Soy Ağacı "Davulcu" Soyundan

babam bugün geldiköyden sizlerive ladiktekii akrabalarıiyice sordum. sabriye nenenin annesi havva nene bizim evden dedemin halası oluyor. badaradan zabitağalara evlenmiş.orda kocası ölünce ladikteki kız kardeşi gülinin yanına gitmiş.güli ölünce kızı sabriyeyi eniştesi aliağaya vermiş.babam orda altıay onlarla yaşamış ve ayı deresinde avcılık yapmış.onlardan sağolanlara sossanız onlar bilirler dedi babam.sizlerede çokselamları var.
      a.s. babanıza saygılarımı iletirim, sabriye nenenin hikayesi anlattığı şekilde olmuş, saolsun dedeler cok hızlı yaşamışlar. ben samsunda oturuyorum, babanız ayderesinde avcılık yaptığını söylüyor doğrudur, ancak ladiğe gittiğimde sorar selamını iletirim, aile büyüklerine, babanıza gösterseydiniz eminaga.eniyiforum.net/forum.htm burdaki resimleri eski günlerini yad etmek için. sağlıcakla kalın.
      Resimler
      • alidede.jpg

67.04 kB, 0×0, 435 defa görüntülendi
      http://eminaga.net/ :bye eminaga.eniyiforum.org/ eminaga.55@hotmail.com

selam olsun dostu dost bilenlere

sevgili hüseyin bey sizi tanımıyorum amma bir kopyda ben vereyim
      sanırım emin ağalardan HEMŞİN yukarı kantarlı köyünde bir davulcu sulalesi var güner davulcu babasının adı ismail dedesinin adınıda hasan olduğunu sanıyorum ve sanırım 20 veya 30 lu yıllarda badardan kantarlıya bu hasan dede gelmiş veya seferberlik öncesi olabilir.
      bu çalişmalarınızda başarılar dilerim kolay gelsin

selam "cundalıkanarya"

bilmiyorum hangi sektördesiniz ben enerji sektörü kamuda çalışıyorum meslektaşım diyeyim sayın "cundalıkanarya"..
      ilginize çok teşekkür ederim, yazılarımı baştan takip etmişsinizdir, büyük dedelerimiz erkeklerin az olduğu kadınların çok olduğu dönem diyelim tabiki savaş seferberlik derken, rahmetliler 2-3-4 er evlilik yapmışlar ve soyadlarıda 5 kardeşin farklı farklı ama bilinen ana soyadları "davulcu" tabiki geçim dertkleri ilen 5 kardeşten "davulcu" soyadı ilen kalan yakup enbüyük dedemiz 2 evli olup 1.hanımından olanlar rizede kalmış (diğerleri samsun-ladik'e geçmiş) mehmet davulcu (1902-1980) ve fadime davulcu (1905- ? ) 2 çocuğu olmuş bunlardan mehmet davulcunun sülalesi bugüne gelmiş "davulcu" olarak devam ediyor, fadime davulcu ise çocuksuz eşi ile rahmetli olmuş. bende sonuçta davulcu grubundan hepsini tanımıyorum 1-2 kişinin dışında istedimki sülale geniş teknoloji çağında herkesin evinde internet olayı var sanal ortamda bir çatı altında toplayayım çoluğumuz çocuğumuza bişeler bırakalım yani kim kimin akrabası hısımı bilsin görsün, herkez bir biriyle görüşemez amma isim ve resimlerlen tanısınlar.. tabiki ilgilenenler için..
      bende buarada hemşin platformuna teşekkür ederim burdan birilerine ulaşabilirim diye uğraşıyorum.. yinede saolsun ilgilenenlere bir kaç "davulcu"ya ulaştım, saygılar sunarım sağlıcakla kalın.. özel mesajdan tanışabiliriz..
      http://eminaga.net/ :bye eminaga.eniyiforum.org/ eminaga.55@hotmail.com
      sevgili hüseyin bey; seferberlik zamanı ve 2. dünya harbi başlangıcında
      doğu karadeniz bölgesinde isteğe bağlı yada kan davaları yüzünden gözle görülür bir göç vardır nüfüs hareketleri izlendiğinde bu açık ça görülür bu hareketin içinde kan davası sebepli olmayıp ama yerleşim yetersizliğinden dolayı ve doğu karadeniz göç çok olmuştur ve aileleler bire ikiye üçe dörde hatta beşe bölünmüşlerdir sanırım bu hemşinli aile ki gerçekten davulcu ailesiyse cimil üzerinden gelen kafkas kökenli hemşinlierdendir ardahan göle üzeri bir bölümü sarıkamış üzeri taşınmış ailedir ve benim bildiğim ladiğin üç köyünde hopa ve pazar hemşinliler yaşamaktadır hatta bir kolları havazadadır bafrada alaçamda hemşinli olup ama üçüncü kuşak olduklarından hemşinli polduklarını bilmeyenler vardır sanırım siz bu davulcu kardeşlerdensiniz hülasa benim sülalemde demiroğlu(temurcioğlu) diye geçmekte ve ladikte tomasoğlularla birlikte yaşamaktalar bu gün çoğu gidip gelememe yüzünden unutulmuştur üçüncü kuşaklar birbirini tanımamaktadır. davulcular hemşnde bayağı kalabalık bir ailedir orta köy mahallesinde geniş bir sülaledirler
      araştırmalarınızda size kolaylıklar dilerim bende devlet memuruyum
      yardımcı olabildimse ne mutlu bana
      hoşça ve dostça kalın