Başkan: İdris Lütfü MELEK

Başkan: İdris Lütfü MELEK

1960 yılında Yukarı Çamlıca Mahallesi’nde doğdum.
      İlk ve orta okulu Çamlıhemşin’de lise ve üniversiteyi İzmir’de okudum. Öğrenciliğim süresince hizmet sektöründe, yerel basın ve ajanslarda çalıştım.
      Ege Üniversitesi Gazetecilik mezunuyum. 1984-1988 yılları arasında Odak ve Gün dergilerinin yazı işleri müdürlüklerini yaptım.
      Evli ve iki çocuk babasıyım.
      Lise yıllarımdan bu yana aktif siyasal mücadelenin içindeyim. Çeşitli sol siyasi partilerin ilçe başkanlıkları ve yönetim kurulu üyeliklerinde görev yaptım.
      1999 yılında kurulan Karşıyaka Kent Meclisi’nin kurucularındanım. Ege Çamlıhemşin-Hemşin Derneği ve Ege Kaçkar Derneği üyesiyim. Nesin Vakfı ve Ruhi Su Vakfı İzmir fahri temsilcisi ve Türkiye Sosyal Tarih Araştırma Vakfı (TÜSTAV) mütevelli üyesiyim.
      Siyasal, sosyal, kültürel birikim ve deneyimlerimi doğaya, insana, emeğe olan saygım ve Çamlıhemşin sevgimle kaynaştırarak 29 Mart 2009 yerel seçimlerinde Çamlıhemşin Mahalleler Birliği’nin Bağımsız Belediye Başkan adayı oldum.
      Mahalleler Birliği oluşum ve seçim sürecinde bizi yalnız bırakmayan, emek ve katkı koyan tüm Çamlıhemşinlilere ve dostlara teşekkür ederim.
      Sevgi ve dostlukla…

İdris Lütfü MELEK

camlihemsin.bel.tr/baskan_hakkinda.htm
      Resimler
      • dris Lütfü MELEK.jpg

19.56 kB, 0×0, 507 defa görüntülendi
      Ben Değil Biz Varız
      Naci KOBAL 2000

Çamlıhemşin

Çamlıhemşin Belediye Başkanı İdris Melek, ilçesini SİT alanı ilan edenlerin burada insanların yaşadığını unutmuş olduklarını söyledi. Evsel Atık Yönetimi Çalıştayı’nde konuşan Melek, “Hem milli park, hem SİT alanı hem de turizm merkezi, bu nasıl bir çelişki” dedi.

Belediye Başkanı İdris Melek, Çamlıhemşin'i SİT alanı ilan edenlerin, burada insanların yaşadığını unutmuş olabileceklerini söyledi.
      Çamlıhemşin'de düzenlenen Evsel Atık Yönetimi Çalıştayı’nda konuşan Belediye Başkanı İdris Lütfü Melek, milli parklar ve sit sorunu nedeniyle büyük sıkıntılar yaşadıklarını anlattı.
      Başkan Melek, binlerce yıllık bir yerleşim merkezini SİT alanı ilan edenlerin burada insanların yaşadığını ve çöp üretebileceklerini hesaba katmadıklarını söyledi.
      İşte Çamlıhemşin Belediye Başkanı İdris Lütfü Melek’in toplantıda yaptığı konuşma: "Çamlıhemşin bir yandan milli parklar, bir yandan sit alanlarıyla çevrili bir ilçe. Ama aynı zamanda içinde binlerce insanın yaşadığı bir yerleşim birimi ve bir turizm merkezi. İnsanların yaşadığı yerde çöp de üretilecektir. Fakat ne yazık ki kurumlar arasında bu konuda yıllardır sıkıntılar yaşanıyor. Hem milli park, hem SİT alanı, hem turizm merkezi ve belki de bin yıldır, köyleri, mahalleleriyle bir yerleşim alanı. Çamlıhemşin’i SİT alanı ilan eden yetkililer ya burada yaşayan insanlar olduğunu unutmuşlar ya da bir karar almayı atlamışlar. Milli parklar içerisinde, SİT alanı içinde çöp dökmek yasaktır diye bir karar almış olsalardı ve bu kararın hayata geçme şansı bulunsaydı Çamlıhemşin Belediyesi’nin çöp diye bir problemi olmayacaktı."
      Ayder Yaylası'ndaki bir otelde Çamlıhemşin-Hemşin Vakfı (ÇAHEV) tarafından düzenlenen Küçük Kırsal Yerleşim Birimlerinde Evsel Atık Yönetimi Çalıştayı’na Çamlıhemşin Belediye Başkanı İdris Lütfü Melek’in yanı sıra Hemşin Belediye Başkanı Halim Bekar, Çevre ve Orman İl Müdürü Sabit Kandemir, Milli Parklar Genel Müdürlüğü’nde görevli çevre uzmanı Hanife Kutlu, Uludağ Üniversitesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Kadir Kestioğlu ve Çevre Koruma ve Ambalaj Atıkları Değerlendirme Vakfı (ÇEVKO) Bölge Sorumlusu Hakan Karaköz ile Çamlıhemşin-Hemşin Vakfı’ndan yöneticiler ve vatandaşlar katıldı.

camlihemsin.bel.tr/faaliyetlerimiz.php
      Ben Değil Biz Varız
      Naci KOBAL 2000