Sevr'den Bop'a Türkiye

Meryem hanım çok büyük yanlış yapmışsınız!! Bir yazı yazmadan , bir video paylaşmadan önce Ömer' e danışmanız gerekmez mi? Bu hatayı nasıl yaparsınız? Bak, paylaştığınız videonun ve benzerlerinin "sanal çöplük" te tonlarca olduğunu hemen nasıl söylüyor.

Eeee, ömrü çöp karıştırmakla geçen bilmeyecek de ben mi bileceğim..

Bu sitede zaman zaman rahatsız edici bir kokunun nerden kaynaklandığı da belli oldu böylece..
      Kulaksız işitmek dilsiz ifade
      Canım cananındır edem iade
      Vücut bir camidir vicdan seccade
      Onun bunun çıkarına seremem
      Israrlı Mustafa bey hitabımın,aynı ısralı Ömer hitabıyla yanıt buluyor olmasını nasıl değerlendirelim yâ hacım ?

-Kısasta hayat vardır :D

Eyvallah hacım...

Bak Mustafa !

Hatırlar mısın bilmiyorum; Geçmişte sana senin lisanınca (hır,gür,kavga,niza ) cevaplar vermiştim !

Hani,sonrasında nasıl da zeytinyağı kıvamında mazluma yatmış,yönetime (ki Koballar olduğunu biliyoruz ! ) arz-u haller döşenmiş,benim banlanmam için azami gayretler sarfetmiştin !

Buna mukabil ; bencileyin iyi de erenler,o da bana bakın şurada,burada,ve hatta aha,orada nasıl da hırlıyor demeye çalışırken,ki elbette daha diyemeden Kobal'ın kıpkırmızı konu kapatılmıştır yazısıyla az mı banlandım !!!

Senin için büyük keyif olan mazi,sitenin tarafsızlık dosyasına da kazınmıştı !!!

2 - 3 başlık altında yine aynı şeyi deniyorsun ! Kendine hakaret etmemi adeta dileniyor,yalvarıyorsun !

İlgili başlıklara tekrar bakacak olursan sana olan hitabımın ( herşeye rağmen ) Mustafa bey ile başlayan son derece makul sorular muvacehesinde olduğunu teslim edeceksin !

Sinir oluyor,ifrit oluyorsun !!!

Bir cümleyle ifade etmem gerekirse,şöyle diyordum ;

Enternasyolan sosyalizm'i nasıl da nasyonal sosyalizm'in oyuncağı yaptınız ?

Çocukluk neşemi,gönlümün eğlencesini ne hale getirdiniz böyle :D

Sen buna cevap vermiyor,ter ter tepiniyorsun Mustafa !

Varlığımdan zaman zaman değil,herzaman rahatsız olduğunu biliyorum !

Halbuki ne kadar isterdin tüm site ahalisinin CHP fanatikleriyle tıklım tebeş olmasını değil mi ?!

Mis gibi kokardınız,değil mi Mustafa !!!
      Siteye gelirken hangi çöplükte eşelenip geldiğin bilenlerin malumudur. Rahmetli bir hemşerimize yazdıkların da arşivlerde duruyor. İstersen onları burada bir daha yayınlayayım.
      Bir de kalmış; "Bey diye hitap ediyorum" diyorsun.

Şimdi kalkar beni de Mustafa'nın yalakası ilan edersin değil mi Ömer b(!)ey...
      Hala tanımamışlar / Hemşin'deki BİZ'leri / Hemşin temizleleyecek / İçindeki TİZ'leri...
      Rahmetli hemşehrini sömürmeyi daha ne kadar sürdürmeyi düşünüyorsun Şakir ?

Benimkisi sadece bir merak tabi !

Ben sadece bu yaptığının ayıp olduğunu hatırlatır,geçerim...

Buyurduğun gibi Mustafa'nın yalakalığına da soyunmuşsun !

Fakat sanıyorum bu gönüllü bir yalakalık değil,ona yönelik sarfettiğim Enternasyolan sosyalizm'i nasıl da nasyonal sosyalizm'in oyuncağı yaptınız ?

Çocukluk neşemi,gönlümün eğlencesini ne hale getirdiniz böyle
      sözlerimle nasyonal sosyalizm vurgusundaki durumdan vazife çıkarmanın getirdiği bir zorunluluk psikolojisi olsa gerek !

70'lerin kanlı bıçaklıları şimdillerde kankasal yakınlaşmalar sergiliyorlar !..

