Sinem KOBAL

Sinem KOBAL

Sinem KOBAL
      Akıllı adımlarla adını duyurmaya başladı O Geleceğin Yıldızı Çünkü O HEMŞİNLİ .
      Kuzenim Sinem KOBAL Allah Sırtını Yere Getirmesin.
      Naci KOBAL

"BİR YILDIZ DOĞUYOR"

Dizi film setlerinde büyüdü
      13 yaşındayken "Dadı" dizisiyle ekranlarda boy göstermeye başlayan Sinem Kobal henüz 18 yaşında olmasına rağmen hayli deneyimli bir oyuncu oldu atv'nin ikinci bölümü bu akşam yayımlanacak dizisi "Nefes Nefese"de liseli bir genç kızı canlandıran Sinem Kobal ile oyunculuk ve yeni rolü hakkında konuştuk.

Yıllar önce "Dadı" dizisinde canlandırdığı küçük kız karakteriyle ekranlara 'merhaba' diyen Sinem Kobal, atv'nin yeni dizisi 'Nefes Nefese'deki Aslı rolüyle de beğeni topluyor. Sinem artık 18 yaşında genç bir kız... Üniversite ikinci sınıfta okuyan güzel oyuncu, liseyi iki yıl önce bitirmiş olmasına rağmen, 'Nefes Nefese'de canlandırdığı Aslı karakteri için tekrar okul üniformasını giydi.

* Daha önce rol aldığın 'Lise Defteri' ve 'Okul' filmi gençleri konu alan, lisede geçen yapımlardı. Şimdi 'Nefes Nefese' de öyle... Bu bir tesadüf mü?
      Benim yaşımdan dolayı böyle oluyor. 18 yaşımı yeni doldurdum. Bu herhalde son liseli kız projem our.

* 'Nefes Nefese' özellikle gençlerin yaşadığı sorunlara değiniyor. Değil mi?
      Gençlik dizisi ama aslında sadece gençlere yönelik değil. Herkesin kendini bulabileceği bir dizi olduğuna inanıyorum. Bireysel konulara da dayanıyor. Her insanın zaafları vardır. Bunlara da dayanıyor. Bir insanın yaşadığı ortamın onun karakterini nasıl oluşturacağına dair konular var.

EL BEBEK GÜL BEBEK BÜYÜDÜM
      * Dizide canlandırdığın Aslı karakteri ile benzer taraflarınız var mı?
      Aslında yok. Çünkü ben aile sevgisi gördüm. El bebek gül bebek büyüdüm. Aslı ile benzer tarafım pek yok. Onun gibi ağırbaşlıyım ama yine de benim için çok farklı bir karakter. Aslı'yı canlandırmak için Sinem'i bırakıp Aslı olmam gerekebiliyor. Çok donuk bir kız Aslı. Ben daha hareketli, daha eğlenceliyim.

* Herkes 'Dadı'daki küçük kız olarak hatırlıyor seni. Dadı'dan bu yana neler değişti?
      Benim için 'Dadı' bir eğitim süreci gibiydi. Çünkü ilk projemde çok iyi ustalarla çalıştım. Ondan sonra 'Lise Defteri' ve arkasından 'Okul' filmi geldi. Aslında liseden geçen sene mezun oldum. Tam böyle okul kıyafetlerimi üzerimden çıkardım derken, tekrar giyiyorum.

* İlk kez kamera karşısına geçen Mehmet Aslan'la oynuyorsunuz. Onun oyunculuğu nasıl?
      Kamera karşısına geçtiğimizde gerçekten bir profesyonel oyuncu gibi çalışıyor. İşini iyi yapıyor. İşine saygı duyuyor. Bir oyuncunun karşısından oyun alması gerekir. Çünkü tek başına oyun vermek zordur. Mehmet'in ilk işi olmasına rağmen ondan çok iyi oyun alabiliyorum.

