Hemşin Muhtarlar Derneği

ya allah aşkına başka bir şey yapsanız

Hemşin Muhtarlar derneği ne ala memleket,Bir derneğin ayakta durması faaliyet alanı,hitap ettiği kitle,ve hizmet vereceği üyleri olması lazım ki bu normal bir yöre derneği değil üye sayısının artması bile söz konusu değil çünkü buraya sadece muhtar olanlar yasal olarak üye olabiliri.ama hemşindeki bir muhtar harıç her köyün dernewği kurucu üye geriye ne kalıyor.oysa dernekler kuruculardan değil üyelerden oluşur ve bu üyeler yönetimlerini seçer.yanlış işler bunlar yanı organize işler ama hiçte organize olmuşa benzemiyorlar.hemşinde hiç bir şey profosenel yapılmıyor.vesselam.ne yapalım belki profosenel düşünemiyorlar.ama dernek kurucu üyeleri aslında bence en ileri görüşlü insnalar.benim belirtmek gerektiğim konu aslında Hemşinde dernek kuracağaına Rizede bulunun rize Muhtarlar derneğinie üye olunup yönetime girlip Rizenin genel mutarlarına hitap eden gerektiğinde rize Bürokrasınındende Dernek yönetimin baskisi ile ilçeye veyea köylere il den gelecek hizmetlerin koordine edilmesi daha kolaylaşırdı.Ama belkide bu arkadaşlar biz kendi derneğimizi kuralım Rizede Muhtarlar dernkeleri Federasyonu kuruluru bizde ona üye oluruz diye düşünmüş olmalarını ümid ediyorum ama buda zor ihtimal çünkü federasyon kavramı Hemşin için belkide en son düşünülücek kavram olsa gerek kısacası bu derneğin yerine Hemşine daha iyi bir dernek kurulabilird.Yanı Hemşin Meslek Yüksek okulu yaptırma yaşatma derneği
      ama Namazda gözü olmayanlar ezanda kulağı olmazmış bu arkadaşlar Okulun gereksiz olduğunu düşündüklerini aklımın ucundan geçirmek istemiyorum ama Muhtar derneği ilede Hemşine hizmet getireceklerini sanıyorlarsa yanılıyorlar.
      www.medyakaradeniz.com

www.beykozmedya.com

haber portallerim

www.dursunaliyilmaz.com.tr

kişisel sitem yapımda

haber portalı

CVP: Hemşin Muhtarlar Derneği

Yazar: dagun gurgeni Tarih: 30.04.2009 Saat: 10:21

HEMŞİN İLÇESİ MAHALLE VE KÖYLERİNİN TARİHİ ,KÜLTÜREL VE FOLKLOR DEĞERLERİNİ TANITMAK:İNSANLAR ARASINDA BİRLİK VE BERABERLİĞİNİ SAĞLAMAK,KÖYLERİN VE MAHALLELERİN SOSYAL VE EKONOMİK YÖNDEN MADDİ VE MANEVİ KALKINMASINI SAĞLAMAK AMACIYLA HEMŞİNDE HEMŞİN MUHTARLAR DERNEĞİ 29.04.2009 TARİHİ İTİBARİ İLE KURULMUŞTUR.
      DERNEĞİN KURULUŞUNDA EMEĞİ GEÇEN HERKESE AYRICA TEŞEKKÜR EDERİM.
      DERNEK HAKKINDA KISACA BİLGİ VEREYİM:KISA ADI "HEMDER"OLUP KURUCU ÜYELER AŞAĞIDAKI GİBİDİR.

