Rize Günleri

selam olsun dostu dost bilenlere

Kim ne derse desin bana göre çok başarılı geçmiş eksiğiyle gediğiyle cennetin köşesi bulutların ülkesi ülke gündemine oturmuştur. Öncelikle gelen gelmeyen tüm dostlara cennet severlere teşekür etmek gerekir diye düşünüyorum, isteyen istediğini yeterince bulduğunu sanıyor ve metine katılıyorum fazla olsaydı insanı bayardı ve düşünün o arı gibi çalışan didinen kardeşlerimizi dört gün organizasyonda görev alanları yorgun luktan canları çıktı nerdeyse.Tabiki gezen ve eğlenen için güzel ama bide metine sorun 15 gündür doğru dürüst uyumadı bile şahsen ben ve HEMŞİN derneği yönetimindeki diğer arkadaşlarım dört gün boyunca ayaktaydık fakat kendi adıma aldığımız tepkiler bütün yorgunluğumu alıp götürdü hele finaldeki federasyon kadın kollarımız T.H M korosu karadeniz türküleri konseri muhteşemdi 2 ay gibi kısa bir sürede profosyonellere taş çıkartırcasına
      onları bu konsere hazırlayan hemde karadenizli olmayan(kırşehir) ama bizden daha iyi karadenizli gibi yetiştiren değerli koro şefi sn. İbrahim GÜNDÜZ beye teşekür etmek isterim hemde tüm karadeniz
      adına ve bu konserlerin gelecek organizasyonlardada tekrarlan masını umud ederim;
      GELMEYENLER NELER KAÇIRDIKLARINI KENDİLERİ DÜŞÜNSÜN MEMLEKETİNİ SEVEN EĞLENMESİNİ BİLDİ Bundan emin olduğum için yorgunluğum kalmadı hoşça ve dostça kalın daima yüreğiniz gibi gözlerinizde gülsün hep sağlıklı olun
      Maksutum çok haklısın.
      Yorgunluğum anca geçiyor.
      Fakat ne olursa olsun yiğidede hakkını vermek lazım. Başta Federasyon Başkanı Süleyman Basa olmak üzere Federasyona çok teşekkür etmek lazım. Çünkü bunların bazıları 1.5 aydır uyumuyorlar.

Haydi sana bir Konser kıyağı çekeyim.
      Resimler
      • DSC_5786.1.jpg

190.02 kB, 0×0, 418 defa görüntülendi
      • DSC_5798.1.jpg

186.31 kB, 0×0, 421 defa görüntülendi
      • DSC_5805.1.jpg

163.15 kB, 0×0, 445 defa görüntülendi
      Metin Gültan :)

Sayın Metin Gültan

SAyın Metin Gültan bir zamanlar bana bir soru sormuştun ya dursun ali bey sen hemşin için bulunmaz hint kumaşımısın diye ve ardından devam edip sormuştun sen hemşin için ne kadar önemlisin şimdi Hemşin Belediye başkanı için yazmış olduğun Ankarada değilde Ümreye gitmesine manidar diyorsun.İşte bu laf ancak bu kadar cuk diye oturur yerine şimdi anlarsın Eğer ben Hemşin Belediye Başkanı olsaydım elbetteki Ümreye gitmek dünyanın en önemli kutsal değerlerimizden olan bir yerdir.Eğer Başkan Bodrum'a tatile gitmiş olsaydı daha sert eleştirirdim sende ve Hemşililerin tümüde bilir ama ümreye gitmek ne kadar kutsal ise Hemşin'in sorunlarını çözmek için insanlardan beni başkan yapın diye oylarını alıp ama eğer Rize ve ilçelerinin ankarada dile gelmesi için yapılan bir etkinlik varsa önce buraya katılınır başkan dediğin beyefendi sonra ümreye gidebilirdi ama her nedense Belediye başkanı mühterem belki şimdi kim uğraşacak o vekiller ile bakanlar ile kim karşılayacakmı diye beceremeyeceğinimi düşünmüştür yoksa aman ümreye gideyim bana ne Hemşinden başkanlıktan veya bakanlar ile burokratlar ile ne görüşeceğim nasıl olsa bir işim oldumu İl Başkanı Hasan Karal hallediyor ben uğraşamam bu adamlar ile deyip kaçmayımı tercih etmiştir bilinmez ama biline bir şey varsa Pazar'ın Belediye başkanı geldi Ankaraya görevini yaptı paşalar gibi çünkü adamda yürek var beceri ilişklere sahip çıkabilmek var şimdide ümreye hareket etti bende böyle başknaı alnında öperim işte.ilçesi için üretken koşan uğraşan için ama eğer hemşinde belediye başkanı ben olsaydım her ilçeden daha çok ön plana çıkmak için gecemi gündüzümü mesaimi oraya harcardım.ama gelinen nokatyı Hemşinliler görüyordur.aklı selim karar verirler Hemşin adına üzünülecek bir durum yazık yazıkkı yazıkkı ne yazık
      kalınsalıncakla
      www.medyakaradeniz.com

