Ridef’de Yine Kavgalı Genel Kurul

Senin bahsettiğin toplantılardan çok önce dernek kurulması kararı alınmıştı. Kuruluşunda emeğin filan yok.
      Katkın yok mu? Elbette var.
      Mesela Dernekler Masasındaki problemleri nasıl çözeceğimize dair birkaç telefon görüşmemiz oldu. Hepsi bu.
      Eğer söylediğin kadar etkin olsaydın adın Kurucular Kurulunda olurdu, değil mi?
      Hala tanımamışlar / Hemşin'deki BİZ'leri / Hemşin temizleleyecek / İçindeki TİZ'leri...
      İYİKİ KURUCULAR KURULUNDA YADA YÖNETİMDE ADIM YOK.

1- KURULUŞ TOPLANTISINI HATIRLAINMI.
      2- BU SİTEDE ASTIĞIM YAZIYI BULUNMU.
      3- DERNEKLER MASASI İLE İLGİLİ YAPILACAKLARI ANLATTIMMI?

MESELE YOK..

AMA BEN ALLAHIN SEVGİLİ KULUYMUŞUMKİ, BENİ KANSER ETTİ DE KURUCULAR KURULUNDA VE YÖNETİMDE OLAMADIM. KİM BİLİR BANADA NE KULPLAR TAKILACAKTI, ERMENİ Mİ DENECEKTİ, HIRSIZMI DENECEKTİ, KURBAN BAYRAMINDA, YADA KADİR GECESİ ŞARAPMI İÇTİ DİYECEKLERDİ. KİM BİLİR BELKİDE DERNEK ODASINDA BİRİLERİ BENİMLE KAVGA EDECEKLERDİ. YA DA HEMŞİNİ HEMŞİNLİ İŞ ADAMINA PEŞKEŞ ÇEKTİNMİ DİYECEKLERDİ..?

SENCE HANGİSİNİ YAPIŞTIRACAKLARDI BANA.

ZEKERYANIN OFİSİNDE KURUCULARIN KİM OLACAĞINI KONUŞURKEN. BENİ YAZMAYIN DEDİĞİMİ DE HATIRLAMIYORSUNDUR.

BEN MÜNECCİMİM SAKSU, SANADA SÖYLEDİM. BU SİTEDE DE BİR ÇOK DEFA YAZDIM.

SAHİ O KURUCULARDAN KAÇ KİŞİ, O İLK DÖNEMDEKİ ÜYELERDEN KAÇ ÜYE KALDI, HEMŞİNİN GİRİŞİNE DİKİLEN TABELA DURUYORMU? HEMŞİNDE FESTİVAL, YÜRÜYÜŞ, PANEL, EĞİTİM, YADA HEMŞİNİ TANITMA ETKİNLİKLERİ YAPILIYORMU, O ERMENİCİ, HIRSIZ, PEŞKEŞÇİ DEDİĞNİZ, İÇİNDE SENİNDE BULUNDUĞUN İLK KURUCU VE ONDAN SONRAKİ BİRİNCİ YÖNETİMDEN SONRA DERNEĞE KAÇ ÜYE YAZILDI, KAÇ ÜYE SİLİNDİ, YADA İSTİFA ETTİ.

Bİ FAALİYET RAPORU VARMI..
      VARSA ASRMISIN.

İŞTE ONDAN ARANIZDA OLMADIM.

AYNI ŞEYİ RİDEFTE GÖZLÜYORUM.

NASIL OLUYORSA OLUYOR İKİYE BÖLÜNÜYORSUNUZ.

VE RAKİPLERİNİZİ ÖYLESİNE SUÇLUYORSUNUZ Kİ,

İNSAN DUYUNCA UTANIYOR, İRKİLİYOR.
      YUKAKAPİLİ
      Bu güne kadar hiç kimseye delilsiz bir şey söylemedim. Eğer bunu yapmasaydım defalarca mahkemeye verilirdim.

Beni kimin ne dediği ilgilendirmiyor. Deliler ile konuşurum.

