Yeni Okul İnşaatı Başladı

Yeni Okul İnşaatı Başladı

260 Gün İçinde Tamamlanacak

Rize İli Hemşin İlçesinde Hemşin Belediyesi ile TOKİ tarafından gerçekleştirilecek olan Hemşin Kentsel Yenileme Projesi ile paralel olarak, BM Holding tarafından gerçekleştirilecek Gölet Projesi kapsamında yeni okulların inşaatına başlandı.
      Yazının Devamı
      hemsin.bel.tr/haber/detay.php?gid=42
      Dosyalar
      • Yeni Okul.jpg

(381.89 kB, 1,905 defa indirildi, son indirme: )
      Ben Değil Biz Varız
      Naci KOBAL 2000

Hemşin'in Okulları Yenileniyor

pazar53.com/news_detail.php?id=17585

Hemşin lisesi yeni bina inşaatını yapan firma bm holding deniyor bu inşaatı bm kendisimi yapıyor yoksa başka bir şirketmi yapıyor merak ettimde bilgisi olan varmı

pazar53.com/news_detail.php?id=17585
      Dosyalar
      www.karalastik.com
      BOŞ VER YAPANI. KİM YAPIYORSA ALLAH RAZI OLSUN.

MESELE YERİ.
      1- ÇAY FABRİKASI YAPILDI ÇARŞIYA UZAK. HEMŞİN ESNAFINA 1 LİRA FAYDASI OLMADI. İŞÇİLERİ BİLE DIŞARDAN GELDİ. SERVİSLE GEÇİP GİDİYORLAR.

2- OKULLAR DAHADA UZAĞA YAPILDI. ÇEVRESİNDE NE BİR ARSA VAR, NEDE EV. GELEN HOCALARIN, ÖĞRENCİLERİN HEMŞİN ESNAFINA BIRAKTIKLARI ÜÇ KURUŞTA KALMAYACAK.

ÖĞRETMENLERDE YA LOJMANDA KALACAK YADA SERVİSLE PAZARA GİDİP GELECEKLER. HALKLA KOPUK OLACAKLAR.

HEMŞİNLİLER ÇOCUKLARINI KİMİN, NASIL BİRİNİN EĞİTTİĞİNİ GÖREMEYECEK, BİLEMEYECEKLER.

3- KENTSEL DÖNÜŞÜMÜN PROJELERİ VAR, BÜTÜN HEMŞİN YIKILACAK GÖL OLACAK DENİYOR. AMA PEKİ BİNALAR, ÇARŞI, PAZAR NEREYE KURULACAK ODA BELLİ DEĞİL.

SİZİN ANLAYACAĞINIZ HEMŞİNLİ BİR OLDU BİTTİYE GELİYOR Kİ, GERİ DÖNMEK MÜMKÜN DEĞİL.

ESKİDEN İNSANLAR BİRİBİRİNİ ÇARŞIDA, KAHVEDE GÖRÜR TANIŞIRDI YAZLARI ŞİMDİ O DA OLMAYACAK.

