Eleştiri

AKP'yi eleştiren 2 yazıyı daha bugün yazdım. Hem hangi konuda yazacağımı size mi soracağım?

"Bu sitede siyaset olmasın" diyen benim. Siyaset oldukça da yazmamı kimse engelleyemez.

Bu arada bişe soreyim!

CHP'nin dokunulmazlığı mı vardu?
      Hala tanımamışlar / Hemşin'deki BİZ'leri / Hemşin temizleleyecek / İçindeki TİZ'leri...
      Yazar: orjinal_hemsinli Tarih: 19.02.2011 Saat: 22:56

siyaset olmasın dıyene bak chp yi eleştırmek sıyeset degilmi az samimiyete davet edıyorum seni abi bir tane akp yi yada yandaşını eleştır o konuyu açan şenorde aynı size gore hiç akp nin hatası yokmu bıze gore cokta

Haritacı demek senor demek değildir
      şenör metre ile mesafe ölçen kimseye denir haritacı ise haritayla ilgili her türlü işi yapan kimseye denir
      Yazar: haritacı Tarih: 20.02.2011 Saat: 16:09

Yazar: saksu Tarih: 19.02.2011 Saat: 22:54

Her türlü fikri tartışabilrsin ama burada CHP'yi eleştiremezsin...

Şimdi ben bunu söyledim ya beni de hemen AKP'li, Fethullahçı, Yobaz, Gerici filan diye yaftarlar...

Şakir Aksu

Neden eleştiremiyoruz chp yi yoksa bu site chp nin sitesi mi???? yada chp eleştirilemez kadar doğru siyaset yapan bir partimi
      iktıdar partsı akp chp degil elestıreceksen akp yi yökü eleştır açik giyınenlere tecavuz serbest dıyen sözde profosoru eleştır yüregin varsa sıvas olayı avukatı hayat yazıcıyı eleştır kenan evren in avukatı kuzu denen anayasa komısyonu başkanını eleştır ,kurtce konuşmak çayız arapça konuşma vacip dıyen topcu var alperenlerın lıderı onu eleştir balyozda hakımler alevıydi ondan serbest bırakıldılar dıyenlerı eleştir emicemun ogluda eleştırsın sonra gelin chp yı hep bırlıkte elestırmeden dırek boka sokalım buyrun hadi 60 yıl önceye 80 önceyi konuşacagınız 8 yıl once yı konuşun kurbalık koyunumuz bıle yok gavurun kayununu kurban edıyorsunuz ... ben sana şenor dıyorum sen harıtacı degılsın benım gozumde ayrıca şenor mıra tutar başka ....
      www.karalastik.com
      Yazar: orjinal_hemsinli Tarih: 20.02.2011 Saat: 16:35

iktıdar partsı akp chp degil elestıreceksen akp yi yökü eleştır açik giyınenlere tecavuz serbest dıyen sözde profosoru eleştır yüregin varsa sıvas olayı avukatı hayat yazıcıyı eleştır kenan evren in avukatı kuzu denen anayasa komısyonu başkanını eleştır ,kurtce konuşmak çayız arapça konuşma vacip dıyen topcu var alperenlerın lıderı onu eleştir balyozda hakımler alevıydi ondan serbest bırakıldılar dıyenlerı eleştir emicemun ogluda eleştırsın sonra gelin chp yı hep bırlıkte elestırmeden dırek boka sokalım buyrun hadi 60 yıl önceye 80 önceyi konuşacagınız 8 yıl once yı konuşun kurbalık koyunumuz bıle yok gavurun kayununu kurban edıyorsunuz ... ben sana şenor dıyorum sen harıtacı degılsın benım gozumde ayrıca şenor mıra tutar başka ....

Arkadasım neyi eleştireceğime bırakda ben karar vereyim
      Senin gözünde haritacı olmama gerek yok beni mezun eden okul bana bu ünvanı vermiş Ayrıca sen şenör dedin diye benim kariyerimde bir eksiklik olmaz
      Bu senin ne kadar nezaketli olduğunu gösterir
      Yazar: orjinal_hemsinli Tarih: 20.02.2011 Saat: 16:53

nezaketmiii bizim koyde yok nezakettt ..
      okulun bunu ogretmiş kopyala yapıstır iki satır yazda gorelim

Senin mezun olduğun olulda herhalde karsındaki kişyle alaycı şekilde konuşmayı öğretmiş olmalı ki bu şekilde yazıyorsun
      Ayrıca kendimi kimsye karşı ispatlamak zorunda da değilim
      Yazar: orjinal_hemsinli Tarih: 20.02.2011 Saat: 15:35

