Bu Bir Hikaye Değil

Bu Bir Hikaye Değil

İnternetten tanıdığım Rizeli bir hemşerim vardı. Arada bir selamlaşır, hal hatır sorardık. O genellikle facebook da poker oynardı. Uzun zamandır nete de girmiyordu. Bu gün baktım ki internette bir selam verdim. Sonrası aşağıda.

Sakir:

Temuçin Kardeş nasılsın. uzun zamandır
      görüşemiyoruz

Temucin:
      Merhabalar Şakir bey, teşekkür ederim iyiyim. Siz Nasılsınız?

Sakir:
      şükürler olsun bende iyiyim koşuşturmaya devam sen nasılsın

Temucin:
      Bensağlık sorunlarım nedeni ile epeydir sıkıntı içindeydim. Elhamdüllillah şimdi daha iyiyim. Herhalde bundan sonra sık sık buluşuruz.

Sakir:
      Hayırdır nedir sağlık problemi inşallah ciddi değildirtedavisi olan bir şeydir

Temucin:
      20 ay önce by7-pass oldum. Kalp içerisinde 4 damar değişti. Sağ bacağımda da tıkanıklık vardı zaten. Üstüne oradaki damarlarla kalbe destek yapılınca bacak elden giti. Derken sağ bacak da %070 tıkanıklık çıktı. Bacakları kurtaralım derekn beyne giden şah damarı %60 tıkanık çıktı. Damarlar stent kaldırmadı. Değiştirecek damar bulamadılar. Bunla beni
      çok sıktı tabii.

Sakir:
      büyük geçmiş olsun timuçin kardeş şimdi nasılsın tamuçin allah tez zamanda şifa verir inşallah.

Temucin:
      Şah damarı için Eylül sonuna ameliyat günü verildi. Bacaklar da Aralık ayında köprü damar sistemi ile bağlanacak. Şimdilik biraz topallıyorum. Biraz fazla veya yokuş yürüyünce çekmiyor bacaklar. Ağrı yapıyor. İdare ediyorum. Ne yapalım Yaş 68, oda nerede ise bitecek. Katlanacağız.
      Size iyi akşamlar, yenge hanıma hürmetler.

Not: Yaşı sanırım 58 olacak ama yanlış yazmış...

İşte hikaye bu! Yanımızda, yakınımızda. Belki de yarın benzer bir hikayenin kahramanı bizler olacağız. Hayat işte böyle bir şey. Sığınacağımız tek liman Allah'ın o engin merhameti.
      Temuçin kardeşime acil şifalar diliyorum...
      Hala tanımamışlar / Hemşin'deki BİZ'leri / Hemşin temizleleyecek / İçindeki TİZ'leri...