1-KURUCU BAŞKAN: ONUR ŞALVARCI(BİLEN KÖYÜ MUHTARI)
      2-KURUCU ÜYE :NACİ DEMİRCİ(MUTLU MAH. MUHTARI)
      3-KURUCU ÜYE :İLYAS ÇELİK(YENİKÖY MAH.MUHTARI)
      4-KURUCU ÜYE :Ö.CELAL İLERİ(YALTKAYA KÖYÜ MUHTARI)
      5-KURUCU ÜYE :HUSEYİN ÇELİK(KANTARLI KÖYÜ MUHTARI)
      6-KURUCU ÜYE :F.NACİ OKUMUŞ(BAHAR MAH.MUHTARI)
      7-KURUCU ÜYE :AHMET KAMİLOĞLU(LEVENT KÖYÜ MUHTARI)
      8-KURUCU ÜYE :NACİ ÇORBACI(NURLUCA KÖYÜ MUHTARI)

ilyas çelik

SEVGİLİ ARKADAŞLAR...
      HATIRLADIĞIM KADARI İLE BU AMAÇLA BİR DERNEĞİMİZ DAHA VARDI HEMŞİN SOSYAL SORUMLULUK DERNEĞİ.

SİZDE AYNI AMAÇLA YENİ BİR DERNEK KURDUĞUNUZA GÖRE...
      DEMEKKİ.. ??? :(
      YUKAKAPİLİ
      Rus Bilim Adamı Pawlow'un adını sanırım herkes duymuştur. Ama onu asıl tanıtan köpekler üzerinde yaptığı ŞARTLI REFKEKS DENEYLERİ'dir.
      Bu deney göstermiştir ki bazı insanlar da Pawlow'un köpekleri ile aynı refleksi göstermektedir.
      Kısaca özetlemek gerekirse; Köpeğe birkaç komut ezberletiyorsunuz. Bu komutlardan herhangi birini duyan köpek mutlaka saldırıya geçiyor. Pawlow bu şekilde eğittiği köpeklerini birilerine dağıtıyor. Aradan geçene seneler bu köpeklere o komutları asla unutturmuyor. Bir gün o kelimelerden birini duyan köpekler aradan ne kadar süre geçmiş olursa olsun hemen saldırıya geçiyorlar. İşin ilginç yanı Pawlow bu deneylerinde Güzel kelimeler kullanıyor. Yani "Tut, Isır, Kap" gibi kelimeler değil tam tersine "Dur, Yapma, Otur, Saldırma" gibi kelimekleri tercih ediyor. Ama köpeklere de bu kelimelerin tam tersini uygulamalarını öğretiyor. Yani "Dur, Yapma, Otur, Saldırma" komıutunu duyan köpekler hemen saldırıya geçiyorlar.

Şakir Aksu
      Hala tanımamışlar / Hemşin'deki BİZ'leri / Hemşin temizleleyecek / İçindeki TİZ'leri...
      E o zaman derneği kapatalım Şakir Ağabey!

Ben de bir Hemşin Derneği Yönetim Kurulu üyesi olarak Muhtarlar Derneğinin logosu için yaptığım çalışmalara bir son vereyim. Ne de olsa rakip dernek!

Durum bayağı vahimmiş fakat haberimiz yok!

Maksut Ağabey, sıcaklar daraltıyor olabilir. Dostlarınla sohbet biryerden sonra seni sıkabilir. Bu siteyi eğlenmek için kullandığın açık. Ortaya iki laf atıp sana cevap verilmesini hergün bekliyorsun, bu anlaşılıyor!

Fakat konu Derneğe geldiği vakit orada dur! Çünkü derneğe olan birşey yok, olan senin boşuna çabalarına oluyor. Söylediğin hakaretamiz şeylerin Yönetim Kurulu toplantılarının gündemine geldiği yok!

Senden (ve senin mantığında düşünenlerden) bahsediyor muyuz, arada sırada! Evet, bahsediyoruz.

Ama ne yazık ki fazla ciddi olmuyor senin (ve senin mantığında düşünenler) hakkında konuştuklarımız. "Ne yapalım, O'nu da öyle kabul edeceğiz!" deyip geçmek zorunda kalıyoruz.

Üzülmüyor değilim. Ama ne yapalım, her insanın yaradılışı farklı!
      Fosforun zeka gelişimine katkısını sahil şeridine bakarak görebiliyoruz... Türkiye balık yesin!

(...)

Günü gelir çarh düzüne çevrilir,
      Günü gelir hesabınız görülür.
      Günü gelir sualiniz sorulur :
      Beyler bu vatana nasıl kıydınız?

