Hemşinliler Gecesi 20 Şubat 2010 Rakkas İstanbul

vıran ben kimseye akıl vermıyorum sen konunun neresınden anladığına bağli sordunuzda size bekan mi bulunamadi konuyu okursa anlaşma yapılmiş duyuru bu sadece sınırlı sayıymiş acele et yer kalmaz sana nede olsa rakkas farklı mekan yer bulamaya bilirsin

Rakkastakıler gelsin benden bilet alsın ben onlara 200 tlden hayatlarını yaşatayım :)
      yer kalmayacakmıss zaten gitmeyecem ki gidecegimi kım dedi :)
      uzun zamandır siteyi kontrol edemiyordum, az önce konuyla ilgili tüm yorumları okudum ve çok çok üzüldüm

eksik bilgiler yüzünden birçok kötü eleştiri , çoğu haklı( eksik bilgi oldugundan dolayı)

Eksik bilgi şu:

Bir derneğin 3 Gecesi olmalı

1.si Tamamen katkı için olan yemekli pahalı dediğimiz gece. ( şuan yapılan konusu geçen gece)

2.si GEleneksel olan horona doyabileceğimiz, az miktar da katkı yapabileceğimiz her evin kesesine uygun , bütün aile bilet aldığında aylık! maaşlarının gitmeyeceği, derneğin yapılandırılması ve ilerlemesindeki bilgilerin verileceği yöre hasretininin bir nebze giderilebileceği video izletimli canlı müzikli bir gece.

3.sü ise Sadece Horan için oluşturulmuş , genelde gençlerin katılım göstereceği ,girişin ücretsiz olduğu (veya 1-2 TL oluşturulan bir kumbaraya atılabilir) , hemşinlilerin birleşmesi amacıyla yapılan bir horan gecesi..

1.geceye kim gider? hemşinli iş adamları! 120 tl vs. verdiğinde kesesini sarsmayacak aileler

2.geceye eğer bilet fiyatı doğru hesaplanırsa her aile gider ( genelde 50 oluyor ama tüm aile gittiğini düşünürsek pahalıya patlıyor o fiyatın düşmesi gerek)

3. geceye de bütün hemşinli gençlerimiz gider.

Bu durumda herkes mutlu olur.
      Yanlış mıyım?

Şahsen ben bir öğrenci olarak 1. geceye gidemem 2. geceye ailem giderse gidebilirim 3.geceye ise her halükarda giderim..
      gecenin içeriğiyle veya yardım amaçlı olduğuyla ilgili bir açıklama yok yonetimin kararı direk biletler 120 tl bunu bende benimgibi herkesde eleştirir tabiki ben ankara örneğini verdim yemekli içmekli tulumlu horonlu eğlenceli bir gece düzenlediler bilet 30 tl kalktım istanbuldan gittim iyikide gittim çokta memnun kaldım ister yardım amaçlı ister yemekli ne şekilde olursa olsun 120 tl çok fazla sadece benim için deil herkes içinde fazla isteyen buyursun gitsin tabiki benim gitmeyeceğim kesin.
      MAVİ DENİZİN MAVİ GÖZLÜSÜ
      Yazar: poginali Tarih: 30.01.2010 Saat: 23:05

uzun zamandır siteyi kontrol edemiyordum, az önce konuyla ilgili tüm yorumları okudum ve çok çok üzüldüm

eksik bilgiler yüzünden birçok kötü eleştiri , çoğu haklı( eksik bilgi oldugundan dolayı)

Eksik bilgi şu:

Bir derneğin 3 Gecesi olmalı

1.si Tamamen katkı için olan yemekli pahalı dediğimiz gece. ( şuan yapılan konusu geçen gece)

2.si GEleneksel olan horona doyabileceğimiz, az miktar da katkı yapabileceğimiz her evin kesesine uygun , bütün aile bilet aldığında aylık! maaşlarının gitmeyeceği, derneğin yapılandırılması ve ilerlemesindeki bilgilerin verileceği yöre hasretininin bir nebze giderilebileceği video izletimli canlı müzikli bir gece.

