Ortan Köyü

ORTAN KÖYÜ

Sayın Necip GULAY Ortan Köyünda şu anda kaç tane ev açıktır demırcı Fıkret Köydemıdır çoban Halil amcanın Koyunları duruyormu Gulap İdris dayı Karmığe gittimi Tumanların Samistaldeki evinin Çatısını Ruzgar atmıştı yapıldımı Demırçı Baadır abinin kıratı duruyormu Bedriye hala ne yapıyor yine yaylacımı gulap Zeki abinin Katırı duruyormu Okumuşlar Amlakit Yaylasını kurdularmı on tane sığır +Katır +Oküz İbrahim dayımı Yaylacı Nizamettin ile Tayfur köçe gittilermi Kılımacdeki Kahve duruyormu yol açıkmı Pilunçute gidilebilirmi bu sene mısır bahçelerini yabanı yedimi Kalıfçilik yapıyormusunuz Demirçilerin Kendirlikteki Paçka duruyormu otlar biçildimi vank deredeki kahveci koçıra balta Kemal ve yardımcısı D.ali dayımı kahvenin kapısında odun ateşinde koyun Kuyruk yağını kokutarak yemek yapıyormu kokusu kendirliğe geliyormu kendirlikteki Cevizler ve üzumlar oldumu topal tahsın dayım yukarkı kahvede kahveciliğe devam ediyormu iki tane Bastonu duruyormu Kaval çalerdi kavalı duruyormu Vehap dayının Atı duruyormu Samistaldeki evi çokti on sene oldu haber verdim bana dediki dort varistır çürüsün acaba o varisler hala anlaşamadımı ama ev bunları beklemedi çürüdi ogüzelim ev acaba hiç vijdanları sızlamıyormu daha çoook yazacak şeyler var ölenlere ganı ganı Rahmet diliyorum sağ olanlarada saygılarımı sunuyorum selam ile.
      Ali BAYRAKTAR
      HEMŞİN