Uluslar Arası Tulum Festivali Başlıyor

Uluslar Arası Tulum Festivali Başlıyor

Bu yıl ilki düzenlenecek olan Uluslararası Tulum Müzik ve Sanat Festivali Rize’nin Pazar İlçesi’nde düzenlenecek olan açılış etkinlikleri ile başlıyor.

Festival Rize ve Artvin illeri ile bu illere bağlı ilçelerde 7 gün sürecek. Festivalin açılışı 30 Haziran Çarşamba günü saat 14.00’da Rize’nin Pazar İlçesi’nde gerçekleştirilecek.

Konuyla ilgili açıklama yapan Festivali Organizatörü Tekin Atacan festivale tulum ve türlerinin çalındığı Türkiye ile birlikte aralarında Bulgaristan, Gürcistan, Romanya, Azerbaycan, Ukrayna ve KKTC’den gelen halk oyunları ekiplerinin bulunduğu 6 ülkeden katılımlar olduğunu belirtti.

Atacan, yaptığı açıklamada “Ülkemizin vazgeçilmez üflemeli çalgılarından tulumu, dünyadaki; gayda gibi diğer türleri ile bir araya getirmek istiyoruz. Festivale bu ülkelerden gelecek halk oyunları ekipleri katılacak. Festival sayesinde ülkeler arasında kültür etkileşimi sağlanması amaçlıyoruz. Bu sayede halk oyunlarımız ve ülke kültürlerinin gelişmesi de sağlanacak. Festival bir hafta boyunca Rize ve ilçeleri ile Artvin ve ilçelerinde düzenlenecek çeşitli etkinliklerle sona erecek” dedi

pazar53.com/news_detail.php?id=15812

pazar53.com/news_detail.php?id=15812
      www.karalastik.com
      Ne bileyim abi ben aslında karar almiştım konuşmayacaktım dayanamadım eleştirecem
      geçen donem olsa bu konuyu buraya acmak bıle bana kalmazdı açıldıktan sonrada 20 sayfa yazılırdı en az hatta konu üsturk yolundan tasocagına fabrıka en sonda festival vaptize kadar dayanırdi ankaradaki malum dernegin açılımları bitmezdi kavgalarla sonuclanırdı konu yonetim kapatırdı....
      son bir aylarda guneydoguda bir çok şehit haberi alıyoruz bütün ülke bu şehitleri konuşuyo bizde bu sitede guncel bir haber yok hatta pazar53 haber sitesindede
      Ankaradakı hemşin dernegi yonetimi ve hemşin sevdalıları külturumuze tulumumuza puşimize festivallerimize kim sahip çıkacak ..

kim kimin hizmetinin altına imza atarmiş onuda ogrenmiş olduk ..
      www.karalastik.com