* Yeni projeler var mı?
      Tabii ki var... Bir çok proje geliyor. Ben şu anda Beykent Üniversitesi Sahne ve Gösteri Sanatları Yönetimi'nde ikinci sınıf öğrencisiyim. Ben fazla bölünmekten yana değilim. Sunuculuk ve oyunculuk teklifleri geliyor ama belli bir çizgide gitmek gerekiyor.
      SABAH 23.10.2005 MUSTAFA KIZIL - MAGAZİN
      Resimler
      • 9E498983E3FC894B8FA7C7D9b.jpg

5.1 kB, 0×0, 11,331 defa görüntülendi
      • 3053195417.jpg

4.28 kB, 0×0, 11,233 defa görüntülendi
      • 585149940.jpg

5.43 kB, 0×0, 11,076 defa görüntülendi
      Ben Değil Biz Varız
      Naci KOBAL 2000

CVP: "BİR YILDIZ DOĞUYOR"

GÜZEL KIZIM SİNEM SEN BİZİM AİLEDENMİŞSİN YENİ ÖĞRENDİM.ŞİMDİ BANA VE AİLEME DAHA YAKIN BİZİM KIZIMIZ,GURURUMUZ OLACAKSIN SENİ DADI DİZİSİNDEN ZATEN SEVİYORDUK.SEVGİMİZ BOŞUNA DEĞİLMİŞ.

GÜZEL KIZIM ŞİMDİ GÖREVİN SİTEMİZE GELMEK VE HEMŞİNİMİZİN SORUNLARINI BULUNDUĞUN PLATFORMLARDA DİLE GETİRMEKTİR.SENİ SİTEMİZDE GÖRMEK İSTİYORUZ BİZİ BEKLETME GÜZEL KIZIM.

CVP: "BİR YILDIZ DOĞUYOR"

Bugun gelecege dunden daha umutlu bakiyorum . Genclerimize guvenimin bos olmadigini gormek cok guzel . Onlarin bizlerden hep bir adim onde olduguna hep inandim .
      Sevgili sinem , daha isin basinda olmana ve bu genc yasina ragmen ayaklarinin saglam bastigini ve icinde bulundugun ortamin senen basini dondurmedigini anliyor bundanda gercekten cok mutlu oluyorum .
      Senin bir baslangic yapmis olman da cok onemli , izinden yuruyecek bircok kardesimiz olacaktir suphesiz . Yani demekistedigim yuklendigin sorumluluk cok buyuk , Allah yardimcin , yolun acik olsun . Ileride cok buyuk basarilara ulasacaksin ve bizler seninle gurur duyacagiz .
      Burada kendilerini tanimasamda saygi deger anne ne ve baba nada
      saygilar sunuyorum ,sana bu yolu actiklari icin
      Son olarak. Sarmistal kardesimizinde dedigi gibi seni en yakin zaman da aramizda gormek istiyoruz .
      SAYGILARIMLA
      Küçük kız Sinem büyüdü, ‘başrol’ oldu

Henüz 13 yaşındayken tanışmıştı setlerle, kamerayla, spot ışıklarıyla Sinem Kobal. İlk dizisi, Gülben Ergen’li Dadı’ydı; hatırlarsınız. Dadı’da, Kenan Işık ve Haldun Dormen gibi ustalarla çalışma fırsatını yakalamıştı. Sonra Mustafa Altıoklar imzalı Lise Defteri adlı dizide çıktı tekrar karşımıza. Artık 16 yaşındaydı.

Dün gece atv ekranında yayınlanan Okul filmi, bu gencecik yaşında çevirdiği ilk sinema filmi olarak geçti arşivlere. Ardından Hürrem Sultan’da Ayşe rolünü canlandırdı. 18 yaşına bastığındaysa, Hakan Ural ve Mehmet Aslan’la birlikte oynadıkları Nefes Nefese adlı dizide izledik kendisini. İyice büyüyüp serpildiğini, oyunculuğunu geliştirdiğini gözledik.

