Hemşin'de Derneğimiz Büro Açtı

Hemşin'de Derneğimiz Büro Açtı

[MD]AHMET YAŞAR MELEK

HEMŞİNLİLER KÜLTÜREL GELİŞME VE DOĞAL ÇEVREYİ KORUMA DERNEĞİ İRTİBAT BÜROSU AÇTI.
      BELEDİYE BAŞKANI SAYIN BAŞAR CUMHUR GERKLİ HAZIRLIĞI YAPTIKTAN SONRA RESMİ AÇILIŞ YAPILACAK.
      ŞU AN ÇAMLIHEMŞİNDE'DE HAZILIKLARIMIZ SÜRÜYOR ORADADA İRTİBAT BÜRÖMÜZÜ AÇACAĞIZ.
      TÜM HEMŞİNLİ DOSTLARA DUYURULUR.

AHMET YAŞAR MELEK
      HEMŞİNLİLER KÜLTÜREL GELİŞME VE DOĞAL ÇEVREYİ KORUMA DERNEĞİ

BAŞKANI [/MD]

Bu Yol Hemşin Yolu...

Yöremiz Adına Gönül Koyduğunuz Çalışmalarınız Bizleri Duyarlı Kılıyor.
      ÇamliHemşin ve Hemşin Kardeştir Birlik Beraberlik İçerisinde Tek Yürek Tek Yumruk...
      Hemşinliler Kültürel Gelişme ve Doğal Çevre Koruma Derneği Güzel Hemşin’imiz Adına Her Şey Gelecekte Daha Güzel Bir Hemşin İçin El Ele Olacaktır.

Bu Yol Hemşin Yolu
      BİNLERCE Ateş Böceğinin sessizliğinden sonraki
      GÜNEŞ Tutulması...
      Ben Değil Biz Varız
      Naci KOBAL 2000
      HEMŞİN İÇİN YAPILAN GÜZEL ÇALIŞMALARIN BİZ HEMŞİN GENÇLERİ OLARAK ARKASINDAYIZ VE DESTEKÇİSİYİZ.AÇILAN BÜRONUN HEMŞİN İN GELECEĞİ AÇISINDAN İİ İŞLER BAŞARACAĞINA EMİNİM.HEMŞİNİMİZE HAYIRLI OLSUN...HERŞEY HEMŞİNİMİZ İÇİN...
      Resimler
      • Resim 044 (576 x 432).jpg

28.93 kB, 571×295, 1,393 defa görüntülendi

sira istanbuldakı hemşin der

sıra istanbuldaki hemşin derneğine nerdesiniz 44 yıllık dernek nerdesin hayde ağer etme seğer sagmaga insanlara hizmet etmaaa ama istanbulda dura dura eğer bunları biliyorsanız şimdi abilerim bana kızacak evet kızsalarda bu bir gerçek hemşine uğramayanı aslında belediye nüfustan silmesi lazım tabii başta beni ama benim zaten 24 saatım hemşin ile sitem geregi bana elişman ama 45 yıllık dernekte yöneticilk yapan abilerime ellerinzde kareyemiş sopası ile kovsanuz yeridur bu kadar eleştiri yeter sonra derlerki demirell gibi başladı ama hep atup savurur ama kendisi ne yaptı bu derler
      www.medyakaradeniz.com

www.beykozmedya.com

haber portallerim

www.dursunaliyilmaz.com.tr

kişisel sitem yapımda

haber portalı

HEMŞİN derken birazda Açıklayalım !!

Bugünkü coğrafyamızda Çamlıhemşin ve Hemşin olarak yer alan ilçeler 1946'dan önce Hemşin olarak anılırdı. Ardeşen, Fındıklı, Çayeli, Pazar ve İkizdere'nin yüksek köylerinden bazıları da Hemşin'e bağlı yerleşim yeriydiler.

Veysel ATACAN Rizeliler Kültür ve Dayanışma Derneği Kurucu Başkanı
      Ben Değil Biz Varız
      Naci KOBAL 2000

dernekler

Tarihi Hemşin Yöresini bilen bilir ama eğer dernekler mevzuatına göre bir ilçeyi esas alarak dernek kuruyorsanız bu ilçe ile sınırlıdır ; yok eğer ilçeden öte yöre kültürünü öne çıkarıyorsanız bu durumda kültürel kökler ve kodlar öne çıkar..
      Dernekler Kanunu md. 30 da kurulması yasak olan dernekler ve yasak faaliyetler düzenlenmiştir. " Anayasada ve yasalarla açıkça yasaklanan amaçları veya konusu suç teşkil eden fiilleri gerçekleştirmek amacıyla kurulamaz. " denilmektedir.

Dernekler tüzükteki işler dışında işler de yapamazlar ayrıca. Derneğin adından daha önemlisi tüzüğüdür yani neyi amaçladığı neleri yapabilecekleri ve üyelik koşullarıdır.

Konu sivil toplum girişimleri çerçevesinde düşünüldüğünde derneklerin meri mevzuaata aykırı olmayan ve dernekler kanununa uygun işleri yapabilecekleri söylenebilir. Bunun dışında idari birimler mevzuata göre tespit edilir ; yöre tarifleri ise sosyal tarihi, kültürel geçmişi kapsar. Etnik anlamda bir derneğin faaliyette bulunması da ancak anayasal ve son dönem düzenlemelerin buna izin vermesiyle olanaklı olabilir. Etnik hakların veya kültürel hakların öne çıkarılması art niyet vasıtası değil varolan kültür köklerinin korunması anlamında anlaşılabilir. Bu durumda yöreye ilişkin derneklerin dışlayıcı değil kucaklayıcı olması beklenir ki dernek tüzüğündeki amaçları da hayatın gerçeklerini gözardı etmeden gerçekleştirebilsin.
      " akıl ve gönül ; insan ...
      ÇAMLİHEMŞİN-HEMŞİN VAKFIMIZ VAR ZATEN CAHEV AYNI AMAÇLARIN SAVUNUCUSU DEĞİLDMİDİR NEDEN BİR BAŞKA DERNEK KURULMASI ÖNGÖRÜLDÜ "HEMŞİNLİLER KÜLTÜREL GELİŞME VE DOĞAL ÇEVREYİ KORUMA DERNEĞİ" CAHEV'DEN DAHA İYİMİ ÇALIŞMA SİTATÜSÜNE SAHİP ÇIKACAK ÇAMLIHEMŞİN İLÇESİNİ VEYA HEMŞİN İLÇESİNİ BEŞEMİ KATLAYACAK BİZ ÇAMLIHEMŞİNLİ OLARAK HALK OLARAK ZATEN DOĞAL DENGEYİ KORUYORUZ.

BENİ YANLIŞ ANLAMAYIN İSTEDİĞİNİZ KADAR DERNEK VS KURA BİLİRSİNİZ ŞEHİRLERDE BİZ BURDA 12 AY NASIL YAŞA BİLECEĞİMİZ NASIL AYAKTA DURABİLECEĞİMİZİN HESABINI YAPYORUZ ŞEHİRDE YAŞAYAN HİÇBİR ZENGİNİN BAŞKANIN VS PATRONUN KAÇ PARA KAZANDIĞININ HESABINI YAPMIYORUZ.

BU DERNEKLERE HARCANAN BÜTÇEYLE BİR FABRIKA KURUN 10-15 GENÇ ÇALIŞSIN VE İLÇEYE KAZANDIRILSIN GURBETE GİDENE KADAR HEMŞİN İLÇESİNDE EKMEĞİNİ ALSIN EVİNE ÇIKSIN.

