Biz Gençler

Biz Gençler

Biz Hemþinliyiz... 153
      Genç Arkadaşlarımıza sesleniyoruz…
      Hemşin gençlerine acizane tavsiyelerim.
      Hoşgörü içinde,dürüstlük ilkeli bir zihniyetten uzaklaşmadan,her turlu düşünceyi olgunlukla dinlemek,kendilerini her turlu bilgi ile donatarak.
      hem Hemşin hem de ülke meseleleri ile yakından ilgilenmeleri gereğini
      anlamalarıdır.
      Yaşar SAYIM
      Dosyalar
      • MUJDAT-GEZEN.bmp

(2.33 MB, 1,998 defa indirildi, son indirme: )
      Ben Değil Biz Varız
      Naci KOBAL 2000

_Nerde İçindeki Heycan Arkadaş..!

Yaşar SAYIM abimize çok teşekkür ederiz biz gençlere böle bir imkan sunduğu için..

Gençleri genç yapan içlerindeki heycan'dır zaten delikanlı ünvanınıda kanlarımızın deli deli akmasından almaktayızdır.
      Arkadaşlar biz gençler niçin yazı yazmıyoruz niçin içlerimizdeki o heycanı sitede paylaşmıyoruz?hımm acaba büyüklerimizdenmi çekiniyoruz hani onlar dört dörtlük yazıyolar kusursuz fılan o açıdanmı bızım yazımız saçma gelir die çekiniyoruz bence.. ne olcak yani bu sitenın en büyük amacı hemşine sahip çıkmak ee hemşine kım sahip çıkıcak gençler.. demekki burdakı abilerimiz de ilk olarak bizlere GENÇLERE sesleniyolar..ki biz gençlerde birbirimize yöremize ve insanımıza sahip çıkmalıyız ..o yüzden de bu sitede biraz yazı yazmamız lazım artık sesimizi duyurmamız lazımm..Sitedeki yazılarınızdan dolayı rahatsız olacanız bi eleştiri alırsanızda size karsı ole bi msj yazan insanda bence GENÇLERİ SEVMİYORDUR yani HEMŞİNİ SEVMİYORDUR..Benim düşüncelerim bunlar ama doğru ama yanlış karar verin arkadaşlar sizce ne ..!
      CİHAT KARDEŞİM SİZ GENÇLER YAZIN YAZINKİ HEMŞİNİMİZİN BU KÖTÜ KADERİ DEĞİŞSİN
      ESKİ CIVIL CIVIL GÜNLERİNE DÖNSÜN
      BİZLER GENÇLİĞİMİZDE BÜYÜKLERİMİZİN BASKISI ALTINDA
      HEP EZİK KALDIK BELKİ DE BU YÜZDEN HEMŞİNİMİZ GÜN GİTTİKÇE ERİDİ
      İNŞALLAH SİZLER GİBİ ZEHİR GİBİ GENÇLERİMİZ BİRAZ DAHA ÖN PLANA ÇIKARDA HEMŞİNİMİZİN KADERİ DEĞİŞİR

ARKADAŞLAR HER HEMŞİNLİ GENÇ ZATEN ATANIN İZİZNDE

HER HEMŞİNLİ GENÇ ZATEN ATANIN İZİNDE VE ONU AÇTIĞI MUASİR MEDENİYET VE KÜLTÜR IŞIĞI İLE İLELEBED CUMHURİYET İLKELERİNE VE BU ÜLKENİN BÖLÜNMEZ BÜTÜNLÜĞÜNE SAHIP ÇIKYOR ANKETTEN ATATÜRKÇÜ HEMŞİN GENÇLĞİ ÖZELLİĞİNİ KALDIRILMASINI RİCA EDİYORUM.YÖNETİCİ KARDEŞLERİMDEN ÇÜNKÜ BEN HER ALANDA SADECE FİKİRLERİNE VE BIRAKTIĞI CUMHURİTE SAHIP ÇIKALIM YETER ATAMIZI KENDİMİZE ETRAFIMIZA BİR KALKAN OLARAK SAHİPLENMEYELİM NE DERSİNİZ.SADECE GENÇLİĞE HİTABESİNDEKİ SÖYLEDİKLERİNİ KULAKLARIMIZA KÜPE EDELİM,VE O YOLDA İLERLEYELİM.HEPİNİZE SELAM DURSUN ALİ
      www.medyakaradeniz.com

www.beykozmedya.com

haber portallerim

www.dursunaliyilmaz.com.tr

kişisel sitem yapımda

haber portalı
      Bence kaldırılmasına gerek yok.Ama tabi sizinde yaklaşımınız farklı abi .Ben biliyorumki gençler atanın izinde değil ben biliyorumki gençler amerika özentiliğinde Abi BEN BİLİYORUMKİ her iki lafta bir atamızın adını duymamıza ihtiyacımız var çünkü ne yazıkki gençlerin bi kısmı atamızı sevmiyor tamam sevmek zorundada deıller herkezın kendı hayatı ama atamız hakkında hiç bişey BİLMEYİP kulaktan dolma laflalara kanıp ATAya kötü hitamlarda bulunuyolar bence gerek var abi bence her 2 lafta bi atamızın adını duymaya yaptıklarını duymaya ihtiyacımız var..