H E M Ş İ N İ B İ T İ R İ Y O R L A R.....
      YUKAKAPİLİ
      ORHAN İŞNİ BİLİR .OKULYERI VERDI.SENEYE NASIP MARKETIDE AÇAR.İSTENIRSE PILAJDA YAPAR.RICA EDERIM KOPEK ÇIFLIĞIDE YAPAR .BANADA ÇOBANLIK İŞİ VERIR....HEMŞİNİMİZE YAPILAN HER YATIRIMI BAZI AŞİRETÇİLERE SORMADAN YAPANI HEMŞİNE SOKMAMALI....ADAM İŞİNİ EYI BILIYOR VILLAYI YAPTI SARVICANIDE YANINA ÇEKIYOR .SORMADAN DANİŞMADAN.OLURMU.HADI ORHANI ELEŞTIRIN...
      OKUL ARSASININ ORHANLA NE İLGİSİ VAR O ARAZİ ZATEN MESLEK LİSESİ İÇİN AYRILMIŞTI İMARDE ÖYLE GÖZÜKÜYORDÜ
      KENTSEL DÖNÜŞÜM LE İLGİLİ MAKET RESİMLER HEMŞİNDE BÜYÜK AFİŞLERLE İLAN EDİLDİ ŞEHİRİN NEREDE VE NASIL OLACAĞI DA O AFİŞLERDE GÖRÜNÜYOR BEN ŞAHSEN HAYRANLIKLA BAKIYORUM
      BEN HALA İSRAR EDİYORUM DERENİN KARŞISINDAN YUKARDAKİ KÖPRÜDEN HASTAHANE KÖPRÜSÜNE KADAR GENİŞ BİR CADDE YAPILMALI VE O TARAFA SADECE TURİSTİK TESİSLERE RUHSAT VERİLMELİ BAKIN O ZAMAN HEMŞİN NE OLUYOR
      GÖLETE BAKAN MOTELLER GAZİNOLAR TURİSTİK RESTORANLAR
      Şimdi bazı açıklamalar yapacağım ama birileri beni AKP'likle suçlayacak. Bu sebeple en ufak bir yorum yapmayacağım. Memlekete bişr telefon kadar yakın olan cahillere gülmekle yetineceğim. Laklak da laklak. Başka bişe yok...
      Hala tanımamışlar / Hemşin'deki BİZ'leri / Hemşin temizleleyecek / İçindeki TİZ'leri...

PLANLANAN BUMU?

BU MIMARI HEMSIN,NE HIC YAKISMADIGI GIBI,TARIH OLARAK BULGARISTAN 1960 KOLHOZ YAPITLARININ KOPYASIDIR.
      Resimler
      • Hemsin projesi.jpg

102.95 kB, 0×0, 4,372 defa görüntülendi
      • Hemsin projesi 1.jpg

114.6 kB, 0×0, 4,853 defa görüntülendi
      • Hemsin projesi 2.jpg

136.98 kB, 0×0, 4,858 defa görüntülendi
      Yazar: saksu Tarih: 15.03.2011 Saat: 04:19

Şimdi bazı açıklamalar yapacağım ama birileri beni AKP'likle suçlayacak. Bu sebeple en ufak bir yorum yapmayacağım. Memlekete bişr telefon kadar yakın olan cahillere gülmekle yetineceğim. Laklak da laklak. Başka bişe yok...

