Biz Gençler

Ben Dünyanın En Akıllı İnsanıyım

Başarı Bir Sonuç Değil,Bir Tercihtir...
      En basıt formul: Sırayı takip et başar. Başarılı olmak bu kadar basitken insanların zoru başarıp, başarısız olmalarını anlayamıyorum.
      İNANÇ
      Karar
      Hedef
      Program
      Eylem
      Başarı
      Dosyalar
      Ben Değil Biz Varız
      Naci KOBAL 2000

HEY GİDİGENÇLİK HEY

haydi gençler elele YOLA DEVAM
      HEMŞİN İÇİN RİZE İÇİN KARADENİZ İÇİN
      KISACA CUMHURİYETİMİZ İÇİN GELECEĞİNİ İÇİN GELECEKTE YETİŞTİRECEKLERİNİZ İÇİN YOLUNUZ AÇIK BAHTINIZ AÇIK ZİHNİNİZ AÇIK KISACAGÖNLÜNÜZ AÇIK OLSUN.

BİR ÖMRÜ VERSEMDE GENÇLİĞİMİ BANA VERSELER EN BÜYÜK MURADIM OLURDU AMA FANİ DÜNYA?
      Ben sadece Atatürk'ün gençliğe duyduğu sonsuz güveni anlatan hatay davasını hatırlarmak istiyorum...

Fransız komiseri Ponçet Ankara'yı ziyareti sırasında, Ankara palas'a uğrayan Atatürk ile karşılaşır.Atatürk Ponçet'i masasına davet eder.Günün önemli sorunu Hatay meselesidir.Fransız hükümeti zorluklar çıkarmakta, bu sorunun barış içinde çözülmesine engel olmaya çalışmaktadır.Atatürk masasında bulunan Ponçet'e şu şekilde hitap eder:

Hatay işi benim şahsi davamdır ve beni üzüyorsunuz.Korkarım ki beni, meseleyi başka türlü halle mecbur bırakacaksınız.Atatürk bu sözleri yüksek sesle Türkçe söylüyor ve çevresindeki insanlarda o nu dinliyordu.Atatürk'ün Fransa'nın Suriye komiseri Ponçet'e karşı''beni üzüyorsunuz''sözü salonda geniş bir etki oluşturdu.Orada bulunan bir genç ayağa kalkarak, oldukça yüksek bir sesle şöyle dedi:

Atatürk üzülme, arkanda biz varız!

Atatürk yerinde başını sesin geldiği tarafa doğru çevirdi.Kaşları kalkmış, çehresi sevgi ile dolu olarak gence şöyle cevap verdi:

Biliyorum çocuğum, onu bildiğim için ki böyle konuşuyorum...

Bence herkes ilk önce kendisine ve çevresindeki kişilere '' ben acaba kendime ve çevremdeki kişilere güvenebilirmiyim'' diye sormalı...

saygılar...
      ....................................COLOR]

