Hemşin Yabancılaştırmaya,Toki'ye Direniyor, Son Durum

Hemşin Yabancılaştırmaya,Toki'ye Direniyor, Son Durum

Hemşin'li olarak nahiyemi çok seviyorum. Hayalim Hemşin 'in nahiye gibi olması, özüne dönmesi. Belediye Başkanımızın Ankara'ya gelince Hacı Bayram civarını, Hamamönünde Hacettepe Üniversitesi'nin yaptıklarını görmesini tavsiye ediyorum. Ankara'da sadece dev beton yığınları yoktur. Hemşin'i büyütmeye çalışmak ona en büyük kötülüktür. Büyük her zaman iyi demek değildir. Kanser hücreleride büyüktür ama insanı perişan eder. Bazı Hemşin'li dostlar Ayder'e özeniyor. Ayder'in son halini görünce üzülüyorum.

Kentsel dönüşümle ilgili mahkemenin verdiği iptal davası ekli 2 dosyadadır, bilmeyen Hemşin'lilere duyurulur.
      Resimler
      • mahkeme_karari_1.jpg

157.65 kB, 0×0, 5,984 defa görüntülendi
      • mahkeme_ karari_2.jpg

98.21 kB, 0×0, 5,887 defa görüntülendi
      07.07.2006 tarih ve 27 sayılı Belediye Meclis kararı hukuka aykırı olarak alınmış. Sorun en başta varmış zaten. Hukuk gereğini yapmış ve Hukuk dışı kararı iptal etmiş.
      Ancak bu karar Kentsel Dönüşümü engeller mi bilmiyorum. Çünkü son karar 28.02.2011'de verilmiş. Oysa o günden sonra Kentsel Dönüşüm Yasası çıktı ve bu yasada da bu tür mahkeme kararlarını ortadan kaldıran hükümler koyuldu. Gerçi burada bir Müktesep Hak durumu vardır ancak kararı okuduğum ve anladığım kadarı ile Belediye Başkanlığı Hukuka Uygun yeni bir karar alırsa bozma gerekçesi de ortadan kalkabilir.
      Bu proje bitse de bitmese de tartışması yıllar boyu sürecek ve etkileri de mutlaka görülecektir.
      Hala tanımamışlar / Hemşin'deki BİZ'leri / Hemşin temizleleyecek / İçindeki TİZ'leri...