proje detay uzmanının krali sendin bir zamanlar günde 20 tane proje tavsiye akıl verırdın şimdi projenın (p) sini bıle yorumlamıyorsun merak edılen konu bm nin goletının içinde kaldıgından dolayı yukerde yapıcagı okulu neden valilik ihale eder bu soruya cevap vermesı gereken zaten sen degılsın sen soruyu soran kişi olmalısın maksutun dedıgıde bir gerçek gormemezlikten geliniyo hemşinin yukarıya taşınması
      www.karalastik.com
      Hülümet bunda 2 yıl kadar önce aldığı bir kararla öğrenci sayısı belli sayının altına düşen liseleri kapama kararı aldı. Yani bu karar gereği Hemşin lisesi'de kapatıalcaktı. Bunu önlemek için şu andaki oklul yaptırılıyor. Bu okul normakl lise değil Çok Kapsamlı Yatılı Anadolu Lilesi olacak. Bildiğim kadarı ile de öğrenci sayısı 300-400 civarında olacak.
      Yeri konusunda birşey söyleyemem. Yine bildiğim kadarıyla Sayın Bülent Kuyumcu Hafızın Burnu'nun hemen üstündeki yeri istedi. Ancak arsa sahipleri ile anlaşılamadığı için orası olmadı ve şu an yapılmakta olan yer seçildi.
      Arsanın nasıl temin edildiği ve oraya kimin karar evrdiğini bilmiyorum ama bu okulun Hemşin için iyi olduğuna inanıyorum. İlkokul, Lise binası ile Spor Salonu, Yurt ve Lojmanlar da aynı yerde olacak.
      Okulu BM İnşaatın yaptırdığı biliyorum. İhaleyi İl Özel İdaresi açıyor. Masraflarını da BM karşılıyor. Bunun arkasında nasıl bir şey var bilmediğim gibi birşeyleri aramanın da abes olduğuna inanıyorum. Hemşin'e çakılan her çiviyi de destekliyorum. İllerdeki tüm okullar İl Özel İdaresinin olduğu için sanırım ihaleyi de İl Özel İdaresi yapıyor.
      Kentsel Yenileme Projesi ortada duruyor. Planı, projesii, neyin enreye yapıalcağı en incve ayrıntısına kadar bellli. Hak sahiplerine de Şimdiye kadar 1,2 Trilyon öden. 1 Trilyon civarında bir para da ödenecek.
      Proje hakkında eleştirisi olanlar açıkça yazsınlar.
      Bu proje Hemşin'i Hemşinlielrden alma projesi midir? Eğer böyle ise bu projeyi kimler ortaya attı? Bunun için kimler kimlerle organize oldu?
      Bu soruları uzatmak mümkün...
      Hala tanımamışlar / Hemşin'deki BİZ'leri / Hemşin temizleleyecek / İçindeki TİZ'leri...
      dondii dondiiii gene bagladıı proje detay uzmanı emiceoglu bayagı bılgı sahıbısın hee eskıden olsa bu kadar bılmezdın ankara şubesii . şimdi bunların hepsinin sebebi lisenın kapatılması olayının ortaya cıkmasıydı oylemi 5 yıl öncede bu okulun uygun bir yerde inşaatı soz konusuydu gölet projesının içinde kalmasından dolayı hatta maket okul resmide vardi yanlış hatırlamıyorsam benim merakımı cayelinden olan ve rizedekı okul insaatından sonra valilik tarafından hemşin lisesı inşaatınında verılmesının sebebıydı
      www.karalastik.com
      İNŞAATI YAPAN ŞİRKET : OVAG İNŞAAT. MERKEZİ İSTANBUL. SAHİBİ SENOZLU BİR HEMŞERİMİZ. PLANLARINA UYGUN VE SAĞLAM YAPMASINI, ZAMANINA BİTİRMESİNİ DİLİYORUZ.

SORUN KİMİN YAPTIĞI DEĞİLDİR.

SORUN BEYLER, SORUN DİYORUZ.

BU NE MENEM BİR KENTSEL DÖNÜŞÜM PLANI, PROJESİDİRKİ; KENTİN İÇİNDE OKULU, SPOR SALONU, LOJMANI YOKTUR.?

O HEMŞİNDE ASILAN AFİŞLERİ HİÇ UNUTMAYIN. HATTA RESMİNİ ÇEKİN VE BİR YERDE SAKLAYIN.

OKULUN BÖLDE YATILI OKULU OLACAĞINI DA UNUTMAYIN BUNUDA KAYDEDİN.

İNŞALLAH ÖYLEDİR. DİLİYORUM..

T E K R A R L I Y O R U M.

1- a) FABRİKA YAPILDI. FABRİKADA ÇALIŞANLARIN KAÇININ MAAŞI HEMŞİNDE KALIYOR.?

b) ÇALIŞANLARIN KAÇI HEMŞİNLİ, YADA HEMŞİNDE OTURUYOR..?

c) FABRİKANIN OLUŞUNDAN KAYNAKLANAN GELİRİN(TAŞIMA, İAŞE ALIMI, PARÇA ALIMI..V.S.) NE KADARI HEMŞİNLİLERCE KARŞILANIP, KAZANÇ SAĞLANIYOR.?

2- a) KENTSEL DÖNÜŞÜM KAPSAMINDA KALAN BİNA,(KONUT YADA DÜKKAN) SAHİPLERİ HAKLARINI ADİLCE ALABİLECEKLERMİ? ESKİ HAK SAHİPLERİ, HEMŞİNDE BU ŞARTLARDA HAKLARINI KORUYABİLECEKLERMİ?

b) O AFİŞLERDE GÖRÜLEN BİNALAR OKULUN KARŞISINDA MI OLACAK. ? YERİ NERDE YERİ.. BİLEN BURAYA KENTSEL DÖNÜŞÜMÜN ŞEHİR PLANINI ASSIN (1/1000 LİK HARİTA) 8o

