Larry Hagman

Larry Hagman

Amerika'nın efsanevi aktristi Mary Martin'in oğlu olan Larry'nin anne ve babası küçük yaşlarda ayrılınca, ona bir süre anneannesi baktı. 12 yaşında anneannesini kaybedince annesi onu yanına aldı. Çocukluğunun son yıllarından itibaren Broadway'e adım atmış oldu. New York Bard kolejinde eğitim aldı.
      Amerika hava kuvvetlerine hizmet etti ve bu sırada askerler için showlar sahneye koydu ve yönetti. Kendi disiplini için, basit bir test olarak haftada bir gün konuşmayı reddediyor. 2 May 1962 tarihinde doğan Preston adında bir oğlu ve 17 Şubat 1958 tarihinde doğan Heidi adında bir kızı var. Aynı zamanda Bridget Fonda’nın vaftiz babası. Torunlarının isimleri ise Noelle, Rebecca ve Tara. 1980 yılında açıklanana göre Dallas’ın her bölümünden $75,000 ve $100,000 arası kazandı.
      Amerika kanser birliği’nin başkanlığını yaptı. Boş zamanlarında su kayağı yapmayı, balık tutmayı, deniz gezintisine çıkmayı ve piknik yapmayı seviyor.
      Şapka, bayrak ve baston koleksiyonu yapıyor.
      Uzun yıllardır vejeteryan ve beslenmesine çok dikkat ediyor.
      "Dallas" (1978) dizisinin tamamı olan 357 bölümünde oynayan tek aktör.

Uzun yıllar boyunca alkol içen ve 1992 yılında siroz teşhisi konulan ünlü aktöre, 1995 yılında karaciğer nakli yapılmıştı. 2003 yılında yeniden alkol kullanmaya başlayan aktör karaciğer kanserine yakalandı. Hagman, doktorlarından, ''Ölmekten korkmuyorum ve artık ölmek istiyorum. Bana karaciğer nakli yapmayın'' isteğinde bulundu.
      Hagman bir röportajında, kahvaltısında mısır gevreğine süt yerine viski döküp yediğini itiraf etmişti.
      İnsanları yargılarsan, onları sevmeye zamanın kalmaz.
      RAHİBE TERESA.