Biz Gençler

Sevgili Arkadaslar,

Sitemiz agirlikla ve TEK düsünce icin Acilmistir. ODA HEMSIN icin....

Biz bu yola adim atarken HEMSIN PLATFORMU diye ciktik Ve böyle devam edecez. Bu Platform agirlikla HEMSIN icin kuruldugu icin tabiki HEMSIN ön planda olmasi gerekmetedir ama BIZLER KARADENIZ Cocuklari oldugunuz icin HIC BIR AYIRIM yapmiyoruz, yapmadik ve yapmiyacaz. Logo hakkinda bir degisiklik gerek oldugunu düsünmüyorum... Yukardaki Harita RIZE nin Haritasidir ve HEMSINin ön planda olmasi ise ADIMIZ VE SITE Adresimizde HEMSIN gectigi icindir...

Bu Platformda SADECE Hemsin Sorunlari degil KARADENIZIN Sorunlarida tartisildi ve tartisila bilir bu ise ne kadar birlik ve beraberlik oldugumuzu gösterir... Amacimiz AYRILIK DEGIL BIRLIK olmaktir...

Sn. Saksu,

Mesajinizda bir teklifte bulunmussunuz, ama malesef böyle bir Mesaj silme yetkisi vermeyi düsünmüyorum.

Anlayisiniz icin Tesekkürler

Saygilarla

KOBAL
      OLO BEN HARİTA ÇİZERKEN SİYASİ HARİTA ÇİZMEDİM.

LOGOYU MOGOYU KARİSTURMAYIN. İYİ GİDİYORUZ.

BEN HEMŞİNİN SADECE ÇAMLI HEMŞİN VE HEMŞİN İLÇELERİNDEN İBARET OLMADIĞINI, HEMŞİNLİLERİN ÇAYILİ, ARDEŞEN, FINDIKLI, ARHAVİ, HOPA HATTA ERZURUM SINIRLARI İÇERİSİNDE DE OLABİLECEĞİ Nİ ANLATMAK İSTEDİM.

BENİM AMCA OĞLUM ALMANYA DOĞUMLU ANKARA NUFUSUNA KAYITLI ŞİMDİ DİDİMDE ESNAF, HEMŞİNE YA İKİ YADA ÜÇ DEFA GİTMİŞTİR. NERELİSİN DEDİKLERİ ZEMEN HEMŞİN, HEMŞİNLİYİM DİYOR. İNSANLAR HEMŞİN NERE DEDİKLERİ ZAMAN O DA ŞAŞIRIYOR YAA SEN HEMŞİNİ BİLMİYORMUSUN KOCAMAN HEMŞİN DİYOR.

BİRAZ DAHA YAZARSAM İŞ KARIŞACAK. ARKADAŞLAR HEMŞİN HEMŞİN İŞTE. HEMŞİNLİDE HEMŞİNLİDİR. HİSSETMEK ÖNEMLİ.
      YUKAKAPİLİ
      Konu nerden buraya geldi anlamadım. Bu sitenin adı da, amacı da belli.
      Bu siteye üye olan herkes önce sitenin adından etkileniyor daha sonra da sağlanan ortamdan etkileniyor.
      Ne sitenin adını ne de logosunu tartışmak istemiyorum.
      Öncelikli amaç Hemşin'i ve Hemşin kültürünü Hemşin dışında doğup Hemşin'i bilmeyen insanlarımıza tanıtmak, Hemşin'den uzak yaşayanlara memleket havasından bir şeyler vererek hasretlerini gidermektir. Daha sonra da Hemşin'i dünyaya tanıtmaktır.
      Buraya herkes üye olabilir ve yazabilir ve öyle de oluyor. Ama her üye olan arkadaşımız bu tür isteklerde bulunursa ortaya çıkacak eser hemsinliyiz.biz'den başka bir şey olur.
      BİZ böyle güzeliz. Glenleri de bu güelliğimizle kabul ediyoruz.
      Konunun buralara kadar gelmesi bile hoş değil.
      Selam ile...
      Hala tanımamışlar / Hemşin'deki BİZ'leri / Hemşin temizleleyecek / İçindeki TİZ'leri...

