İnsanlık Adına!

İnsanlık Adına!

ARKADAŞLAR GEÇENLERDE YOLUM ÇANKAYA LOZAN PARKINA DÜŞTÜ... ORDA AFGANİSTANDAN GELEN SIĞINMACILARLA KARŞILAŞTIM VE YÜREĞİM BURKULDU... AÇ, SUSUZ, YAĞMURUN ALTINDA SADECE Bİ ÇÖP POŞETİNİN KORUMASINDA, ÇOLUK ÇOCUK YERLERDE YATIYORLARDI...
      DÜŞÜNDÜM NAPABİLİRİZ DİYE...

HERKES EVİNDE GİYMEDİĞİ ELBİSELERİNİ, KULLANMADIĞI BATTANİYELERİNİ, VE Bİ SEFERLİĞİNEDE OLSA Bİ KİŞİYİ DOYURACAK KADAR YİYECEĞİNİ BU İNSANLARLA PAYLAŞABİLİR...
      ONLAR GERÇEKTEN YARDIMLARIMIZI BEKLİYORLAR...

SAYGILARIMLA...
      HAYRİYE&ZAFER
      eyıde kardaş.yaşadıklarımızı duşun.saddamdan kaçıp sığınanlara da acidik yardım ettık.sonucu goruyoruz .şimdıde surıyeden gelenlere yardım edıyoruz .saddamdan kaçanlar dıyarbekır amed hukumetı kurdular meclise gırdıler.surıyeden kaçanlar da ayrı bır devlet kurarlar topraklarımızda ısraılın ortadoğu pılanı gerçekleşir..koylerı dolaşip yardım topladık yolladık ve gorduk goruyoruz meclise doldular ulkeyı bolecekler akıllarınca.o tarafı bı gor gıt bır yatırım yap iş yap gor durumu.gerçeğı gor .onları kım kovaladı de bıze sığındıler .israilin buyuk ermenıstan pılanı gerçekleşecek .bır tarıhte ermenı kürt ısyanını araştır .yureğın duzelır.mardınde ağa bana .lazoğluna çop yok dedı.aldığım ıhaleyı tasvıye ettım.kaçtım.bende sığınmacılara çop yok dıyorum şimdi..yedıklerı sofraya siçanları acima ..ARAŞTIR DE YARDIM EDELIM.SAYGILAR..

Duruşumuz İnsan

Biz sizin duyarlı yazınızı Aile olarak araştırdık.
      Olması gereken yardımımızı yapma adına karar verdik ve hazırlıklarımıza başladık...
      Bize siz, insan olduğumuzu hatırlattığınız için Teşekkür ediyoruz.

Sn. açabalikral İyiki Varsınız.
      Ben Değil Biz Varız
      Naci KOBAL 2000

Zafer Bey; Şakir Bey;

Evimizin Köşesinde Öylesine Duran Eşyalarımız Var!
      Bu yardımlaşma konusunda, kesinlikle adımlarımızı atalım.
      Biz giysileri yıkadık ve hazır duruma getirdik.
      Birlikte bunları Kış gelmeden ulaştıralım…
      Herkesi duyarlı olamaya davet ediyorum.