AKIL VERDUM

YA ARKADASLAR SIZ HEMŞİNDEN BAHSEDIYOSUNUZ GENCLIKTEN BAHSEDIYOSUNUZ YA HANGINIZ KISIN GELIP BURDA KALIYOSUNUZ YA GELEN GENCLER YAZIN GELIYO ICMEKTEN BASKA BISE BILMIYOLAR YA ONDAN SONRA TAFSIYE USTUNE TAFSIYE HEMŞİNDE SU AN KALAN GENC SAYISI 10 KISI SIZ BUNLARIN YARISINI TANIMAZSINIZ GIDEN ARKASINA BAKMIYO YANI VARYA HIC OMUYO GELENLER TOPLULUK HALINDE GEZIYO YENIKOY ORTAKOYLE KAVGA EDIYO O ONUN BI YANLISINI ARIYO FALAN FALAN BI BIRLIK BERABERLIK YOK BUNU HALIL NIKI ILE BEN YAZAN MEVLUT
      Hepimiz buradayız kimse merakta kalmasın bizlerin burada olmamasını isteyenlere inat buradayız!
      Atamızın mirası için buradayız,kendimiz için,bizler için,vatanımız için buradayız!
      Yazılan bazı görüşler doğrultusundaki yorumlara katılmıyorum...
      Neden büyüklerden çekinecekmişim?,neden yazdıklarım saygısızlık olarak anlaşılacakmış?Fikirlerim,düşüncelerim,görüşlerim,hayata bakışım bazı insanlara uymayabilir,ters düşebilir hatta çıkarlarıyla da örtüşmeyebilir...İnsanlar kişiliklerini,özgürlüklerini,başkalarının almasına engel olmalıdır...Bu site içinde herkes bir bireydir, herkes birer düşüncedir,fikirdir... O nedenle ki ben bu sitede kimseye abi, amca,abla vs. dememeye özen gösterdim...burada kişisel olaylardan çok ortak sorunlar,konular konuşulduğundan herkes aynı yaştadır,herkes aynı hakka sahiptir çünkü bu BİZİM MESELEMİZDİR!
      Normal yaşantımda karşıma çıkın gelin elinizi öpeyim,teyze,amca,abi,abla,kardeş diyeyim ama burada kimse kimseye saygısızlık etmez fikirlerini yazarak...
      O nedenle herkes fikrini açıkça beyan etsin taraftarıyım...

Geçen hafta siyaset meydanında bir anadolu kadınının konuşmasını dinledim.. Kadın; koyun güdmüş 30 sene boyunca 50 küsür yaşlarında..koyun güderken 1000'lerce kitap okumuş ve o programda bulunan bir çok kendini okumuş bilgi sahibi kişi olarak gösteren kıt beyinlilerden daha özgür,daha bilgili ve çok çok samimi ve gerçekçi bir Atatürk kadınıydı gördüğüm...
      Ve diyorduki: " ...ben anayım,ben gencim,ben bu ülkenin bir neferiyim.Ölene kadar üretmeliyim...."
      Herkes bu vatanın neferi yaş ayrımı yapmak mantıksız..herkes bu vatanın genci...herkes üzerine düşeni yapmakla yükümlüdür...
      Cümlelerinin devamında: "...benim özgürlüğümü kimse elimden alamaz,kimse beni arka plana atamaz,sen otur çalışma diyemez,beni kimse kapatıp hapsedemez..."
      Evet bu kadın anadoluda yetişmiş ancak başkalarının baskılarına,art niyetlerine karşı durmuş ve yoluna devam etmiş 50 yaşını aşmış bir Türk Kadını!

Başka söze gerek yok isteyen istediği anlamı çıkarabilir...

can serbay DERECİ
      Selam

öncelikle Rizeli değilim gerçi ama bende bu bölümde yer almak isterim eğer müsadeniz olursa.. :) adım Tülin Almanya'da yaşıyorum memleketim Adapazarı ama büyüklerimiz Trabzondan göçmüşler yani krdnzli sayılırım :)
      VUR KADEHI USTAM! bu gecede sarhoşuz..Kalan sağlar bizimdir acıdan mayhoşuz..İki satırlık adamları musallat ettik ömrümüze..bundandır böyle dibe vuruşumuz..
      Yazar: Sebokoliq Tarih: 04.08.2008 Saat: 23:19

Selam

öncelikle Rizeli değilim gerçi ama bende bu bölümde yer almak isterim eğer müsadeniz olursa.. :) adım Tülin Almanya'da yaşıyorum memleketim Adapazarı ama büyüklerimiz Trabzondan göçmüşler yani krdnzli sayılırım :)
      öncelikle müsade yok karadenzili olmayana :D siz şimdi horon oynamayıda bilmessin öncelikle hemşin horonunu bilmen gerekiyo :D

