Amerika'yı Kimler Keşfetti?

bence amerika keşfedilmiştir.

keşfetmek için illede orada insanların yaşamaması gerekmez.

dünya genelinde kimse oarayı bilmiyorsa,birisi çıkıp ey insanlık burada"yeni bir kıta" var.ve burada insanlar yaşıyor diyorsa bu keşiftir,o kişi de kaşifdir.
      sonra orada bulunan insanlar(yerliler)oranın yeni bir kıta olduğunu biliyorlarmıydı.?

önemli olan bunu bilmek anlamak değilmidir. zaten.?
      Timur Kardeşim;
      Son yorumundan sonra aklıma ilginç bir şey geldi.
      Amerika'yı Avrupa'dan gelen birileri keşfettiyse Avrupayı da Avrupaya gelen ile Amarika yerli halkından biri keşfetmiştir.
      Çünkü Avrupalılar vardı ama ondan Amerilkalıların haberi yoktu.
      Hala tanımamışlar / Hemşin'deki BİZ'leri / Hemşin temizleleyecek / İçindeki TİZ'leri...
      benim bildiğim amerikay'a kavimler göçü sırasında türkler gitmiş yani kızılderelilerin aslı türkmüş sonra avrupalı denizciler gitmiş orda ki kızılderelileri katletmiş bütün dünyaya kıta bulduklarını söylüyorlar yaa bu avrupalılar hiç değişmemiş halen katliam yaparak oralara barış getirdiklerini düşünebiliyorlar
      ya her kafadan bir ses çikiyor türkler diyor biz bulduk ee geçen bıryerde okudum çinliler bulmuş dıyordu 1492 de cristof kolomb amerıka kıtasını kesfetmiş dıyor tarih kıtapları yaa hangı kaynaga guvencez anlamadım. Onuda boşver konu neden amerıka kıtası veya amerıka bence kendı tarıhımızı ogrensek daha iyi turklerle bır ılgısı oldugunuda dusunmuyorum ben kıtanın bu konuyu şu guzel cumleyle bıtırıyom geçmişini bilmeyen toplum yok olmaya mahkumdur bosverın amerıkayı veya kımın buldugunu....
      Adı Sanat İdi...

Amerıkayı keşfedenler

Amerıkayı tepandan hemidenun tecel, yakupun şukrı, ısmaıllerın muhtar, gürdal ibrahım ımomun eyüp , doruğun helim adını hatırlıyamadığım toplam 9 arkadaş keşfetmişler. Asla ve asla kızılderelı katlıamına girişmemişler. Ispanyol ıngılız portekiz gibi işgalciler gelince Amerıkayı terkedip tekrar köylerine geri döndüklerini nerden bileceksinizki? İşin gerçeği bu.
      Her varsayıma , hayale ınananlar cıkıyor bunada ınansınlar.. O kadarcık da mı hatırım yok........ ? ;( ;( ;( ;( ;( ;(
      TOPRAĞIM HEMŞİN sana elbet bir gün geri dönücem.
      BU NASİ Bİ İŞ YA SANKİ ISSIZ İNSANIN OLMADIĞI BİR YER KEŞFEDİLMİŞ YA. YA DÜNYA KURULDUĞUNDAN BERİ O ORDA DURUYOR,KAYIPMIYDIKİ.
      KIZIL DERİLİLER-AZTEKLER-MAYALAR-OLMEKLER-TOLTEKLER-İNKALAR bunlar uygarlık değillermiydi. ya onlar gelip avrupayı-asyayı-afrikayı keşfetseydiler ne olurdu acaba. dünya tersine dönermiydi acaba. ORDA MAYA diye bir uygarlık var sözde keşiften önce adamlar beyin ameliyatı yapıyor güneş takvimi kullanıyorlardı. ve orta amerika uygarlıklarının hepsinde olan mükelmmel metal ve taş işçiliği böyle bir uygarlık sizce keşfedilmişmidir. tuvalet adabı olmayan bu avrupalılarmı buldu. GÜLEYİM BEN BÖLE KEŞFE......!
      GECENİN BİR VAKTİ BOĞAZDA TEK BAŞINA DOLAŞAN BİR ADAM GÖRÜRSEN BİLKİ O BENİM BİLKİ HEMŞİNE HASRETİM