_Saygılar..
      Ülkemizin geleceği açısından,yöremizin tanınması açısından yapmış olduğumuz filmi siteye yükleyemiyoruz !

Gençlere önem verildiği bu sitede sesimizi duyurmak için yönetimden yardım beklemeden gerçekleştiremicekmiyiz ?

Ben değil biz varız diyorsunuz ?

Herşey gelecekte daha iyi bir hemşin için diyorsunuz ?

Oysa biz gençler yapmakta oldumuz projeyi siteye aktarmakta güçlük çekiyoruz!

SİTE YÖNETİMİNDEN CEVAP BEKLİYORUZ..
      Selam Oro,

bizler HERZAMAN dedigimizin Arkasinda kaldik ve simdide kalacagiz. Yüklemek istedigin Video yaklasik 50 MB Büyüklügünde ve bu boyutta bir video malesef hemen yüklenmiyor. Onun icin tabiki degisik yollarda var. Eger Bizler Hemsin Genclerine Yardim edecek dediysek edecegiz ve Elimizden gelenin daha fazlasini yapacagiz. Sen Video yaptin ve bizede bu Videoyi ne olursa olsun sunmak düser.

Ve Unutma Bu Site herzaman BIZ olacak ve olduda...

Ve halen HERSEY GELECEKTE DAHA GÜZEL BIR HEMSIN ICIN.

Saygilar Sevgiler

KOBAL
      Site kurucuları ve biz genelde katılanlar Hemşinli olduğumuz için birbirimizi bir şekilde tanıyoruz.Onun için diğer yöre ve ilçelerimizden katılımlar da görüyorum bu katılan arkadaşların,kardeşlerimizin,bacılarımızın,ağbi ve ablalarımızın bizleri yanlış anlamamalarını temenni ediyorum.Çünkü Türkiye Cumhuriyeti bir bütündür ve bu bütünlük içinde tüm il,ilçe ve köylerimiz dahildir.
      Atatürk ''Öğretmenler yeni nesil sizlerin eseri olacaktır.''demiştir.Demek ki Öğretmenlere vede gençliğe büyük görev ve sorumluluklar düşüyor.
      Haydin göreve o zaman...

ASIL BEN SIZLERE TESEKKUR BORCLUYUM

Sevgılı gencler . İnanın okuduklarım gozlerımı yasarttı .Size inanmıs ,guvenmis olmanin gururunu yasiyorum su an ve gun gectikce sayinizin cogalacagindan siteyi istila edeceginizden hic kusku duymuyorum .Bu arada bu siteyi kurup hayata geciren lerde sonsuz sukranlarimi sunuyorum bana gore genclerimize bu zemini hazirlamakla onlar ustlerine dusen gorevi eksiksiz ve kusursuz tamamlamislardir , bundan sonrasi siz genclere kaliyor .
      Kucuk bir tavsiye : Sevgili gencler , dusuncelerinizi aciklamaktan asla cekinmeyin , uslubunuzu kullanirken
      titiz davranin ve her turlu dusunceye karsi saygili olun .Hepimizin amaci yoremize ve ulkemize faydali olmaktir , zaman zaman maksadimizi asan ifadeler kullanaisak birbirimizi hosgoru kurallari icinde ikazedelim ve karsilikli saygi , sevgi yumagini buyutelim .

SAYGILARIMLA

Cevap: Biz Hemşinliyiz…

Sevgılı Kuku ,belki ben tam olarak bilemiyorum ama saniyorum hanim kardeslerimizde sitede yeterikadar yer almiyorlar.Oysa Hemsinin cilesini buyuk olcude hemsin kadini cekmis ,esinden yavrularindan uzak onlarin hasretini yasayarak elinde oragi , origi ,sirtinda sepeti ,yillar yili hemsinin zor hayat sartlariile mucadele etymis hanimlarimizin da artik seslerini duyurmalari geregi var bana gore .
      Bildigimkadariyla bircok hanim kardesimiz var yurdun dortbir yaninda
      kimi ogretmen kimi memur kimi ozel sektorde gorevli . Ve gene eminimki hepside bu musibet bilgisayari benden cok daha iyi kullaniyorlar . Peki ozaman neden duruyorlar neyi bekliyorlar?

SAYGILARIMLA
      SAYGILARIMLA
      Bende Sn. Yaşar SAYİME katılıyorum ve destekliyorum yöremizin insanı özellikle gençler ve bayanlar daha aktif olmalı.Yanlış yazcam diye veya yazdıklarımı ya eleştirirlerse diyerek yazmamak yanlış.Çünkü eğer birileri sizin yazılarınız eleştirseler bile demek ki yazdıklarınız dikkat çekmiş yani birileri sizin yazılarınızın farkında yani sizin düşünceleriniz onları ilgilendiriyor demektir.Onun için asla bişeler yazmaktan korkmayın.

gençler...

