Belediye Başkani Siz Olsaydiniz,Hemşin Için Hangi Projeleri Düşünürdünüz.

Belediye Başkani Siz Olsaydiniz,Hemşin Için Hangi Projeleri Düşünürdünüz.

Birilerini tenkit etmek,işin en kolay yanıdır.Mademki güzel bir Hemşin istiyoruz,o halde herkes gönlünden geçeni burda yazsın.yazarkende gerçekleşebilecek olanlar ,nasıl gerçekleştireceğini,kaynağı nasıl bulacaığını.

Hemşin'in kalkınması için olmazsa olmazsa neler olmalıdır.,?

İvedikli yapılması gereknler nelerdir.?

Hemşin'in geleceği hangi yatırımlara bağlıdır.
      HAYALLERİ OLANLAR ASLA UYUMAZ

hemşinde yapılanlar eleştiri.

gördüğüm kadariyla hemşin merkezde dere olan taraf kaldırılıyor.okul binası kaldırıldı 4 veya 5 km yukarı çıktı.yağmurda çamurda okul toplantılarına giden öğrenci velileri mağdur.ya yürümek zorunda kalıyor veya araç tutmak zorunda kalıyor.dağın altına yapılan okul ilerde heylan altında kalma riski yokmu? hemşin esnafı nereye taşınacak.ve birçoğu işyerlerini ve arsalarını vermemekte şu an halen mahkemelikler bu sorun nasıl giderilecek?hemşine şu anda yapılan gölet mi yoksa hidro elektrik santralımı?daha önce başlamadan önce su havzası olacağını söylediler ?bu konuda bizi aydınlatırsanız seviniriz...sevgiler...
      EVET .HEMŞİNDE GÜZELLIKLER OLUYOR VE OLMALI.BILINSINKI BENIM HEMŞİNDE BIR KARIŞ TOPRAĞIM YOK BIR MEKANIMDE YOK.ĞUMNOLIYIM VE ĞUMNODE TOPRAĞIM VE MEZARIM VAR.ELEŞTIRI OLURSA KAYIŞ ATARIM..HEMŞİNDE YAPILACAK ÇOK İŞ VE GÜZELLEŞME VAR .EĞER GERÇEKLEŞİRSE TABII.KAĞIT UZERINDE DİLDE KALMAMALI PROPOĞANDA YAPMAYARAK İCRAAT YAPILIRSA .DEDIKODU SIYASET İŞE BAŞLARSA SADECE OY İÇİN ATILIP TUTULURSA HEMŞİNLİNİN KAYIŞİ KOPAR ATAR .İŞLERDE YATAR ..USKUT PIROJESI TAMAM. VENEKTERE PIROJESI TAMAM .BI PIROJE DAHA VAR ODA OLMALI .1960 TQN ONCE YQPILAN PIROJELER ...HEMŞİN ISPIR ERZURUM BAĞLANTI YOLU KALDI .KITOYA KADAR VAR .ORDAN ISPIR KARAKAMIŞ ..DORTYOL.. BAĞLANTISI YAPILMALI.İPEK YOLUNU YAPMALIYIZ O TARIHTE O PILANI YAPAN PERSONELLERDEN DEDEM ANLATTIKLARI VE GOSTERDIKLERI AKLIMDA.DAĞLARDA GEZERDIK VE YAŞADIKLARINI YERINDE ANLATIRDI RAHMETLILER...KARADENIZ BAĞLANTISI ERZURUMA EN KISA VE KESTIRME OLARAK PILAN YAPILMİŞ BU PILAN RIZE OVITTE VE ARTVINDE KULLANILMİŞ PROJELER PILANLAR..HEMŞİN BEKLESUN ..HEMŞİNİ ÇEKEMEYEN İSTEMEYEN CEMAATLER VAR VE BUGUNDE FAALIYETTELER.GELINKAYA NINDE HIKAYE OLDUĞUNU VE YAPILMSINI ENGELLEME SIYASETINI YAPANLAR VAR ..NEE..HEMŞİN GELİŞSUNKI.TUZSUZDERELILER AFKURUP DUSUN.....

