fıkra

Akıl hastanesinde bir gün, bir hasta, hasta bakıcıyı yanına çağırır.

"Bana çabuk 5 şişe kola getir!" der.

Hasta bakıcı buna kızar ve hastaya beş tokat atar ve

"Al işte kolalarını!" der.

Aradan zaman geçtikten sonra yine aynı hasta, bakıcıyı yine çağırır.
      Bu sefer hasta; hasta bakıcıyı tokatlar. Bakıcı:

"Ne oluyor?" der. Hasta cevap verir:

"Şişeleri getirdim abi."

++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++ +

Bir avcı diğerine sordu:

"Köpeğinizi satın almak istiyorum ama sadık mıdır?"

"Hem de fazlasıyla sadık. Size bu konuda yüzde 100 garanti verebilirim."

"Nasıl bu kadar emin olabilirsiniz?"

"Şimdiye kadar 5 kere sattım. Her seferinde de geri geldi.

İki sarhoş mezarlığın duvarına yaslanmış içiyorlarmış, birden karşıdan bir cenaze görünmüş.

Sarhoşlardan biri merak edip, gidip sormuş:

"Nesi vardı? Neden öldü?"

"Bu adam hep içerdi, hep sarhoş gezerdi, ayyaşın biriydi!" cevabı üzerine, arkadaşının yanına gidip,

"O da bizim gibi çok içiyormuş" der. Korkan iki arkadaş içmeye ara verirler.

Biraz sonra başka bir cenaze görünür köşeden, yine aynı sarhoş merak edip koşar cenazenin yanına ve sorar:

"Neden öldü?"

"Takdir-i ilahi, hiç içki içmez- sigara bilmez bir adamdı!" der beriki… Sarhoş, koşa koşa arkadaşının yanına gelir:

"Boşversene allah aşkına içelim biz. İçenle içmeyenin arasında 5 dakika fark var!"

+++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++

Dünyanın en ünlü kalp cerrahının arabası bozulmuş. Arabasını tamire götürmüş. Tamirci arabanın kaputunu açmış ve kalp cerrahına dönerek:

- "Size birşey soracağım neredeyse ben ve siz aynı işleri yapıyoruz. Mesela ben şimdi itina ile kaputu açacağım bir bakışta problemin nerde olduğunu anlayacağım, kapakçıkları temizleyeceğim, gerekirse kabloları, motor yağını değiştireceğim, hatta çok gerekli ise
      motoru çıkarıp yerine yenisini takacağım. Söylesenize nasıl oluyorda siz binlerce dolar kazanıyorsunuz ama ben meteliğe kurşun atıyorum?"

Bunun üzerine cerrah tamircinin kulağına eğilmiş ve şöyle demiş:

- "Bunların hepsini motor çalışıyorken yapmayı denesenize!"

Temel üniversite sınavına girmiş. Her soruda yazı-tura atarak cevapları vermiş. İki saat sonra öğrencilerin çoğu sınav kağıdını verip salonu terk etmiş. Temel ise hala yazı-tura atıyormuş. Sınav danışmanı, ne yaptığını anlamak için Temel’ in yanına gelmiş:

"Bütün sorular için yazı-tura atıyorsun, hala bitiremedin mi?

"Ben mi? Ben 1 saat önce bitirdim. Şimdi cevaplarımı kontrol ediyorum."
      2.dünya savaşında 2 yahudi almanlara esir olmuşlar.biri birine sormuş bize ne yaparlar.
      öbürü anlatmaya başlar;1.bizi ya öldürürler yada bizi esir kampına yollarlar.
      öldürürlerse sorun yok ama esir kampına gidersek 2 ihtimal var;ya bizi elektrikli sandalyeye ottururlar yada bizi gaz odasına sokarlar.
      elektrikli sandalyeye oturursak sorun yok ama bizi gaz odasına sokarlarsa 2 ihtimal var;ya bizi sabun yada kagıt yaparlar demiş.
      sabun olursak sorun yok ama kagıt olursak 2 ihtimal var;ya bizi gazete kagıdı yada wc kagıdı yaparlar.
      gazete kagıdı olursak sorun yok ama wc kagıdı oldumu 1 ihtimal var.
      o zaman boku yedik...