Rize Valisi basın açıklaması yapıyor ve; "Bölgemizdeki bazı STK'lar Etnik Bölücülük yapıyor" diyor. Bu STK'lar ile organik irtibatı olan kim olursa olsun derneğin yönetiminde olamazdı.
      Devletin birliği, dirliği söz konusu olunda benim mezhebim sizin kadar geniş olamıyor.
      Benim için yasaların ve anayasanın üstünde hiç bir güç yoktur.
      Bu sebepledir ki Dernek Tüzüğüne Anayasanın 3. Maddesindeki hükümleri açıkça koyduk. Bu hükümlere aykırı davranıldığını da ben değil Devletin koskoca Rize Valisi Kasım esen söylüyor. Bundan gayrısı benim için fasafisodur.
      Bilmem anlatabildim mi?
      Hala tanımamışlar / Hemşin'deki BİZ'leri / Hemşin temizleleyecek / İçindeki TİZ'leri...
      ALLAHIN İZNİYLE KÜRTLERLE KARDEŞLİĞİ HALLETTİKTEN SONRA, ERMENİLERLEDE AMCAOĞLU OLDUNCA, ERMENİLERİ HEMŞİNE ÇAĞIRIP, GÖLET, BARAJ.. GASPEDİLMİŞ OLMAYAN BİR AÇIKLIK KALMIŞ OLURSA EĞER FESTİVAL YAPACAĞIM .

SIRF NE KADAR BÖLÜNECEĞİNİ MERAK ETTİĞİMDEN MEMLEKETİN.

NOT : KASIM ESENİN İMA ETTİĞİ STK HEMŞİN SOSYAL SORUMLULUK VE GELİŞİM DERNEĞİMİ İDİ.
      YUKAKAPİLİ
      Hemşin Derneği kuruluşunda bende vardım,görv jabul etniyeceğimi,ama elimden geleb yardımı yapacağımı beyan etmiştimn,hatta aidatları 10 tl tutalım ki herkes üye osun demiştim eş dost 40 kişiyide üye yapmıştım,Mua abaydan derbeklte demokratik seçim yapısın talebimniz olmuştu, ama sayın abay,kendi koltuğunu kuvetlendirmek ,ç,in hemşin nufusuna kayıtlı olmıyan gençleri derneğe üye kaydetteiğini öüğrendiğim zaman ben ve kaydını yaptığım 40 kişi iler istifa ettim.,Bu güne kadar Hemşin derneği hiç bir etkinlik yyapmamaıştır.,Hemşinle ilgili bir projesinide görmedim.Bu ülkede koltuk sevdalıları olduğu müddetçe ne ülke bir yere varırı...nede hemşin,sağlıcakla kalın....Gönlüm hemşin sevdalılarının Derneğe sahip çıkarak hemşin için bir şey yapmalarından yanadırSağlıcakla kalın
      HAYALLERİ OLANLAR ASLA UYUMAZ
      Halil Abim sen yapma hiç olmazsa. Hemşin Derneğinin neler yaptığına sen şahitsin.
      Yaşanan onca olayda bir kez olsun fikir beyan etmediniz ki. Kurduğunuz derneğe sahip çıkmadınız. İstifa eden 40 kişiyi senin organize ettiğini de ilk kez duydum. Derneğin ilk Kurucular Kurulunun toplantısını hatırla. O toplantıdaki söylediklerimi bir hatırla. O söylediklerime Kurucular Kurulu sahip çıkmadı mı?
      Ben eski defterleri açma taraftarı değilim. Musa Abay artık Başkan değil. Buyurun siz gelin girin yönetime. Yemin ile söylüyorum ki kendimi üye defterinden bile silip sizi yazacağım.
      Hemşin nüfusuna kayıtlı olmayan gençler derken kimi kastediyorsunuz bilmiyorum ama benim bildiğim 2 kişi var. Onlar da emin olun ki sizden de benden de daha fazla dernek için koşturdular. Hemşin sevdasını özümseyen ve ona hizmet eden kim olursa olsun doğum yerine bakılmaz.