Hemsinliyiz.Biz v3

Hemsinliyiz.Biz v3

Sevgili Arkadaslar,

Üyelerimizden Sn. Metin GÜLTAN sitemizin yeniden gözden gecirilmesi ve sitemizi hayatimiza yeniden adapte etme yönünde teklifini sunmustur. Bu nedenle Sn. Metin GÜLTAN'nin teklifini degerlendirmek istiyoruz!

Sitemizin yeni Versionu üzerinde calisarak uzun bir ara verdikten sonra; bu teklifi firsat bilerek yeniden gündemimize aliyoruz.

Bu noktadan sonra Üyelerimizin fikirleri bizler icin önemli olarak; Üyelerimizin istegi üzerinden sitemizi olusturmak isteriz.

Biliyorumki herkesin aklinda belirli istedigi seyler vardir. Bu konuda fikirlerinizi yazarak paylasirsaniz bunu düsünceden cikartip hayata gecirmek isteriz.

Bu nedenle; Hemsinliyiz.Biz v3 Yeni Sitemiz icin önerilerinizi bekliyorum.

Umarim en kisa zamanda Yeni sitemizi hayata gecirerek; yüreklerdeki yeni heycanlara yol acariz :)

Saygi ve Sevgilerle
      Mutlu KOBAL - Almanya
      Bu konuda her yöne acik oldugumuzu belirtmek isterim. Yine burda altini cizmek istedigim konu var! Gecmiste bazi olaylar; yanlislar olmus olabilir bunlari yeniden tartismaya lütfen acmiyarak; görülen hatanin yerine yapici bir teklif sunmak bizler icin faydali olacaktir.

Tekliflerinizi hem islevi yönünden hemde teknik; göresel yönden yapabiliriz.

Saygilarla

KOBAL

Önerilerim

Önerileri yaparken her zaman ben diğer sitelere neden giriyorumdan yola çıkılması gerektiğine inanırım.
      Salt foruma dayalı site eskiden önemliydi fakat işlevsel olarak artık kolay değil. Ben bile yazılan bir çok konuyu takip edemiyorum.
      Ben genelde siteleri karıştırırken dikkat ettiğim hususları aşağıya çıkartmaya çalıştım.
      1.Yöresel haberleri muhakkak takip etmem gerekiyor.( Bunlar için bir kaç siteyi ziyaret ediyorum) Bunların altına gerekiyorsa yorumlarıda yazmak güzel oluyor.
      2.Facebook ta hoşuma giden hem kendimle ilgili bilgi ve belge koyabilmem hemde kişilerin paylaştıkları ögeleri benimde izliyebiliyor olmamdı. Hoşuma gidenleri benimde paylaşmam.
      3.Twitter gibi alanlarda ise kendime ait bir yazı alanımın olması ve sadece onaylaığım kişileri takip etmem veya takip etmelerine imkan verilmesi.

Önerilerim
      1.hemsinliyiz.biz sadece bir forum alanı. birde kişiler laf olsun diye chat yapabiliyorlar. İnteraktif denilen Web yapılarından uzak olduğunu kabul etmemiz lazım. Bence öncelikle güzel bir arayüze ihtiyacımız var.
      Haberleri ekleyebileceğimiz bir haber bölümünün muhakkak olması lazım. Burada bu konu sadece forum olarak işlenebiliyor.Görevlendirileck kişiler kendi bölge köyleriyle ilgili haberleri bile kendileri girebilmeli.
      2.Bölgemizle ilgili bilgilerin yer alabileceği bir arayüz.
      3.Kendime ait bir alanımın ve insanları takip edebileceğim ve benide takip edebilecekleri bir alanın yaratılması. Burada foto ve filmde yükleyebilmeliyim.