ATATÜRK GENÇLİĞİ ELELE

SLM CİHAT YAZDIKLARININ HEPSİNİ OKUDUM VE SANA KATILIYORUM.BEN SINIF ÖĞRETMENLİĞİ 2.SINIF ÖĞRENCİSİYİM.MESLEĞİMİ ELİME ALDIĞIMDA TEK GAYEM ATATÜRKÇÜLÜK KAVRAMINI ÖĞRENCİLERİME AŞILAMAK OLACAK.EĞİTİ FAKÜLTESİNDEKİ ÖĞRENCİLERE BAKIYORUMDA Bİ ÇOĞU ATATÜRK 'ÜN BİZLERE SUNMUŞ OLDUĞU İMKANLARIN FARKINDA DEĞİLLER.GERÇEKTTEN ACIYORUM ONLARIN YETİŞTİRECEĞİ ÖĞRENCİLERE....TÜRKİYE İYİYE GİTMİYOR
      ATATÜRK BİZDEN BUNU İSTEMEMİŞTİ
      Merhaba arkadaşlar ben anaokul öğretmeniyim .Az önce Emi arkadaşımın yazdığı yazıyı okudum ve irkildim..... çünküü benim 5 yaşındaki çocuklarım bile ATATÜRK'ÜN bizim için neden değerli olduğunu, TÜRK BAYRAĞININ nasıl kazanıldığını biliyorlar.Hatta size eminin yazdıklarından sonra inanması güç ama yaşiadığım bir olayı anlatmak istiyorum.

29 Ekim Cumhuriyet Bayramı için yuvada tören yapmaya hazırlanıyorduk ve çocuklara bayrak verdik ,ama bir tanesi bayrağı sallarken yere düşürdü ve onu izlemekte olan başka bir öğrencim hemen bayrağı yerden kaldırdı ve arkadaşına '' ne yapıyosun bayrak yere düşermii ,üstüne basılırmıı ,bu bayrağı alabilmek için ATATÜRK ve büyük amcalar bizi düşmanlardan kurtarmışlar , ölmüşler cennete gitmişler.Şimdi görürlerse cennetten üzülürler ya....deyip arkadaşını uyardı.
      Ben ülkemin , bayrağımın ,memleketimin değerini ilk ailemde öğrendim ,büyüdükçe çevremdekilerle tartışıp geliştirdimm.Y eni nesilde bunu pek fazla göremiyorum ama kendi öğrencilerime elimden geldiğince ,dilimi döndüğünce vazgeçmemeleri gerken değerleri anlatıyorumm ve inanın biz büyüklerlerden daha iyi biliyorlar ve düşünüyorlar:)
      Son olarak sevgili dayım YAŞAR SAYIM 'a gençlere verdiği destekten dolayı teşekkür ederim .
      NE OLUR ARKADAŞLAR ATAMIZA BAYRAĞIMIZA MEMLEKETİMİZE SAHİP ÇIKALIMM....
      SAYGILARRRRRR...
      HAYATI COCUK GİBİ YAŞAMAYA BAK.
      EN UFAK ŞEYLERE SEVİN ÇIĞLIK AT !
      EN BÜYÜK DERTLERE SAF SAF BAK !
      Ne mutlu bana ki Rabbim bereketin en bol olduğu yerden işlemiş toprağımı..

Gençelere davet çıkarılmış Hemşin temelinde dünyaya açılan bir bahçe y davet.Varsa ufacık bi yer bizimde yüreğimizde birikmişlerimiz var.

Biz Türkiye'nin çorak çağlarında dünyaya gelmiş bir nesiliz ne yazık ki.

Sesleri zorbalıklarla kısılmış bir neslin evlatlarıyız.Yaşadığımız toraklar hakkında ki bilgileri en eksik haliyle anlatıldığı kitaplardan öğrendik.Her iki tarafında kahramanlık edalarıyla hikaye gibi çalındı kulaklarımıza bir dönem farkına varamadık.
      Çoğumuzun annesi babası ya korkudan ya gelecek endişesinden ya da bilgisizlikten bi haber bıraktılar olandan bitenden.Tabii içimizde şanslı olnlarımız da vardı.
      Paranın esiri olmuş bir ülkenin bilgi fakiri çocuklarıydık.Kara haberleri ya azıcık ucundan duyduk ya hiç duymadık ya da pembeye buladılar algılayamadık.
      Derslerde konun dışına taşınca sorularımız,merakımız çarpınca yüzlerine parasını alıp prosedürü uygulayan hocalarımızın;kapının dışında işlemek zorunda bırakıldık çoğu dersleri.Sorgulama yeteneğimiz alındı elimizden adeta.
      Kahramanları olamadı bizim neslin........