Proje Uygulama ve Yönetimi

Bilimsel Proje Hazırlarken Bazı İpuçları

Bilimsel proje yarışmaları, sergileri, bilim şenlikleri, eğlenceli ve öğreticidir. Aşağıda bazı ipuçları var. Bunlar size bilimsel proje hazırlarken yardımcı olacak ve öğrenirken eğlenmenin yolunu gösterecektir.
      Yapacağınız her şeyi not alın. Amacınız ne, ne yapacaksınız, nasıl yapacaksınız ve diğer soruları, tüm düşünceleriniz kayıt etmelisiniz. Bir defteri günlük şeklinde kullanabilirsiniz. Bu şekilde çalışma sonunda her şeyi daha iyi toparlar, raporunuzu daha iyi yazarsınız. Ayrıca hata yaparsanız, kolayca notlarınızdan hatanın nerede olduğunu anlayabilirsiniz. Topladığınız tüm belgeleri de bir dosya içinde saklayın. Bunu projenizi sergilerken davetlilere de sunabilirsiniz.
      İlgilendiğiniz konuları belirleyin ve yazın. Ama hangisini seçeceksiniz? Bilimsel proje büyük bir çaba gerektirdiğinden, en çok merak ettiğiniz ya da uğraşırken güzel zaman geçirebileceğiniz bir konuyu seçin. Bu şekilde ilgilendiğiniz konu hakkında daha çok şey öğrenirsiniz.
      Projenizi yapmak ve anlamak için, her türlü yardım ve desteği alın, ama gerçekleştirirken ya da çalıştırırken tek başınıza uğraşın. Eğer kendiniz gerçekleştirir ve çalıştırırsanız, yolunda giden ya da gitmeyen işleri daha iyi anlarsınız. Projenizi daha iyi kavrar ve daha iyi sunarsınız.
      Projenizi başlatmak için son ana kadar beklemeyin. Proje, konunuz hakkında uygun malzeme toplamak, deney ya da maket yapmak ve yaptığınız deneyi ya da maketi çalıştırmak gibi basamaklar içerir. İyi bir projede tüm bunları yapabilmek zaman gerektirir. Zamanınızı iyi kullanın. Unutmayın, bazen defalarca denemeniz, projenizde bazı yerleri değiştirmeniz gerekebilir.
      İyi bir projenin karmaşık olması gerekmez. Bir projeyi sergilerken, en önemli nokta, sizin projenize hakim olmanızdır. Karmaşık proje iyi bir proje demek değildir. Projenin konusu ne olursa olsun, projenin iyi olmasını sizin çalışmalarınız, konuyu nasıl ve neden seçtiğiniz, amacınız, bilimsel yöntemi uygulamanız, nasıl çalıştığınız, raporunuz, projeyi sunuşunuz belirleyecektir.
      Eğer projeniz sizin varsayımınızı yani ön tahmininizi doğrulamıyorsa üzülmeyin. Bu güne kadar önemli bilimsel çalışmaların bazıları, baştaki ön tahminin reddedilmesi ya da bu tahmine karşı çıkılması ile ortaya çıkmıştır. Çalışmanın sonunda, “Benim amacım şu olmasına rağmen, ben ön tahminimi doğrulayamadım, çalışmalarımı tekrar gözden geçireceğim ve çalışmalarıma şu noktadan yeniden başlayacağım” şeklinde bir sonuç çıkabilir. Bu da bir sonuçtur ve sizin ön tahmininizi doğrulayamamanız sizin çalışmanızın başarısını etkilemez. Projeniz hala iyi bir projedir.
      Bazen sizin aklınıza gelen ilk proje en ilginç proje olabilir. Bu, iş erken başlamanıza neden olur. Ve basamakları uygulayarak güzel bir sonuca ulaşırsınız. Ayrıca bir projeye başlayıp, her sene çalıştığınız projeyi geliştirebilir, o konu hakkında uzmanlaşabilirsiniz. Ve siz bir yola girdiniz mi, bir başladınız mı önünüzde sonsuz yollar olacaktır. Bazen bu yol inişli çıkışlı olacak, bazen sağa ya da sola dönecek, bazen yol bitecek ve siz geri dönüp tekrar başlamak zorunda kalacaksınız. Kolay gelsin…