DÜŞÜNCELERİNİZİ SADE DERNEKLER VAKIFLAR ÜZRİNDE YÖNELETMEYİN BIRAZDA İLÇELERE YATIRIM YAPMA GİRİŞİMLERİDE BULUNMA GİRİŞİMLERİNE YÖNELTİN.....

SİZE TULUM HOŞ GELİR GURBETTE AMA BİZ BURDA TULUM YÜZÜ BİLE GÖREMİYORUZ HADİ BEN GÖRE BİLİYORUM YA HEMŞİNDEKİ GENÇLER.

SİZE TULUMUN SESİ UZAKTAN HOŞ GELİYOR...

AMA BİZE BOŞ GELİYOR.....

SAYGILARIMLA

HEMŞİNLİLİK AYRICALIKTIR.

Dostlar,HEMŞİNLİLİK AYRICALIKTIR, çünki HEMŞİNLİ KÜLTÜRÜ, KENDİ COĞRAFYASINDA,VE TÜRKİYENİN HERYERİNDE AYRI BİR KÜLTÜR, DÜŞÜNCE,YAŞANTI TARZI OLARAK BİLİNİR VE ÖYLE YAŞANIR.
      HEMŞİNLİYİ ÇEKEMEYENLER, KISKANAN ÖZELLİKLE BİZİM COĞRAFYAMIZI PAYLAŞMAK ZORUNDA KALDIĞIMIZ İNSANLAR TARAFINDAN KISKANARAK BAKILIR VE BİZLERİ BÖLMEK İÇİN GEREKSİZ HANGİ HEMŞİNLİSİN GİBİ GEREKSİZ TAKINTILARLA SORULAR YÖNELTİRLER.
      OYUNA GELMEMELİYİZ.
      ÇÜNKİ, HEMŞİNLİLER KARADENİZİN, HATTA TÜRKİYENİN KALBİNİ OLUŞTURUR,ONLAR OLMADAN YAŞANTI OLMAZ
      KALBİ BESLEYEN ATAR DAMARLARINDAN BİRİ ÇAMLIHEMŞİN,DİĞERİ İSE HEMŞİNDİR, KILCALDAMARLARI İSE TÜM KAÇKARIN ETRAFINI ÇEVİREN DİĞER HEMŞİNLİLER OLUŞTURUR. BUNLARI GÖRMEZDEN GELEN KİŞİLERİN GÜCÜ BUNA YETMİYECEKTİR. ÇÜNKİ O COĞRAFYA KALPSİZ YAŞAYAMAZ.
      ONUN İÇİN HANGİ HEMŞİNLİ DEĞİL, HEMŞİNLİRİN HEPSİ AYNI DIR. SADACE HEMŞİNLİLİK VARDIR.

HEMŞİNLİlLERİN BİRLİK ZAMANI

Hemşinlileri haritadan silmeyi hedeflemiş zihniyet, geçmişte olduğu gibi FIRTINA HAVZASINDAKİ yaşananların benzeri purojeler hazır HEMŞİN-ÇAMLIHEMŞİNDE yeni santral projeleri hazırlanıyor.... yetmiyor TAŞOCAKLARINA son gaz verilerek yeni rusatlar verilmeye çalışılarak doğa yok edilmeye çalışılıyor.
      YETMİYOR BİRKERE KAFAYA KONMUŞ HEMŞİNLİLERİ HARİTADAN SİLMEK
      ÇAMLIHEMŞİN ARDEŞENE-HEMŞİN PAZARA BAĞLANMAK İÇİN YAPILAN ÇALIŞMALAR RUTUŞ YAPILMAKTA.....
      UYANIN ARTIK HEMŞİNLİLER ARTIK BİRLİK ZAMANI...........
      DOSTLAR TEHLİKENİN FARKINA VARALIM VE TAŞIN ALTINA ARTIK NE OLUR ELİMİZİ KOYLIM YOKSA ÇOK GEÇ OLACAK.
      saygılarımla,
      AHMET YAŞAR MELEK
      HEMŞİNLİLER KÜLTÜREL GELİŞME VE DOĞAL ÇEVREYİ KORUMA DERNEĞİ
      BAŞKANI

HEMŞİN - ÇAMLIHEMŞİN

Her ne kadar ayrı ilçeler de olsak yaylalarımız aynı, kültürümüz aynı. Hatta yakın akrabayız.
      Hemşinli kelimesi geçtiğinde birileri bu kelimenin altında başka manalar aramasın. Hemşinliyim demek tıpkı Afyonluyum, Haymanalaıyım, Çayelilkiyim gibi bir t6anımlamadan öteye gitmez. Hemşinliyin kelimesinin altında başka anlamlar aramak beyhude bir çabadır.
      Hemşinliyim kelimesinin hem Hemşin'i herm de Çamlıhemşin'i kapsaması ise tarihteki Hemşin'in daha büyük bir bölgeyi anlatması sebebeyiledir.
      Önce Türküz ve Türkiyeliyiz sonra Rize'li sonra da Hemşinliyiz. Ondan sonra ise Bodollu, Çinçiva, Ortan, Sırt vb. köylerdeniz.
      Çamlıhemşin'de yaşayan Laz kardeşlerimize nereli olduğunu sorduğumuzda Lazım mı diyorlar? Onlar da Hemşin'li. Hemşin bir başka ırkın değil bir bölgenin adıdır. Bu böyle biline...
      Hemşin adına Türkiye'de kaç dernek var bilmiyorum ama amaç Hemşin2in menfaatleri olduğunda her dernek aynı amaç etrafında birleşmelidir ki bunun örneğini Hemşin'deki Taş Ocaklarının kapatılması için açılan davada da gördük.
      Bu güne kadar bu birlikteliği sağlayamamak elbette sorgulanabilir. Bugün gelinen noktada ise "Geçmişte neden birlikte hareket edemedik?" diye sormak yerine bundan sonra bnirlikte neler yapılacağının hesabını yapmak zorundayız.
      İsveç'in nüfusu yanılmıyorsam 8 Milyon civarında ancak orada dernek üyesi olan insanların sayısı 40 milyon civarında. Yani her İsveçli ortalama 5 tane derneğin üyesi. Hemşin için çok çeşitli amaçlar ile çok daha fazla dernek kurulması taraftarıyım. Yeter ki gerektiğinde birlikte hareket edelim.
      Selam ile...
      Arkadaşlar Başlığın amacı ;Birlik ve beraberliği daha ileriye götürmek değilmi;Peki şu anki durum neyi izah ediyor sizce,hakaretler başladı.yapmayın arkadaşlar ,hazımsız olmayın farklı fikirlere saygı duyun.işinize yarayana evet deyin,size göre yanlış olanı da belirterek saygı çerçevesinde karşı olduğunuzu gerekçeleriyle yazın.amaç hemşin ve hemşinliyi daha iyi tanıtmak değilmi,daha yolun başında birbirinize girdiniz.olmuyor dostlar.biraz daha düşünerek yazın derim.saygılarımla.

