Acil Duyuru..!

Acil Duyuru..!

TANIDIKLARINIZI UYARIN..!

20 ila 28 Mayıs tarihleri arasında yağmur yağarsa altında kalmayınız , normal yağmur olarak yağacaktır ama içindeki asit oranı yüksek olduğundan ilerde cilt kanseri yapma olasılığı %90 dır.Nasa'nın acıklamasıdır.

Saygılarımla
      Kartal ÖZÇAKIR
      İşletme Genel Müdür Yardımcısı TGS Yer Heizmtleri A:Ş:
      Resimler
      • acil durum..nasa açıklaması.jpg

45.92 kB, 697×450, 752 defa görüntülendi
      Zaman su gibi hayatımızdan parçalarıda önüne katıp..akıp gider.
      Zamanımızı biz..bizi,bizim sevdiklerimiz..bizi sevemeyenler harcar.
      NAZAN T:

Mesaj 1 defa düzenlendi, son düzenleyen “cesursavasci” ().

Sizin dediğiniz öyle zannediyorum ki ehem buhur (buhar)

Bahur buhur,buhar
      Ehem (bereket)

Bereket yağmurları

Nisan yağmurları toprağa bereketini katarken..Ehem buhur z amanın da ki güneş insan cildinde kalıcı lekeler bırakabiliyor.Normal güneş yanığı (bronzlaşma:yüksek iyotlu nemim cildi şişirip güneşin UVA/UVB ışınları epidermis katmanlarına saldırıp yakması ile oluşan derinin koyu yada kızarık renk alıp kalınlaşması ) aksine ehem buhur zamanındaki güneş ciltte beyaza yakın yama görünümü veren açılmalar (lekeler)oluşmasına sebep olabiliyor.

Benim yoğurt konusunda tam bir bilgim yok özür diliyorum açıklık getiremediğim için.
      Zaman su gibi hayatımızdan parçalarıda önüne katıp..akıp gider.
      Zamanımızı biz..bizi,bizim sevdiklerimiz..bizi sevemeyenler harcar.
      NAZAN T:
      Nazan Hanım; BEHUR ya da Kayseri veya Ayvalık tarafındaki adı ile ENEH BUHUR aynı şeydir. Şimdi sizden duydum ki Manisa'da EHEM BUHUR deniliyor. EHEM kelimesinin BEREKET anlamına geldiğini de sizden öğrendim. Teşekkür ediyorum. Bu gelenek Karadeniz Bölgesinde sadece Hemşin yöresinde bilinir. Behur^'a karşı alınan önlemler de hemen hemen aynıdır. İnsanların üstlerine Kolye, Küpe, Künye, Firkete, iğne gibi metal eşyalar takması ya da ceplerinde çivi benzeri metal taşımaları gibi tedbirler alırdık. Behur'de ıslanan elbiselerimizi ve üstümüzü hemen çeşme suyu ile yıkardık. Rahmeti Babaannem saçağın altına bir tas koyarak içine birkaç tane paslı çivi atardı.
      Behur Yağmurları eski hesap Çürük ayının 7'si ile 17'si arasında yağardı. Yeni takvime göre bu tarih Ağustos Aynın 1'i ile 10'u arasıdır.

Yoğurt mayalanan yağmurlar Mayıs ayında yağardı. Saçak altına bakır bir tas konularak biriktirilirdi.
      Hala tanımamışlar / Hemşin'deki BİZ'leri / Hemşin temizleleyecek / İçindeki TİZ'leri...