Türkan Saylan

Yazar: ebruli Tarih: 22.05.2009 Saat: 14:16

Muzaffer bey sizin yazınızı dikkatle okuduktan sonra bilmeyerek hata yaptığımı anladım bu arada Erkan beyden de özür dilerim şimdi anladım kendisi imzamdaki gibi insanları tanımadan yargılamam gerektiğini ifade etmiş

Yalnız Yücel tanay arkadaşımız benim imzamla ilgili olarak rahibe teresa misyonmuş gibi benzer şeyler yazarak konu açmıştı bu kişi kötü insan bu imzadaki sözler kendisine ait olamaz gibi rahibe teresayla sanırsın akrabalaığı var hakkında her şeyi biliyor :) bende o sinirlen Erkan beyde imzanız size yakışmadı deyince iyice anlamadan cvp yazmışım insanların hatasını anlamasıda güzel bu konuda kendimi eleştiriyorum yanlış anlamadan dolayı tekrar özür diliyorum

Türkan Saylan hakkında bir kurumun verdiği rapor hatırlatılmış...

Sonra Maksut topa girmiş,cahil,zavallı,çağdaşlık düşmanı.Hiç olmazsa bugün susun demiş...

Daha sonra Nejla hanım sevincinden Maksut'un elini öpmüş...

Burada soru şu ;

İlgili kurumun Türkan Saylan hakkında verdiği rapora iltifat etmeyen,o raporu siyasi pozisyonunun tahkimi adına kullanmaya yeltenenlere cepheden saldırıyı mübah sayan siz...

Aynı kurumun Fethullah Gülen hakkında verdiği yine menfi raporları niye baş tacı yapıyorsunuz ?!

Utanmıyor musunuz siz ?!

Gelin bu kurumun demesini bir kenara burakalım...

Özgürlüğe,demokrasiye taraf olalım...

ALEYKÜM SELAM

VE ALEYKÜM SELAM ÖMER NERELERDEYDİN BUNCA ZAMAN.
      NELER OLDU NELER..

FETULLA GÜLENE GELİNCE...
      ONUN HAKKINDA BİLDİĞİM KADARI İLE MESELE KALMADI. BAZI KURUMLAR BERAAT ETTİRDİ. İSTEDİĞİ ZAMAN DA MEMLEKETE GELEBİLİR. HATTA AKP NİN BAŞINA BİLE GEÇMESİNDE BİR SAKINCA YOKTUR.

BİZİM DEMEMİZ..
      FETULLA DEĞİLDİR.
      BİZİM KONUMUZ BU MEMLEKETİN FUKARA EVLATLARIDIR.

GÜLENİ GEÇİYORUZ BU İŞLERDEN.
      ONUN BÖYLE HİZMETLEWRİ YOKTUR.

OKULLARI KENDİNE HAS TIR. ŞEHİRLERİN KUYTU KÖŞELERİNDE,
      AFRİKADA, ASYADA FALAN BİLDİĞİM KADAR .

HATTA HANGİ FAKİRİ, FUKARAYI OKUTUR ONUDA KİMSE BİLMEZ.
      HEM O OKULLAR ÖZEL EĞİTİM KURUMLARIDIR.

HAA BUNLAR BENİM BİLDİKLERİM..BİLMEDİKLERİM OLABİLİR..

SENİN KAFANIN BASMADIĞIDA..
      ÇYDD BİR DERNEKTİR,
      OKULLARI MİLLİ EĞİTİM OKULLARIDIR, SADECE FAKİR ÖĞRENCİLERE BURS SAĞLAR. YANİ KENDİLERİ EĞİTİM, MEĞİTİM, KAFA YUNMA, YIKASMA FAALİYETLERİNDE BULUNMAZLAR.

RAHMRTLİ TÜRKAN HOCADA ATATÜRKÜN GÖSTERDİĞİ HEDEFLERİ YAKALAMAK İÇİN ÖNDERLİK YAPARDI.
      DEMOKRATTI,
      TARAFTI.