şimdilik bir şey yazmak istemiyorum der

şimdilik bi rşey yazmak istemiyorum biraz özel işlerim problemlerim var.yanı işlerim dolayıs ile çok yoğunum ama bir ufak anaknot aktararyım.ben hemşin derneğinin geçtiğimiz aylarda yapılan genel kurulunda 1960 yılında derneği kuran şimdi yaşları 65 70 olan abilerimin önünde dediklerim neydi dernekler yöreden uzak yörenin öz ve öz insanlarını büyükşehirlerde görmezden gelip ama yörenin ismini kullanarak dernek olmaya çalışmak zamna içinde hiç bir şeye sahıp olmadıklarını görürler deim.oysa dedim eğer dernekçi abilerimin gecelerde toplantılarda konuştuklarını yapsaydılar şimdi ilçelerimiz ihya olmuştu dedim.ama dedim şimdi burda atıp tutuyorsunuz ili ilçeyi köyü kuratıyorsunuz ama şurdan şu kapıdan çıktığını zaman herkes şapkasını gözüne çekip keyfınız e bakıyorsunuz dedim.bir şeyda söyledim.bıraz dedim milletvekillerine yanaşıp sözüm yapanlar yalakalık yapmayıp sadece yöre için yöreye hizmet için politıkacılar bıraz yakın olun ulaşın çünkü ben ulaşıyorum.eğer dedim ulaşamıyorsanı oda derneğin iş yapmak için değil sadece tabela dernek olmadan öteye gitmediğini zamn içinde görürüz dedim.ama bakın hemşin pikniği oldu başkanlardan bir ara hızır canbazı gördüm bride abdullah abimi oda eski yönetici abim.çok severim kendisi bizim yeni başkan gelmişmiydi ben biraz geç gitiitm ama gelmiş olsa her halde erken kaçmamıştır.işte bizim dernekleri avrupa ayak uydurmak için değil sadece hemşine uydurmak için çaba göstermek gerekir şübe açmak değil şübenin yaptıkları önemli bir süre sonra politık düüşnceleri olmadığı zaman acaba derneği şübesini bulabilecekmiyiz ona bakmak lazım.evet şimdiye bu dernek elinde hemşin meselk yüksekokulu için bir çalışması varmı üsküt dağı yolu hemşin gizemi projesi yanı hemşin kültüeüne bir şey olmamış bırakın bu sunu projeleri bıarz istıhdam haereketleri tema vakfı rize şübesi başkanının ben bu yıl gördüm hemşinde bu abim bundan 2 yıl önce nereyedi.yoksa iki yıl önce hemşin gizemi hemşin kültürü yokmuydu şimdimi hemşin kültür ortaya çıktı üsküt dağı yenimi aklına geldi bir bana anlatsın olurmu size hepinize saygılar .ben bir klavtyenin başına oturdumdu etradfıma bakmadan yaımı yazıyorum umarım kimseyi kırmamışışmdir.bu yazdıklarım ve aşagıdakı haber ile ilgisi yok ilçemizdeki görev yapan değerli kaymakam bey ve belediye başkanım,kamu kurum kuruluşarları harıçolaraktutuyorum. yazdıklarımdan payını alacaklar hemşin'e uzanmalarını farklı düşünceler taşıdığı amaçları içindir.
      dursun ali yılmaz

Rize: Hemşin gizemi projesi

Başbakanlık Devlet Planlama Teşkilatı AB Eğitim ve Gençlik Programı Başkanlığı Gençlik Programı kapsamında hazırlanan ve kabul edilen ''Hemşin Gizemi'' adlı turizm tanıtım projesi kapsamında, TEMA Vakfı Rize Temsilciliği, ''Hemşin Üsküt Dağı Gençlik Yürüyüşü'' düzenledi.

15/05/2006 - 11:35

Yürüyüşe Hemşin Kaymakamı Fehmi Sinan Niyazi, Belediye Başkanı Başar Cumhur, TEMA üyeleri, dağcılık kulübü sporcuları ile çok sayıda vatandaş katıldı.

-HEDEF ÇEVRE BİLİNCİ OLUŞTURMAK-

TEMA Vakfı Rize Temsilcisi Nevzat Özer, yaptığı açıklamada, 1 yıl sürecek proje ile doğal varlıkların korunması, çok yönlü kullanması ile çevre bilinci oluşturmayı hedeflediklerini söyledi.
      Projeye, TEMA Vakfı Rize Temsilciliğinin yanı sıra Hemşin Kaymakamlığı, Belediye Başkanlığı, birçok kamu kuruluşu, sivil toplum örgütü ve muhtarlıkların destek verdiğini ifade eden Özer, ''Tarihi ve kültürel mirasa sahip çıkma, Karadeniz'in çok özgün kültürlerinden olan Hemşin Kültürü'nü tanımak ve tanıtmak, yerel halkın sosyoekonomik durumunun düzeltilmesine katkı sağlamak, sorunlara karşı bilinçli, duyarlı, örgütlenme kültürüne sahip gençlerle, yöre halkını buluşturarak çözümler üretmeyi amaçlamaktayız'' diye konuştu.
      Hemşin bölgesindeki biyolojik çeşitliliğin önemine dikkati çeken Özer, şöyle devam etti:
      ''Ekoloji, ekoturizm, gönüllü rehberlik gibi birçok konuda eğitimlerin yanında, Hemşin-Çamlıhemşin Fırtına Vadisi arasında yer alan Üsküt Dağı'nı ve onları birbirine bağlayan tarihi taş yolun düzenlenmesi ve tanıtımını hedefliyoruz.
      Proje Hemşin'in tanıtımına katkı sağlayacak, artan turizm faaliyetlerinden ekonomik durumu son derece kısıtlı olan yerel halkın yararlanması sağlanacaktır.''
      Özer, projenin gençlere, sorunlara sahip çıkma ve sorunlara çözüm arama bilinci, sivil toplum örgütlerinde çalışma kültürünü kazandıracağını sözlerine ekledi.
      Resimler
      • 5949.jpg

25.1 kB, 0×0, 937 defa görüntülendi
      www.medyakaradeniz.com

www.beykozmedya.com

haber portallerim

kişisel sitem yapımda

haber portalı

Değerli dursunali

Çamlıhemşin olarak ben kimseyi örgütlemedim bu yürüyüş için nedenmi ben bu yürüyüşten önce faaliyeti taş ocaklarına protoste olarak oralara düzünlenmesi önerisini vermiştim ama devlettenmi çekindi rizedeki dağcılar nerden bilemiyorum olmadı onun için katılmadık bizde.Ama ilerleyen zamanlarda bunu yapacağız ha ne zaman olur yazın rizedeki dağcılar katılmasada İzmir Ankara ve Şehirlerdeki dağcı arkadaşları örgüt leyeceğim bu konu için hiç değilse onlar yürekli Taş ocaklarını biz istemiyoruz ama isteyenler varki kimsenin sesi çıkmıyor.....Tamam ne kadar yargıya intikal etsede bi ses çıkması lazımdı buralardan....

Başarılar dilerim çalışmlarında....
      Ben bir konuya dikkat çekmek istiyorum;

" Rize: Hemşin gizemi projesi

Başbakanlık Devlet Planlama Teşkilatı AB Eğitim ve Gençlik Programı Başkanlığı Gençlik Programı kapsamında hazırlanan ve kabul edilen ''Hemşin Gizemi'' adlı turizm tanıtım projesi kapsamında, TEMA Vakfı Rize Temsilciliği, ''Hemşin Üsküt Dağı Gençlik Yürüyüşü'' düzenledi.