fenprojem.com
      Ben Değil Biz Varız
      Naci KOBAL 2000

Abdülhamid'i Anlamak Her Şeyi Anlamak Olacaktır

Kitabın Arka Kapağındaki Yazısı
      Kızıl Sultan demişlerdi ona. Kendi açılarından haklıydılar. Çünkü Osmanlı'nın paylaşımını pahalıya getirmişti Avrupa'ya. Kansız olacağını sandıkları Osmanlı gövdesindeki ameliyat, 30 yıl gecikme sayesinde Avrupa'nın kanlı bir iç savaşına dönüşmüş ve bir dünya meselesi haline gelmişti.

Sultan II. Abdülhamid 33 yıl boyunca etrafı kurtlarla çevrili bir ülkeyi sağ salim sahile çıkarmanın mücadelesini verdi. Hasta Adam'ın mirasının paylaşılması konusu 1850'lerde gündeme gelmişti. 1878'de Rusya karşısındaki ağır yenilgimiz, emperyalizmin iştahını kabartmıştı ve Türkiye'de darbe üstüne darbe yapılıyordu. Önce Sultan Abdülaziz'e yapıldı darbe, sonra V.Murad'a. sanıldı ki , Osmanlı'nın kaderi pamuk ipliğine bağlı. Nitekim Sultan Abdülhamid tahta geçtiğinde İngiliz Dışişleri Bakanı, kendisini tehdit etmiş 'Ayağını denk alsın, ona da öncekilere yaptığımı yaparız' demişti.

Çöküş için gün sayılırken, bu 34 yaşındaki adam, 30 yılını adayacağı bir icraatın düğmesine basıyordu. Ülkeyi bir barış dönemine sokarken, kazanılan zamanda demiryolu ağından eğitim yatırımlarına kadar bir dolu projeye imza atıyordu. Kendisini feda etmişti ama 30 yılda yetiştirdiği nesil, Çanakkale'den Sina çölüne kadar emperyalizme karşı Akif'in deyişiyle 'kıta kapma'oyunu oynayacaktı.
      Resimler
      • Abdülhamid\'in Kurtlarla Dansý.jpg

43.44 kB, 0×0, 329 defa görüntülendi
      Ben Değil Biz Varız
      Naci KOBAL 2000
      biz gençler öncelikle hemşlli olduğumuz için kanımız deli gibi akar. hemşin horanıda buna örnektir zaten hemşillilerin yediden yetmişe kanlarının deli gibi aktığı bilinir pek yaşalanmaz bizim oralardakiler kanserde olmasa bir asır yaşıyacağız zaten..ÇERNOBİLİ LANETLİYORUZ .biz gençler sahip çıkmamız değerlere sahip çıktıkca hiç bir güç bu deli gibi carpan yüreğin karşısında duramaz .......
      ULA BEN HEP GENC KALACAYİM DA SUZİ BİLMEME DA :D
      Yazar: ahçik Tarih: 07.01.2009 Saat: 16:13

biz gençler öncelikle hemşlli olduğumuz için kanımız deli gibi akar. hemşin horanıda buna örnektir zaten hemşillilerin yediden yetmişe kanlarının deli gibi aktığı bilinir pek yaşalanmaz bizim oralardakiler kanserde olmasa bir asır yaşıyacağız zaten..ÇERNOBİLİ LANETLİYORUZ .biz gençler sahip çıkmamız değerlere sahip çıktıkca hiç bir güç bu deli gibi carpan yüreğin karşısında duramaz .......
      ULA BEN HEP GENC KALACAYİM DA SUZİ BİLMEME DA :D

İnşallah dediğin gibi olur Seda Kardeşim. Torunların sana "Abla" der! ... :D
      Hala tanımamışlar / Hemşin'deki BİZ'leri / Hemşin temizleleyecek / İçindeki TİZ'leri...

İş Bulmanın Altı Basit Yolu...

