Hemşin Muhtarlar Derneği

Hemşin Muhtarlar Derneği.. Toplam 12 Muhtarlık var...

Bu durumda ,ikinci , üçüncü Muhtarlar Derneğini açmak abesle iştigal.. Girersin bu derneğe, bugün Muhalefet olursun, yarın iktidar.. Gerçek Demokratik Kitle Örgütü olmak da tam da budur.. İnandırırsın görüşlerine diğer muhtarlıkları, bu kadar basit.. İnandıramazsan da görüşlerinde "inatla" devam edersin.. Dışında kalarak, sürecinde dışında kalmış olursun. Süreci hiç de inanmadığın kişilerin süreci yönlendirmesine izin vermiş olusun demektir bu tavır... Bu nedenle her ne nedenle Hemşin Muhtarları Derneğinin dışında kalmış Muhtarlıklara tavsiyem budur; girin bu derneğe, üye olun ve "davanız" için mücadele edin.. Hemşin 2 Muhtarlar Derneğini kaldıramaz..
      Kulaksız işitmek dilsiz ifade
      Canım cananındır edem iade
      Vücut bir camidir vicdan seccade
      Onun bunun çıkarına seremem
      ARKADAŞLAR SALDIRMA YOK. SALDIRMAYI NERDEN ÇIKARIYORSUNUZ.

ANLATMAK İSTEDİĞİM 9 KİŞİLİK DERNEK OLMAYCAĞI, OLSA BİLE ÇOK ŞEY YAPAMAYACAĞI. BİZE TAA ÇOCUKLUĞUMUZDA ''BİRLİKTEN KUVVAT DOĞAR'' I ÖĞRETMİŞLERDİ, BİRLİK OLMAK GEREKTİĞİNİ ANLATMAĞA ÇALIŞIYORUZ.

AMA SİZ ''BİZ NEYİ NASIL YAPACAĞIMIZI BİLİYORUZ, GÖLGE ETMEYİN'' DİYORSANIZ, Bİ SORUN VAR DEMEKTİR.

BEN DUYARLI BİR HEMŞİNLİ OLARAK ;
      DERNEĞİN KAÇ ÜYESİNİN OLDUĞUNU, ÜYE OLMAYAN MUHTARLIKLARIN NEDENÜYE OLMEDIĞINI MERAK EDİYORUM MESELA..

MUSTAFA İKİNİ BİR DERNEKTEN SÖZ ETMİŞ. KALAN 3 MUHTAR DA AYRI DERNEKMİ KURUYOR, BİRİ BİLE YETERİNCE ÇOĞUNLUĞA SAHİP DEĞİLKEN.

İŞTE BU TEHLİKEDİR HEMŞİN İÇİN, ÇOK BÜYÜK TEHLİKEDİR ÜSTELİK.

BUNA HEP BERABER BİR ÇÖZÜM BULMALIYIZ..
      YUKAKAPİLİ

Boşa uğraşlar ile uğraşın deli dereyi geçeiyor

O derneği Kuracağınıza Hemşin Meslek Yüksekokulu Yaptırma Yaşatma derneği kursaydınız.Şimdi Okulun temeli atılmış olurdu.Ey ahalı akıllı olmak için ne zaman bir şeyler yapacaksınız.siz boşa kürek çekiyorsunuz.beyler sizleri bu boş işler ile uğraştığınız iiçin yadırgıyor ve ayıplıyorum.siz Hemşin'e değil kendinize bir iyilik yapın o derneği yukarıda bahsettiğim isme çevirirn hemen bir olağanüstü kongre yapıp geniş katılımlı okul yaptırma derneği dönüştürmeniz lazım.gün bu gündür.geçer gider arkasından ağlarsınız.
      sitedeki ahalı ağalar beyler
      son çağrım size yoksa ipinizi bir gün gelir pazara çıkartırız haberiniz ola
      www.medyakaradeniz.com

www.beykozmedya.com

haber portallerim

www.dursunaliyilmaz.com.tr

kişisel sitem yapımda

haber portalı
      Yazar: Ömer Tarih: 23.11.2009 Saat: 21:47

Mevcutlar Ak partiliymiş !

Eee,n'olmuş ?

Seçen Hemşinli değil mi ?

Sana ne,bana ne ?!

N'apalım yani ?

Efendim diyor,eski muhtarları da alalım !

Olur Maksut !

