İ.Hakkı DEMİRCİOĞLU - Erkan OĞUR, Grup Marsis Konserimiz

İ.Hakkı DEMİRCİOĞLU - Erkan OĞUR, Grup Marsis Konserimiz

Derneğimizin düzenleyeceği konser:

12 MAYIS 2010 ÇARŞAMBA SAAT: 19:00'da

KADIKÖY HALK EĞİTİM MERKEZİ'nde yapılacaktır.

Üye ve tüm sevenlerine duyrulur.

İsmail Hakkı Demircioğlu, 1957 yılında Rize Pazar'da doğdu. Müziğe küçük yaşlarda ilgi duymaya başladı. İlk ve ortaöğrenimini Pazar’da tamamladı. Daha sonra İTÜ Türk Müziği Devlet Konservatuarı Temel Bilimler bölümünü bitirdi.

Bağlamadan bas gitara dek çeşitli enstrümanları çalan Demircioğlu, önce Ruhi Ayangil Türk Müziği Orkestrasında daha sonra Ruhi Su Dostlar Korosunda bas gitarist olarak çalıştı. Bu dönemde 2 albüm hazırladı.

1998’den sonra Erkan Oğur’la çalışmaya başladı. Bugüne dek birçok albüm hazırladı. Ayrıca Türkiye’nin çeşitli yerlerinde ve Türkiye dışında birçok konser verdi.

ALBÜMLERİ

1986 Sırdaş Türküsü(İsmail Hakkı Demircioğlu)

1998 Gülün Kokusu Vardı (Erkan Oğur & İsmail Hakkı Demircioğlu)

2000 Anadolu Beşik (Erkan Oğur & İsmail Hakkı Demircioğlu)

2004 Nasip Olsa (İsmail Hakkı Demircioğlu)

AYNAK: wikipedia

Erkan OĞUR

1954 yılında Ankara'da doğup, çocukluğunu Elazığ'da geçirmiştir. Müziğe 4 yaşından itibaren keman, bağlama ve cümbüş çalarak başladı. Onu Halk Müziği icrası konusunde teşvik eden ilkokul müzik öğretmeni "İlkokulu bitirdiğinde bizim yöreden çalmadığı saz kalmamıştı." diyor. Müziğe başlamasında Jimi Hendrix etkili olmuştur.

1976'da perdesiz gitarı icat etti. Liseyi Ankara'da tamamladı. Ankara Üniversitesi Fen Fakültesi Fizik-Kimya Mühendisliği ile başladığı üniversite hayatına Münih Üniversitesi Fizik Bölümü'nde okuyarak devam etti. Müzisyen olmaya karar verdikten sonra eğitim görmek için Türkiye'ye döndü. İstanbul Devlet Konservatuarı Klasik Türk Müziği bölümünden mezun oldu. Çalışmalarında ağırlıklı olarak kopuz ya da dede bağlama, ud, e-bow, perdesiz gitar, klasik gitar, elektro gitar'ı ve sesini kullandı. Bunlar dışında birçok enstrümanı da albümlerinde başarılı bir şekilde çalmıştır. En son iki cd'lik Telvin albümünde doğaçlama caz denemeleri yapmıştır. Fretless albümü çıktığı yıl Avrupa'da yılın yaratıcı albümü seçilmiştir. Bir Ömürlük Misafir albümü olarak Türkiye'de daha sonra yayınlanmıştır. Türk müziğine icracı ve yorumcu olarak devasa katkılar yapmıştır. Perdesiz Gitar'ı ve Perdesiz Bağlama'yı icad eden kişidir. Dünya Müzik literatüründe yerini almıştır.

KAYNAK: wikipedia

Derneğimizin düzenleyeceği GRUP MARSİS konseri :

12 MAYIS 2010 ÇARŞAMBA SAAT: 19:00'da

KADIKÖY HALK EĞİTİM MERKEZİ'nde yapılacaktır.

Sayın İsmail Hakkı DEMİRCİOĞLU - ERKAN OĞKUR dinletisinin hemen ardından sahne alacaktır.

Üye ve tüm sevenlerine duyrulur

hemsinlilerdernegi.org/index.p…&task=view&id=59&Itemid=1
      " akıl ve gönül ; insan ...
      Sevgili Dostlar,

Derneğimize katkıda bulunmak amacıyla, İsmail Hakkı Demircioğlu - Erkan Oğur ve Grup Marsis'in 12 Mayıs'ta Kadıköy Halk Eğitim Merkezi'nde saat 19.00'da vereceği, konsere bekliyoruz.

Biletleri derneğimizden veya yönetim kurulu üyelerinden temin edebilirsiniz.

Bilet ücreti; 30.TL.dir.

Saygılarımızla,

HEMŞİNLİLER EĞİTİM VE KÜLTÜR DERNEĞİ
      0216 418 4080 - 0 535 310 80 45

hemsinlilerdernegi.org
      " akıl ve gönül ; insan ...