SADECE BU DÜŞMANLIK NİYE DİYE SORDUK.

BENDE DEMOKRAT VE TARAFIM..
      SENCE BEN NEYİM. 8o
      YUKAKAPİLİ
      Bir yere gittiğim yok Maksut.En son bana "geri zekalı vatan haini" demişliğin daha kaç gün oldu ki :(

Fethullah Gülen ve hareketine yönelik derinlerden beslenen bir rezerv olduğu biliniyor.Bu rezervin ne zaman, nerede,nasıl tezahür edeceğini önceden tahmin etmek zor !

Aynı derinliklerin teyakkuz hali sadece Fethullah Gülen'e yönelik değil.

Gayrımüslimlerin müslümanlaştırılması,alevilerin sünnileştirilmesi,sünnilerin laikleştirilmesi ve Kürtlerin Türkleştirilmesi temel stratejidir.

Buna göre sünni dindarlar,aleviler,gayrimüslimler,Kürtler potansiyel tehdittir.

Kemalist Türkan Saylan'ı misyoner olarak ihbar eden bir takım yapılanmalar,Fethullah Gülen'i de hedefe yerleştirmekten imtina etmiyor.

Özgür,demokrat bir toplumda sivil inisiyatifin kendi eğitim tasavvurunun olmasından daha doğal ne olabilir ?

Türkan Saylan'ın işgal ettiği alan ne oranda sivil alana dahil edilebilir,bilemiyorum.

Ancak,şunu bilir,şunu söylerim;

Artık demokrasi demenin vaktidir...
      ARİFE TARİF GEREKMEZ AMMA GENEDE ANLATMAĞA ÇALIŞAYIM..

ŞİMDİ ŞÖÖLE OLUYO...

BİR MEMLEKETTE EĞİTİM DÜZEYİ DÜŞÜK OLUNCA,
      BİE MEMLEKETTE ÜNİVERSİTE, YÜKSEK OKUL YAPILMAYIP, KURAN KURSLARI VE TARİKATLARLA İŞ İDARE EDİLMEĞE ÇALIŞILIYORSA,
      MAHKEMELERE DEĞİLDE, DAVALAR ULEMAYA HAVALE EDİLİYORSA,

NOKTA, NOKTA...

İŞTE ÖYLE ...

ÜÇ GÜNDÜR ŞÖÖLE Bİ DOLAŞTIM İZMİRİ HAYLİ DEDİ KODU DUYDUM.. :D
      YUKAKAPİLİ
      Bugün bir kitap hakkında tanıtıcı bir bilgi okudum. İlk kez duyduğum bir bilgiyi sizlerle paylaşayım dedim. Doğruluğundan emişn değilim. Önce kitabı okumam gerekiyor. Ya da mecliz zabıtlarına ulaşıp konuyu araştırmak gerekiyor.

Ezan'ın tekrar Arapça okunmasına dair teklifi CHP vermiş... CHP'li vekiller de bu konuda DP'yi desteklemiş...
      Hala tanımamışlar / Hemşin'deki BİZ'leri / Hemşin temizleleyecek / İçindeki TİZ'leri...

EDEMEYİZ

Yazar: Ömer Tarih: 26.05.2009 Saat: 23:04

Memleketi, İnönü'nün 1940'lı yıllarına döndürme-hapsetme amaçlı yurt sathına yayılan etkinlikleri de aynı anakronik etkinlikler zümresine dahil edebilir miyiz ?!

GEÇELİM GEÇMİŞİ...

NE İNÖNÜ KALKIP YENİDEN SİZE SAVAŞ EKONOMİSİ UYGULAYABİLİR.
      NE DE SİZİN KORKTUĞUNUZ İNÖNÜ DEVLETÇİLİĞİ TEKRAR UYGULANMAYA KONUR.

ÇÜNKİ...
      (MERAK EDİYORSANIZ KONUYU AÇAR SİZLERE GÜNLÜK YAŞAMDAN ÖRNEKLERLE DERSLER VERİRİZ.) :]
      YUKAKAPİLİ