Farkındalıklarımızı dillendirdiğimizde farkında olmadan birilerinin maşası oluverdiğimiz meydanlara terk edildik.....

Bİr suçlu bir günah keçisi aramıyorum.Bİrileri çıkıyor tehditler savuruyor,birileri vaatler veriyor,birileri hiçç ölmeyeceğiz sanıyorr....

Benim hala umudum var.Şimdilik koştursunlar atlarını sağa,sola yavaş yavaş uyanan bir dev var.
      Üstü örtülü gerçekleri gören 20'li yaşlarına cesur yürekler var.........

Elifcan,
      Aşkta tıpkı ELİF gibidir isminde gizlidir ama okunmaz o olmadan da besmele sese gelmez o herşeyin içindedir hiç birşeyde görünmez...
      GENÇ ARKADAŞLARI TARTIŞTIRMAK VE ONLAR İÇİN ORTAM YARATMA FİKRİ OLDUKÇA SAYGIN BİR DAVRANIŞ.GENÇ İNSAN YENİ ŞEYLER ÜRETME EĞİLİMİ FAZLA OLAN KESİMDİR.ANCAK DÜŞÜNCE ÜRETMENİN OLMAZSA OLMAZI BİRİKİMDİR.GENÇ ARKADAŞLARIMA BU ÜLKENİN SİYASİLERİ NE YAZIKKİ EN BÜYÜK KÖTÜLÜĞÜ YAPTILAR.ONYILLARDIR DÜŞÜNMENİN YASAK OLDUĞU,FARKLI DÜŞÜNCELERİN ÖCÜ GÖSTERİLDİĞİ, BU DÜŞÜNCELERİ SAVUNANLARIN HER TÜRLÜ KÖTÜ MUAMELELERE MAZUR KALDIKLARI,HAKLI OLDUĞU HALDE HAKKINI DEMOKRATİK YOLLARLA ARAYANLARIN DAHİ YOKEDİLMEYE ÇALIŞILDIĞI ORTAMDA TABİİKİ GENÇ ARKADAŞLARIN KENDİLERİNİ YETERİNCE GELİŞTİREBİLMELERİ OLANAKSIZ.SAĞLIKLI DÜŞÜNCELER, FİKİRLER TEZ-ANTİTEZ-SENTEZ SÜRECİNDEN GEÇİRİLEREK OLGUNLAŞIR.YANİ HER FİKRİN TARTIŞILABİLDİĞİ ORTAMDA ANCAK DOĞRULAR BULUNABİLİR.BİR DÜŞÜNCENİN DOĞRU OLABİLDİĞİNDEN EMİN OLMANIN YOLU ONUN KARŞITI OLAN DÜŞÜNCEYİDE İYİ İRDELEYEREK KARAR VEREBİLMEKTİR.BU NEDENLE BELKİ GENÇ ARKADAŞLARIMIN UFUKLARI ONYILLARDIR DARALTILMAYA ÇALIŞILSADA GÜNEŞİN BALÇIKLA SIVANAMAYACAĞI MUHAKKAKTIR. BU ÜLKENİN GENÇLERİ ENİNDE SONUNDA DEMOKRATİK BİR TÜRKİYE ORTAMINI YARATACAKLARDIR.
      ATATÜRKÇÜLÜĞÜ İYİ ANLAMAK İÇİN MUTLAKA ONUN BAĞIMSIZ TÜRKİYE ŞİARINI İYİ ANLAMAK GEREKİR.ÇÜNKÜ BU ÜLKEDE YAPILAN HER ŞEY ATATÜRKÇÜLÜK ADINA YAPILMIŞTIR AMA ,GELİNEN NOKTADA DAHA BAĞIMLI BİR TÜRKİYE YARATILMIŞTIR.BENCE BURADA GENÇ ARKADAŞLAR BELLİ BAŞLI KONULARDA KENDİ ARALARINDA TARTIŞMA ORTAMI YARATSINLAR.KESİNLİKLEDE SİYASİ TARTIŞMALAR YAPSINLAR.ÜLKEYİ KAFASINA GÖRE YÖNETENLERİN İLK YAPTIKLARI GENÇLERİ SİYASETTEN UZAK TUTMAKTI.BUNU İYİ YAPTILAR VE ÜLKEYİ ÇOK RAHAT YÖNETİR HALE GELDİLER.BU NEDENLE GENÇLİK GELECEĞİNE SAHİP ÇIKMALI.SİYASETTE YÖNETME SANATI İSE SİYASET YAPMAK GENÇ NÜFÜS İÇİN ÇOK DAHA ÖNEMLİ VE ELZEMDİR.SELAM İLE
      Sevgili ozlem ,asil ben sana ve senin gibi ulke meselelerine ,ozellikle Ataturk ve sehitlerimize sahip cikan butun genclerimize tesekkur etmeliyim . Sizler bizim umudumuz ve Turkiye cumhuriyetinin gelecegisiniz
      Bu basligi acarken duydugum heyecani anlatamam birazda endise duiydugumuda saklamiyacagim yeterli ilgiyi gomeme endisesi ama bu konuda yanildigimi sevinerek goruyorum .
      Umarim sayiniz hergun dahada artar , kendi geleceginize sizler sahip cikacaksiniz bu umudum bugun dahada kuvvetli . Sana ve senin gibi duyarli butun genclerimize sevgilerimi iletiyorum. Atataurk' un emanet ine sahip cikin .
      SAYGILARIMLA