15/05/2006 - 11:35 "

Drusunali kardeşimin aktardığı Proje nin adı gerçekten yukarda yazıldığı gibi "Hemşin Gizemi Projesi" midir. Eğer böyleyse Hemşinlilerin Ermeni olduğunu iddi eden bir Ermeni Yazarın Kitabının adı da "Hemşin Gizemi" idi.

Saklı kalmış güzellikler dile getirilmek istendi belki ama "gizem" kelimesi biraz farklı kavramları hatırlattı bana.

Ne gizemi ? Hangi gizem ? Hemşinde sadece güzellik vardır.

hemşin gizemi bu kıtabta yazılanmı

biraz çağrışım yapıyor birilerinin zamnla yazdıkları kıatabın gerçekte böyle birgizemin var olduğunu ortaya koyar buna dıkkat etmek lazım beylşar yanlış yapılyor ileride bunun acı bir gerçek olacağını görmezden geliyorlar ben 36 yaşındayım hemşinde 20 yaşına kadar ordaydım hemşin vardı tulum vardı horon vardı insanlık vardı yaşam vardı ama gizem yoktu gizemcilik yoktu nedense şu son aylarda bir tema cılar ortaya çıktı ve gizemi hemşin gizemini duyduk yok böyle bir şey sadece hemşin var hemşin

resimede aldanmayın kıtaba bunlar gerçekte düzmece tarih değil biz kabul etmıyoruz.
      istaeyen kabul eder oda zatten hemşinli değildir.bu gizem hareketi sözüm ona gizem projesi gerçek manada fikirsel olark üsküt dağı yolu nun eski şaşalaı günlerine kavuşturmak ise biz ona hemşin'in var olan turizm potansiyelini gün yüzüne çıkartmak gelecek nesile ve yöreye gelecek dağcı tuistlere sevdirmek olur.böyle gizem mizem hiç hoş bir şey değil o gizem ismini koyanlar sözüm ona okunmaya gerek duyulmayacak kıtabi yazanların düşüncelerine hizmet olunmuş olur buda yanlış beyler biraz dikkat edelim kaş yaparken göz çıkartmayalım.
      herkese selam
      bu aralar fazla çenem düştü
      www.medyakaradeniz.com

www.beykozmedya.com

haber portallerim

kişisel sitem yapımda

haber portalı

hemşininin ilçe olşunun16 nci yılı

130 İLÇE KURULMASI HAKKINDA KANUN Kanun Numarası: 3644

Kabul Tarihi: 09/05/1990

Yayımlandığı Resmi Gazete Tarih: 20/05/1990 Yayımlandığı Resmi Gazete Sayı: 20523

Madde 1 - 1. Ekli (1) sayılı listede adları yazılı bucak ve köyleri kapsamak ve merkezi Sincik Köyü olmak ve burada aynı adla bir belediye kurulmak üzere, Adıyaman İlinde Sincik adıyla,

2. Ekli (2) sayılı listede adları yazılı köyleri kapsamak ve merkezi Tut Bucak merkezi olmak üzere, Adıyaman İlinde Tut adıyla,

3. Ekli (3) sayılı listede adları yazılı kasaba ve köyleri kapsamak ve merkezi Çobanlar Bucak merkezi olmak üzere, Afyon İlinde Çobanlar adıyla,

4. Ekli (4) sayılı listede adları yazılı köyleri kapsamak ve merkezi Evciler Kasabası olmak üzere, Afyon İlinde Evciler adıyla,

5. Ekli (5) sayılı listede adları yazılı kasaba ve köyleri kapsamak ve merkezi Hocalar Bucak merkezi olmak üzere, Afyon İlinde Hocalar adıyla,

6. Ekli (6) sayılı listede adları yazılı kasaba ve köyleri kapsamak ve merkezi Kızılören Kasabası olmak üzere, Afyon İlinde Kızılören adıyla,

7. Ekli (7) sayılı listede adları yazılı kasaba ve köyleri kapsamak ve merkezi Eskil Kasabası olmak üzere, Aksaray İlinde Eskil adıyla,

8. Ekli (8) sayılı listede adları yazılı kasaba ve köyleri kapsamak ve merkezi Ağaçlı Kasabası olmak ve Ağaçlı Belediyesinin adı Gülağaç olarak değiştirilmek üzere, Aksaray İlinde Gülağaç adıyla,

9. Ekli (9) sayılı listede adları yazılı köyleri kapsamak ve merkezi Hamamözü Bucak merkezi olmak üzere, Amasya İlinde Hamamözü adıyla,

10.Ekli (10) sayılı listede adları yazılı köyleri kapsamak ve merkezi Akyurt Bucak merkezi olmak üzere, Ankara İlinde Akyurt adıyla,

11.Ekli (11) sayılı listede adları yazılı mahalle ve köyleri kapsamak ve Etimesgut semti ile aynı listede yazılı mahalleler merkez olmak ve aynı adla bir belediye kurulmak üzere, Ankara İlinde Etimesgut adıyla,

12.Ekli (12) sayılı listede adları yazılı köyleri kapsamak ve merkezi Evren Kasabası olmak üzere, Ankara İlinde Evren adıyla,

13.Ekli (13) sayılı listede adları yazılı kasaba ve köyleri kapsamak ve merkezi Aydınkent Bucağının merkezi olan İbradı Kasabası olmak üzere, Antalya İlinde İbradı adıyla,

14.Ekli (14) sayılı listede adları yazılı köyleri kapsamak ve merkezi Kemer Bucak merkezi olmak üzere, Antalya İlinde Kemer adıyla,

15.Ekli (15) sayılı listede adları yazılı köyleri kapsamak ve merkezi Karpuzlu Bucak merkezi olmak üzere, Aydın İlinde Karpuzlu adıyla,

16. Ekli (16) sayılı listede adları yazılı köyleri kapsamak ve merkezi Köşk Bucak merkezi olmak üzere, Aydın İlinde Köşk adıyla,

17. Ekli (17) sayılı listede adları yazılı bucak ve köyleri kapsamak ve merkezi Yenihisar Kasabası olmak üzere, Aydın ilinde Yenihisar adıyla,

18. Ekli (18) sayılı listede adları yazılı köyleri kapsamak ve merkezi Armutova Bucağının merkezi olan Gömeç Kasabası olmak üzere, Balıkesir İlinde Gömeç adıyla,

19. Ekli (19) sayılı listede adları yazılı köyleri kapsamak ve merkezi İnhisar Bucak merkezi olmak üzere, Bilecik İlinde İnhisar adıyla,

20. Ekli (20) sayılı listede adları yazılı köyleri kapsamak ve merkezi Yedisu Bucak merkezi olmak üzere, Bingöl İlinde Yedisu adıyla,

21. Ekli (21) sayılı listede adları yazılı köyleri kapsamak ve merkezi Çilimli Bucak merkezi olmak üzere, Bolu İlinde Çilimli adıyla,

22. Ekli (22) sayılı listede adları yazılı köyleri kapsamak ve merkezi Dörtdivan Bucak merkezi olmak üzere, Bolu İlinde Dörtdivan adıyla,

23. Ekli (23) sayılı listede adları yazılı köyleri kapsamak ve merkezi Yeniçağa Bucak merkezi olmak üzere, Bolu İlinde Yeniçağa adıyla,

24. Ekli (24) sayılı listede adları yazılı köyleri kapsamak ve merkezi Altınyayla Bucak merkezi olan Dirmil Kasabası olmak ve Dirmil Belediyesinin adı Altınyayla olarak değiştirilmek üzere, Burdur İlinde Altınyayla adıyla,

