Hemşin Muhtarlar Derneği

Hemşin Muhtarlar Derneği

HEMŞİN İLÇESİ MAHALLE VE KÖYLERİNİN TARİHİ ,KÜLTÜREL VE FOLKLOR DEĞERLERİNİ TANITMAK:İNSANLAR ARASINDA BİRLİK VE BERABERLİĞİNİ SAĞLAMAK,KÖYLERİN VE MAHALLELERİN SOSYAL VE EKONOMİK YÖNDEN MADDİ VE MANEVİ KALKINMASINI SAĞLAMAK AMACIYLA HEMŞİNDE HEMŞİN MUHTARLAR DERNEĞİ 29.04.2009 TARİHİ İTİBARİ İLE KURULMUŞTUR.
      DERNEĞİN KURULUŞUNDA EMEĞİ GEÇEN HERKESE AYRICA TEŞEKKÜR EDERİM.
      DERNEK HAKKINDA KISACA BİLGİ VEREYİM:KISA ADI "HEMDER"OLUP KURUCU ÜYELER AŞAĞIDAKI GİBİDİR.

1-KURUCU BAŞKAN: ONUR ŞALVARCI(BİLEN KÖYÜ MUHTARI)
      2-KURUCU ÜYE :NACİ DEMİRCİ(MUTLU MAH. MUHTARI)
      3-KURUCU ÜYE :İLYAS ÇELİK(YENİKÖY MAH.MUHTARI)
      4-KURUCU ÜYE :Ö.CELAL İLERİ(YALTKAYA KÖYÜ MUHTARI)
      5-KURUCU ÜYE :HUSEYİN ÇELİK(KANTARLI KÖYÜ MUHTARI)
      6-KURUCU ÜYE :F.NACİ OKUMUŞ(BAHAR MAH.MUHTARI)
      7-KURUCU ÜYE :AHMET KAMİLOĞLU(LEVENT KÖYÜ MUHTARI)
      8-KURUCU ÜYE :NACİ ÇORBACI(NURLUCA KÖYÜ MUHTARI)

ilyas çelik
      BİZ GEREKENİ SÖYLEDİK,NE DEDİKSE O...
      HEMŞİN Muhtarlar derneği (HEMDER)

Hemşin'imize hayırlı olsun tüm Muhtarlarımıza Hemşin için verecekleri hizmetlerden dolayı şimdiden teşekkür eder, vazıfelerınde başarılar dilerim

Her Şey HEMŞİN İçin

ALLAH'A emanet olun

pocar
      Bizim sözümüz DOSTA tatlı, DÜŞMANA kurşundur
      NAMERTE hançer, canımız DOSTA feda, DÜŞMANA beladır.

SEVDAMIZSA YÜCEDİR NE ALINIR NEDE SATILIR

Ortaköy Mahallesi Muhtarlığı (Hasan ATAMAN )

HEMŞİN Muhtarlar derneği (HEMDER) Hayırli olsun

Ortaköy Mahallesi Muhtarlığı (Hasan ATAMAN ) Nİ

( 1 ) HEMŞİN Muhtarlar derneği (HEMDER) E katmadilar mi katmadilarsa hANGİ nedenlarden dolayı katmadilar düşünçeniz neydi

( 2 ) HEMŞİN Muhtarlar derneği (HEMDER) :Ortaköy Mahallesi Muhtarlığı (Hasan ATAMAN ) katılmadiysa hangi nedenlerden dolayi katılmadi düşünçeleri neydi

Merak içindeyimm (HEMDER)

HEMŞİN Muhtarlar derneği (HEMDER) E Başarilar diliyomm
      Kafkas asıllı Karadenizli olup rizeli bir Türk ailesinin çocuğuyum.
      Kendimi bildiğimden beri doğru olduğuna inandığım şeyler için kendim dahil herkesle uğraştım; uğraşmaya devam ediyorum ve yaşadığım sürece de uğraşmaya devam edeceğim. " degenak
      Hasan Ataman merkezin muhtarı sekizyüz kişiden fazla kendisi on kişi bulunan başka köydeki birisine ikametgah verbilir yanılmıyorsam fakat on kişi yirmi kişilik köyün muhtarı bunu yapamaz dolayısıyla Hasan Ataman önemli bir muhtar konumunda

Savaş kardeşimin sorusunun cavabını bende merak ettim böyle bir girişim beraberce muhtarlar olarak hareket etmeyi düşünmüşler sanırım böyle bir beraberliğin hangi konuda ne faydası olur yada olmaz konuyu açan arkadaş ayrıntılı bilgi verir herhalde
      İnsanları yargılarsan, onları sevmeye zamanın kalmaz.
      RAHİBE TERESA.
      Yazar: ankara_53 Tarih: 30.04.2009 Saat: 18:32

yorumdan önce bi hayırlı olsun deseniz..