N.Hikmet

Concierto de Aranjuez
      hemşin derneğı ben yılardır hemşın derneğının olduğunu bılıyorum bır kaç kez kadıkoydekı şubesıne gıtım ama hıç bir şey anlamadım sadece bir kaç arkadaş horon falan oynıyor birde rahmetlı olsu bir amcamız vardı oda tulum çalıyordu bu dernek ne amaçlı kurulmuş hemşine yada hemşinlıye ne faydası var halen anlamış değılım birde bu dernek hangı hemşinın çamlıhemşinmı yoksa hemşinmı benım bildığı dernek bazı falıyetlerde bulunur bazı şeyler duzenler benım gorduğum kadarıyle yılda bir hemşin gecesı yapıyorlar onada herkes gıdemıyor parası olan gıdıyor parası olamayn hemşinlı sayılmıyor galıba benım dukanın altınde bır koyun derneğı var ve her pazar gunu ınsanlar toplanıyor o yoreyle ılgılı ne yapa bılecek lerını tartışıyorlar ve araklarında anlaşıp gerekırse para toplıyorlar fakır fukaralara yardım edıyorlar ama bu dernek dernek olduğu ıçın bunu yapıyor adamlar burda yaptıkları guzel şeylerı gorunce hemşin derneğıne karşı olan duygularım bıraz daha sovuyor ya benım bıldığım dernek yardım ve dayanışam derneğı dıye kurulur ama bızım dernek ne amaçlı olduğunu enuz anlamış değılım benım gıbı duşunene ınsanlarda çok olduğunu duşunuyorum derneklerın amaç ve falıyetlerı onların tuzuğunda yazılıdır onemlı olan bu tuzuğe uymak ve gerekenı yapmak osa gerek dernek kışıye değıl kışıler yanı muhtaç kışıler yardım amaçlı kurulur ısmınde olduğu gıbı oyle yılda bir kere yemek verıp gece duzenlıyerk parası olan gelır olamayn gelemez dıye değıl luks bır restorannda gece yapacağınıza beledıyenın bır suru salonları var hem çok cazıp fıyata kıralan bılır ve herkes davet edılır orda birde kermes duzenlene bılır ordan gelen gelırıde derneğın yardım falıyetlerınde ve kendı gıderlerınde kulanıla bılır ama ne yazıkı bunlar yapılmıyor nedenını henuz anlamış değılım birısı ban ve benım gıbı duşunenlere açıklarsa çok sevınırız birde hemşındekı muhtarlar derneğı ıyı guzel amam ne reye hızmet edecek onuda çok anlamış değılım ama onuda goreceğız bakalım mılete ne getırecek karmı zararmı buyuk bir ıhtımal çay paralarınden bir odenek de ona çıkacak dıye duşunuyorum ve bunun kesın ve kaçınılmaz olduğu muhakktır buda muhtarlar derneğı salması derler ya çok kolay garıban hemşinlı bunada ey val der bugune kadar dedığı gıbı bu ışlerle uğraşan kışılere selenıyorum hemşinde kaç tane genç ışsız bunu bılıyorlarmı kaç tane esnaf kepenk kapatı haberlerı varmı hıç zan etmıyorum çunku bencıleşen ınsanlar sadece kendılerını duşunur ve kendı menfatlarını korumak ıçın her turlu çabayı gosterırı ler gerısı onları hıç ılgılendırmez ve tanımazlar başkasını gelın birakın boyle boş şeylerı hemşine faydalı ve yararlı şeyler yapalım ve buda ondan bahs edelım sayın hemşinlıler