3- a) OKULLARIN YAPIMI HEMŞİNLİ İÇİN KAZANÇTIR. ÜLKEDE NERDE, AVRUPANIN NERESİNDE OKULLAR YERLEŞİM YERİNİN DIŞINDADIR.

b) HEMŞİN OKULLARININ KAMPÜSÜNÜN NEDEN ŞEHRİN UZAĞINDA, ÇEVRESİNDE YERLEŞİMİN YAPILMASINA İMKAN OLAMAYAN, GÖZDEN UZAK YERE ALINDIĞININ İZAHI VARMIDIR. ?

c) O OKULLARDA GÖREV YAPACAK ONLARCA ÖĞRETMEN FABRİKA ÇALIŞANLARI GİBİ HEMŞİN EKONOMİSİNE HİÇ KATKISI OLMAYACAKMIDIR.?

d) ÇOCUĞUNU OKULA GÖNDEREN HEMŞİNLİ NASIL EĞİTİM VERİLDİĞİNİ, KİMLERİN TARAFINDAN EĞİTİLDİĞİNİ, KISACA ÇOCUĞA NEĞİTİM (TARİKATI VAR, BÖLÜCÜSÜ VAR,... VER OĞLU VAR.) VERİLDİĞİNİ NASIL TAKİP EDECEK.. X(

VEEE....
      HEMŞİNLİ ESNAF ÜÇ KURUŞ PARA KAZANIYORDU OKULLAR SAYESİNDE,
      HEMŞİNLİ BİLİYORDUKİ ÇARŞIDA GEZERKEN, KAHVEDE OTURUKEN, CAMİDE CUMA KILARKEN Kİİİİ ÇOCUĞU BİR NEFES YAKININDA..

ÇARŞIDA KOMŞU KÖYLÜLERLE OTURUP SOHPET EDİYORDU, TANIŞIYOR KAYNAŞIYORDU...

VE CEVAP VERİN KENTSEL DÖNÜŞÜMLÜ, KENTLİ MODERN DAİRELERDEN ŞU AN HEMŞİNDE YAŞAYAN, HEMŞİİN MERKEZ MAHALLE NUFUSUNU OLUŞTURAN KAÇ HEMŞİNLİ EV ALABİLECEK YADA KİRALAYABİLECEK.

BU PROJEYİ BU AÇIDAN İNCELEYİN,
      BU PENCEREDEN BAKIN.

HEMŞİNİ BİTİRECEK GİBİ GELİYOR BANA..
      YUKAKAPİLİ
      Yazar: orjinal_hemsinli Tarih: 15.03.2011 Saat: 20:04

dondii dondiiii gene bagladıı proje detay uzmanı emiceoglu bayagı bılgı sahıbısın hee eskıden olsa bu kadar bılmezdın ankara şubesii . şimdi bunların hepsinin sebebi lisenın kapatılması olayının ortaya cıkmasıydı oylemi 5 yıl öncede bu okulun uygun bir yerde inşaatı soz konusuydu gölet projesının içinde kalmasından dolayı hatta maket okul resmide vardi yanlış hatırlamıyorsam benim merakımı cayelinden olan ve rizedekı okul insaatından sonra valilik tarafından hemşin lisesı inşaatınında verılmesının sebebıydı