3.sü ise Sadece Horan için oluşturulmuş , genelde gençlerin katılım göstereceği ,girişin ücretsiz olduğu (veya 1-2 TL oluşturulan bir kumbaraya atılabilir) , hemşinlilerin birleşmesi amacıyla yapılan bir horan gecesi..

1.geceye kim gider? hemşinli iş adamları! 120 tl vs. verdiğinde kesesini sarsmayacak aileler

2.geceye eğer bilet fiyatı doğru hesaplanırsa her aile gider ( genelde 50 oluyor ama tüm aile gittiğini düşünürsek pahalıya patlıyor o fiyatın düşmesi gerek)

3. geceye de bütün hemşinli gençlerimiz gider.

Bu durumda herkes mutlu olur.
      Yanlış mıyım?

Şahsen ben bir öğrenci olarak 1. geceye gidemem 2. geceye ailem giderse gidebilirim 3.geceye ise her halükarda giderim..

DERNEK ÜYELERİNİ ÜÇE BÖLEMEZSİNİZ.
      PARASI ÇOK OLAN
      PARASI BİRAZ OLAN
      VE FUKARALAR..

DERNEKLERİN GELİRLERİNİ ARTTIRMANIN YOLLARI BU EĞİL.

BENCE YÖNETİM BU İŞİ ÇÖZECEKTİR.

ERNEKLERİN YEMEKLİ, EĞLENCELİ TOPLANTILARI GELENEKSEL OLANLAR VE YARDIM AMAÇLI OLANLARDAN OLUŞMALI. AMA BİLETLERLE GELİRLER ARTMAMALI. ÇEKİLİŞ, SALMA, YARDIM BİLETİ GİBİ DERNEĞİN GELİRİNİ ARTIRACAĞI OLAYLAR YAPILMALI.

LÜKS YERDE PAHALI YEMEĞİN KARI MEKANA GİDER.
      YUKAKAPİLİ
      GECE BİLETİNİN 120 LİRA YAPILMASINDAKİ AMAÇ DERNEĞE MADDİ KAZANÇ SAĞLAMAK DEĞİL AMAÇ PARA BABALARININ RAHAT BİR ŞEKİLDE İZDİHAMSIZ NEZİH BİR GECE GEÇİRMELERİDİR
      AVAM KAMARASI BALOLARI GİBİ AÇIKCASI BURJUVAZİ BİR DÜŞÜNCE
      ÜRÜNÜ
      BENİM ÖMRÜM DERNEKLERDE VE GECE ORGANİSYONLARINDA GEÇTİ
      DERNEĞE GEŞİR SAĞLAMAK İÇİN DÜZENLENEN HALK GECESİNDE
      AÇIK ARTIRMA DÜZENLENİR VE BU VESİLE İLE ZENGİNLERDEN BAĞIŞ TOPLANIR
      İYİ EĞLENCELER HEMŞİN BURJUVALARI
      Bir dernek yöneticisi olduğum için bu güne kadar bu konuya hiç yazmadım ama İstanbul Hemşin Derneğindeki arkadaşlarıma bir sorum olacak.

Geçen sene İstanbul'da bir Hemşin gecesi yaptınız. O gece belki de Türkiye'de bugüne kadar yapılan en büyük Hemşin gecesi idi. Yöneticilerin söylediğine göre o geceye yaklaşık 2000 kişi katıldı. Yine aldığımız duyumlara göre derneğe belki de hiç bir yöre derneğimiz nasip olmayacak ve bizleri kıskandıracak kadar büyük bir gelir sağlandı.

Bu kadar başarılı bir gece tecrübesi olan İstanbul Hemşin Derneği yöneticileri neden İstanbul Hemşin Derneğini İstanbul'da yaşayan tüm Hemşinlilere açacak gece yapmıyorlar?

Selam ile...
      Hala tanımamışlar / Hemşin'deki BİZ'leri / Hemşin temizleleyecek / İçindeki TİZ'leri...