Ne hooşşş :D
      70'lerden buyana bu ülkede çok şey değişti, köprülerin altından çok sular aktı ama değişmeyen tek şey sizin "Yemeğin yağı soğumasın" menfaatperestliğinizdir. Mesele de bu kadar basittir.

Rahmetliyi hatırlatmamın sebebi sizin bu siteye avdet eder etmez kullanmaya başladığınız üslübunuzudur.
      Ha! Diyorsanız ki "ben o gün sarfettiğim kelimelerden dolayı özür diledim" bunu anlayabilirim. Ama sizden öyle bir cümle de duymadık değil mi?
      Hala tanımamışlar / Hemşin'deki BİZ'leri / Hemşin temizleleyecek / İçindeki TİZ'leri...
      Yok hayır,duymadın,duymayacaksın Şakir !

Halbuki ne kadar isterdin değil mi özür dilemiş olmamı ve sömürüye bu minvalde devam etmeyi !..

Evet,ne rahmetli benden,ne de ben rahmetliden !

Özür-mözür hak getire !..

Üzgünüm tabi,olsa tükan senin !..

Ama olsun ! Var,sen burada oyalanmaya devam et !

Ha Şakir !

Naci beyle sohbet odasındaki kavganızı hatırlıyor musun ?

Hani hakaret-makaret gırla gidiyordu !

En sonunda Naci bey seni banladı !

Eyy gidi,ne günlerdi yahu !

Öyle değil mi Şakir :D
      Geç bunları bir kalem! Sende özür dileyecek yüz mü var? Bu gün özür dilersin yarın yine aynı şeyi yaparsın.
      Hata insan içindir! Naci'de herkes kadar, hatta belki biraz daha fazla hata yapıyor. O hata yapmasaydı sen o rahmetliden defalarca özür dilerdin.
      Herkesin önünde en kaba sözlerle bir kavgaya tutuşan ve kovulan sen,şimdi burada, bir rahmetliyi sömürme nezaketsizliğine-terbiyesizliğine de aldırmadan bana ahlak dersi vermeye yelteniyorsun !

Senin sanal ortamda çemkirmediğin adam kaldı mı Şakir ?

Mesai saatinde bile nettesin ( eleman milliyetçi ha ! ) ve habire birileriyle hırlaşma - kavga halindesin !

Bir uzmana görünmeyi düşündün mü ?!
      “Bak Mustafa !

Hatırlar mısın bilmiyorum; Geçmişte sana senin lisanınca (hır,gür,kavga,niza ) cevaplar vermiştim !” ÖMER

-Sen her zaman benim yazdıklarıma hep “hır,gür,kavga,niza” olarak maydanoz oldun Ömer.. Ben senin yazdıklarına değil…Bu senin huyun.. Sen hiçbir zaman bir şey yazmadın, yazılanlara “itirazın” oldu ama kendi fikrin hiç olmadı ki..

“3 başlık altında yine aynı şeyi deniyorsun ! Kendine hakaret etmemi adeta dileniyor,yalvarıyorsun !”ÖMER

- Sana hakaret etmek ne haddime Ömer.. Senin kendine ettiğini ben alemi cihan olsam beceremem.. Benim hayatım direnmekle geçti, dilenmek ve yalvarmak benim hayatımda yok, ya senin????

Sosyalizm, nasyonal sosyalizm, geç bunları Ömer… Senden mi bunları öğreneceğiz? Sen kendini bilir kişi mi sanıyorsun? Sana sosyalizm de nasyonalizme de dersi verecek bilgi donanımına sahibim.. Geç bunları.. Senin gibileri ne çok gördüm.. 11 Eylül de, ocakta kül bırakmayan devrimci ama 12 Eylül’ü bir geçe “hidayete eren” nice “Ömer” ler gördüm ben.. Yıl 1980’di.. Bugün 2009.. Her taraf “Ömer” lerle dolu, çarpıp geçiyorum.. Ben hep ayaktayım, onlar “ayaklar altında”…

Kendince beni kızdırmak için, bu sitede defalarca yazmama rağmen sözü evirip çevirip CHP’ye getiriyorsun.. Kendince “Şark Kurnazlığı” yapıyorsun.. Ben partiler üstüyüm Ömer, sen partiler “altı”..İşte aramızdaki fark..