İster kriz dönemi olsun ister refah, iş bulmak kolay değil. Hele ki hangi yolu izlemeniz gerektiği tam bir muamma. Ancak doğru yönlendirmelerle kariyerinizi parlatmanız mümkün. İşte uzmanından altı adımda doğru işi bulma tüyoları...

1- Satış Taktiklerini Dene: Telefon mülakatına veya ilk yüz yüze iş görüşmenize hazırlanırken, kendinizi kısa zamanda en iyi nasıl ifade edeceğinizi bulmuş olmanız gerekir. Çünkü işi alıp alamayacağınız görüşmenin ilk 60 saniyesinde belli olur. “60-second sell”, “60 saniyede satış” kitabının editörü Robin Ryan’a göre ise mülakata girmeden önce deneyimlerinizi dört veya beş cümleyi geçmeyecek şekilde özetlemelisiniz. ‘Seni neden işe almalıyım’ sorusuna ise yine öz ancak gerçekçi bir yanıt vermelisiniz…

2- Çevreni Kullan: Kişisel bağlantılar ve çevre asla iş arkadaşları veya iş ortaklarıyla sınırlanmamalı. Ancak çalıştığınız şirketlerin iletişim ağı çoğu zaman sizin kurtarıcınız olabilir. Örneğin, şirketin veri tabanına işten ayrılsanız bile güncel iletişim bilgilerinizi bırakın. Yeni projeler ya da rotasyonlarda tekrar aranabilirsiniz... Network sistemine çok önem veren Microsoft, bu sayede havuzuna ayda 100 bin yeni özgeçmiş topluyor.

3- Vizyonunu Genişlet: “Ne İstediğimi Bilmiyorum Ama Bu İşi İstemediğimi Biliyorum” adlı kitabın yazarı ve kariyer koçu Julie Jansen’a göre ise kişinin vizyonunu geniş tutarak yeniliklere açık olması çok önemli. Tabii tüm bunların yanında kariyerine yön vermek isteyen adayın kendini tanıması da gerekiyor. Kişinin kariyerini deneyimli olduğu alana dikkat ederek şekillendirse de farklı sektörlere açık olmak ve yetenekleriyle bu alanlarda neler yapabileceğini görmek büyük önem taşıyor. Julie Jansen kariyerinizde her zaman bir B planınız olmalı diyor...

4- Yeteneklerini Kontrol Et: Lisans ve lisansüstü eğitim programlarına katılmak için zaman ve finanssal kaynağınız olmayabilir. Ancak derneklerin ve bazı okulların düzenlediği ücretsiz kurslar kendinizi geliştirmeniz için karşınıza çıkan önemli faırsatlardan. Lisans seviyesinde olmasa dahi katılacağınız kurslarla proje yönetimi veya organizasyonel planlama gibi alanlara yeteneğiniz olup olmadığını anlayabilirsiniz.

5- Servetini Bil: Kriz zamanlarında iş değiştirmek herkes için biraz risklidir. Ancak kişi iş değiştirme kararı almadan önce iş arayacağı süre zarfınca kullanacağı bütçeyi iyi ayarlayabilmişse, işveren karşısında daha güçlü bir tutum çizebilir.

6- Günlük Çalış: İş aradığınız süre boyunca takipçi olun. Her gün kariyeriniz için küçük de olsa bir şeyler yapın. İş alanlarını hergün tarayın. Ayrıca çevrenizdeki insanları iş aradığınız ve yetenekleriniz konusunda bilgilendirin. Fırsatların ne zaman ortaya çıkacağını bilemezsiniz.