25. Ekli (25) sayılı listede adları yazılı kasaba ve köyleri kapsamak ve merkezi Çavdır Bucak merkezi olmak üzere, Burdur İlinde Çavdır adıyla,

26. Ekli (26) sayılı listede adları yazılı kasaba ve köyleri kapsamak ve merkezi Çeltikçi Bucak merkezi olmak üzere, Burdur İlinde Çeltikçi adıyla,

27. Bursa İli Yıldırım İlçesi Gürsu Bucağına bağlı Hamamlıkızık Köyü Yıldırım İlçesi Merkez Bucağına bağlanmak ve ekli (27) sayılı listede adları yazılı köyleri kapsamak ve merkezi Gürsu Bucak merkezi olmak üzere, Bursa İlinde Gürsu adıyla,

28. Ekli (28) sayılı listede adları yazılı köyleri kapsamak ve merkezi Kestel Kasabası olmak üzere, Bursa İlinde Kestel adıyla,

29. Ekli (29) sayılı listede adları yazılı köyleri kapsamak ve merkezi Bayramören Bucak merkezi olmak üzere, Çankırı İlinde Bayramören adıyla,

30. Ekli (30) sayılı listede adları yazılı köyleri kapsamak ve merkezi Korgun Bucak merkezi olmak üzere, Çankırı İlinde Korgun adıyla,

31. Ekli (31) sayılı listede adları yazılı kasaba ve köyleri kapsamak ve merkezi Dodurga Kasabası olmak üzere, Çorum İlinde Dodurga adıyla,

32. Ekli (32) sayılı listede adları yazılı köyleri kapsamak ve merkezi Karaören Kasabası olmak üzere, Çorum İlinde Oğuzlar adıyla,

33. Ekli (33) sayılı listede adları yazılı kasaba ve köyleri kapsamak ve merkezi Büyük Laçin Bucak merkezi ile Küçük Laçin Köyü birlikte olmak ve Laçin adıyla bir belediye kurulmak üzere, Çorum İlinde Laçin adıyla,

34. Ekli (34) sayılı listede adları yazılı kasaba ve köyleri kapsamak ve merkezi Akköy Kasabası olmak üzere, Denizli İlinde Akköy adıyla,

35. Ekli (35) sayılı listede adları yazılı kasaba ve köyleri kapsamak ve merkezi Baklan Bucak merkezi olmak üzere, Denizli İlinde Baklan adıyla,

36. Ekli (36) sayılı listede adları yazılı köyleri kapsamak ve merkezi Beyağaç Kasabası olmak üzere, Denizli İlinde Beyağaç adıyla,

37. Denizli İli Çardak İlçesi Bozkurt Bucağına bağlı Avdan, Dutluca, İncelertekkesi ve Söğüt köyleri Çardak İlçesi Merkez Bucağına bağlanmak, ekli (37) sayılı listede adları yazılı kasaba ve köyleri kapsamak ve merkezi Bozkurt Bucak merkezi olmak üzere, Denizli İlinde Bozkurt adıyla,

38. Ekli (38) sayılı listede adları yazılı kasaba ve köyleri kapsamak ve merkezi Kocaköy Kasabası olmak üzere, Diyarbakır ilinde Kocaköy adıyla,

39. Edirne İli Merkez İlçesi Süloğlu Bucağına bağlı Hacıumur Köyü Merkez İlçesi Merkez Bucağına bağlanmak, ekli (39) sayılı listede adları yazılı köyleri kapsamak ve merkezi Süloğlu Bucak merkezi olmak üzere, Edirne İlinde Süloğlu adıyla,

40. Ekli (40) sayılı listede adları yazılı köyleri kapsamak ve merkezi Alacakaya Kasabası olmak üzere, Elazığ İlinde Alacakaya adıyla,

41. Ekli (41) sayılı listede adları yazılı köyleri kapsamak ve merkezi Karakulak Bucak merkezi olan Otlukbeli Kasabası olmak üzere, Erzincan İlinde Otlukbeli adıyla,

42. Ekli (42) sayılı listede adları yazılı bucak ve köyleri kapsamak ve merkezi Ilıca Bucak merkezi olmak üzere, Erzurum İlinde Ilıca adıyla,

43. Ekli (43) sayılı listede adları yazılı kasaba ve köyleri kapsamak ve merkezi Günyüzü Bucak merkezi olmak üzere, Eskişehir ilinde Günyüzü adıyla,

44. Ekli (44) sayılı listede adları yazılı köyleri kapsamak, merkezi Hanköy

Kasabası olmak ve Hanköy Belediyesinin adı Han olarak değiştirilmek üzere, Eskişehir İlinde Han adıyla,

45. Ekli (45) sayılı listede adları yazılı köyleri kapsamak ve merkezi Mihalgazi Bucak merkezi olmak üzere, Eskişehir İlinde Mihalgazi adıyla,

46. Ekli (46) sayılı listede adları yazılı köyleri kapsamak ve merkezi Barak Bucağının merkezi olan Karkamış Kasabası olmak üzere, Gaziantep İlinde Karkamış adıyla,

47. Ekli (47) sayılı listede adları yazılı bucak, kasaba ve köyleri kapsamak ve merkezi Nurdağı Kasabası olmak üzere, Gaziantep İlinde Nurdağı adıyla,

48. Ekli (48) sayılı listede adları yazılı köyleri kapsamak ve merkezi Çanakçı Bucak merkezi olmak üzere, Giresun ilinde Çanakçı adıyla,

49. Ekli (49) sayılı listede adları yazılı köyleri kapsamak ve merkezi Güce Kasabası olmak üzere, Giresun İlinde Güce adıyla,

50. Ekli (50) sayılı listede adları yazılı bucak ve köyleri kapsamak ve merkezi Uluköy Kasabası olmak, Uluköy Belediyesinin adı Kürtün olarak değiştirilmek üzere, Gümüşhane İlinde Kürtün adıyla,

51. Ekli (51) sayılı listede adları yazılı köyleri kapsamak ve merkezi Belen Bucak merkezi olmak üzere, Hatay İlinde Belen adıyla,

52. Ekli (52) sayılı listede adları yazılı köyleri kapsamak ve merkezi Kumlu Bucak merkezi olmak üzere, Hatay İlinde Kumlu adıyla,

53. Ekli (53) sayılı listede adları yazılı kasaba ve köyleri kapsamak ve merkezi Gönen Kasabası olmak üzere, Isparta İlinde Gönen adıyla,

54. Ekli (54) sayılı listede adları yazılı köyleri kapsamak ve merkezi Yenişarbademli Bucak merkezi olmak üzere, Isparta İlinde Yenişarbademli adıyla,

55. Ekli (55) sayılı listede adları yazılı kasaba ve köyleri kapsamak ve merkezi Çamlıyayla Bucak merkezi olmak üzere, İçel İlinde Çamlıyayla adıyla,

56. Ekli (56) sayılı listede adları yazılı mahalleleri kapsamak ve Bayrampaşa Semti ile listede adları yazılı mahalleler merkez olmak ve aynı adla bir belediye kurulmak üzere, İstanbul İlinde Bayrampaşa adıyla,

57. Ekli (57) sayılı listede adları yazılı köyleri kapsamak ve merkezi Ekinözü Kasabası olmak üzere, Kahramanmaraş İlinde Ekinözü adıyla,