Merhaba ; bir genç olarak olaylara, durumlara ve özellikle son dönemde yöremizde devam eden gelişmelere karşı fikir beyan edilmesi çok manidar. Gençlerimizin eğlence, kendini çeşitli şekillerle ortaya koyma ve eğitim öğretim dışında en önemlisi kendini geliştirme ve iletişimle başlayan bir süreçle fikirler geliştirmesi, paylaşması ve düşünmesi çok güzel. Bunun için alınan klasik eğitim dışında, fikir sahibi üstatlarla görüşmek, okumak, araştırmak ve bilgilerin paylaşımı da faydalı olacaktır.
      Zaten yöremizdeki gençlerin ( şehirde yaşayanlar da dahil olmak üzere )bazı konulara duyarsız kalmadıkları bir gerçek. Bunun sivil organizasyon ve etkinliklerle etkin hale getirilmesi gerekiyor.
      Kültürel unsurlara sahip çıkılması, çağın getirdiği argümanları ifade eden donanımların öğrenilmesi ve mütevazilikten ödün vermeden paylaşılması da çok önemli.
      Sitelerin insanları buluşturduğu kadar onları düşünmeye , araştırmaya ve paylaşmaya sevketmesi kabul edilebilir bir durum. Umarım gençler olarak dediğim konularda daha verimli olmaya çalışıyoruzdur.

HEMŞİNDEN

SELAM SEVGİLİ DOSLARIM;
      ÖNCELİKLE BU SİTEYİ KURAN VE EMEĞİ GEÇEN HERKEZE ŞUKRANLARIMI SUNAR GENÇLERİ DÜŞÜNEN SİZ BÜYÜKLERİMİZEDE TEŞEKKÜR EDRİM. BİZ GENÇLER MEMLEKETİMİZDE NEDEN UZAKTAYIZ? ÇÜNKÜ İŞ İMKANI YOK EĞER İŞ İMKANI OLSAYDI BU DURUMDA OLMAZ VE İYİ YERLERE GELİRİDK. HADE BİZ GENÇLER NEYSE İŞSİZLİKTEN DOLAYI TERK ETMEK ZORUNDA KALIYOZ AMA EMEKLİLERDE GÜZELİM MEMLEKETİMİ BIRAKIP ŞEHİRLERE GİTMESİNLER. ASLINDA BASİT GÖZÜKÜYO AMA ÖYLE DEĞİL NEYSE KONUYU FAZLA DAĞITMADAN ÜLKEMİZ VE HEMŞİN İÇİN HER ZAMAN VARIM BENDE HEMŞİN AŞKI ÇOK BÜYÜK HEMŞİNİMİZİ BİZ GENÇLER YAKTA TUTACAZ AMA BAZI GENÇLERİMİZ VAR Kİ HEMŞİN DİYE Bİ YERMİ VAR DİYO ÜSTELİK HEMŞİNLİ OLMASINA RAĞMEN. HEMŞİNİZİM KESİNLİKLE ALÇATMAYIZ HER ZMAN ZİRVEYE DOĞRU TAŞIYACAĞIZ. ÇÜNKÜ BİZ OSMANLI TORNU ATATÜRKÇÜ GENÇLERİZ. ATAMIZ BİZE BÖYLE ÖĞRETTİ BÖYLEDE DEVAM ETTİRECEZ. HEMŞİN BİZİM YUVAMIZ LÜTFEN SİZ DEĞERLİ KİŞİLERE SESLENİYOM HEMŞİNİMİZİ SEVELİM HEP ORALARA SAHİP ÇIKALIM. HEMŞİNİN BİZE İHTİYACI VAR GENÇLERRRRRRRRRRR....................
      BİZ DAHA ÖLMEDİK.HERKEZE SAYGI VE SEVGİLERİM SUNAR SİZLERİ HEMŞİN KALAŞIYLA SELAMLIYORUM.

YöNETİCİLERE VE ÜYELERE DUYRULUR..

Herkeze selam..
      Sitemizdeki chat sayfasını değiştirsek nasıl olur.yani yazılan yazılar herkezce görünüyor Şöle olsa hem herkezle serverdan konuşulup hemde sağ tarafta kişilerle ayrı ayrı özel pencerede konuşulma olsa nasıl olur? Çoğu kişi mIRC bilir binevi ordaki gibi..Şu anda olan sitedekı gıbı olcak hemde sağ tarafta kişilerin isimleri özeli olcak.Bence genç arkadaşlar çekindikleri için chat te girmiyo böle olsa hem herkezle konuşulur hemde özelde.Benim için farketmez ama Hemşin gençliğini buraya taşımak için bi adım diye düşünüyorum tabi bu benim kendi düşüncem sizlerin cevablarınızı bekliyorum isterseniz site içerisinde bi oylama da yapabiliriz bu konu üzerine..Cevablarınızı bekliyorum.

-SAYGILAR-

Mesaj 1 defa düzenlendi, son düzenleyen “Kuku” ().