Ankara Ridef'te 3. Olağan Genel Kurulu

Ankara Ridef'te 3. Olağan Genel Kurulu

Rize Dernekleri Federasyonunun 3. Olağan Genel Kurulu, Ankara’daki Rizelilerin yoğun katılımıyla gerçekleştirildi.
      RİDEF’te yapılan genel kurulda birlik ve dayanışma mesajları verildi

Toplantının başında Ankara’da yapılacak olan 5. Rize Günleri için gerçekleştirilen çalışmalar hakkında slâyt gösterileri ile açıklamalarda bulunulduktan sonra Genel Kurul çalışmalarına geçildi.

Divan başkanlığını MEB eski Personel Genel Müdür Yardımcısı Ömer Turna’nın yaptığı genel kurula, delegelerin dışında yaklaşık 500 katılım gerçekleşti.

Yazının Devamını Okumak İçin Tıklayın
      pazar53.com/ankara-ridefte-3.-olagan-genel-kurul-24871h.htm
      Resimler
      • Ankara Ridef'te 3. Olağan Genel Kurulu.jpg

121.93 kB, 0×0, 186 defa görüntülendi
      Ben Değil Biz Varız
      Naci KOBAL 2000
      Milleti kandırmayın...
      Yargıtay kararlarına göre (Detayına girmeyeceğim) bu komedinin başlangıcı olan mahkeme iptal edilmiştir.
      Dolayısıyla bu yönetim ve uygulamalarının hiçbir geçerliliği yoktur.
      İkaz ettik uyan uydu ama uymayan 100 kişiyi toplayabilmişsiniz.(500 kişi değil) Sayı hazerun listesidir.
      Bunlarında yeni kabul ettiğiniz 4 derneğinde (60 kişi) içinde olduğunu düşünürseniz 40 kişi ile toplantı yapmışsınız demektir.
      Asıl ve yedek yönetimlerin 42 kişi, denetleme ve disiplin kurullarınıda göz önüne alırsanız 54 kişi eder. Yani eski yönetimdeki arkadaşlarınız bile bu ilegal toplantıya eşlik etmemişler. :)

Birlik ve Beraberlik mesajları verenlerin önce kendilerine bakmaları lazım. Asıl hizipçiler kimdir diye kendilerine sormaları lazım.

Bu konuyu buraya taşımayın, burası hemşinli.com dur burada siyaset ve taraf olmaz diye sizlere söyledikçe, sizler inatla konuyu taşımaya devam etmekte ve taraf olmaktasınız. YAnlış yapıyorsunuz.

Konuya içinizde benden daha fazla hakim olan yoktur. Lütfen benimle manasız tartışmalarada girmeyin. Milletin oyuncağı olmayın.

Biz dün itibarıyla inkılap sokaktaki yerimize geri döndük.Gelin orada beraberce konuşalım ve nasıl bir çözüm olabileceğine bakalım. Bazılarınıza kırgın olsamda konuşmaya hazırım.
      Metin Gültan :)

Çiçek Bahçesinin Bataklığı

Beyaz Sayfa…

İçimizdeki yırtıcı kaplanın haykırışı, fırtına alabora düşüncemizden başka düşüncelere yüreğimizin haykırışı olsun.
      Gençliğimde edindiğim doğrularla bugünkü doğruların uyuşmazlığı, klavye tuşlarını, kurşun kalem arasındaki farklılıklara benzetirim.
      Olgunlaşma sürecinde + ve - bizlere sunulan düşünce özgürlüğünde hoşgörüyü, yarınlara taşıyabilecek başka doğruların olabileceği düşünmek, insan ruhunda bütünleşmektir.
      Fırtınanın savurduğu kum taneleri arasında ömrümüzün akışında yazdığımız ve çizdiğimiz doğruların yarınlara bırakılacak miras anlayışı hâkim olmalıdır.
      At gözlüğü takarak tek taraflı doğruların uçuştuğu kişilerin yanında yer alma düşünce özgürlüğü karşısında sansürcü zihniyet olmamalıdır.
      Platformda aklıselim düşünceye, düşünüyor saldır komutu zihniyeti ile yaklaşıldığında yapıcı olmaktan yıkıcı eyleme geçmek karanlığa yürüyüştür.
      Eleştiri karalamaların pimi çekilmiş bir bomba yerini almaması, düşüncelerimizde tek ortak noktamız ayni havayı teneffüs ettiğimizdendir.
      Birbirimize saygımız, ön yargılarımızın içeriliğinde, hoşgörü çerçevesi içerisinde tutunacağımız umut dalları olmalıdır.
      Doğruların içeriliğinde saygısızlığın yeri, düşüncelerin doğruluğunda saygı görme hakkına sahip değildir.
      Dişli çarkların arasında ezilmektense! Lazut gibi değirmende sofraya ekmek olurum…