(Kaynak: Yahoo! HotJobs)
      isteinsan.com.tr/haberler/is_bulmanin_alti_basit_yolu.html
      Ben Değil Biz Varız
      Naci KOBAL 2000
      Yazar: saksu Tarih: 23.11.2006 Saat: 14:04

Muzaffer Kardeşim;
      Bu sitede sadece Hemşinliler yok. Hemşinli olmayan bir çok üyemiz var. Sohbetlere katılıyorlar, türkü yazıyorlar. Sitede ayrıca tüm Karadeniz illeri için de Başlıklar açılmış.
      Logomuz ise sitenin adına uygun olarak düzenlenmiştir. Hemşin Bölgesinin tamamını da içine alacak şekilde tüm Rize'yi kapsamaktadır.

mesela ben :D ne hemsinli nede rizeliyim ama rizelileri cok seviyorum cok iyi insanlar. sagolun hepinize tskrler
      VUR KADEHI USTAM! bu gecede sarhoşuz..Kalan sağlar bizimdir acıdan mayhoşuz..İki satırlık adamları musallat ettik ömrümüze..bundandır böyle dibe vuruşumuz..

CVP: İş Bulmanın Altı Basit Yolu...

Yazar: Kuku Tarih: 16.01.2009 Saat: 12:52

İster kriz dönemi olsun ister refah, iş bulmak kolay değil. Hele ki hangi yolu izlemeniz gerektiği tam bir muamma. Ancak doğru yönlendirmelerle kariyerinizi parlatmanız mümkün. İşte uzmanından altı adımda doğru işi bulma tüyoları...

1- Satış Taktiklerini Dene: Telefon mülakatına veya ilk yüz yüze iş görüşmenize hazırlanırken, kendinizi kısa zamanda en iyi nasıl ifade edeceğinizi bulmuş olmanız gerekir. Çünkü işi alıp alamayacağınız görüşmenin ilk 60 saniyesinde belli olur. “60-second sell”, “60 saniyede satış” kitabının editörü Robin Ryan’a göre ise mülakata girmeden önce deneyimlerinizi dört veya beş cümleyi geçmeyecek şekilde özetlemelisiniz. ‘Seni neden işe almalıyım’ sorusuna ise yine öz ancak gerçekçi bir yanıt vermelisiniz…

2- Çevreni Kullan: Kişisel bağlantılar ve çevre asla iş arkadaşları veya iş ortaklarıyla sınırlanmamalı. Ancak çalıştığınız şirketlerin iletişim ağı çoğu zaman sizin kurtarıcınız olabilir. Örneğin, şirketin veri tabanına işten ayrılsanız bile güncel iletişim bilgilerinizi bırakın. Yeni projeler ya da rotasyonlarda tekrar aranabilirsiniz... Network sistemine çok önem veren Microsoft, bu sayede havuzuna ayda 100 bin yeni özgeçmiş topluyor.

3- Vizyonunu Genişlet: “Ne İstediğimi Bilmiyorum Ama Bu İşi İstemediğimi Biliyorum” adlı kitabın yazarı ve kariyer koçu Julie Jansen’a göre ise kişinin vizyonunu geniş tutarak yeniliklere açık olması çok önemli. Tabii tüm bunların yanında kariyerine yön vermek isteyen adayın kendini tanıması da gerekiyor. Kişinin kariyerini deneyimli olduğu alana dikkat ederek şekillendirse de farklı sektörlere açık olmak ve yetenekleriyle bu alanlarda neler yapabileceğini görmek büyük önem taşıyor. Julie Jansen kariyerinizde her zaman bir B planınız olmalı diyor...

4- Yeteneklerini Kontrol Et: Lisans ve lisansüstü eğitim programlarına katılmak için zaman ve finanssal kaynağınız olmayabilir. Ancak derneklerin ve bazı okulların düzenlediği ücretsiz kurslar kendinizi geliştirmeniz için karşınıza çıkan önemli faırsatlardan. Lisans seviyesinde olmasa dahi katılacağınız kurslarla proje yönetimi veya organizasyonel planlama gibi alanlara yeteneğiniz olup olmadığını anlayabilirsiniz.

5- Servetini Bil: Kriz zamanlarında iş değiştirmek herkes için biraz risklidir. Ancak kişi iş değiştirme kararı almadan önce iş arayacağı süre zarfınca kullanacağı bütçeyi iyi ayarlayabilmişse, işveren karşısında daha güçlü bir tutum çizebilir.

