Rizeliler Dernekleri Federasyonu

Rizeliler Dernekleri Federasyonu

DUYURUDUR!!!

Ankara Rizeliler Derneği bünyesinde Kültür ve Folklor projeleri kapsamında 2006-2007 döneminde horon, tulum ve kemençe kursları açılacaktır.Kurslara katılmak isteyenlerin ad, soyad, katılmak istediği kurs bilgilerinin olduğu bir maili kaidena@gmail.com veya rizelilergenclik@gmail.com adreslerine
      göndermeleri önemle rica olunur....
      Rizeliler Derneği adına,
      Rizeliler Derneği Gençlik Kolları
      Bilelim ki milli benliğini bilmeyen milletler başka milletlere yem olurlar.
      M.Kemal ATATÜRK
      Merhabalar herkese
      Kurslar Eylül ayı itibariyle Ankara Rizeliler Derneğinde ( Akay Cd. No : 20/8) başlayacaktır.
      Katılmak isteyen arkadaşlarımız yukarıda yazdıgım mail adreslerine ( özellikle kaidena@gmail.com a ) mail atarsa kendileriyle iletişime geçilecektir.
      İstanbuldaki kursları oradaki dernekten takip etmeniz gerekiyor.ben devam edip etmedigini vaya koşullarını bilmiyorum ne yazıkki.
      Yaş sınırımız yok ama talebe göre çocuklar icin ayrı gençler [ ve öyle hissedenler :) ] icin ayrı kurs tabii ki açabiliriz.Bu tür değişiklikler talebe bağlı olarak şekillenecektir.

Yakında, çok çok yakında piknik organizasyonumuzun ayrıntılarını da yazacağım.
      Görüşmek dileğiyle
      Nilay Olgun
      Sn. Nil
      Dernek Faaliyetleri Yöremizin Kültürünü ve Birlik Beraberliğin Kaynaşmasına Öncülük Yaparak Faaliyetlerini Aktifleştiriyor.
      Öyle Değimli!
      Gençlik Kollarında Görev Yapıyorsunuz O Nedenle Derneğimizin Aktif Görevleri, İlkeleri ve Hedefleri Nelerdir!
      Bizleri Aydınlatırsanız Seviniriz.
      Ben Değil Biz Varız
      Naci KOBAL 2000
      Merhaba,
      Dernek çalışmalarımızla ilgili kısa bir özet geçeme gerekiyor sanırım bu durumda :)
      şu an planlamış projelerimiz şağıdaki gibidir.Proje geliştirme çalışmalarımız da devam etmektedir.Zaman itibariyle en çok ilgililendiğimiz ve üztünde durduğumuz proje Rize den ankara ya okumaya gelecek olan öğrencilere yapılacak danışmanlık projesidir.

ANKARA RİZELİLER BİRLİĞİ GENÇLİK KOLLARI
      2006 YILI ÇALIŞMA PROGRAMI

KÜLTÜREL PROJELER

1) Eylül ayı itibariyle “Rizeliler Birliği Halkoyunları Ekibi” kurulması amacıyla bir folklor kursu açılacaktır.
      2) Eylül ayı itibariyle yöresel çalgılarımız olan tulum ve kemençe öğretimine yönelik kurslar açılacaktır.
      3) Eylül ayı itibariyle her ay bir ilçe ayı ilan edilecek, (Çamlıhemşin Ayı, Çayeli Ayı vs..) ve bir ay boyunca ilçenin belgesel film gösterimleri, sergi, kokteyl vb. çeşitli organizasyonlarla tanıtımı yapılacaktır.

BASIN VE YAYIN PROJELERİ

1) Ankara Rizeliler Birliğinin tanıtımı ve daha geniş kitlelere ulaşması adına bir web sitesi kurulması için çalışmalara başlanmıştır.

SPORTİF PROJELER

1) Eylül ayı itibariyle “ Rize İlçeleri Arası Futbol Turnuvası” yapılacaktır.

EĞİTİM PROJELERİ

1) Eylül aynın ilk haftasından itibaren, 5 hafta süre ile, dernek merkezimizde, üniversiteye hazırlık öğrencilerine yönelik, gençlik kolları üyesi üniversite öğrencilerimizin ve belirli meslek gruplarında çalışmakta olan hemşerilerimizin katılacağı, üniversite ve meslekleri tanıtıcı söyleşiler düzenlenecektir.
      2) 2006-2007 eğitim-öğretim yılında Ankara’daki üniversiteleri kazanan Rizeli gençlerimizin Ankara’da yaşayacakları sıkıntıları da göz önüne alarak bir “danışmanlık projesi” geliştirilmiştir. Proje kapsamında Ankara’ya gelecek olan gençlerimize, halihazırda Ankara’da eğitim gören üniversiteli gençlerimiz “danışman” olarak atanacak, ve eğitim yılı boyunca, yeni gelen gençlerimizin şehirde ve okullarında yaşayacakları sorunlarda yardımcı olacak ve şehre adaptasyonları için çalışacaklardır. Bu proje kapsamında Rize de yer alan okul,dershane ve belediyelerle işbirliği içerisinde çalışılacaktır.
      3) 2006-2007 eğitim-öğretim yılı ile birlikte derneğimizi aktif hale getirmek, gençleri derneğimizle buluşturmak ve üniversiteli gençlerimize de gelir sağlamak amacıyla, dernek merkezimiz ve ilçe dernek merkezlerimizde, ilk ve orta öğretim kurumlarında okuyan öğrencilere yönelik olarak, “ ücretli özel ders”lere başlanacaktır.
      4) Ankara’da eğitim gören üniversiteli gençlerimize burs sağlanması amacıyla çalışmalar yapılacaktır.
      5) “Rizeli İşadamları ve Gençleri Buluşturma Projesi” kapsamında tüm öğrenci ve mezunların özgeçmişleri toplanacak ve bir veritabanı oluşturulacaktır. Bu özgeçmişler oluşturulacak bir komisyon tarafından işadamlarımıza sunulacak ve böylelikle işsiz gençlerimize iş bulma imkanı sağlanacaktır.Özgeçmişler hala rizelilergenclik@gmail.com adresinde toplanmaktadır.
      Bilelim ki milli benliğini bilmeyen milletler başka milletlere yem olurlar.
      M.Kemal ATATÜRK

CVP: SAYIN MUNDULA

Yazar: zeynebim Tarih: 19.04.2007 Saat: 13:31

PAPAGERLİ UŞAK DEYİL KEZDU AYRİCE ÇOOOOOOOOK BALLİDU SEN NASİ BACUMSENSE ODA BACUMDU LAF DEMA LUTFEN

YESSIRR ABLAM BENI SAVUNURMUŞŞŞ SAGOL AMA ABLA BITONEDE PAPAGERLI USAK VAR SITEDE BIZUN KOYLI BI AGBI ODA O KUCUK HARFLE ( papagerli) BEN BUYUK HARFLE ( PAPAGERLİ) TESADUF ISTE NEDELUM IKIMIZDE AYNI RUMUZU KULLANUK O YUZDEN BAGA HEP ORO DEYILER :D :D