Biz dedik senin demeni bekliyozz ankara 53
      Kafkas asıllı Karadenizli olup rizeli bir Türk ailesinin çocuğuyum.
      Kendimi bildiğimden beri doğru olduğuna inandığım şeyler için kendim dahil herkesle uğraştım; uğraşmaya devam ediyorum ve yaşadığım sürece de uğraşmaya devam edeceğim. " degenak

HEMDER HAKKINDA

SEÇİMLERE GİRMEDEN ÖNCE HEP BERABER BAZI ARKADAŞLARLA KONUŞUP BU DERNEĞİ KURMAYI DÜŞÜNÜYODUK. BEN MUHTARLIĞI KAZANAMADIM AMA KAZANAN ARKADAŞLARIM BU DÜŞÜNCEYİ SAHİPLENDİ VE BU DERNEĞİ KURDULAR HEPİSİNE GÖNÜLDEN BAŞARILAR DİLİYOR VE BÜTÜN MUHTARLARIN BU ÇATI ALTINDA BERABERCE HAREKET ETMESİNİ TEMENNİ EDİYORUM. SAYGILARIMLA

gönüllerin muhtarı
      Yazar: DAĞLARIN OĞLU Tarih: 04.06.2009 Saat: 17:51

yorum yok hemşine bir faydasıda yok sadece goruntu var ses yok yanı bunlar hıkaye şeyler çok gulunecek şeyeler yapılıyor ya

Hemşin için daha iyisini ve hayırlısını yapa bıilme imkaniniz varmi varsa buyur yap eyerkı yapabiliyor duysan sa bu zamana kadar nerdeydinn dernegin birlik beraberligini bu şekılde karalamaya hakkın yokk
      ..
      ben buna gulerım sayınnuman bey ben hemşıne birşey yapmak derken tabıkı elımde ımkanım olsa yaparım ve yapılan şeylerıde desteklerım elımde olan ımka ve olanaklarla ama bir muhtar derneğının ne faydası var hemşine onu anlayamadım tabı oda kendı çapınde bır amaç taşıyordur ılakı nedense hemşine daha yararlı bir ış yapılması ıçın bir dernek kurulmuyor mesele koylerdekı muhtarlar her sene salama adınde garıban koylunun yağmurda çamurda topladığı çayın parasındenm kesmeyı bılıyor ve çok merek etmışım dırkı o paraları nereye harcarlar da koylu ler goremez he halde şımdı bir dernek kurduler ya artık kıktarı 100 tl ye çıkar e derenek ya onon masrafları olur tabı bunuda garıban koyluden almak lazım değılmı bak kardeşım hemşınlıden bir şey alam değıl hemşınlıye bir şeye vermek onemlı oyle havadan sudan şeylerle ınsanları oyalamay gerek yok muhtarlar dernek kurmuş ne yararı var vatan daşa ban bir açıklarmısın hemşıne bır faydası varmı bunlar bızım ıçın onemlı yok dernek mış yok şuymuş yok buymuş sız bugune kadar hemşın ıçın ne yaptınız yada ne yapmayı pılanlıyorsunuz bunlar rı yazın ve ınsanlara destek olamyı ve orda yaşıyan ınsanları duşunun ordakı gençlığı duşunun orda kaç kışı yaşıyor ve kaç tane kaghve hane var bir yerde kahve çoksa anlakınoranın ış potansıyelı sıfır demektır ve bızım hemşınde aynı bır suru kahve var ve gençler orda burda oyalanıyor ama gun tuketıyorlar çunku bunalar çozum bulamk lazım deyılmı muhtarlar deneğınde kaç kışı çalışır acaba kaç kışıye ış olanağı sağlar bızı aydınlatırsnız sevınırırm teşekurler