6- Günlük Çalış: İş aradığınız süre boyunca takipçi olun. Her gün kariyeriniz için küçük de olsa bir şeyler yapın. İş alanlarını hergün tarayın. Ayrıca çevrenizdeki insanları iş aradığınız ve yetenekleriniz konusunda bilgilendirin. Fırsatların ne zaman ortaya çıkacağını bilemezsiniz.

(Kaynak: Yahoo! HotJobs)
      isteinsan.com.tr/haberler/is_bulmanin_alti_basit_yolu.html

ne güzl demissin abi :) yeteneklerini kontrol et. o yüzden almanyada istedigin bir yerde bir hafta staj yapiyorsun . valla bana iyi gldi saglik sigortasinda calistm ve anladm ki bana göre deil :D bütün gün bilgisayar karsisinda oturuyorsun.. o yüzden ögretmen olmaya karar verdim. eminim mezun olaniya kadar ondan da vazgecerim :)

Kocaman Yürekli

Sünnet olduğumda beni kucağında, eve doğru götürürken…
      Sana sarılıp Annem iyiki seninle evlenmiş iyiki sen benim babam olmuşsun demiştim.
      Şu hayatta, yapamadığım var diye içerlenme.
      Senin adına her şeyi ben yapmak için varım.
      Seni çok seviyorum.
      Kocaman yürekli aslan babam…

Cihat KOBAL 2010
      Ben Değil Biz Varız
      Naci KOBAL 2000

HALİL yazdı:

YA ARKADASLAR SIZ HEMŞİNDEN BAHSEDIYOSUNUZ GENCLIKTEN BAHSEDIYOSUNUZ YA HANGINIZ KISIN GELIP BURDA KALIYOSUNUZ YA GELEN GENCLER YAZIN GELIYO ICMEKTEN BASKA BISE BILMIYOLAR YA ONDAN SONRA TAFSIYE USTUNE TAFSIYE HEMŞİNDE SU AN KALAN GENC SAYISI 10 KISI SIZ BUNLARIN YARISINI TANIMAZSINIZ GIDEN ARKASINA BAKMIYO YANI VARYA HIC OMUYO GELENLER TOPLULUK HALINDE GEZIYO YENIKOY ORTAKOYLE KAVGA EDIYO O ONUN BI YANLISINI ARIYO FALAN FALAN BI BIRLIK BERABERLIK YOK BUNU HALIL NIKI ILE BEN YAZAN MEVLUT
      .. DOĞRUMU?
      Bu Site herzaman BIZ olacak..Yazıyor BİZ olalım o zaman. Gerçekten gençlerin fikirlerine önem veriliyormu ? Bakın burası çok önemli işte..kendilerini her turlu bilgi ile donatarak.
      hem Hemşin hem de ülke meseleleri ile yakından ilgilenmeleri gereğini
      anlamalarıdır.....

merhabalar, biz gençler e ..

saksu yazdı:

Konu nerden buraya geldi anlamadım. Bu sitenin adı da, amacı da belli.
      Bu siteye üye olan herkes önce sitenin adından etkileniyor daha sonra da sağlanan ortamdan etkileniyor.
      Ne sitenin adını ne de logosunu tartışmak istemiyorum.
      Öncelikli amaç Hemşin'i ve Hemşin kültürünü Hemşin dışında doğup Hemşin'i bilmeyen insanlarımıza tanıtmak, Hemşin'den uzak yaşayanlara memleket havasından bir şeyler vererek hasretlerini gidermektir. Daha sonra da Hemşin'i dünyaya tanıtmaktır.