Rahmetlileri de alalım mı ?!

OLUR ÖMER.. RAHMETLİLER HİÇ OLMAZSA KENDİ ARALARINDA DEMİRKİRAT İLE ALTIOKU KONUŞUR TARTIŞIR, BİRBİRLERİNDEN SELAM SABAH KESMEZDİ. DÜĞÜNLERİNDE BERABER EĞLENİR, ACI GÜNLERİNDE BERABER AĞLARDI.

TABİİ SEN BUNLARI BİLEMEZSİN.

SANA BUNLARI DEĞİL. KİNİ, NEFRETİ, İDEOLOJİYİ ÖĞRETMİŞLER.

SENİN İDEOLOJİN :
      SIRF SENİN GİBİLERİN OLDUĞU, YATIP- KALKAN, YİYİP- İÇEN, DÜŞÜNMEYEN, ÇÜNKİ KENDİSİ İÇİN DÜŞÜNENLERE BİAT EDEN BİR TOPLUM.

YAHU ARKADAŞ....
      BU SİTEDE: YAPICI, BİRLEŞTİRİCİ, SEVECEN BİR YAZIN NE ZAMAN OLACAK.

ANLADIK CUMHURİYETE DÜŞMANSINDA. ŞU HEMŞİNE DÜŞMANLIĞIN NEDEN.. X(
      YUKAKAPİLİ
      HEMŞİN MUHTARLAR DENEĞİNİN TÜM ÜYELERİ İKTİDARIN BORAZANLIĞINDAN BAŞKA BİRŞEY YAPMIYOR SADECE İLMUHABER DÜZENLEMEKLE MUHTARLIK OLMUYOR AMA BEN ONLARI DEĞİL
      KARŞI GÖRÜŞTE OLUPTA MEYDANI BOŞ BIRAKAN DİĞER MUHTARLARI
      ELEŞTİRİYORUM

Şeklinde Hemşin değil, "taraf" adına ortaya döküldüğünü avaz avaz bağıran-ilan eden,gözümüze sokan sıradan bir Hemşinli ,şu fakire herşeye maydanoz olma diyor !!!

Diğer bir sıradan Hemşinli ise şöyle sesleniyor taraftarlara ;

BEN BAZI ARKADAŞLARDAN. HEMŞİN MUHTARLAR DERNEĞİ YÖNETİCİLERİNİN (Kİ YARISINDAN FAZLASI YÖNETİCİDİR. ÇÜNKİ HEMŞİNDE KAÇ MUHTAR VAR.?) AKP İLÇE YÖNETİMİNDE DE YÖNETİM KURULUNDA OLDUĞUNU DUYDUM. EĞER DOĞRU İSE ZATEN YAPACAK BİRŞEY YOK.

Her alanda ötekine konulan rezerv.Katı,nobran ideolojik hede-hödö,cart-curt

Sonra mı ?

Karanlığa sallanan yumruklar !

Ivır-zıvır !

İnsan hüzünleniyor tabi :D
      EVET DİYORUZKİ ÖYLE ETMAAN. HEMŞİNLİLER, SİZ HEP Bİ ARADA OLECEKSİZ. BERAKUN İKTİDAR YALAKALIĞINI, İKTİDARLER GEÇİCİDU. BAKUN ANAP KÜLLÜM OLDİ, ESKİ ANAPLİ ARKADAŞLAR GİTTİLER ZAMANIN İKTİDARINE YAPİŞTİLE.

MUHTARLER, BELEDİYE BAŞKANLERİ HERKESUN MUHTARİ, HERKESUN BAŞKANİ OLMALİDUR.

SİYASETUNUZİ CEBUNUZA KOYUP HİZMET İÇUN BİRLEŞUN DEK.

YANLIŞMI ÖMER.
      YUKAKAPİLİ

heşeş savıcanlı

sarvıcanda şimdıden çoğunluk kafayı yemek uzere başta ben...onumuzdekı seçıme hazırlanmalı başladım bıle.yıgıtler tam faalıyette çark kafalarına gore donecekmış.ımama uymazsan cemaat hudut dişina .ne yapsın muhtarlar.teşkılat kenelerı gorevde .teşkılatın bılgısı dışında çıvı çakmak yasak edılmış.uymayan yandı keneler sarvıcanı kontrol altına almış.seçımde ilaçlama şart..operatorde ben...yeterınce eğıtım aldım yaşadık gorduk goruyoruz.nasıp olursa sarvıcanı yenıden ımar .ıgıtler temızlenmelı.