Naci KOBAL Ankara Aralık 2013
      Ben Değil Biz Varız
      Naci KOBAL 2000
      Naci Bey,
      Yazdıklarınıza edebi bir anlam kazandırma gayreti göstermeniz kadar Federasyonda bu iki başlılık neden başladı diye biraz zahmet edip vakit harcasaydınız bu problemler buralara gelmezdi.
      Konuları hiç bilmiyorsunuz. Sizler ancak size bilgi aktaran ağabeyleriniz kadar konuya hakimsiniz.
      Biraz hakim olsanız aslında beyaz sayfa açma girişimlerinin bizim tarafımızdan ne kadar yoğun teklif edildiğini fakat zafer kazanmış komutanlar gibi kendilerini ön planda tutmaya çalışan ağabeyleriniz yüzünden beyaz sayfaların hep kapatıldığını görürdünüz.
      Bugüne kadar bizler sürekli beyaz sayfalar açtık. Hatta en son İsmail Safi bizlerden ve onlardan kişileri topladı ve bir çözüm üzerinde fikir birliğine gidildi fakat Hızır ile Fatih efendi kabul etmediler.
      Bunlar size farklı aksettirilmiş olabilir.
      Bu kadar hukuksuzluğa zaten nasıl alet olduğunuzu ben hiç anlamadım.
      Kafası çalışan adamlarsınız. Allah aşkına bana söylermisiniz, Benimde içinde bulunduğum ve yönetimi oluşturan 11 kişinin olağanüstü genel kurula alınmadığı bir önceki genel kurulun iptal edileceğini bilmiyormuydunuz.
      Bana mahkeme kararı demeyin. Bunun böyle olacağını biliyorlardı ama önemsemiyor ve bizim davalardan vazgeçeceğimize inanıyorlardı. Bir çok dava açtık ve şikayette bulunduk.
      Bak... Allah haklı olanın yanındadır. Adalet oraya bile gitmeden işi kökünden çözdü.

Ayrıca Yargıtay kararını hepiniz okudunuz. Bütün bu kararlara ve ikaz etmemize rağmen genel kurul yapacaksınız, 280 küsür delegesi olan bir Federasyona kafanızca 4 derneği daha üye yapıp 60 kişiyi daha kendi tarafınızda garanti edeceksiniz ve sonrada 380 kişi olması gereken genel kurulu 100 kişi ile toplayıp, zafer kazanmış adam edasıyla bunları ilan edeceksiniz.
      Hadi ya..... Bunları kim yer....

Benim sizlerde kızdığım. Hemşin Derneğinde yapmış olduğunuz kavganın faturasını Federasyona ödetmeye çalışmanız ve bölücülüğün büyük harçlarından birisinide sizin oluşturmanızdır.
      Size akıl veren abilerinizin rize ile hiç bir alakaları yok. Hepsi kendi menfaatleri doğrultusunda konuya yaklaşmaktadırlar. Bakın hepsinin geçmişlerine, nerede kargaşa, nerede olay var hepsi orada.
      Sizlerde onların piyonu olmuşsunuz.
      Güzel yazmışsın son satırında Dişli çarkları arasında ezilmektense demişsin ama sen zaten ağabeylerinin baskısı ile ezilmişsin.
      Ben ise kendi doğrularımla yaşıyor aklımla mücadele ediyorum.
      Konu budur.

Ayrıca bu sayfayı ben özerk bir sayfadır diye benimsemiş ve kabullenmiştim. Hatırlarsanız zamanında sadece Hemşinin ismi haritanızda niye var, Çamlıhemşin nasıl olmaz diye bile eleştirmiştim.
      Ama gördüğüm kadarıyla bu platformun yöneticileri taraf olmuşsunuz.
      Hemde diğer tarafın savunmasını bile almadan....
      Bu sebeple, Kafanı süslü püslü kelimeler yerine biraz da bu ayrımcılığın üzerine yorarsan sende rize için bir şeyler yapmış olursun.
      Kendinize iyi bakın.

Bu arada beni ilgilendirmez ama sormadan da geçemiyeceğim.
      HEMŞİN DERNEĞİNİ ALDIKTAN SONRA ALLAH AŞKINA NE YAPTINIZ BİR ANLATIN DA BİZLERDE DUYALIM. VE GURURLANALIM!!!!!
      Metin Gültan :)
      Metinim son mesajında "Bu arada beni ilgilendirmez ama" demişsin ya bu konuda sonuna kadar size katılıyorum.

Bu tür ortamlarda tartışmak istemiyorum. Bunun faydadan çok zararı olduğunu da biliyorum. Naci Kardeşimiz sadece bir Genel Kurulu haber yapmış, Bunun üstüne bir sürü yorum yapmışsınız. Oysa siz de bilirsiniz ki Yargıtayın kararı da alt mahkemeye inecektir. Yani dava henüz sonuçlanmamıştır. Hele biraz daha sabredin. Yanlış iş Bağdat'tan da olsa döner.
      Hala tanımamışlar / Hemşin'deki BİZ'leri / Hemşin temizleleyecek / İçindeki TİZ'leri...