Serkan; Senin bu ukalaca suçlamaların ve saçmalamaların kabak tadı vermeye başladı. Kendinde beni birlerine yakın gösterme saçmalıklarından artık bıkmaya başladım. Bugün karşısında olduklarınla geçmişteki beraberliklerini yazmak istemiyırum.
      Ben Hemşin'i düşünüyorum. Hiç bir parti umurumda da değil. Geçmişte Salim Fırat'a da yardım teklif ettim Başar Cumbur'a da. Şimdi de aynı şeyi Halim Bekar'a teklif ederim. Yeter ki zerre kadar da olsa Hemşin'e faydam olsun.
      Makte projesi varmış da filan da falan da. Yahu maketten fazlasını yapmak lazım değil mi? Maketi herkes yaptırır. Diyelim ki o maketi yaptınız. Peki öğrencisi olmadığı için o okul da kapanmayacak mıydı?
      Hayatını muhalefet. İyi de yapılsa ille muhalefet edeceksiniz. Bir de yapılanlara teşşekkür edin be. Olmadı yanlış yapıldıysa doğrusunu deyin.
      Seniki politik tartışma değil açıkça kişisel düşmanlık. Bu huyundan vazgeç ve beni sevmedişğim insanlarla tartışmaktan, geçmişte hukukum olan sevdiklerimle de tartıştırma heveslerinden vazgeç.
      İki kelimnden biri Helim biri Hüseyin Hoca. Senin bildiğin başka bişe yok mu yahu....
      Merakının sebebini de buraya açıkaça yazsana. Senin dediğini birkaç kişi daha söylüyor. Hemşin'e çivi çakacak bir kişi var. Onun hakkında sa siz dedikodu üretiyorsunzu. Ayıp yahu. Sana ne yahu okulun parasını kimin ödediği, kimin yaptığı. Tövbe tövbeee.....
      hee tamam peki oyle de çivi çakacak kim neden çakmıyo o çiviyide beklıyo sana ne sen o kişilerin avukatımısın ,birineavukatlık yapacaksan amçanın oglununkını yap akıllı ol. o anadolu lisesıyse ilk okul ortaokul normal lise nerede pazar tokıdemi ? eski okullar ve arazı kime kaldı??? hem ben hoca yada halim yada hgasan hüseyın yazdımmıı neden birilerini benim karşıma suruyon ben karı gibi dedıkodu etmem
      www.karalastik.com
      HEMŞİNDE.....

YALAN,
      DOLAN,
      İFTİRA,
      ÇAMUR,

GIRLA GİTMİŞTİ YEREL SEÇİMDEN ÖNCE.

BEN BİZZAT KULAKLARIMLA DUYDUM..

''EĞER EVET ATMAZSANIZ EMEKLİLERİN MAAŞI KESİLECEK, MAAŞ BİLE ALAMAYACAKLAR''

DEDİ KOCA, KOCA ADAMLAR. ŞAHİDİM VAR.

FABRİKAYA 200 İŞÇİ ALINACAKTI EV EV GEZİP YEMİN ETTİLER....

HEMŞİNE ...
      ''PARA AKECEK''

DEDİLER; ESKİ ÖDENEK BİLE NUFUS DÜŞMESİ SEBEBİ İLE AZALDI..

BANA BİLE Kİ, HİÇ BİR YERE NE ADAYDIM, NEDE HEMŞİNDE FİİLİ SİYASET YAPIYORDUM.

SADECE MUHALİF OLDUĞUMDAN.... :(

ÖMRÜMÜ..:

''MEYHANE,
      KUMAR HANE,
      EV ARASINDA GEÇİRDİĞİM''

YAZILDI BU SİTEDE.

ŞİMDİ SORUYORUM...?

ÇÜNKİ HEMŞİNLİ OLARAK ÇEKİNCELERİM, KUŞKULARIM VAR..

1- YENİ BELEDİYE BAŞKANI SEÇİLDİKTEN SONRA HEMŞİNİ TANITICI HİÇ BİR FESTİVAL, TOPLANTI... YAPILDIMI ?

YAPILMADIYSA NEDEN..:

2- HEMŞİNDE KAÇ MAHALLE/KÖYÜN KANALİZASYONU YAPILDI, KAÇ KÖYÜN YOLUNUN BETON YADA ASVALTLANMASI BİTTİ.

3- EĞER BU KENTSEL DÖNÜŞÜM PROJESİNDEKİ ŞİMDİKİ KASABANIN OLDUĞU YERE YAPILACAK GÖLETE VE İĞERLERİNE KARIŞACAK OLAN, BENİM BİLİĞİM GÖÇGENLİNİN, CAMİLİBODOLLUNUN, ORTAKÖYÜN, VE MERKEZİN LAĞIMINI NEREYE AKITACAKSINIZ, KANALİZASYON TAMAMMI ?

4- OKULLAR BİTMEK ÜZERE YAPACAK BAŞKA BİRŞEY YOK. AMA ÖĞRENCİ VE ÖĞRETMENLERİN ÇARŞI ESNAFINA VERDİĞİ KATKIYI NASIL SAĞLAYACAKSINIZ.?