İspir yolu,

Sayın mataracı,Hemşin İspir yolu hakakten güzel bir düşünce,bende eskilerden duymuştum,erzurma en kestirme yol burdan geçer diye,Sıcak su hkayesine gelince ,benimde inancım odur ki,burda sıcak su var.ama bu günkü şartlarda oraya yol yapılmadan sondaj ve arama işemi yapmak mümkün değil,bu yaz 61 yaşıda ki ben ve çoculraım,yeenlerimle 5 saatte zor koşullarda Gelin kayasına çıktık yürümek mümkün değil her tarafı kumar ağaçları kaplamış.araştırmakta fayda var.Hemşin'ın sevenlmiyenler var diyorsunuz buna da aynen katılıyorum,hemşinin kalkınmasını istemeiyenler var,ama bir yanda parası olmayan hemşin sevdalilarıda var.İnşallah güzel şeyler yapacak insanlar gelir ve Hemşin'e yatırım yaparlar.sağlıcakla kalın.
      YILLAR ÖNCE ''HEMŞİN İÇİN NE YAPILABİLİR'' BAŞLIĞI AÇMIŞTIM, OKUNUP GEÇİLDİ VE BİR ÇOK KİŞİDEN ELEŞTİRİ ALMIŞTIM.

ŞİMDİ YENİDEN AÇILMIŞ.

KONU HEMŞİNDE BELEDİYE BAŞKANI DEĞİL.

KONU HEMŞİNLİ.

KAÇINIZ ANKARA DA Kİ RİZE GÜNLERİNDEYİNİZ.

NE GÖRÜNÜZ.

SAHİ ''HEMŞİN KENTSEL DÖNÜŞÜM PROJESİ'' YAZAN MAKETİ GÖRÜNÜZMÜ...?

SİZCE KAÇ YIL SONRA TEMEL ATMAK MÜMKÜN. ÖMRÜM OLURSA 5 YIL SONRA TEMELDE KURBAN KESECEĞİM.
      YUKAKAPİLİ
      Yukardaki yazı 7 ay önce yazıkmış,pek ilgi çekmemiş olack ki kimse fikir beyan etmemiş,İki bayramda da Hemşindeydım,arabadan geçilmiyordu ama,işin ilginç yanı ortada hemşin diye birşey kalmamıştı,ne yol ne mini göletler,Nede bir yatırım,Hemşin'e seçim konuşmasına gelen hayat yazıcı biz hemşin'e iktidarın her türlü imkanlarını akıtacağız demesine rağmen,Hemşin'e yapılan bir yatırıma rasladınız mı. allah eksikliğini vermesin...ŞU ANDAKİ BAŞKANIN ENİYİYAPTIĞI İŞ TAMAM...TAMAM demek fazla yorum yapmıyorum.....hemşin 'i bu haller düşürenler utansın,
      geçen seçim öncesinde bu sitede kıyamet kopuyordu hemşin beledıye başkanı adayı anketleri bu seçimde çıt yok meleket bittimi ınatlaşma yokmu artık

''Teşkilat Başkanı Harun Mertoğlu’na dosyasını teslim eden Başkan Bekar, Hemşin’de AK Belediyecilikle birlikte önemli bir atılım başladığını ve özellikle kentsel dönüşüm projesinin Hemşin’in makus talihini değiştirme anlamında bir fırsat olacağını ifade ederek, “Bir yola girdik ve 5 yılda Hemşin’de kimsenin tahmin edemeyeceği bir hareketlilik getirdik. Kentsel dönüşüm projesi ve 3 ilçeyi birbirine bağlayacak karayolu, Hemşin’in kabuğunu kırıp bölgede ve hatta Türkiye’de önemli bir cazibe merkezi olması yolunda önemli projelerdendir. Bu projeleri tamamlamak ve Hemşin’i hak ettiği konuma taşıma noktasında hemşerilerimizden bir 5 yıl daha talep ediyorum” dedi.'' PAZAR53 sitesinden alıntıdır

dün felanca fırma taşocagı acmıştı kapadık zorlada olsa bugun golet kensel donusum dıye bagıranlar felanca fırmaya mıcır tesisi kurmuşlar ayıp ama sorayım fabrıkaya 100 kişi bu seçimde alınacakmı??? o zabita elbisesi halen duruyormu acaba benda bir geysomm...
      www.karalastik.com