Hanı diyorlar ya sen hemşin için ne yaptın

Hani diyorlar ya dursun yılmaz sen hemşin için ne yaptın diye size biraz abes olacak ama bir resim eklıyorum Hemşin'in çayı için dağlan gübreyi bile haber yapmıştık zamanı ile yanı düşünün daha ne yapayım Hemşin'in gübresi ile ilgilenip haber yapmıştım zamanı ile
      Resimler
      • gubre.jpg

125.28 kB, 0×0, 426 defa görüntülendi
      www.medyakaradeniz.com

www.beykozmedya.com

haber portallerim

kişisel sitem yapımda

haber portalı
      Benim hiçbir zaman şöyle bir derdim olmadı hacım ;

Yahu habu Dursunali Hemşin için n'aptı ?

Yok böyle bir derdim çok şükür !

İlle de Dursunali üzerine bir dert edinmem gerekiyorsa,mesela şöyle bir derdim olabilir ;

ikide bir Hemşin için bir şeyler yaptığını dosta ve dahi ille de düşman bellediklerine ilan etmek için sanal mecra kolladığı gözlenen Dursunali de kim ola ki ?

Yukarıya Hemşin'le ilgili bir gelişmeyi zamanın birinde üç-beş kişinin okuduğu bir ceridede yayımlatmış olmayı Hemşin'e hizmet olarak taktim ediyor !

Muhabir olmanın ötesinde nedir kıymet-i harbiyesi ?

Evet,böyle bir soruyu kendime dert edinebilirim hacım :D

bu kalabalığı hemşin'de bir daha görebilirmiyiz

Hemşinde bu kalabalığı ve insanları ve eski insanları bir arada görebilirmiyiz yıl 1987 senesinden ilk 500 adet otomatık santralın kuruluş günü mesut yılmaz açılış yapıyor ve mehmet haberal'ı ilk otomatık santralden arıyor bir bakın o günlerden bugünkü yanlızlığa itilmiş hemşin'in halı 29 Ekim bayramında bile Kamu kurumundaki Protokolden bile 3 katı az insan yaşıyor durumda ben bu rersimdeki kalablığı özlüyorum Hemşin'i düşünürken acaba orada görev yapan kurumlardakı yöneticler bizim kadar düşünüyormu acaba uykuları kaçıyormu bir şeyler yapabilirim ne yapabilirim diye düşünmekten geceleri ama ne vayda akıllarında n bile geçtiğine inanmıyorum.gel bir ay git diğer ay yılları emekliliği sayıyorlardır.kahvelerde piştirik çay ocaklarında hükümeti yeniden kurup bakanlar kurulunu tayın etmekle Hemşin kurtulmaz etkin ve yetkin olmak lazım kuru gürültü değil onu zaten hemşin deresi taştığında çıkarıyor sonra fırtına geçtimi sessiz sedasız akıyor önemli olamli olan gürültü değil rüzgar stiremek ve arkasından aydınlık ve güneşli günleri Hemşin'in üzerine doğdurmak eğer bunu yapan varsa ve yapacak varsa gelecekte yapmayı düşünen varsa ben her zaman onun yanında olurum ama ilçesine gelen bir ilçenin insanınına bir bardak çayı bile makmalrında içerebilmeyi beceremeyen kıskanlık duyguları ile sahip olması gereken koltukları kendine amaç edinen ve seçilmesimnden sonrada her şey benim kontrolumde bunu yaparız onu yıkarız,ve bizden başkası yalan kültürü hiç bir zaman Hemşin luğatında hiç olmmaıştır.Geçmiş bir tozlu sayfalarından araştırmalarını rica ediyorum.Bu yöneticlerden herkesin bayramını en içten dilklerim ile kutlar Tüm Hemşinlilere gelecek yıllarını şimdiden huzurlu ve Organık çay tarımından bu yıl kaybettikleri %50 lik kayıplarını gelecek yılda telefı edebilmelerini dilerim.Hoşçakalın.
      Resimler
      • ddddd.jpg

153.99 kB, 0×0, 455 defa görüntülendi
      www.medyakaradeniz.com

www.beykozmedya.com

haber portallerim

kişisel sitem yapımda

haber portalı