58. Ekli (58) sayılı listede adları yazılı köyleri kapsamak ve merkezi Nurhak Bucak merkezi olmak üzere, Kahramanmaraş İlinde Nurhak adıyla,

59. Ekli (59) sayılı listede adları yazılı bucak ve köyleri kapsamak ve merkezi Başyayla Kasabası olmak üzere, Karaman İlinde Başyayla adıyla,

60. Ekli (60) sayılı listede adları yazılı bucak ve köyleri kapsamak ve merkezi Sarıveliler Kasabası olmak üzere, Karaman İlinde Sarıveliler adıyla,

61. Ekli (61) sayılı listede adları yazılı köyleri kapsamak ve merkezi Ağlı Bucak merkezi olmak üzere, Kastamonu İlinde Ağlı adıyla,

62. Ekli (62) sayılı listede adları yazılı köyleri kapsamak, Doğanyurt Bucak merkezi merkez olmak ve aynı adla bir belediye kurulmak üzere, Kastamonu İlinde Doğanyurt adıyla,

63. Ekli (63) sayılı listede adları yazılı köyleri kapsamak ve Gökçeağaç Bucağının merkezi olan Hanönü Kasabası merkez olmak üzere, Kastamonu İlinde Hanönü adıyla,

64. Ekli (64) sayılı listede adları yazılı köyleri kapsamak ve merkezi Seydiler Bucak merkezi olmak üzere, Kastamonu İlinde Seydiler adıyla,

65. Ekli (65) sayılı listede adları yazılı kasaba ve köyleri kapsamak ve merkezi Çukur Bucak merkezi olmak ve Çukur Belediyesinin adı Özvatan olarak değiştirilmek üzere, Kayseri İlinde Özvatan adıyla,

66. Ekli (66) sayılı listede adları yazılı köyleri kapsamak ve merkezi Bahşili Kasabası olmak üzere, Kırıkkale İlinde Bahşili adıyla,

67. Ekli (67) sayılı listede adları yazılı kasaba ve köyleri kapsamak ve merkezi Balışeyh Bucak merkezi olmak üzere, Kırıkkale İlinde Balışeyh adıyla,

68. Kırıkkale ili Keskin İlçesi Çelebi Bucağına bağlı Köprüköy Belediyesi, Keskin İlçesi Merkez Bucağına bağlanmak ve ekli (68) sayılı listede adları yazılı köyleri kapsamak ve merkezi Çelebi Bucak merkezi olmak üzere, Kırıkkale İlinde Çelebi adıyla,

69. Ankara ili Bala İlçesi Karakeçili Bucağına bağlı Kesikköprü Belediyesi ile Aşağıhacıbekir, Bektaşlı, Büyükbıyık, Büyükcamili, Erdemli, Küçükbıyık, Küçükcamili, Sarıhüyük, Tepeköy, Yukarıhacıbekir, Küçükbayat, Bağyaka ve Çatalçeşme köyleri Bala İlçesi Merkez Bucağına bağlanmak ve ekli (69) sayılı listede adları yazılı köyleri kapsamak, merkezi Karakeçili Bucak merkezi olmak ve kurulan İlçe Kırıkkale İline bağlanmak üzere, Karakeçili adıyla,

70. Ekli (70) sayılı listede adları yazılı köyleri kapsamak ve merkezi Yahşihan Kasabası olmak üzere, Kırıkkale İlinde Yahşihan adıyla,

71. Ekli (71) sayılı listede adları yazılı bucak, kasaba ve köyleri kapsamak ve merkezi Akçakent Bucak merkezi olmak ve aynı adla bir belediye kurulmak üzere, Kırşehir İlinde Akçakent adıyla,

72. Ekli (72) sayılı listede adları yazılı kasaba ve köyleri kapsamak ve merkezi Boztepe Kasabası olmak üzere, Kırşehir İlinde Boztepe adıyla,

73. Ekli (73) sayılı listede adları yazılı kasaba ve köyleri kapsamak ve merkezi Ahırlı Bucak merkezi olmak üzere, Konya İlinde Ahırlı adıyla,

74. Ekli (74) sayılı listede adları yazılı kasaba ve köyleri kapsamak ve merkezi Çeltik Bucak merkezi olmak üzere, Konya İlinde Çeltik adıyla,

75. Ekli (75) sayılı listede adları yazılı kasaba ve köyleri kapsamak ve merkezi Derbent Bucak merkezi olmak üzere, Konya İlinde Derbent adıyla,

76. Konya İli Karapınar İlçesi Gölören Bucağına bağlı Belkaya Kasabası Ereğli İlçesi Merkez Bucağına, Kayalı Kasabası Karapınar İlçesi Merkez Bucağına bağlanmak ve ekli (76) sayılı listede adları yazılı bucak ve köyleri kapsamak ve merkezi Emirgazi Kasabası olmak üzere, Konya İlinde Emirgazi adıyla,

77. Ekli (77) sayılı listede adları yazılı köyleri kapsamak ve Güneybağ ile Karasınır belediyelerinin tüzelkişilikleri kaldırılmak ve Güneysınır adıyla tek bir belediye kurulmak, Güneysınır Belediyesi merkez olmak üzere, Konya İlinde Güneysınır adıyla,

78. Ekli (78) sayılı listede adları yazılı köyleri kapsamak ve merkezi Halkapınar Bucak merkezi olmak üzere, Konya İlinde Halkapınar adıyla,

79. Ekli (79) sayılı listede adları yazılı köyleri kapsamak ve merkezi Tuzlukçu Bucak merkezi olmak üzere, Konya İlinde Tuzlukçu adıyla,

80. Ekli (80) sayılı listede adları yazılı köyleri kapsamak ve merkezi Yalıhüyük Kasabası olmak üzere, Konya İlinde Yalıhüyük adıyla,

81. Ekli (81) sayılı listede adları yazılı kasaba ve köyleri kapsamak ve merkezi Çavdarhisar Kasabası olmak üzere, Kütahya İlinde Çavdarhisar adıyla,

82. Ekli (82) sayılı listede adları yazılı köyleri kapsamak ve merkezi Pazarlar Kasabası olmak üzere, Kütahya İlinde Pazarlar adıyla,

83. Ekli (83) sayılı listede adları yazılı köyleri kapsamak ve merkezi Doğanyol Bucak merkezi olmak üzere, Malatya İlinde Doğanyol adıyla,

84. Ekli (84) sayılı listede adları yazılı bucak ve köyleri kapsamak, merkezi Düztarla Köyü olmak ve burada Kale adıyla bir belediye kurulmak üzere, Malatya İlinde Kale adıyla,

85. Ekli (85) sayılı listede adları yazılı köyleri kapsamak ve merkezi Kuluncak Bucak merkezi olmak üzere, Malatya İlinde Kuluncak adıyla,

86. Ekli (86) sayılı listede adları yazılı köyleri kapsamak ve merkezi Yazıhan Bucak merkezi olmak ve aynı adla bir belediye kurulmak üzere, Malatya İlinde Yazıhan adıyla,

87. Ekli (87) sayılı listede adları yazılı köyleri kapsamak ve merkezi Köprübaşı Bucak merkezi olmak üzere, Manisa İlinde Köprübaşı adıyla,

88. Ekli (88) sayılı listede adları yazılı kasaba ve köyleri kapsamak ve merkezi Yeşilli Kasabası olmak üzere, Mardin İlinde Yeşilli adıyla,