Gençler...

Sizler, yani yeni Türkiye’nin genç evlatları! Yorulsanız dahi beni takip edeceksiniz… Dinlenmek üzere yürümeye karar verenler, asla ve asla yorulmazlar. Türk gençliği gayeye, bizim yüksek idealimize durmadan, yorulmadan yürüyecektir.

Mustafa Kemal ATATÜRK
      Resimler
      • bayrak1.jpg

30.27 kB, 603×490, 734 defa görüntülendi
      Ben Değil Biz Varız
      Naci KOBAL 2000

Martı Özgürlüktür

Son Aylarda İş Yoğunluğum Nedeni İle Sizlerle Olamıyorum…
      Geleceğin Gençleri Olduğunuza Göre de Boş Durmuyorum ve GENÇLERİN SESİNİ Duyuruyorum…
      Susuyorum Çünkü Gençler İçin Alamadığım Doğruların SAVAŞINI Veriyorum…
      Yüreğimin Yanında Gençlerin Olduğunu Biliyorum ve Genç Demek İŞ DEMEK- AŞ DEMEK- GELECEK DEMEK-VATAN DEMEK.
      İşte Biz Bu Ortak Noktanın TAM ORTASINDAYIZ.
      NE RANT NE PARA NE MEVKİ İSTİYORUM...

İstediğim Tek Şey Sizin Geleceğiniz.
      Ben Değil Biz Varız
      Naci KOBAL 2000
      niyemi Atatürk gençleriyiz? ;

Laik Türkiyeyi korumak için

Cumhuriyete sahip çıkmak için

Cumhuriyeti molla kafalılara bırakmamak için

Türkiyemizi bölücü zihniyetlere bırakmamak için

Mustafa Kemalın devrimlerini sahip çıkmak için

Bastığımız toprakları toprak diyerek ezip geçenleri ezmek için

İslamiyeti Özümü Öz Türk tadında yaşamak için.....

İŞTE bundan sebebdirki verilen ankette çıkan cevap neden Atatürk gençleri olduğumuz söler....

sevgi ve saygı ile kalın....

Rahat uyu Atam Cumhuriyetin askerleri arkanda....
      Hak(cc) kuluna eyler nazar
      Dört kalıptan Adem dizer
      Kalleş gelmiş CUMHURİYETİ bozar
      ATAM sana haber olsun

ENELHAK