Engüzel Yayla Hangisi

Yazar: Samistal Tarih: 19.02.2010 Saat: 15:11

Delikanlı bırak dağınık kalsın.:)))) Bır de bu şiir bana ait değil ben aracılık ettim duygularımıza. Asıl sahibi Tecina şimdi ki adı Akyamaç koyün den Hoca Mustafa SUSIOGLU dur. Devamı da asagıdadır.....

Yesil otlar etrafimi burumus
      Evler cokmus icerleri curumus
      Sahipleri hep gurbete yurumus
      Senliklerin gitti samistal yaylam

Vartovorun tumbinden yola bakardik
      Senlik olsun diye mermi yakardik
      Senlikle vanaga gelir cikardik

Samistala her yil turist geliyor
      Bunlarin sahibi yokmudur diyor
      Bu durum adamin icini yiyor

Samistala eskiler cok emek dokmus
      Yapilan binalar ya acilmis ya cokmus
      Yaslilarin cogunun beli bukulmus

Samistala doctor hic lazim gelmez
      Gunu bitmeyince vadesi dolmaz
      Bu dunya fanidir kimseye kalmaz

ilhan abi devamını okudum daha önce ilk alıntı yaptığın başını bir paylaşım sitesinde paylaştım bunuda paylaşıyorum.
      Bu cinayet!...
      Günahın en has hali ihanet
      Hakkımı ver gideyim adalet
      Son kozum olsun zorda sükunet
      Kendime sarılır donarım

samistal yaylası

arkadaşlar hangi yayla güzel anketini başlatan arkadaşımıza öncelikle teşekkür ederim.ama bir haksızlık olmamış mı bu ankette.kendi fikrimce konuşarak yorum yapıyorum.öncelikle şunu belirtmeliyim yöremizin her yaylası çok güzeldir. ben bir çok yayla gördüm.örneğin gito yu gördüm.ambarlıyı görmedim.benim yaylam da samistal.bu ankete katılan pek çok arkadaşımız da samistal yaylasını görmemiştir.onun için yorumunubilmeyerek ve görmeden yapacaktır.samistal yaylasını görmemelerinin tek nedeni de hemşinimizin en ulaşımı zor olanı ve yüksek olmasındandır.samistal yaylasından biraz yorum yapmak tanıtmak isterek.bir tepesine çıkarsan pokut sal yaylasını seyredersin.öteki tepesine geçersn altında amlakıt yaylası yanında palovit yaylası.yüksek tepesine çıkarsan karşında kaçkar dağları altında yine palovit yaylası.işte böyle güzel bir yayla samistal yaylası.samistal yaylasına benden bin selam olsun.saygılar..

Huser Yaylası

Bölgenin en güzel manzaraya sahip yaylası olan, Altıparmak, Kemerli, Kavrun ve Verçenik zirvelerini gören. Avusor, Çeymakçur, Kavrun vadileri, Çamlıhemşin köyleri, Galerdüzü, Kavrun, Çeymakçur, Hazindak, Ayder, Avusor, Ambarlı, Kito, Badara, Satable, Sırt yayla gibi birçok yaylanın göründüğü, Karadeniz ve sahil şeridinin izlenebildiği, ve bunları yapmak için ulaşımda Ayder'e en yakın yayla olan 1,5 saatlik bir patika ile ulaşılabilen araç yolu olan Huser Yaylası listede neden yok anlamak zor.
      Resimler
      • kackarlar10-047.jpg

249.99 kB, 720×405, 358 defa görüntülendi
      bu sene Hemşinde,gökyüzünü göremeden geri dönmenin hüznünü yaşıyorum,karadeniz bölgesinin kıtlık senesi,Salatalık olmadı,pepinolar ,çok az,Arilar döllenemedi,Kovanlarda bir dirhem kestane balı yoktu ama uyanıklar,rus Balını Hemşin balı diye satmaya utanmadılar,işte bir sene hemşinde böyle geçti ve ben sağlık nedeniyle Ankaraya hareket ettim,seneye Hemşinde olmak dileğiyle diyorum, sağlıcakla kalın
      HAYALLERİ OLANLAR ASLA UYUMAZ