www.beykozmedya.com

haber portallerim

www.dursunaliyilmaz.com.tr

kişisel sitem yapımda

haber portalı
      Sevgili Dursunali kardeşim,
      Benim seni eleştirir yazım tamamen senin "Beni başkan seçmediler" diye yazdığın serzenişt dolu yazılarına olmuştur. Halbuki başkanlık kararınıda veren sendin, vazgeçende.
      Özgür iradeni kullanarak aldığın vazgeçme kararın nedeniyle neden milleti suçladığını anlayamadım ve anlayamayacağım. Kararlı olsaydın bir kaç kişinin söylediklerinin seni etkilememesi gerekirdi.
      Lütfen gene anlatmaya çalışma.

Hemşin belediye başkanı dikkatimi çektiği için söyledim. Haç olsa anlarım ama Umre. Keyfe keder. Tüm Rizenin ve tüm parlementonun orada olduğu ve Vali ile Belediye Başkanının 4 gün boyunca ayrılmadığı bir ortamdan demekki Hemşinin bir talebi yok diye düşündüm.
      Demekki dünyevi işler tamamlanmışki iş yukarı kalmış diye düşündüm.
      İşte Benim ile mevcut başkanın aramızda ki fark bu işte ben Hemşin'in gelişmesi için ne yapaılır diye düşünürüm birileri sankı her şey tas tamam olmuş gibi ümreye giderler oysa önce Ankara'ya gidip Hemşin için gerekli işlerin takibi için gerekli insanlar ile haşır neşir olunur ve ondan sonra ümreye gidilir ama önceki yazımdada belirtiğim gibi o insanları ağırlayabilecek ufkun ve becerin yoksa onlara anlatabilecek bir bilgin becerin yoksa bir hafta sonrada gidilebilecek ümreye kaçar gibi gidersin.işte mevcut başkanın yerinde ben olsaydım bir dosya dolusu proje ayarında hazırlık ile Ankaraya gider geriye en az 50 altmış yüz tane kartvızıt ile donerdim.işte Hemşinde o bir kaç kişi aramızdakı farkı aslında gördüler ama onlar kendi menfaatlerini düşünüp benim girişimime karşı çıktılar ama Hemşin ciddi manada beş yıl kaybediyor.ama gelecek dönemde bu kadar senin dediğin gibi kararsız kalmayıp o makamı ve Hemşinin gelişmesi için ne nasıl yapılır onu Hemşin insanınana göstereceğim bunda şüphen olmasın şu anda bile Hemşini 24 saat zaman zarfında izlemeye yapılnları takip etmeye devam ediyorum.yanlışa yanlış doğruya doğru demeye devam edeceğim.daha profosenel düzeyede daha etkin bir şekilde çalışmlara devam ama derinden ve sessizce açıkça söylemek gerekirse kendimiz istanbulda gözümüz hemşinde daima kalınsalıncakla
      www.medyakaradeniz.com

www.beykozmedya.com

haber portallerim

www.dursunaliyilmaz.com.tr

kişisel sitem yapımda

haber portalı
      sevgili hemşinliler burada yazılan yazıları hiç bilmeden sırf kendi ego larını tatmın etmek için siyaset sahnesini internette göstermek isteyen kişi ve kişilere aldanmayın . bizler hemşinde sy kaymakamımız sy belediye başkanımız ve il encumenleri muhtarlarımız toplanıp neler yapabıleceklerimize karar verip sy kaymakamızın başkanlığında ankaraya gittik belediye başkanımızın umreye gitmesi önceden planlanmış olduğu için iptal epmesine de bir sebep yoktu bizler hemşini en iyi şekilde temsil ettiğimizi ziyaret edenler çok iyi gördü . bu organızasyonda emeği geçen herkese tşk lerimi sunarım .