Sapla samanı karışıtıryorsun Serkan. Şu yukarıda verdiğin örnekleri militan partici olmayan hemen herkes eleştirir. Burhan Kuzu da hukukçu Balyoz sanıklarını serbest bırakanlar da, sonra tekrar tutuklayanlar da. Hukukçuların mantığı dünyanın heryerinde aynıdır ama nedense bizde hukuk mantığı politika üzerien oturduğu için şaşıdır, kördür. Hukukçunun AKP'ye yakın olanı ne kadar yanlış ise CHP'ye yakın olanı da o kadar yanlıştır.
      Hayati Yazıcı Sivas olaylarının avukatlığını yaptıysa bunda yanlış olan nedir. Yani bazı suçluların savunma haklarını da mı ellerinden alalaım. Hayati Yazıcı Sivas Katillelri ni savundu da peki o zaman PKK Avukatının, binlerce asker asker, memur ve vatandaşın katillerini savunan bir avukatın CHP MKYK'sında ne işi var? Bu avukat CHP'ye girdi diye CHP şimdi PKK'lı mı oluyor?

Elbetet 60-80 sene öncesini konuşacağım. Çünkü bugün yaşanan zulum düzenini kuran 1938 sonrası CHP'dir. Siz de elbette ki o kirli geçmişten kaçacaksınız. Çünkü o dönemiin zulmunü yaşayanlar hala hayatta. Hala sizin onlara bir özür borcunuz var. Ama sizinkiler özür dileyeceğine hala milletin dinine, imanına, inancına küfrediyor. Önder Sav ve benzerleri şurekası hala milletin inançlarıan hakaret ediyor.

CHP İktidara gelmedi demek sizi bu ülkenin yasadışı yapılanmasındaki suçlamandan kurtarmaz. Bir taraftan İnönü diğer yandan Celal Bayar önderliğinde Menderes ile memleketin anasını ağlatıp sömürge ülkesi yaptınız Atatürk'ün Cumhuriyetini.

Ecevit'in 80 öncesinde söylediği; "Sayısal üstünlük sizde olabilir ama siyasal üstünlük herzaman bizde olmuştur" demesi bile devlet içinde halkın iradesine aykırı bir örgütlenmeyi göstermiyor mu? Aynı yapı her zaman devlette olmadı mı?

CHP Belerdiye Başkanlıklarını ezici çoğunlukla kazandığında ne olduğunu bir hatırlasana. Bugün AKP'lilerin götürdüğü gibi onlar da malı götürmedi mi? O CHP değil mi parti kasasından Anayasaya aykırı olarak bir TV'ye milyonlarca dolar aktaran. Anayasa Mahkemesinin bu konuda verdiği karar 3 seendir askıda değil mi?

Bana CHP'yi anlatma Serkan. Deniz Baykal başkan iken biraz sevgim vardı Kemal Kılıçdaroğlu ile o da bitti. O Kemal Kılıçdaroğlu CHP'ye genel başkan olmadan hemen önce Dersim olayları hakkında neler söyledi hatırla. Bugün Tayyip Erdoğan'ın Dersim için söylediklerini aynen söylemiyor muydu? Genelkurmay'ın Kılıçdaroğlu hakkındaki Andıç'ını da mı duymadın?

CHP'yi Kaset Operasyonu ile AKP'lileştiriyorlar görmüyor musunuz?

Şakir Aksu
      Hala tanımamışlar / Hemşin'deki BİZ'leri / Hemşin temizleleyecek / İçindeki TİZ'leri...
      balyoz sanıklarını bırakan hakımler alevıymiş ondan bırakmişlar ali dıbocu baskan olunca degiştırdi sofi hakım koydu oraya hepsi tutuklandı komuta kademesını onyıl etkıledı bu tutuklamalar şurada atılan askerlerın hak ıyadelerıyle bu komutanlar gelecek on yılın genelkurmayını oluşturacak 12 eylulde haklarından mahrum olan yaklasık bin askerın hak ıdadesi soz konusu bıle degıl chp nın verdıgı tasarı kabul edılmedi menderese sahıp cıkan basbakandır özalada chp degil

bak şimdi bu haritacı bır konu kopyalıyo acıyo maksut sen ben yazıyoruz 3 .de akrabayız adamın yazacak iki satırı yokki yazsın bızı bırbırımıze düşürüyo al buda akp zihnıyeti sende o zıhnıyete yakın oldugundan savunuyorsun bundan sonra bende surekli konu açacagım akp nin hakkında yönetim ergenekoncu dıye sılmezse beni profılımde sılıvrıceza evı yazıyoo ya;)
      www.karalastik.com
      Araba olmamız yanlışları hep birlikte savunacağımız anlamına gelmez ki Serkanum. Kemal Kılıçdaroğlu çok mu akrabanumzdu. Ebu Cehil de Ebu Talip de Peygamberin akrabası idi. Hariatcı yanlış birşey söylediğinde onu da eleştiririm elbette.