SARVICANLILAR

HEEŞ.SAKIN OLUN.NE GEREK VAR BOYLE .SARVICANLIYA YAKIŞMIYOR.TUZSUZ DEREYE ZATEN HIÇ BIR ŞEY YAKIŞMADI YAKIŞMAZ.BERAKUN TAZE UŞAKLER BIŞELER YAPSUN .SEYREDELUM.BIDE DELIKANLILAR DERNEĞI LAZIM.BIRINIZ ÇIKINDA DESTEK BIZDEN.EŞ... LERUN MESLEK ICABIDIR.MILLETE ÇALIŞMAK.SEYIR BEDAVA.UŞAKLERE BŞARILER DILEKLERIMLE..Naller duşmış naldomonda kayıp katırcılerde sosyetı muh nedur nasıl olur......
      Resimler
      • Resim 565.jpg

141.83 kB, 0×0, 767 defa görüntülendi

Hemşin Muhtarlar Derneği

Hemşin’in Geleceği Açısından Önem Taşıyan, Hemşin Muhtarlar Derneği Hayırlı Ve Uğurlu Olmasını Diliyorum.
      Köylerimizin Ve Mahallelerimizin Problemlerini, Bire Bir Yaşayan Muhtarlarımızın Sorunları, Hemşin Muhtarlar Derneğinde Birilik Beraberliğin Adına Alınacak Kararlarla, Halkın Sorunları Çözümlenecek Gibi Gözüküyor.
      Diğer Sivil Kuruluşları İle Ortak Noktada Fikir Alışverişinde Atılacak Adımlarda da Önem Kazanacaktır.
      Kurucu Başkan Sn. Onur ŞALVARCI Ve Kurucu Üyeler Sn. Naci DEMİRCİ, Sn. İlyas ÇELİK, Sn. Ö. Celal İLERİ Sn. Hüseyin ÇELİK Sn. F. Naci OKUMUŞ Sn. Ahmet KAMİLOĞLU Sn. Naci ÇORBACI…
      Ortaya Koydukları Yüreklerinden Ötürü Ayrı Ayrı Teşekkürlerimi Bir Borç Bilirim.

İyiki Varsınız

Bu Yol Hemşin Yolu
      Ben Değil Biz Varız
      Naci KOBAL 2000

CVP: Hemşin Muhtarlar Derneği

Yazar: Kuku Tarih: 18.06.2009 Saat: 15:12

Hemşin’in Geleceği Açısından Önem Taşıyan, Hemşin Muhtarlar Derneği Hayırlı Ve Uğurlu Olmasını Diliyorum.
      Köylerimizin Ve Mahallelerimizin Problemlerini, Bire Bir Yaşayan Muhtarlarımızın Sorunları, Hemşin Muhtarlar Derneğinde Birilik Beraberliğin Adına Alınacak Kararlarla, Halkın Sorunları Çözümlenecek Gibi Gözüküyor.
      Diğer Sivil Kuruluşları İle Ortak Noktada Fikir Alışverişinde Atılacak Adımlarda da Önem Kazanacaktır.
      Kurucu Başkan Sn. Onur ŞALVARCI Ve Kurucu Üyeler Sn. Naci DEMİRCİ, Sn. İlyas ÇELİK, Sn. Ö. Celal İLERİ Sn. Hüseyin ÇELİK Sn. F. Naci OKUMUŞ Sn. Ahmet KAMİLOĞLU Sn. Naci ÇORBACI…
      Ortaya Koydukları Yüreklerinden Ötürü Ayrı Ayrı Teşekkürlerimi Bir Borç Bilirim.

İyiki Varsınız

Bu Yol Hemşin Yolu

KÖSTEK DEĞİL DESTEK OLALIM.
      AYNI DÜŞÜNCELERDEYIM KUKU.
      TOPRAĞIM HEMŞİN sana elbet bir gün geri dönücem.
      Saygideger Üyelerimiz,

son günlerde bu konu basligi altinda yasanan tatsiz olaylar; kisisel satasmalar ve hakaretler nedeni ile bazi Mesajlar silinmistir.

Amacimiz Yöremiz adina BIZ'leri ilerletecek adimlar atmaktir. Bugün bizler cesitli Dernek kurabiliyorsak bunu birbirmizin arasinda rekabet olarak degilde bir ZENGINLIK olarak algilarsak Yöremiz adina bir adim atmis oluruz.

