Kabe Araştırması

Ali İmran Suresi 96. Ayette Altın Oran var diyelim. Peki başka ayetlerde var mı böyle oran.

Allah Kuran'da "Kuran apaçık bir beyandır" diyor ama bizler ondan şifreler, algoritmalar üretmeye çalışıyoruz. Oysa Allah; yine Kuran'da "Kalplerinde eğrilik olanlar Müfeşabih ayetlerin peşine düşer" diyor.

Altın Oran konusuna gelirsek bu konudaki düşüncelerini söyleyen ilk kişi El Buruni'dir. Bugün "İlimlerin ilimi" diye de anlatılan Sibernetik İlminin kurucusu El Buruni'dir. Kainattaki her şeyin belli bir orana göre dizildiğini iddia ve bir çok örnekle ispat etmiştir. Üniversiteye başladığım 1976 senesinde bir Kütahya Yolculuğunda El Buruni'nin Sibernetik isimli kitabını bulmuş ve Eskişehir'e dönene kadar okumuştum. Özellikle ağaçlarda ve çiçeklerdeki Altın Oran konusunda elimde cetvel epey ayrıntı da ölçmüştüm. 1.618 tam tutmasa da bir çok örnek birebir örtüşüyordu.

Her zaman söylediğimi bir daha söylüyorum;

Allah kainatı yaratmadan önce Kainatın Kanunlarını yarattı ve kainattaki her olay ve hareket o kanunlar içinde gerçekleşiyor. Bu sebepledir ki kainattaki her hareket aslında kanunları yaratanını zikreder. Müslümana düşen görev bu kanunların peşine düşmektir. Bunun yolunu da Allak Kuran'da Bilim olarak vermiştir.

Videoyu biraz daha ayrıntılı ve dikkatli seyredince çok daha farkı leyler gördüm. 09.12 sn'de Hz. İsa'nın çarmıha gerilmiş hali ile göğe yükselmesi var ki bu bizim inancımıza aykırıdır. Zira Kuran'a göre Hz. İsa Çarmıha gerilmemiş Allah tarafından göğe alınmıştır.
      Aynı şekilde 09.18. sn'yede bir resim var. Ben bu resmi tam orada durdurmak için defalarca seyretmek zorunda kaldım. O resimdeki kişiyi de Haydar Baş'a benzettim.
      Videonun son bölümlerinde çok hızlı akan birçok resim sanırım bu videoda yoğun bir Sublimal Reklam var. Yani bilinç altımıza bir şeyler yerleştirilmeye çalışılıyor.
      Hala tanımamışlar / Hemşin'deki BİZ'leri / Hemşin temizleleyecek / İçindeki TİZ'leri...

Mesaj 3 defa düzenlendi, son düzenleyen “saksu” ().