Selam İle
      Ben Değil Biz Varız
      Naci KOBAL 2000
      işte hemşinli olmak budur.... siz değerli büyüklerime sonsuz teşekkür etmek asıl benim borcum... teşk ederim hepinize ayrı ayrı... ve işe koyulma zamanı geldi diye düşünüyorum... eşya veririm diyen eşya, yiyecek alırım diyen yiyecek, battaniye veririm diyen battaniyelerini hazırlamaya başlasın... en kısa zamanda ve hep birlikte gidelim... naci abim eşyaları hazırlamış sağolsun... ortak bi toplama merkezi oluşturalım... sonra başımızda büyüklerimizinde bulunabileceği bi gün kararlaştırıp gidelim... bende bi araba var, ikinci bi araç daha olursa yeterli olur sanırım...
      HAYRİYE&ZAFER
      Şu an İstanbul'a doğru yola çıkıyorum. Bu insanlara elbette ki her türlü yardımı yapmaya hazırım. Ancak bu tür yardımlar bu insanları kurtarmaz. Bu insanlara acilen başlarını sokacakları bir ev gerekiyor.
      Başka kaynakları harekete geçirmeliyiz.
      Hala tanımamışlar / Hemşin'deki BİZ'leri / Hemşin temizleleyecek / İçindeki TİZ'leri...
      Az evvel konu ile ilgili olarak üst düzey bir yönetici arkadaşımla görüştüm. Lozan Parkında 300 Civarında Afganlı olduğunu, yöredeki insanların bu insanlara sürekli yardım ettiklerini, hatta bugün bir firmanın bu insanlara yatak dağıttığını söyledi. Kişisel yardımlarımız günü kurtarır. Daha kapsamlı yardım için STK'ları harekete geçirmemiz gerekiyor.
      Hala tanımamışlar / Hemşin'deki BİZ'leri / Hemşin temizleleyecek / İçindeki TİZ'leri...
      O büyüklükte bir kalabalığa ancak Belediye veya Hükumet yardım edebilir dedi. Yaklaşık 300 kişi ve bunların Mülteci Statüsü bile yok. Önce bu sorun çözülmeli ve bunlar devlet imkanları ile insani şartların sağlanacağı bir yere yerleştirilmeli. Karınlarını doyurmak sorun değil. Giydirmek de sorun değil ki onu çevredeki insanlar yapıyor. Vatandaşlık sorunu çözülmeden hiç bir sorunları çözülmez. Yakında kış başlar. İşte o zaman hayatları daha da zorlanacak...
      yardımlarımız bugün yerlerine ulaştırıldı... emeği geçen yardım eden etmeyen herkese insanlık adına teşekkür ederim... elimizde somut delillerimiz olsun istedim o yüzden bi kaç fotoğraf karesi çektik... bidahaki gidişimizde daha organize ve daha yararlı olması açısından bu resimleri naci abi geldiği zaman sizlerle paylaşması için ona gönderecem... ilginiz için sağolun...
      HAYRİYE&ZAFER
      İş bulmak umuduyla Afganistan, İran, Pakistan gibi ülkelerden kaçarak, Lozan Park’a yerleşen mülteciler dün ikinci kez tahliye edildi.
      Ankara
      Emniyet Müdürlüğü’ne bağlı ekiplerin, Çankaya Belediyesi yöneticileri
      gözetiminde gerçekleştirdikleri tahliyede, naylon ve çarşaflardan
      yaptıkları çadırlarda yaşayan 380 mülteci, otobüslere bindirilerek
      Şırnak, Hakkari, Malatya, Kars, Iğdır, Erzurum, Sivas, Tokat ve
      Mardin’de bulunan sığınma kamplarına gönderildi.

Kapsamlı temizlik yapıldı

Sığınmacıların Lozan Park’ı boşaltmasının ardından Çankaya Belediyesi
      ekipleri, parkta bulunan çadır ve yatakları toplayarak, mültecilerin
      kaldığı alanda kapsamlı bir temizlik çalışması gerçekleştirdi. Son beş
      aydır Lozan Park’ta kalan mültecilere insani yardım yaptıklarını
      belirten Çankaya Belediye Başkanı Bülent Tanık, “Sığınmacıların bir çok
      ihtiyacını belediye olarak karşıladık. Çankaya Belediyesi dışında
      kurumsal bir destek alamayan sığınmacılar, kış koşullarının ağırlaşması
      üzerine açık alanda barınamaz hale gelmişlerdi” dedi.

Polis nöbette

Lozan Park’taki tahliye işleminin ardından polis, park çevresinde
      nöbet tutmaya başladı. Çankaya Belediyesi’nden yapılan açıklamada ise
      parka artık mültecilerin girmesine emniyet yetkililerince izin
      verilmeyeceği belirtildi.
      Lozan Park’taki sığınmacılara yönelik daha
      önce de kısmi ve etaplar halinde bir yönlendirme yapılarak, sığınmacılar
      farklı illere yollanmış, fakat sığınmacıların birçoğu kendilerine
      gösterilen sığınma kamplarına gitmek istemedikleri için Lozan Park’a
      geri dönmüşlerdi.(alıntı...)

yardımlarımızı tam zamanında götürüp üzerimize düşeni yapmanın mutluluğunu yaşıyoruz..saygılar...
      HAYRİYE&ZAFER