Banu AVAR’ın videosuna “sanal çöplükte” bunlardan tonlarcası var diyorsun.. Banu Avar’ın programlarını bir kez daha izle.. Düşüncelerini beğenirsin beğenmezsin,ama böylesi bir hanımefendiye hakaretine izin veremem Ömer.. Çöplük karıştırırsan çok şey bulursun çöplükte.. Bazen hiç çöplüğü hakketmeyen çok değerli şeyleri de bulabilirsin.. Bu çöplüğe atılan o “şeyin” değersiz olduğunu göstermez.. O “değeri” çöplüğe atanın ne kadar aptal olduğunu da gösterir bazen.. Unutma; KAŞIKÇI ELMASI DA ÇÖPLÜKTE BULUNMUŞTU… ÖYLE RİVAYET EDİLİR..

Daha önce de yazmıştım;

“NE ÖMERLER GÖRDÜM OSMAN ÇIKTILAR..”

Ömer ol, gerçekten Ömer ol, değil Ömer Bey demeyi önünde saygı ile eğilirim.. Ama hep Osmanlık yatığın sürece sen sadece Ömer’sin.. İsmine hiç de layık olmayan…
      Kulaksız işitmek dilsiz ifade
      Canım cananındır edem iade
      Vücut bir camidir vicdan seccade
      Onun bunun çıkarına seremem
      Bir de senin kimlerle mesai yaptığını bilsek ya!
      Benim işim olmadık yerde hırlayanlara sopa sallamak. Kimin nerede ne zaman hırlayacağı belli olmadığı için sopa her an elimizde...

Hiç bir ideoloji biryetre biat filan etmedi de bazı eski sözde Komünistler rantı görünce fırıldak gibi döndüler.
      Belirlediğin format üzere yola devam Mustafa !

-Sen her zaman benim yazdıklarıma hep “hır,gür,kavga,niza” olarak maydanoz oldun Ömer.. Ben senin yazdıklarına değil…Bu senin huyun.. Sen hiçbir zaman bir şey yazmadın, yazılanlara “itirazın” oldu ama kendi fikrin hiç olmadı ki.. Mustafa

Sürekli soldan çarklı kemalizme yontulmuş alıntıları siteye taşımayı bir şey yazmak olarak mı tanımlıyorsun dedim,diyorum !

Baas ve Nasırist hay huyun bir türevi mesabesindeki "alıntılar"a getirilen yorumlara tahammül edemiyor,zırt pırt yeteeerrrr şeklinde galeyana geliyor,kapıp koyveriyorsun !

Alıntılarına itirazlarım oldu,olacak ! Fikirlerim,sağlıklı göz ve idraki olanlar için alıntılarda serdedilen kıyl-u kal'e getirdiğim itirazlara mündemiçtir !

- Sana hakaret etmek ne haddime Ömer.. Senin kendine ettiğini ben alemi cihan olsam beceremem.. Benim hayatım direnmekle geçti, dilenmek ve yalvarmak benim hayatımda yok, ya senin????

Alıntılarla reklam etmeye azmettiğn baas benzeri dikta rejimini demokrasi adına eleştirmem kendime hakaret etmek midir aklınca Mustafa ? Nereye direniyorsun ? Egemen rejime biat etmenin ne manaya geldiğini Marks ne güzel tarif etmiş değil mi ? Hatırla ki bir başka başlık altında sözkonusu tarifi dikkatine sunmuş olmama karşın senden sadece tııııssss sesini duyabilmiştik !
      Herşeye rağmen dilenmem,yalvarmam diyebiliyorsun !Güzel bir mankurt inlemesi !

Sosyalizm, nasyonal sosyalizm, geç bunları Ömer… Senden mi bunları öğreneceğiz? Sen kendini bilir kişi mi sanıyorsun? Sana sosyalizm de nasyonalizme de dersi verecek bilgi donanımına sahibim.. Geç bunları.. Senin gibileri ne çok gördüm.. 11 Eylül de, ocakta kül bırakmayan devrimci ama 12 Eylül’ü bir geçe “hidayete eren” nice “Ömer” ler gördüm ben.. Yıl 1980’di.. Bugün 2009.. Her taraf “Ömer” lerle dolu, çarpıp geçiyorum.. Ben hep ayaktayım, onlar “ayaklar altında”…

Sosyalizm ve nasyonalizmi bildiğin için mi ikisini harmanlama cinliğine soyunuyorsun ? Yeni ürünün adını koyabildiniz mi bari ?

Dur bakayım !
      Yoksa Ergenekon olmasın Mustafa :D

Bahsettiğin gibi bir gecede hidayete erenler arasında sen de olmayasın Mustafa ? O gün içeri alındığını sürekli gündeme getirip bizleri bir güzel bilgilendiren sen,neden diğerleri bedel öderken ertesi gün salıverildiğin konusuna girmiyorsun !!!

