Sabit Yeni Sitemizin Kullanimi Ve Anlatimi

Yeni Sitemizin Kullanimi Ve Anlatimi

Sevgili Üyelerimiz,

Sitemizin Yeni olmasi ile birlikte; Yeni sitemizin bazi yerlerini ve fonksiyonlarini tanitmak istiyorum.

Ilk Sayfa olan Profilimizden baslamak istiyorum. Asagdaki Resimde gördügünüz gibi:

1. Kendi kisilik bilgilerimiz yer almaktadir. Tüm Üyelerimizden ricam ise bu alani eksiksiz doldurmalaridir.

2. Kan Bankasi: Burda kayit etmis oldugunuz bilgileri herangi bir Acil icin gerekli olan Kanlarin bulunmasi icin düsünülerek yapilmistir. Soldaki Menüden "Kan Bankasi"na tikladiginizda bütün üyeler arasindan gerekli olan Kan Grubunu ariyarak kisilere ulasabilirsiniz.

3. Eski Sitemizdede mevcut olan Meslek Rehberimiz artik her kisinin bilgilerinde mevcuttur. Bu bilgileri toplu bir yerde toplamak icin calismalar halen sürmektedir.

4. Son olarak yazmis oldugunuz 5 Mesaj burda yer almaktadir.

5. Arkadas oldugunuz kisiler burda sirali olacaktir.

6. Sitemizde kayitli olarak Etkinlikleri burdan takip edebilirsiniz.

7. Profil sayfanizi en son Ziyaret edenler burda yer alacaktir.
      Resimler
      • Profil Sayfasi.jpg

402.91 kB, 0×0, 302 defa görüntülendi
      Her Üyenin kendine ait Ziyaretci Defteri .
      Burda herkes kendi arkadaslari arasinda kendi Ziyaretci defterine / Duvarina Mesaj gönderme imkani vardir. Buraya Yazilan Mesajlardan Üyeler "Bildirimler" fonksiyonu ile haberdar edileceklerdir.
      Resimler
      • ziyaretcidefteri.jpg

72.21 kB, 0×0, 239 defa görüntülendi
      Burda Bulunmuyorum
      Bildigimiz gibi gecmiste bir cok Üyelerimizin Askerlik yada cesitli nedenlerden dolayi sitemize girememis bulunmus ve Üyelikleri silinmisti. Yeni Sitemizle birlikte bu sorunu gidererek "Burda Bulunmuyorum" fonksiyonu eklenmistir. Burda hangi zaman arasi ve bulunmama nedeni yazilabilir. Bu bilgi herkese acik olma sarti ile; Üyeliklerde silinmiyecektir.
      Resimler
      • burdabulunmuyorum.jpg

63.03 kB, 0×0, 221 defa görüntülendi
      Yeni Konu yada Mesaj Yazmak
      Asagdaki Resimde gördügünüz gibi:

1. Konu Basligi yer almasi gerekmektedir.

2. Her konu icin Anahtar Kelime belirliyebilirsiniz. Bu Aramalari kolaylastirmak icin vardir.

3, 4, 6. Mesajlara Youtube'dan MyVideo yada Facebooktan Video Eklemek icin vardir. Burda Site Linklerin tamamini ekliyerek Videolari sitemizde gösterebilirsiniz.

5. Fotograflarinizdan Mesaja resim ekliyebilirsiniz
      Resimler
      • yenikonu.jpg

62.14 kB, 0×0, 305 defa görüntülendi

Platforma Resim ekleme

Sevgili Arkadaslar,

aldigim bir bilgiye göre bazi Arkadaslar Sitemize Resim eklemekte zorlanmaktadirlar. Bu sorunu gidermek icin ufak bir anlatim ile Sitemize nasil resim eklenir onu anlatmak istiyorum.

1. Bir Yeni Konu acarak yada mevcut olan bir Konuya Cevap verin.

2. Mesaj Bölümüne girdiginiz zaman, alt tarafta "Ek Dosyalar" bölümü vardir. Ona tiklayin (Resimde göründügü gibi)

3. O Yerden "Göz At" diyerek eklemek istediginiz resmi seciniz. Böylece tam olarak 5 tane Resim veya Dosya ekleme firsatiniz vardir.

4. Resimleri veya Dosyalari sectikten sonra. sag alt tarafta "YÜKLE" buttonu vardir. Ona tikliyarak secmis oldugunuz dosyalar yüklenecektir. Resimler yüklendikten sonra "Belirtilen dosyalar başarıyla yüklendi." bir Mesaj gelecektir.

5. Mesaj bölümünüde doldurdunuguz zaman alt taraftan ONAYLA Buttonuna tikliyarak Mesajinizi Resim veya Dosyalarla birlikte kaydebilirsiniz.

Saygilarla

KOBAL
      Resimler
      • resimekle1.jpg

88.92 kB, 0×0, 235 defa görüntülendi
      • resimekle2.jpg

134.09 kB, 0×0, 186 defa görüntülendi
      • resimekle3.jpg

45.32 kB, 0×0, 149 defa görüntülendi
      • resimekle4.jpg

81.23 kB, 0×0, 176 defa görüntülendi