Öncelikle şunu belirtmeliyim ki , Naci abiden destek alarak şuan yazabiliyorum bu konuya ..tüm yazılanları okudum ve Şakir amcanın bu yazdıklarında kendimi gördüğüm için alıntı yapmak istedim ..Hemşin dışında doğup,Hemşin i bilmeyen ,Hemşin den uzak yaşayan ama Hemşin sevdalısı olan biri olduğumdan buraya kaydolmuştum <netteki ilk sitem> ve buradan çok şey öğrendim..turki atmayı <çok iyi atamasamdaa > kuralını <ilkönce Alaettin amcadan,sağolsun >, köylerin isimlerini , kişileri, nereli olduklarını , güzel resimleri, hemşin terimlerini, oyunlarını, ayrıca diğer konuları Atatürk hakkında olsun ,memleket hakkında ,siyasi,genel , bir çok konu koşulurdu ve hepsini okurdum , şahane türkiler atarlardı bayılırdım okumaya ,< özellikle gençler atınca daha bi hoşuma giderdi, bn beceremesmde asimile olmamış , yaşayan yaşatan bigençlik var die sevinirdim > , arada kavga vari şeylerde olurdu ama , mesela Maksut Görücü , Ömer bey,Naci abi,, bazen Aymelek , bazn Metin Gültan,,Allah rahmeteylesin Mustafa Gürdal :( , Şakir amcaa önemli konuların vazgeçilmezleriydi :) ,bigenç olarak bugibi önmli konulara yazamadıım ,fikrim olsa dahi, çünki bana bibeden büyük geldiğine inanırım ,ama hep okurdum , , hatta Maksut bey yazmış, gençler hep chat yapıp şiirmi yazcak die ,,bunu üstüme alınmıştım amaa pek değiştiremedm malesef ,, birde busitenin özellkle Ankaradaki Hemşinlileri kaynaştırdığına inanıyorum ,günler , geceler ,yemekler, bayramlşmalar, çoğalmştı ozamnlar..öyleki resimleri gördükçe neden Ankarada doğmadığıma hayıflanırdım :) dili geçmiş konuşuorum çünki ilk üye olduğum zamanlar sürekli burdaydım ..malsf artık okadar değilm.. neden bunları yazıosun bizgençler konusna diyeceksiniz ; ben bir genç olarak Hemşin genci olarak burayı sevdim ,burdakileri sevdim ,bazı paylaşımlaryaptım kendimce,,amaa hemşin için hiçbişey yapamıyorum ..ancak 2 kere gidebildim ,yaşadığım yerde dernek vb . hiçbişey yok neyazııkki ,olsa seveseve bişeyler yapmayı,elimi taşınaltına koymayı çokisterdim.. pikniklere gidip horon halkasına bir el olabiliyorum sadece .< söylenen bazı türkileri bilmesemde özellkle gençlerin hemşin geleneklerini yaşatmalarına hayran kalıyorum... Naci abinin dediği gibi, gençlere iş,aş,,vb.,, konularında derneklerin yardım edebilmesini çokisterim..birlik ve beraberlik içerisnde ..Hemşin adına Hemşinli için ,, Türkiye İçin .. daha Güzel bir gelecek için.... Hemşin gençleri kültürlerine sahip çıkıyor ve memleketlerine de sahip çıkacakalar mutlaka.. ama büyüklerinde , tecrübeleriyle, bilgileiryle, ilgileriyle onların arkasında olması lazım diye düşünüyorum ..
      sevgili Mutlu Kobal ,Naci Kobal ve tüm buradaki Hemşinlilere , bu konu için Yaşar Sayım a teşekkür ediyorum .. umarım buara gelir ve açtığı konunun ilerleyişini görüp sevinir.. hoşgörü içinde ,dürüstlük ilkeli bir zihniyetten uzaklaşmadan, karşısındakini olgunlukla dinlemek,kendini hertürlü bilgi ile donatarak hem Hemşin hemde ülke meseleleri ile yakından ilgienmeleri gerktiği ,, dediği gençleri çoğalarak burada bulması dileğiyle ....saygılar ..sürçilisan ettiysem affolaa ...

buarada video da çokgüzel emeğinize sağlık Nazan abla ..
      " Bir Sevdadır Hemşin , Çamlıhemşin "

Mesaj 1 defa düzenlendi, son düzenleyen “dide” ().