Magarciluk

Magarciluk

Sevgili dostlar MAGAR hemsin geleneğinde dügunlerde uygulanan ve damattan istenen temını zor bazanda imkansız olan seylere ,MAGARCİ bunu yapan kisilere denir . Magarc' genell'kle gelin tarafindan bir del'kanli olur . Dugunun eglencesini artirmak icin olmadik taleplerde bulunur eniste tarafida bu talepleri mumkun oldugunca karsilamaya calisir
      ama cogunuda yerine getiremez cunki magarcinin talepleri arasinda Dansozden tutunda mevsimine gore bulunmasi mumkun olmayan her
      turlu yiyecek yer alir .
      Ama artik saniyorum bircok gelenegimiz gibi bu guzel gelenegimizde uygulanamiyor. Cunki artik dugunler koylerde yapilmiyor .genellikle pazarda kiralanan bir salonda yapiliyor . Bilmiyorum belki dogruda yapiliyor
      ama bir sekilde salondada olsa dugunlerdeki hemsin geleneklerinin yasatilmasi guzel olur dusuncesindeyim

SAYGILARIMLA
      SAYGILARIMLA

arastırmak lazim

Canım kardesım aslını ararsan bende bırcogunu bılmıyorum maalesef ogrencılık yıllarımda hemsınden cok uzakta kaldım ancak yaz tatıllerımde gıdebıldıgım zamanlarda yapılan etkınlıklerden ne gorebıldıısem okadar
      benım su anda hemsınde aılemden kımsem yok . Sızlerın akrabalarınızdan olanlar varıse yası 50 nın uzerındekıler bızım butun geleneklerımızı bılır onlardan ogrenebılecegımız cok sey var sanırım . Bu arada allahtan bır manı keder cıkmazsa bır ay sonra hemsınde olacagım
      bu tarıhte orada olacak sıte sakınlerııle tanısmayı cok ısterım cep tel ım
      0532 542 26 33 sanal dostlukları gercege donusturelım

SAYGILARIMLA
      SAYGILARIMLA