Hemşin Gecesini Parasız yaptık herkese gitmeyin

Hemşin gecesini parasız yaptık Kadıköy meydanında o geceye gitmeyin Dursun Ali yapıyor deyip televizyonun canlı yayınna alt yazıya Hemşin Derneği gecesi deyip kendilerine pay çıkaran o sözüm ona yöneticiler şimdi sizi yanı Hemşinlileri değilki onlar aralarında partı düzenliyorlar.sizde Rakkas barda Horanmı oynayacağınızı zannediyorsun.Bir zamanlar Hemşinde sel olduğunda zamanın Hemşin Belediye başkanını arayıp kendide İstanbulun sağlam ilçelerinin Belediye başkanı dururmunda iken Hemşin Belediye Başkanına Rize Belediyesine git o size yardım eder deyip geçiştiren bir abimizinzde şu anda dernek yönetimine alınmış olmasıda o derneği Hemşin Derneği olduğu izlenimin yaratmaz.Önce Her şeyden önce Derneği ben 2001 yılından beri yönetiminde bulunduğum halde Hiç bir zaman Hemşin ilçesi veya Çamlıhemşin ilçesi bir yana yöre derneği gibi duruşu olmayan bir dernek bunları yazarken bazı eski dernekçi abilerimizi tenzi ediyorum ben son iki veya üçüncü dönem için bunları söyleyebilirim.Hemşin Holka oyunları deyip İstanbulun çeşitli okullarında tamama Guneydoğulu öğrencilerden oluşan horon ekipleri varken,dernekler sadece rize dernekleri değil karadenizin dernekleri veya çıkaracağı kaseete tulumu koyup o bizim müzik enstrumanımız üzerineden para kazanıp tulumu aşağalayan lara dur diyemeyecek kada hemşinden uzaklaşan bir dernektenmi bahsebeilirisniz.biraz mantıklı olun allah aşkına ben ayrıldım ama Hemşin adına istanbulda bir dernek yok bunu herkes böyle bilsin.
      www.medyakaradeniz.com

www.beykozmedya.com

haber portallerim

www.dursunaliyilmaz.com.tr

kişisel sitem yapımda

haber portalı
      DURSUNALİ..!

BENİM YADA SENİN YAZIKLARIN HER NE KADAR HARİÇTEN GAZEL OLSADA.
      HATTA DENİZİM VE SAKSU İLE KOPELİ NİNKİDE DAHİL.

ÇÜNKİ BİZ O DERNEĞİN ÜYESİ MÜYESİ DEĞİLİZ.

HASSSTIR ORDAN DEMELERİ MUHTEMELİR.

ANCAK SENİN ESKİ YÖNETİCİ OLMAN BELKİ DÜŞÜNÜLÜRSEE BİLDİĞİM İSTİFA ETTİĞİNDİR.

GELELİM YAZDIKLARINA..
      İNAN YORUM YAPACAK KADAR ANLAYAMADIM.

LÜTFEN YAZARKEN..:
      ÇÜMLEYİ YAZ NE DEDİĞİNDEN EMİN OLUNCA NOKTA KOY VE BİR ALT SATIRA İN Kİ ANLAYAYIM. 8o
      YUKAKAPİLİ
      Merhaba hemşinli dostlar:
      Yazılanları okudum ,düşündüm ve ondan sonra bir iki satır yazmaya karar
      verdim.
      Herkesin bir düşüncesi mutlaka vardır ve olmalıda fakat her düşünüleni yazmak insanları karaladığı gibi güzelim hemşin e de zarar vermekte.Belki yapılan uygulama yanlış olabilir fakat yanlışı yanlış uyarılarla
      düzeltmeye çalışmak bence çok daha yanlış olur.Helede içeriği hakarete
      varırsa:(
      Burada hiçbir kimse diğerinin avukatlığını yapamaz.Zaten bu konuyu açan arkadaşımız avukat.
      Hani isteyen gider ,dileyen gitmez mantığıda yanlış.
      Birde zengin fakir ayrımı yapmak ise başlı başına yanlıştır arkadaşlar.
      Bu gece gerçekten hemşin adına bir katkı sağlayacaksa ki ben emin im
      sağlayacaktır.O bahsı geçen ücret bileti alabilen hiç bir polemik yaratmadan bu geceye katılmalı diye düşünüyorum.

Ve inanin yazılan bazı gerçeği yansıtmayan yorumlar ise istemeden yapıldığına emin im....

Ve sizler hemşinlisiniz: Nerde fayda var,nerde zarar var çok iyi bilirsiniz.

Herkese saygılar.