89. Ekli (89) sayılı listede adları yazılı kasaba ve köyleri kapsamak ve merkezi Kavaklıdere Bucak merkezi olmak üzere, Muğla İlinde Kavaklıdere adıyla,

90. Muş İli Hasköy İlçesi Korkut Bucağına bağlı Aşağıüçdam, Böğürdelen, Büvetli, Gökyazı, Koçköy, Koğuktaş, Ortanca, Otaç, Sarıbahçe, Umurca, Yukarıüçdam Köyleri Hasköy İlçesi Merkez Bucağına bağlanmak, ekli (90) sayılı listede adları yazılı kasaba ve köyleri kapsamak ve Korkut Bucak merkezi merkez olmak ve aynı adla bir belediye kurulmak üzere, Muş İlinde Korkut adıyla,

91. Niğde İli Bor İlçesi Altunhisar Bucağına bağlı Karanlıkdere ve Tepeköy köyleri Bor İlçesi Merkez Bucağına bağlanmak ve ekli (91) sayılı listede adları yazılı kasaba ve köyleri kapsamak ve merkezi Altunhisar Bucak merkezi olmak üzere, Niğde İlinde Altunhisar adıyla,

92. Ekli (92) sayılı listede adları yazılı kasaba ve köyleri kapsamak ve merkezi Çiftlik Bucak merkezi olan Özyurt Kasabası olmak ve Özyurt Belediyesinin adı Çiftlik olarak değiştirilmek üzere, Niğde İlinde Çiftlik adıyla,

93. Ekli (93) sayılı listede adları yazılı köyleri kapsamak ve merkezi Çamaş Bucak merkezi olmak üzere, Ordu İlinde Çamaş adıyla,

94. Ekli (94) sayılı listede adları yazılı köyleri kapsamak ve merkezi Çatalpınar Kasabası olmak üzere, Ordu ilinde Çatalpınar adıyla,

95. Ordu İli Ünye İlçesi Çaybaşı Bucağına bağlı Söylemez ve Yağmurtepe köyleri, Ünye İlçesi Merkez Bucağına bağlanmak, ekli (95) sayılı listede adları yazılı kasaba ve köyleri kapsamak ve merkezi Çaybaşı Bucak merkezi olmak üzere, Ordu İlinde Çaybaşı adıyla,

96. Ekli (96) sayılı listede adları yazılı kasaba ve köyleri kapsamak ve merkezi İkizce Kasabası olmak üzere, Ordu İlinde İkizce adıyla,

97. Ekli (97) sayılı listede adları yazılı köyleri kapsamak ve merkezi Kabadüz Bucak merkezi olmak üzere, Ordu İlinde Kabadüz adıyla,

98. Ekli (98) sayılı listede adları yazılı kasaba ve köyleri kapsamak ve merkezi Kabataş Kasabası olmak üzere, Ordu İlinde Kabataş adıyla,

99. Ekli (99) sayılı listede adları yazılı köyleri kapsamak ve merkezi Derepazarı Bucak merkezi olmak üzere, Rize İlinde Derepazarı adıyla,

100.Ekli (100) sayılı listede adları yazılı köyleri kapsamak ve merkezi Ortaköy Bucağının merkezi olan Hemşin Kasabası olmak üzere, Rize İlinde Hemşin adıyla,

101.Ekli (101) sayılı listede adları yazılı köyleri kapsamak ve merkezi İyidere Bucak merkezi olmak üzere, Rize İlinde İyidere adıyla,

102. Ekli (102) sayılı listede adları yazılı kasaba ve köyleri kapsamak ve merkezi Ferizli Kasabası olmak üzere, Sakarya İlinde Ferizli adıyla,

103. Ekli (103) sayılı listede adları yazılı köyleri kapsamak ve merkezi Söğütlü Bucak merkezi olmak üzere, Sakarya İlinde Söğütlü adıyla,

104. Samsun İli Çarşamba İlçesi Ayvacık Bucağına bağlı Eğridere Köyü Çarşamba İlçesi Merkez Bucağına bağlanmak, ekli (104) sayılı listede adları yazılı köyleri kapsamak, Ayvacık Bucak merkezi ile Keskinoğlu Köyü birlikte merkez olmak ve Ayvacık adıyla bir belediye kurulmak üzere, Samsun İlinde Ayvacık adıyla,

105. Ekli (105) sayılı listede adları yazılı köyleri kapsamak ve merkezi Yakakent Kasabası olmak üzere, Samsun İlinde Yakakent adıyla,

106. Ekli (106) sayılı listede adları yazılı bucak ve köyleri kapsamak ve merkezi Güçlükonak Köyü olmak ve aynı adla bir belediye kurulmak üzere, Siirt İlinde Güçlükonak adıyla,

107. Ekli (107) sayılı listede adları yazılı köyleri kapsamak ve merkezi Akıncılar Bucak merkezi olmak üzere, Sivas İlinde Akıncılar adıyla,

108. Ekli (108) sayılı listede adları yazılı kasaba ve köyleri kapsamak ve merkezi Altınyayla Bucak merkezi olmak üzere, Sivas İlinde Altınyayla adıyla,

109. Ekli (109) sayılı listede adları yazılı köyleri kapsamak ve merkezi Doğanşar Bucak merkezi olmak üzere, Sivas İlinde Doğanşar adıyla,

110. Ekli (110) sayılı listede adları yazılı köyleri kapsamak ve merkezi Gölova Bucak merkezi olmak üzere, Sivas İlinde Gölova adıyla,

111. Ekli (111) sayılı listede adları yazılı köyleri kapsamak ve merkezi Ulaş Bucak merkezi olmak üzere, Sivas İlinde Ulaş adıyla,

112. Ekli (112) sayılı listede adları yazılı köyleri kapsamak ve merkezi Dikmen Bucak merkezi olmak üzere, Sinop İlinde Dikmen adıyla,

113. Ekli (113) sayılı listede adları yazılı köyleri kapsamak, Saraydüzü Bucak merkezi merkez olmak ve aynı adla bir belediye kurulmak üzere, Sinop İlinde Saraydüzü adıyla,

114. Ekli (114) sayılı listede adları yazılı köyleri kapsamak ve merkezi Başçiftlik Kasabası olmak üzere, Tokat İlinde Başçiftlik adıyla,

115. Ekli (115) sayılı listede adları yazılı kasaba ve köyleri kapsamak ve merkezi Sulusaray Bucak merkezi olmak üzere, Tokat İlinde Sulusaray adıyla,

116. Ekli (116) sayılı listede adları yazılı köyleri kapsamak ve merkezi Çarşıbaşı Bucak merkezi olmak üzere, Trabzon İlinde Çarşıbaşı adıyla,

117. Ekli (117) sayılı listede adları yazılı köyleri kapsamak ve merkezi Kondu Belediyesi olmak ve Kondu Belediyesinin adı Dernekpazarı olarak değiştirilmek üzere, Trabzon İlinde Dernekpazarı adıyla,

118. Işıklar (B) ve Doğanköy (B) köyleri Akçaabat İlçesi Merkez Bucağına bağlanmak ve ekli (118) sayılı listede adları yazılı kasaba ve köyleri kapsamak ve merkezi Düzköy Bucak merkezi olmak üzere, Trabzon İlinde Düzköy adıyla,