Bu pazar günü atv (20.00) ekranında başlayacak Selena adlı yeni dizinin başrol oyuncusu artık Sinem Kobal. 13 yaşındaki o sevimli çocuk büyüdü, setlerde yetişti, iyice pişti ve sonunda bir dizi yıldızı olup çıkıverdi. Bu sıralar ekranlarda oldukça yaygın olan “tatlı cadı” dizilerinden biri Selena. Sinem Kobal, dizide doğaüstü güçleriyle kötülüğe karşı savaşan Selena karakterini canlandıracak.

Dizi belki çok tutacak, kim bilir belki de bir sezonu bile zar zor çıkartacak. Ama Sinem Kobal yoluna sağlam adımlarla devam ediyor. Bir yandan da Mehmet Ali Erbil ve Cüneyt Arkın’lı Dünyayı Kurtaran Adamın Oğlu adlı komedide rol aldı. Bu ikinci filminde, Bianca karakterine can veriyor. Karşımıza çocuk oyuncu olarak çıkıp, birer televizyon yıldızı olan bu pırıl pırıl gençleri izlemek de, inanın insana ayrı bir keyif veriyor.

Memet Güler

VATAN GAZETESİ
      Resimler
      • 460498_4893_k.jpg

31.94 kB, 100×350, 10,477 defa görüntülendi
      Sitemizin Referans Sistemini kullanın*

Işığın gölgesi ile yetinme ışık ol!
      SİNEM KOBAL ARTIK ÜNİFORMASIZ!..

Güzel oyuncu Sinem Kobal heyecanlı günler yaşıyor.
      01 Eylül 2006 Cuma 00:10