N'oldu içerde ?
      Orada da Kemalist ayaklarına mı yattın yoksa ?

Bir anektod aktarayım ;

İhtilalin hemen öncesine kadar proleterya diktatörlüğü saçmalayan mahallenin gençlerini darbenin hemen ertesi günü askerler mahalle meydanında topladı.Güzel bir dayaktan sonra koro halinde İstiklal Marşı'nı huşu ile okudular ! Kemalizm'e övgüler,saygı ve sevgiler sundular !

Ve sen pişkin pişkin ben hala ayaktayım diyebiliyorsun !

Bukalemun da her boyaya girer,ama o insan değil ki Mustafa !

Kendince beni kızdırmak için, bu sitede defalarca yazmama rağmen sözü evirip çevirip CHP’ye getiriyorsun.. Kendince “Şark Kurnazlığı” yapıyorsun.. Ben partiler üstüyüm Ömer, sen partiler “altı”..İşte aramızdaki fark..

Tüm alıntıların ve diğer mırın kırınların CHP söylemlerinin basit birer tekrarından ibaret Mustafa ! En son pozisyonun da yine CHP içerisinde daha sıkı,çok daha özgün bir yer edinebilme hesabından,sinsiliğinden başkası adına değil !

Banu AVAR’ın videosuna “sanal çöplükte” bunlardan tonlarcası var diyorsun.. Banu Avar’ın programlarını bir kez daha izle.. Düşüncelerini beğenirsin beğenmezsin,ama böylesi bir hanımefendiye hakaretine izin veremem Ömer.. Çöplük karıştırırsan çok şey bulursun çöplükte.. Bazen hiç çöplüğü hakketmeyen çok değerli şeyleri de bulabilirsin.. Bu çöplüğe atılan o “şeyin” değersiz olduğunu göstermez.. O “değeri” çöplüğe atanın ne kadar aptal olduğunu da gösterir bazen.. Unutma; KAŞIKÇI ELMASI DA ÇÖPLÜKTE BULUNMUŞTU… ÖYLE RİVAYET EDİLİR..

Kimi çöpler kimi canlılar için kıymetlidir,eyvallah !!!

sen sadece Ömer’sin.. İsmine hiç de layık olmayan…

Aynı zamanda sosyalist olduğu zehabına da kapılan kemalist diktatoryal sempatizanı Mustafa !!!

İsmine yakışıyorsun,değil mi ?!
      İsmi lazım değil,diğer eleman da ( ki site ahalisi kendisini kısaca faşo olarak bilir ! ) bir şeyler demeye çalışmış !

Ben diyorum ki Naci beyle kavga ettin ve kovuldun...

Özür diledin mi kendisinden ?

O diyor ki elimde sopa gezerim !

Hırlayanlara sopa sallarım !

Benim işim bu !..
      :D

Ne deyim yahu ?!

Naci beyin avukatı değilim ya !

Bana ne :D

Haa,bir şey daha diyor ;

Hiç bir ideoloji biryetre biat filan etmedi de bazı eski sözde Komünistler rantı görünce fırıldak gibi döndüler.

Mustafa bu da sana ha :D
      Bu Faşo lakabı defi hacetini ağzından çıkaran omurgayız bir yağdanlık tarafından yakıştırılıyorsa o unvanı gurur ile taşırız. Şerefsiz satılık olarak bilinmekten se böyle bilinmek daha evladır.
      ADAMIN BİRİ HER GÜN İÇERMİŞ.
      SARHOŞ OLUNCA MEYHANECİ OĞLUNU ARAR, O DA BABASINI GELİP MEYHANEDEN ALIP GÖTÜRÜMÜŞ.

YİNE O GÜNLERDEN Bİ GÜN BABASI OMUZUNDA EVE DÖNERKEN ÇOCOK, LAĞIM ÇUKURUNDA BİR ADAM GÖRMÜŞ. ADAM ÇUKURDA SIRTÜSTÜ SIZMIŞ HORUL HORUL UYUYORMUŞ.

ÇOCUK BABASINA ''BAK BABA DEMİŞ İÇKİNİN SONU BU. O KADAR SARHOŞKİ BOK ÇUKURUNDA UYUYOR''

ADAM BAKMIŞ, BAKMIŞ ''ULAN DEMİŞ KIRK YILADIR İÇERİM BU KADAR RAHAT UYUNACAK BİR YER BULAMADIM. NE MUTLU ADAMA '' DEMİİİŞŞŞ.

O HESAP.. :D
      YUKAKAPİLİ