5- ORTADA KENTSEL DÖNÜŞÜMÜN SADECE GÖLETLERİMİ VAR. YOKSA ŞEHRİN KURULACAĞI ARSALARIN ÜRETİMİ TAMAMLANDIMI.

5- KAÇ PARSEL ARSA VAR. ALT YAPISI TAMAMMI? İSTİMLAKLAR TAMAMMI ?YERLERİ NERDE. BEHZATIN DÜZ MÜ, KOBALIN KAHVENİN ARKASIMI?

6- ŞEHİRDE LOJMAN, YURT, PANSİYON YAPILMASI PLANLANMIŞMI ?

BU SORULARIN KAÇININ CEVABI VAR..?

BU SORULARIN MUHATABI SİYASETTİR, SİYASİLERDİR..

HEMŞİNLİYE EV EV GİDİP; BUNU, ŞUNU YAPACAĞIM DİYENLERDİR.

ÇÜNKİ: HEMŞİNE BEŞ ALTI KATLI LÜKS BİNALARI YAPTIRIP İÇİNE HEMŞİNLİYİ NASIL KOYACAKLARINI DÜŞÜNECEK OLANLARDIR ONLAR.

ÇÜNKİ: HEMŞİNLİ ONLARIN SÖZLERİNE İNANIP OY VERDİ ONLARI ORAYA OTURTTU..

ÇÜNKİ: AĞIZLARI KAPALI,

ÇÜNKİ: DIŞARDAN MAVAL OKUYUP. MUHALEFET EDENLERİ FİŞLEYENLERİ VAR,

ÇÜNKİ: BİLİYORLARKİ, BİRİ ÇIKIP ''ARKADAŞ BU SÖZÜ VERMİŞTİN'' DEDİĞİNDE ''ONU ADAMDAN SAYMAYIN, O SARHOŞTUR, BEYNİ UYUŞMUŞ''

DİYENLERİ VAR.

NAMUSLU SİYASETÇİ NE SÖZ VERİYORSA YAZACAK MİLLETİN ELİNE VERECEK TAHHÜDÜNÜ. ÇÜNKİ BU SEÇİM ÇOK ÖNEMLİİİ.

YALAN YOK.
      DOLAN YOK.

HELE HELE DIŞARDAN MAVAL OKUMAK HİÇ YOK...

TAKKELER ORTAYA KONACAK...
      SAÇ MI,
      KEL Mİ
      GÖRÜNECEK.
      YUKAKAPİLİ
      hemşin de yapılan okul,hemşinde ki okullar kapanacaktı bunu önlemek için yapılıyor(YALAN)
      çok kapsamlı anadolu lisesi oluyor (yalan)
      yurt binası(yalan)
      ihaleyi il Özel idaresi verdi(yalan)
      Hemşinde ki Okullar BM Holdıng ın yapacağı göletlere engel olduğundan dolayı Rize valiliği ile BM Holdıng arasında karşılıklı yapılan protokol gereğı BM Holdın Hemşine yeni bir lise bir ilokul ve 12 Daırelık lojman spor salonu yapacak.Bunları yaptıktan sonra eski okullar ve arsası BM holdıngın malı olacak.
      Yurt binası yatılı anadolu lisesi falan yok.
      Bu inşaati BM ihaleye verdi.İl Ozel idaresi deyil.
      Eski okulların ve arsasının BM ye verildiğini bildikleri halde kımse yazmıyor.Sanki devlet yaptırıyormuş havası veriyorlar
      Bu yapılan Anadolu Lisesi olacaksa İLkokul ve Normal Lİse nerede?
      Eski Okulların ve arsasının BM ye verildiğini (Okullar bittikten sonra devredıleceğını herkes biliyor ama gizliyor)

Kentsel Dönüşüm; AKP Mahalli seçimlerde Belsdiye başkanının Her eve Biraktığı Bir seçim Beyannamesi var, 1.Madde.Biz Kentsel Dönüşümü Vatandaşı Mağdur etmeden Gerçekleştireceğız ?
      www.karalastik.com