119. Of İlçesi Hayrat Bucağına bağlı Ağaçseven, Başköy, Karabudak, Keler, Sıraağaç ve Sarıkaya köyleri of İlçesi Merkez Bucağına bağlanmak ve Ekli (119) sayılı listede adları yazılı kasaba ve köyleri kapsamak ve merkezi Hayrat Bucak merkezi olmak üzere, Trabzon İlinde Hayrat adıyla,

120. Ekli (120) sayılı listede adları yazılı köyleri kapsamak ve merkezi Köprübaşı Bucak merkezi olmak üzere, Trabzon İlinde Köprübaşı adıyla,

121. Ekli (121) sayılı listede adları yazılı köyleri kapsamak ve merkezi Sarmansuyu Kasabası olmak ve Sarmansuyu Belediyesinin adı Edremit olarak değiştirilmek üzere, Van İlinde Edremit adıyla,

122. Ekli (122) sayılı listede adları yazılı köyleri kapsamak ve merkezi Saray Bucak merkezi olmak üzere, Van İlinde Saray adıyla,

123. Ekli (123) sayılı listede adları yazılı kasaba ve köyleri kapsamak ve merkezi Aydıncık Bucak merkezi olmak üzere, Yozgat İlinde Aydıncık adıyla,

124. Ekli (124) sayılı listede adları yazılı kasaba ve köyleri kapsamak ve merkezi Çandır Bucak merkezi olmak üzere, Yozgat İlinde Çandır adıyla,

125. Ekli (125) sayılı listede adları yazılı kasaba ve köyleri kapsamak ve merkezi Kadışehri Bucak merkezi olmak üzere, Yozgat İlinde Kadışehri adıyla,

126. Yozgat İli Akdağmadeni İlçesi Karamağara Bucağına bağlı Abdurrahmanlı, Akçakoyunlu, Altınsu, Balkaya, Başpınar, Benli, Başkavak, Çaypınar, Çiçekli, Dedefakılı, Demirşeyh, Karaalikaçağı, Karaçokrak, Karahisartatlısı, Karapınar, Kartal, Kösealili, Olucak, Ozan, Örenkale, Parmaksız, Sazlıdere, Umutlu, Yünalanı Köyleri Akdağmadeni İlçesi Merkez Bucağına bağlanmak ve ekli (126) sayılı listede adları yazılı köyleri kapsamak ve merkezi Karamağara Bucağının merkezi olan Saraykent Bucak Merkezi olmak üzere, Yozgat İlinde Saraykent adıyla,

127. Yozgat İli Boğazlıyan İlçesi Fakılı Bucağına bağlı Yamaçlı Kasabası Boğazlıyan İlçesi Merkez bucağına bağlanmak, ekli (127) sayılı listede adları yazılı kasaba ve köyleri kapsamak ve Fakılı Bucağının merkezi olan Yenifakılı Kasabası merkez olmak üzere, Yozgat İlinde Yenifakılı adıyla,

128. Ekli (128) sayılı listede adları yazılı köyleri kapsamak ve merkezi Gökçebey Bucak merkezi olmak üzere, Zonguldak İlinde Gökçebey adıyla,

129. Ekli (129) sayılı listede adları yazılı köyleri kapsamak ve merkezi Çamoluk Bucak merkezi olmak üzere, Çamoluk adıyla,

130. Ekli (130) sayılı listede adları yazılı köyleri kapsamak ve merkezi Doğankent Bucak merkezi olmak üzere, Doğankent adıyla,

130 ilçe kurulmuştur.

Madde 2 - Bu Kanunla kurulan ilçelerde merkezi idare tarafından oluşturulacak teşkilata ait kadroları ihdas etmeye Bakanlar Kurulu yetkilidir.

Madde 3 - Bu Kanun yayımı tarihinde yürürlüğe girer.

Madde 4 - Bu Kanun hükümlerini Bakanlar Kurulu yürütür.

Geçici Madde 1 - Bu Kanunla kurulan belediyelere ait organların seçimi bu Kanunun yürürlüğe girdiği tarihi takip eden 90 ıncı günden sonra gelen ilk Pazar günü yapılır.

Bu süre içerisinde Ankara Büyükşehir belediyesi hudutları dahilinde kurulan Etimesgut Belediyesi ile İstanbul Büyükşehir Belediyesi hudutları dahilinde kurulan Bayrampaşa Belediyesine ait hak, yetki ve görevleri Büyükşehir Belediyesine ilişkin alanları Ankara ve İstanbul Büyükşehir Belediyelerince kullanılır ve yürütülür.

Seçimlerden sonra Etimesgut ve Bayrampaşa Belediyeleri teşkilatlanıncaya kadar bunların her türlü hizmetlerinin Yenimahalle ve Eyüp Belediyelerince yürütülmesine devam olunur.

Yeni kurulan Etimesgut ve Bayrampaşa Belediyeleri hakkında 3030 sayılı Kanunun geçici hükümleri kıyasen uygulanır ve koordinasyon Büyükşehir Belediyelerince sağlanır.

Geçici Madde 2 - Bu Kanunla belediye haline getirilen köylerin ve tüzelkişiliği kaldırılan Güneybağ ile Karasınır Belediyelerinin seçilmiş organlarının hukuki varlıkları bu kanun gereğince yapılacak belediye seçimlerine kadar devam eder. Belediye haline getirilen köylerin ve tüzelkişiliği kaldırılan Güneybağ ile Karasınır belediyelerinin her türlü mal varlıkları, hak, alacak ve borçları ile hukuken geçerli statüye sahip personeli seçimler sonunda teşekkül eden belediyelere devrolunur.

Geçici Madde 3 - Yeni kurulan ilçelerde ilçe idare kurulları teşekkül edinceye kadar bu yerlerdeki işlemlerle ilgili olarak, eskiden bağlı oldukları il ve ilçelerin idare kurulları görevli ve yetkilidir.

Geçici Madde 4 - Çamoluk ve Doğankent ilçelerinin Giresun veya Gümüşhane İllerinden hangisine bağlanacakları, Alucra ve Tirebolu ilçe seçim kurullarınca bu Kanunun yürürlüğe girmesini takip eden 60 günlük süre içinde Çamoluk ve Doğankent İlçeleriyle bağlı köylerinde yapılacak halkoylaması ile belirlenir.

Halkoylamasında,26 Mart 1989 tarihinde yapılan mahalli idareler seçimlerinde kullanılan sandık seçmen listesinde adları yazılı olan seçmenler oylamaya katılırlar.

Halkoylaması sonucunda başkaca bir işlem yapılmaksızın, Çamoluk ve Doğankent İlçeleri, lehine fazla oy çıkan İl'e bağlanmış olurlar.

reim ilçe oluşunun yapılan hemşindeki en kalbalık dönemi gösteriyor.güzelim hemşinum ilçe olduktan sonras bir defa nasıp oldu tamda kaymakam beyi ziyaret edecektik o gün tayını çıkmış gitmıştı
      2002 de agustozunda
      www.medyakaradeniz.com

www.beykozmedya.com

haber portallerim

kişisel sitem yapımda

haber portalı
      100.Ekli (100) sayılı listede adları yazılı köyleri kapsamak ve merkezi Ortaköy Bucağının merkezi olan Hemşin Kasabası olmak üzere, Rize İlinde Hemşin adıyla,
      Resimler
      • 11.jpg

77.61 kB, 0×0, 732 defa görüntülendi
      www.medyakaradeniz.com

www.beykozmedya.com

haber portallerim

kişisel sitem yapımda

haber portalı