Bizlerin ve hepimizin amaci Yöremize hizmet etmek ve en iyisini ortaya koymaktir. Önemli olan Dernekler ve sitemizler arasinda bir mutabakat saglanarak Yöremiz icin fikirler ortaya koymaktir.

Öyle görüyorumki hic kimse bir dernegimiz veya sitemiz ile mutabakat icinde olmiyarak TEK basina birseyler yapmaya calisiyor.

Önemli olan BEN degil BIZ VARIZ düsüncesi olmasi gerekiyor. Bu nedenle bütün Derneklerimizin Ve Sitemizin mutabakat icinde olmasi icin cagri yapiyorum. Ancak BIRLIK ile GÜC dogar.

Bu vesile ile birlikte "Hemşin Muhtarlar Derneği"'ne hayirli olmasini diler ve Yöremiz adina bizleri ilerletecek adimlar atilir.

Site olarak Hemşin Muhtarlar Derneğine destek oldugumuzu ve gereken Teknik destegide vermeye hazir oldugumuzu belirtmek isterim.

Saygilar Ve Sevgilerle
      Site Yönetimi
      Mutlu KOBAL

1.OLAĞAN KONGREMİZ

Hemşin Muhtarlar Derneği bugün ilk olağan kongresini yaptı.Kurucu başkan Onur Şalvarcı tek listeyle girdiği seçimde güven tazeleyerek yeniden başkanlığa seçildi.Yeni yönetim şu şekilde:
      1.Onur Şalvarcı :Başkan
      2.İlyas Çelik :Başkan yrd.
      3.Naci Demirci :Muhasip
      4.Ahmet Kamiloğlu :Sekreter
      5.Abdurrahman Aydın:Yönetim kurulu üyesi
      BİZ GEREKENİ SÖYLEDİK,NE DEDİKSE O...
      Hemşin Muhtarlar Derneği Yönetimine başarılar dilerim.. Bu dernek bünyesinde yeralmayan Muhtarlıklarımızın da bir an önce bu dernek çatısı altında bulunmalarını ve Hemşin için değerli katkılarını sunmalarını bekliyorum..
      Kulaksız işitmek dilsiz ifade
      Canım cananındır edem iade
      Vücut bir camidir vicdan seccade
      Onun bunun çıkarına seremem
      HEMŞİN MUHTARLAR DENEĞİNİN TÜM ÜYELERİ İKTİDARIN BORAZANLIĞINDAN BAŞKA BİRŞEY YAPMIYOR SADECE İLMUHABER DÜZENLEMEKLE MUHTARLIK OLMUYOR AMA BEN ONLARI DEĞİL
      KARŞI GÖRÜŞTE OLUPTA MEYDANI BOŞ BIRAKAN DİĞER MUHTARLARI
      ELEŞTİRİYORUM BENCE OLUŞUMUN İÇİNDE YER ALIP DEMOKRATIK
      MUCADELE VERMELERİ GEREKİRDİ YÖREDE ÇAY ÜRETİCİLERİNİN
      HAKLARINI SAVUNACAK BİR SİVİL TOPLUM ÖRGÜTÜ YOK BU GÖREV MUHTARLARA DÜŞÜYOR AMA NERDEEE DEDİMYA İKTİDARIN BORAZANLARI KUSURA BAKMASINLAR GERÇEK BU

İKTİDAR

BEN BAZI ARKADAŞLARDAN. HEMŞİN MUHTARLAR DERNEĞİ YÖNETİCİLERİNİN (Kİ YARISINDAN FAZLASI YÖNETİCİDİR. ÇÜNKİ HEMŞİNDE KAÇ MUHTAR VAR.?) AKP İLÇE YÖNETİMİNDE DE YÖNETİM KURULUNDA OLDUĞUNU DUYDUM. EĞER DOĞRU İSE ZATEN YAPACAK BİRŞEY YOK.

EN İYİSİ YAPILAN. BENCE HEMŞİNDE MUHALİFLER ÇEKİLİP MEYDANI AKP YE BIRAKMALI.

SADECE GİDİP YOLUMU YAP, SUYUMU BAĞLA, ÇÖPÜMÜ AL. DEMENİZ YETERLİ.