Balyoz sanıklarını serbest bırakanların kim olğunun ne önemi var. Seyfi Oktay Adatel Bakanlığında resmen ve alenen sol ve mezhepçi bir yapılanma amacıyla 10 Bin hakim ve savcı alırken; "Bizimkileri almayacaktım da MHP'lileri mi alacaktım" derken nerdeydiniz?

Adalet sisteminde hatta Yargıtay, Anayasa Mahkemesi, Danıştay'da TSE diye birşeyi hiç duymadın mı?

Şakir Aksu
      bak abi türkiye hiç bir donem bu kadar kotu oldumu kırmızı kıtap bıle degişti apoyla bıle anlasma saglandı ökuz bıle ıthal edıldı hukuk akp çıler chp cıler dıye ıkı bolundu yök dıyanet baskanlıgı oldu sen sevfi oktaydan anlar geçmişe mazi derler bugunki kadar ne zaman bu ınsanlar korkuyordu bolunmekten satılmaktan bak abd buyukelçisi secım hazırlıgına basladı tayıp sımdı abd ye kafa tutar oy patlarrr
      www.karalastik.com
      Haklı olduğun bir konu var. Türkiye hiç bir zaman bu kadar kötü yönetilmemişti. Devletin tüm kurumları darmadağın. İnsanalr insanüstü çaba ile de çalışsa bu karmaşa duracak gibi değil. Ancak burada tartışmamız gereken başka bir şley yok mu?

Eskiden durum sanki çok mu iyiydi? Devletin içinde çeteler yok muydu? Ecevit'in Kontrgerilla dediği neydi? Devletin içine çöreklenmiş bu derin çetelerin Sivas, Maraş, Çorum vb. olaylarla irtibatı yok muydu? 12 Eylül İhtilaline gittiğimiz günlerde bu deriğn çetelerin işlenen cinayetlerde parmakları yok muydu? Uğur Mumcu, Bahriye Üçok, Abdi İpekçi, Hamit Fendoğlu, Gün sazak gibi büyük cinayetlerde tetikçileri sol terör örgütleriydi de onların eline silah veren kimdi?

Bu düzen baştan beri halkına düşman kurgulanmış bir düzendir. Bu düzen Batı'nın Türk halkına dayattığı bir koloni düzenidir. Bu düzen adı konulmamış bir işgal yapadığımızın delilidir. Günümüzdeki tüm partiler de bu düzenin hizmetkarıdır. Bakma ikide bir Atatürk dediklerine. Bunların Atataürk ile zerre yakınlıkları yoktur.

Not: Geçmişe mazi demekle geçmişinizden kurtulamazsınız. Seyfi Oktay ve şürekası hukuğu siyasetin emrine vermiş zavallılardır. Devletin de milletin de Atatür'ün de düşmanlarıdır. Hatta şu anda CHP'nin başında oloan kişi açıkça bu saydıklarımın düşmanıdır. Varlığı ve partinin başına geliş süreci de bir kurgu ve planın sonucudur. Gelecek gösterecek ki bu adam CHP'yi AKP'ye benzetecektir.

Şakir Aksu
      devletin içinde çete şimdı yokmu domuz bagcılar var hemde
      Uğur Mumcu, Bahriye Üçok, Abdi İpekçi, Hamit Fendoğlu, Gün sazak cinayetlerını solcularmı yaptı bu bilginin kaynagı nerede ... amerıkan uşaklıgı 8 yılda en uc noktada neden ugraşıyorsak bılmıyorum zaten güçluyu alkışlamak ruhumuzda var alkışlıyalım gitsin bu ülkeyi cemmat yonetıyo aglıya aglıya vaazlerı yerıne fetfa verıyo sen geçmişle hesaplaş chp inonu devam memleketi eyalete baskanlıga taşıyalım o zaman sagolursan ben sana derim
      www.karalastik.com