selam tuluma ses verenlere,rizeyi bilenlere rizeyi sevenlere

sevgili adaşım bu son lafın çok yanlış olmuş hemşinlinin utanacak hiç bi şeyi yok utanacak olanlar zaten bu ilgiden dolayı utanıyorlardır sanırım bu kadar ağır ve kırıcı olma lütfen ben hemşinliyim ve görevimi gönül rahatlığıyla yaptığıma inanıyorum hiçte utanacak bir şeyin olduğunu düşünmüyorum , polemik zamanı değil icraat iste icraat mercilerinden
      SAYIN RİDEF GÜNLERİNİN YÖNETİCİLERİ
      BAŞARINIZLA ÖVÜNÜYORSUNUZ AMA HİÇ BAHSETMİYORSUNUZ
      HİDİSTAN VE SRİLANKA DEVLETLERİ SİZLERE PLAKET VERDİMİ
      MALÜM ÇAYLARININ İYİ REKLAMINI YAPTINIZ BU ORGANIZASYONUN
      EKONOMİK VEYA TÜRİSTİK BİR GETİRİSİ OLDUMU İŞ ADAMLARINDAN
      TURİZİM VEYA SANAYİ YATIRIMI SÖZÜ ALDINIZMI BANA GÖRE
      RİZELİYİ EĞLENDİRMEK VEYA SİYASİLERE SHOW ZEMİNİ
      HAZIRLAMAKLA BAŞARI ELDE EDİLMİYOR İYİ BİLMİYORUM AMA
      TAHMİN EDİYORUM SHOW YAPANLAR ARASINDA SAYIN BAYRAMOĞLU
      DA VARDI KENDİSİ ÇAY KOMİSYONU BAŞKANI OLMUŞ AÇIKÇASI
      KURDA KUZU TESLİM EDILMİŞ ZİRA KENDİSİ ÇAY SEKTÖRÜNDE
      ÖZEL SEKTORDE YER ALMAKTADIR DEMEK İSTEDİĞİM ŞU Kİ
      BU MİLLET VEKİLİNDEN ÇAY KURUN ÖZELLEŞTİRİLMESİ KONUSUNDA
      ÜRETİCİNİN YANINDA YER ALMASI GİBİ BİR SÖZ ALDINIZMI
      BAŞARILARINIZ DAİMA BİZİ SEVİNDİRECEKTİR
      SAYGILAR
      evet mualesef çoğunlukla yapılan araştırmadan öğrenmeden dinlemeden yazılır konuşulur bu benim sevmediğim birşey olduğu içın böyle bi polemiğe maruz kaldık tüm HEMŞİNimden böyle bi polemiden dolayı özur dilerim maksut bey ben sızden küçük olduğum için özrünüzü kabul ediyorum bundan sonra lutfen her şeyi öğdenmeden yazmayalım bakın hemşinde koçalları tanımayacak kadar hemşini bılmiyorsunuz ben hayatımı hemşine hemşinliye adayıp hemşinde birşeyler yapmak için genç yaşta hemşine döndum sizlerin tecrubesı benim için önemli ama siyeseti siyaset zamanı siyasetçıler yapsın başkalarına yağcılık olsun dıye şimdi siyaset yapmıyalım şimdi icraat zamanı hemşinimizi en iyi şekilde tanıttık sıra hemşıne gelecek kişıleri hemşinliyi ve hemşini iyi tanıtmaya geldi onun çalişmalarını da hep beraber yapacağız inşaallah sizleri çok seviyorum allaha emanet olalım

Yakışmıyor bizlere

Öncelikle ne üyesi olunursa olunsun kimse kimseyi tehdit etme hakkını kendinde bulamaz.
      Burası lingonun ahırı değil.
      Bu konu daha evvelde gündeme getirilmiş ve neticeleri bizzat yaşanmıştı. Site yönetiminin bu konuya bizzat el atmasını rica ediyorum.
      Hemde bu tehditin altında bir il meclis üyesi varsa bence konuyu savcılığa bildirmek lazım.
      İl meclis üyeliğine gelmiş bir kişinin yazacağı yazılarmıdır bunlar. Ayıp....

Yapmış olduğunuz eleştirilerinizde hedef ben olmadığım için cevap vermiyorum.

Emrullah beyi sizin açtığınız konuyuda bir Ridef Yöneticisi olarak anlamadığımı ifaade etmek isterim.
      Bizler orada tüm çay firmalarını davet ettik ve herkes kendi ürünlerini getirdi. Ürünlerin rize ürünü olup olmadığını biz kontrol etmedik diğer ürünleride kontrol etmediğimiz gibi....
      Bizim amacımız Rizeyi ankaraya getirmek ve tüm ankaralılar ve ankarada yaşayan hemşehriler ile tanıştırmaktı. Sinerjiyi sağlamaktı.
      A dan Z ye tüm Rize oradaydı ve herkes istediği her konuyu yöneticilerle görüştü. Ne konuştuklarını biz bilemeyiz.
      Ayrıca düzenlenen panellerle ve etkinliklerle de insanların ihtiyaç duydukları konuları ve eğlenceleri tatmalarını sağlamaktı.
      Bizim hiç bir zaman politika yapmak gibi bir niyetimiz olmamıştır. Hiç bir Parti veya vekilininde güdümünde olmadık ve olmayacağız. Dikkat ederseniz kendimizide bu işin dışında tutmak için elimizden geldiğince gayret göstermekteyiz.
      Zannediyorum bazı konuları kendinize göre yorumlayıp eleştirinizi yapmışsınız fakat bence eleştirinizi tekrar gözden geçirmenizde fayda görmekteyim.