesi yapıldı. Yaklaşık 2km. yol betonlaması, 5km. yeni yol yapıldı. Cağalver ile Üsküt Dağı yollarının yapımında her türlü lojistik destek sağlandı.

4 – Belediye üst katında atıl durumda bulunan salon tadil edilip, Kültür Salonu olarak öğrencilerimizin, halkımızın ve kurumlarımızın hizmetine sunuldu.

5 – Belediye Binasının iç ve dış bakımı, onarımı boyaması ve çatısının tadilatı yapıldı.

6 – 6km. civarında eski su hattı yenilendi; depolar onarıldı.

7 – Hemşin Lisesi Mezunu Üniversite öğrencilerine her yıl Belediye bütçesi dışından, yardımsever hemşehrilerimizin katkılarıyla parasal destek yapıldı.

8 – Okullarımıza araç gereç ve ulaşım desteği verildi. Kültür Salonu kullanımlarına sunuldu.

9 – Kanalizasyon Projesi yapılıp ilgili yerlere başvuruldu. Sağlanan maddi kaynak nispetinde, Mutlu Mahallesi’nde inşaat kısmen başlatıldı.

10 – 3 yıl boyunca geniş katılımlı festivaller düzenlendi. 2007 yazında Uluslar Arası Doğada Görüntü Avcılığı Fotoğraf Yarışması 2008 yazında ise Uluslar Arası Folklor Şenliği düzenlendi. Bu proje 8 ay önce Hemşin Sosyal Sorumluluk Derneği’nin Belediyemizle işbirliği içerisinde başladı. Sonra Rize Dernekler Federasyonu çatısı altında çalışmalar devam etti. Nihayetinde Rizeliler Günü Kültürel Etkinlikleri Kapsamında 20 Ağustos 2008 tarihinde Hemşin’de hayata geçirildi.

Önümüzdeki yıl iki önemli etkinlik için şimdiden çalışmalara başladık. Bunlardan birincisi, Uluslar arası dağ maratonu yarışmasının Hemşin’de yapılması, ikincisi ise Uluslar arası fotoğraf sanatçılarının Hemşin’de buluşması…

11 – TOKİ ile Belediyemizin imzaladığı protokol çerçevesinde 56 konut ve bir ticaret merkezi projesini hayata geçirdik. Çok kısa sürede konutlar hak sahiplerine teslim edilecektir.

12 – TOKİ ile yaptığımız bir başka protokol dahilinde Kentsel Yenileme Projesinin çalışmaları tamamlandı. Vaziyet planı ve değer tespitleri yapıldı. Mülk sahipleriyle görüşme aşamasına gelindi.

13 – Hemşin Turistik Dönüşüm Projesi ile ilçemizin çehresi değiştirildi. Binalarımız yer yer tadil edilip boyandı, tabelalar, çiçeklikler, banklar ve yeni çöp kutuları ile daha düzenli ve göze hoş gelen bir görünüm sağlanmış oldu. Şehir eski, döküntü ve çirkin görünümünden büyük oranda kurtarıldı. Yine bu kapsamda ilçe girişinde de çevre düzenlemesi uygulandı. Hastane güzergahına tretuar inşa edilip ışıklandırıldı. Ayrıca pansiyonculuk olgusunun yerleştirilmesi adına örnek pansiyon inşası da devam etmektedir.

14 – Çay-Kur’un organik çay tarımı uygulamasına öncülük ve tam destek sağladık. Seçim öncesi vaadimiz olan çay fabrikası yapımı için doğan imkanı değerlendirmek adına; Belediye olarak arsa sorununun çözümünde ve imar değişikliği konularında özveriyle çalışarak desteğimizi ortaya koyduk. Bu vesileyle Başta Başbakanımız Sayın Recep Tayyip ERDOĞAN olmak üzere Çay-Kur Genel Müdürümüz Ekrem YÜCE ve emeği geçen herkese Hemşin halkı adına teşekkür ediyorum.

15 –Hemşinimize her alanda sahip çıktık. Yurt içi ve dışında Hemşin’i tanıtmak için çalıştık. İsviçre Scuol ve Mersin Müt ve Belediyeleri ile kardeş kent ilişkisi kurduk. Ukrayna Kırım Bölgesindeki Bahçesaray Belediyesi ile kardeş kent olma konusunda meclis kararımızı İzin almak üzere İçişleri Bakanlığına gönderdik. Tarihsel bağlarımız olan o yöre ile de daha sağlam köprüler kurmayı amaçlıyoruz.

16 – Hemşin’e zarar veren Taşocağı gibi projelere karşı hukuk mücadelesinin içinde olduk. Buna karşın, alternatif projeler ürettik. Belediye sınırları içerisinde, turizme ve elektrik üretimine yönelik gölet projesi geliştirdik. Çevre ve Orman Bakanlığı’na sunduk. Bu projeleri destekleyeceğimizi ve sahip çıkacağımızı bildirdik. Proje ile ilgili harita ölçümleri tamamlandı. Çevreye zarar vermeden, suyumuzu değerlendirip çevresini turizme yönelik değerlendirmeyi düşünüyoruz. Proje hayata geçtiğinde bütün geliri ve her türlü getirisi Hemşin’e Hemşinli’ye ait olacak. İnşaat aşaması çok yakın zamanda başlayacak.

Söz verdiğimiz gibi çalışıyoruz. Hemşin’in umutsuzluğunu 4,5 yılda umuda dönüştürdük. Önümüzdeki yıllar Hemşin’in daha güzel; Hemşinlinin daha mutlu olacağı yıllar olacak. Hemşin adına ve Hemşinliye yakışır bir şekilde hep beraber çalışalım, eleştirileri açık ve net bir şekilde ortaya koyalım ve yapıcı eleştiriler getirelim.

Ramazan ayının hoşgörüsünü yüreklerimizde taşımamız dileğiyle;

Saygılar sunarım…

Zafer PEHLİVAN_AA_HEMŞİN
      hemsin.bel.tr/haber/detay.php?gid=
      Ben Değil Biz Varız
      Naci KOBAL 2000

Tek Yürek Tek Yumruk Olma Zamanıdır

Sn. Başar CUMBUR Başkanımıza Belediye Başkanlığı Döneminde, Hemşin Adına Başlattığı Projelerinden Ötürü Teşekkürlerimi Bir Borç Bilirim.

İyiki Varsın

Hemşin Belediye Başkanlığı’na Seçilen Sn. Halim Kazım BEKAR Başkanımıza, Üslendiği Önemli Görevinde Hemşin Adına Başarılarını Yürekten Diliyorum.

İyiki Varsın

Naci KOBAL
      Ben Değil Biz Varız
      Naci KOBAL 2000