Şimdilikaklıma gelen önerilerim bunlardır.
      Metin Gültan :)

v3 web sitesi

web sitemizin güncellenmesi ile ilgili çalışmalarınızda başarılar dilerim..
      *herşeyden önce bir web sitesinin ana sayfa olacak şekilde dizayn edilmesi görüşündeyim.
      -kişi ana sayfada yerel bölgesel haberleri okumalı okuyamassada istediği adreslere haberlere kolay şekilde ulaşmalı. birde açılan yeni sayfaların ana sayfa altında ana başlığın altında yani http://www.hemsinliyiz.biz/ web adresin altında olmalı, kişi başka adrese gittiğinde orda kalmasın yine ana başlıktan http://www.hemsinliyiz.biz/ adresine girmeli burdanda istediği diğer konu altındaki başlıklara gidebilmeli.. bunları işlerkende web sitesinin açılışıda çok önemli site geç açılma sorunu olmasın.. saygılar şimdilik önerim budur..
      http://eminaga.net/ :bye eminaga.eniyiforum.org/ eminaga.55@hotmail.com
      Sn. Metin bey,

yukardaki göstergedeki gördügünüz gibi suan Yeni sitemiz %20 bitmis durumdadir! Bir cok degisiklik ve Yenilik (günümüze uygun ve gelismis Website olacagi icin) eskisinden daha fazla zaman harcama durumunda kaliyorum. Bu nedenle sitemizin hazirlanma süreci biraz daha sürecektir. Umut ediyorumki en yakin zamanda bu konuyu tamamliyarak yayina gecebiliriz.

Tabiki bu gecis zamaninda suanki sitemizde bir kac günlügüne tasinma nedeni ile kapali duracaktir; bunuda simdiden duyurmak isterim.

Umarim yapacagimiz bu degisiklik ve harcadigimiz bu emekler Yöremize ve Insanimiza yeniden bir heycan katarak canlanmasina yardimci olacaktir.

Herkese katkilarindan dolayi tesekkür ederim.

Saygilarla
      KOBAL
      siteye yeni üye oldum ama hiçbirşey anlamadım desem yeridir.hersey karışık sanki.yeni sitenin daha acık olacagına inanıyorum.kendi profılımı flan göremıyorum.çözemedım yani bu siteyi.benım üye olmamdaki en buyuk neden yapılan organızasyonlardan haberdar olmak.istanbulda yaşıyorum.rizelilerin toplaştıgı horon günleri vs bu tur seylere katılmak ıstıyorum
      Sevgili Üyeler,

uzun calismalardan sonra ve zamanim el verdikce yeni Sitemizi gelistirmeye devam etmekteyim. Son 2 Haftadan beri yeniden zaman bularak, yeni sitemizin üzerinde yogun bir sekilde calismaktayim.

Sevinerek söylüyorumki suan Sitemizin % 60'sini bitmis bulunmaktayim. Bundan sonra yapilacak olan degisiklikler ufak ama zaman alacak seyler oldugu icin umut ediyorumki en kisa zamanda Yeni sitemiz ile yeni bir dönüs yapacagiz.

Yeni Sitemizi; Hemsinliyiz Biz'in 6. Yilinda yayina koymayi planlamaktayim :)

Umarim bir aksilik cikmadan bunu hayata gecirebiliriz :)

Bu arada Sn. Erkan Cengiz bey, tabiki yeni sitemizdede hem Üyelerin hemde Genel Hemsin Resim Galerimiz mevcut olacaktir.

Calisma asamasinda ve sitemiz yayina girdikten sonrada Tekliflere acik oldugumuzu belirtmek isterim.

Saygilarla
      Mutlu KOBAL
      Sayın hemşinliyiz site yönetimi
      Yenı yapılan sıtede chat panelı olmasını ıstırham edıyorum
      hemsin mılletı tamamıylee dagıldılar herkez kendı halıne dusmus bırbırlerını unutlar boyle bır sıteye chat panelı yaparsanız yıne herkez toplanır belki
      kesın bır sey dıyemıyorum ama denememızde fayda var.Eyer bu durumu olumlu dusunursenız ben sever olarak butun sorumlugunu alırırım, chet panelındeki butun sorunlarıyla ılgılenırım.
      Öncelıkle ben başka bir servere anlasırım lınkmelerını yaparız yıne sadece bızım sıtemızden gelenler bızım kanala gelırler sonra uye sayısıs azamı userleri gorunce kendı serverımızı acarız herk rahatca sohbetını eder paylasımını yapar.Ben kendım bır kac yıl once server actım ama facebook sıtesının en yenı oldugu zamanlarındaydı kımse ugramadı bende kapamıstım ama artık. Herkez Facebook'den sıkıldı!
      Eyer boyle bır sey olursa uyede cekersınız bilgilerinize sunulur.

saygı ve sevgılerımle

Mesaj 1 defa düzenlendi, son düzenleyen “Kuku” ().