Güzel oyuncu Sinem Kobal eylülde atv'de yayınlanacak 'Selena'da doğa üstü güçleriyle kötülüğe karşı savaşan Selena karakterini canlandıracak. Daha önce oynadığı dizilerde genellikle formalı bir lise öğrencisi olarak ekranlara gelen güzel oyuncu, 'Selena'da üniformasını atacağı için mutlu... Kobal, rol aldığı 'Dünyayı Kurtaran Adamın Oğlu' adlı sinema filminden de büyük heyecan duyuyor.
      Güzel oyuncu Sinem Kobal heyecanlı günler yaşıyor. Eylülde atv ekranlarına gelecek olan 'Selena'da doğaüstü güçleriyle kötülüklere karşı savaşan Selena'yı canlandıracak olan genç sanatçının talihi bu tür rollerden açılmış. 'Dünyayı Kurtaran Adamın Oğlu' adlı filmde de Bianca isimli, insan duygularına sahip bir robotu canlandıran Kobal, usta isimlerle aynı filmde oynayacağı için çok heyecanlı. Güzel oyuncu, "Kendimi Yeşilçam'da hissettim. Bana bu dönemdeki bir film gibi gelmedi. Sadece gelişen teknoloji kullanıldı. Ama arka plan Yeşilçam modundaydı" diyor.
      * 'Selena'yı senden dinleyebilir miyiz?
      Senaryoyu okuduğumda beni gerçekten çok etkiledi. Usta bir kalem olan Gani Müjde tarafından yazılıyor. Selena Türkiye'nin süper kahramanı olabilecek bir karakter. Doğaüstü güçleri var ve kötülerle savaşıyor. İnsanlara yardım ediyor. Bunun yanı sıra üç tane ufak kız var. Selena'nın dünyaya gelmesini onlar sağlıyor. Dizide de onların beraber yaşadığı birçok macera anlatılacak. Dizinin sihri kaçmasın diye daha fazla anlatmıyorum ama çekerken çok eğleniyoruz. Umarım izleyenler de beğenir.
      SİNEMA TADINDA DİZİ
      * 'Selena'yı 'Dadı' gibi sit-com zannetmiştim ama değilmiş...
      Sit-com değil. Yoğun bir tempoda çalışıyoruz. Çünkü dış mekan çekimleri çok fazla. Aylardır aikido dersleri alıyorum. Güzel aikido öğrendim. İnanılmaz güzel efektlerimiz var. Çok iyi bir ekiple çalışıyoruz. Sinema tadında bir dizi olacak.
      * Aikidoya dizi için mi başladın?
      Evet, çünkü canlandırdığım karakter çok iyi dövüşüyor. Akıllı, mantık oyunları yapan, çok muzip bir karakter. İki aydır Sevgi Aksoy'dan aikido dersleri alıyorum. Çok kısa zamanda, günde dört saat çalışarak, temel hareketleri öğrendim. Selena farklı bir karakter. Daha çekimler başlamadan bu karakter için ciddi ciddi hazırlandım. Şöyle söyleyeyim, adeta Holywood filmleri gibi önceden ciddi bir hazırlığa girdik. Yaptığım işlerde biraz mükemmeliyetçiyimdir. Bu yüzden başarılı olmak istiyorsam emek vermek zorundayım.
      * Canlandıracağın karakteri bize anlatabilir misin?
      Süper kız... Merhametli ve çok afacan biri. Aslında çok yaramaz bir kız. Sevgi dolu. Çünkü iyiliği temsil ediyor. İyiliği anlatan her şeyi gözlerinde ve duruşunda barındırıyor. Çocukların seveceği bir karakter bence. İlk günden dizideki ufak kızımız 'Ben Selena olmak isterim' diyebildi. Çocukların idolü olabilecek bir karakter.
      * İzleyici nasıl karşılayacak?
      Dizimizde hem aile hem de eğlence ve aksiyon sahnelerimiz var. Duygusal ve eğlence yönü de var.
      * İlk bakışta çocuk dizisi gibi gözüküyor ama...
      Ana kitle bence çocuklar. Ama 7'den 70'e herkesin oturup izleyebileceği bir dizi olacak. Eylül ayının ilk yarısında yayında olacağız.
      OKULDAN MEZUN OLDUM ARTIK
      * Selena'yı kendinle karşılatırırsan...
      Benden çok farklı. Çünkü o süper güçlere sahip. Keşke ben de onun gibi olabilseydim. (gülüyor)
      * Önceki dizilerinde seni üniformalı öğrenci olarak görüyorduk. Burada üniformayı üstünden atmışsın...
      Ben okuldan mezun olmuştum ama bir türlü üniformayı üstümden atamamıştım. Gençlik dizilerinde yer almak çok keyifli bir şey. Genç bir oyuncu olarak kendi yaşımı oynamak da çok güzel bir şey. Selena da gençlik projelerinden sonra yapabileceğim en doğru projelerden biri.
      'DADI'DAKİ HALİMİ HATIRLADIM
      * 'Dadı'da bir çocuk oyuncu olarak ekranlara merhaba demiştin... Şöyle bir geriye baktığında kendinde nasıl bir gelişme görüyorsun?
      Tabii ki çok büyük bir gelişme görüyorum. Birçok şey öğrendim oyunculuk adına ama daha öğrenecek pek çok şey de var. Yani yiyecek on fırın ekmeğe daha ihtiyacım var. 'Dadı'da çocuktum. Orası benim için çok eğlenceli bir yerdi. Şimdi oyunculuk hem eğlence hem de işim oldu. Şimdi her şeye daha farklı bakıyorum. Onun dışında 'Selena'da üç tane küçü kızımız var. Onları görünce 'Dadı'daki dönemlerimi hatırlıyorum. Çünkü ben de onların yaşında başlamıştım. Onlarla o yüzden çok güzel bir elektriğimiz var. Onları gördüğümde 'Dadı' yıllarım aklıma geliyor ve bunu onlara da söylüyorum.
      /MUSTAFA KIZIL - SABAH

Not:Sinemle sitede buluşacağız en yakın zamanda. Şu an çekimler aralıksız sürdüğünden aramızda bulunamıyor. Sn KUKU ile iletişim halinde kendisi.
      Hemşin adına neler yapabiliriz ve ve neler katabiliriz palanlarımız var :D
      Resimler
      • 941794220.jpg