ASILNDA BU MUHTARLAR DERNEĞİ ÇOK FAYDALI OLABİLİRDİ AMA KURULUŞ SEÇİM ZAMANINA DENK GELMESİ YANLIŞ OLDU.

PARTİLİLER MUHTAR OLUNCA HALİYLE PARTİ DERNEĞİ GİBİ ALGILANDI.

ÜSTELİK ESKİ MUHTARLARIDA KAPSAMALI İDİ.

GENİŞ KATILIM SAĞLANMALI TARAFSIZ OLMALI İDİ.

AKP HEP İKTİDAR, ŞU ANKİ MUHTARLARDA HEP MUHTAR KALAMAYACAKLARINA GÖRE 10 SENE SONRA NE OLACAK BU DERNEK. ?

ÖNERİM..:
      OLAĞAN ÜSTÜ GENEL KURUL YAPILIP, HEMŞİNDE BU GÜNE KADAR MUHTARLIK YAPANLARI, HATTA İHTİYAR HEYETİ ÜYELERİNİNDE KATILABİLECEĞİ ŞEKİLDE TÜZÜĞÜN DEĞİŞTİRİLMESİ VE HEMŞİNDE BİRLİK AÇILIMINI SAĞLAMAYA ÇALIŞMAKTIR.

AMMA GENEDE EN İYİSİNİ MUHTARLAR BİLİR.
      KAÇ MUHTARLIK VARDI HEMŞİNDE.. ?
      YUKAKAPİLİ
      KİMİSİ İYİ NİYETLİ KİMİSİ KÖTÜ.İNSANLARIN HEPSİ AYNI OLSAYDI ZATEN TERAZİYE,MAHKEMEYE GEREK KALMAZDI.ELEŞTİRİLERE DERNEĞİMİZ HER ZAMAN AÇIKTIR.AMA BİLMEYEREK ARAŞTIRMAYARAK SIRF BURADA YAZMAYACAĞIM SEBEBLERDEN DOLAYI SALDIRMAYI GÖREV OLARAK ÜSTLENDİRİLMİŞ ŞAHISLARIN BU TARZ ELEŞTİRİLERİNİ BU KAPSAMDA GÖRMEDİĞİMİ SÖYLEMEDEN GEÇEMİYECEĞİM.BİZ BU DERNEĞİ KURARKEN AMACIMIZ BÜTÜN MUHTARLIKLARI BU DERNEK ÇATISI ALTINDA TOPLAMAKTI,TOPLAMAK İÇİNDE HEPSİNE AYRI AYRI ÇAĞRI YAPTIK.12 MUHTARLIĞIN 9'UNU DERNEK ÇATISI ALTINDA TOPLAMAYI BAŞARDIK.AMACIMIZ DİĞER MUHTARLIKLARINDA DERNEĞE KATILMALARIDIR.YANI HEMŞİN MUHTARLAR DERNEĞİ HER GÖRÜŞTEN ARKADAŞLARA AÇIKTIR VE BU HAKLARIDA HERZAMAN VARDIR.AYRICA DERNEĞE ESKİ MUHTAR ESKİ AZALARIN DA ÜYE OLMA HAKLARI VARDIR.YANİ TÜZÜK DEĞİŞİKLİĞİNE GEREK YOK.DİĞER SİYASİ MESELELERE GİRMİYORUM SADECE DİYEBİLECEĞİM ZATEN HEMŞİNLİNİN BÜYÜK BİR ÇOĞUNLUĞU BİR GÖRÜŞTE BİRLEŞTİ.DAHA NERESİNDEN TARTIŞACAKSINIZ.ÇAY ÜRETİCİLERİN HAKLARINI SAVUNACAK, EVET BİR SİVİL TOPLUM ÖRGÜTÜ VAR,HEMŞİN MUHTARLAR DERNEĞİ.BUNU ZAMANLA GÖRECEKSİNİZ.
      BİZ GEREKENİ SÖYLEDİK,NE DEDİKSE O...