6.08 kB, 0×0, 10,317 defa görüntülendi
      Sitemizin Referans Sistemini kullanın*

Işığın gölgesi ile yetinme ışık ol!
      Bu guzel ve genc arkadasimiza hayatinda basarilarinin devamini diliyoruz allah yolunu acik etsin. kendisi badaralidir benum gibi hehe bizim ozumuzde varmis artis olmak :D :D bende biz zomanler artistum saka bi yana guzel arkadasimiza basarilarini devamini diliyorum, en kisa zamandada sitemize bekleriz.

saygilarla Naliha
      Düne ait ne varsa dünde kaldı, Bugün yeni bir gün, yeni şeyler söylemek lazım. (Hz. Mevlana)
      Sn. Sinem KOBAL ile sahsen daha tanisma imkani bulamadim bende bir cok kisi gibi Televizionlardan (Sov Programlarinda, Dizilerden, Filmlerden) taniyorum. Insallah BU SANAL Alem yine BIR araci olarak bir cok Akrabami tanidigim gibi Sinem KOBAL ilede bir tanisma imkanim olur...

Ona bundan sonraki Calismalarinda basarilar diler Ve herzaman arkasinda olacagimizdan süphe etmesin.

Saygilar Sevgiler

Mutlu KOBAL
      Almanya
      Geçen Pazartesi günü Sinem KOBAL’LA yüz yüze tanışma fırsatım oldu. Kendisi çok tatlı bir kız umarım en yakın zamanda siteye üye olup aramızda olacak.
      Buradan başarılarının devamını dilerim. Daha iyi yerlere geleceğine de eminim…
      Doğru olsam ok gibi,Uzağa atarlar beni
      Eğri olsam yay gibi,Elde tutarlar beni
      Hz. Mevlana
      Naci abi;
      Bizlere bu değerli insanı tanıştırdığın için teşekkür ederim.

Tolstoy, "İnsanın bir zamanlar yaşamış olduğu duyguyu, kendinde canlandırdıktan sonra, aynı duyguyu başkalarının da hissedebilmesi için hareket, ses, çizgi, renk veya kelimelerle belirlenen biçimlerle ifade etme ihtiyacından sanat ortaya çıkmıştı" der.
      Bir tiyatro oyunu, belli olayların simgelenmesidir. Bir şiir ya da müzik parçası, ya tabiattan ya da insan ruhundan, insan duygularından bir anlatımdır.
      Sinem'inde bizlere en güzel duyguları,en güzel şekliyle yansıtacağından eminiz.
      Ve bir gün Türkan ŞORAY hanımefendinin taşıdığı SULTANLIK TACINI
      Sinem KOBAL'ın takacağını ümit ediyoruz.
      Yolun ve bahtın açık olsun Sinem kardeşim.Gönülden yanındayız.

Dip Not;Şimdiden Hemşinun sultanı olduğunu görüyorum.
      "Can ile bizden eğer hoşnut ise Canımız.

Cana minnettir O'nun kurbanı olsun Canımız.

Canımı canan eğer isterse, minnet Canına.

Can nedir ki, onu kurban etmeyem Cananım'a..."
      "Birçok şey öğrendim oyunculuk adına ama daha öğrenecek pek çok şey de var. Yani yiyecek on fırın ekmeğe daha ihtiyacım var."

Yaşı daha 18 ama belli ki benzerlerinden çok farkı var. Bugün onun yerinde olan kaç tane sanatçımız Sinem'in yukarıda söylediği sözleri söyleyebilirdi?
      Şöhret olmak belli ki onu şımartmamış. Umarım ki bir gün zirveye çıktığında da aynı şeyleri söyleyebilsin.
      Sanatçının misyonu topluma önder olmaktır. Binlerce genç kızımızda belki de gelecekte birer Sinem olmanın hayalini kuruyorlar. Görünen o ki Sinem yukarıdaki sözleri ile kendisine özenenlere de olumlu mesajlar verecek.
      Yolun, bahtın açık olsun Sinem Kardeşim.
      Ancak senden bir isteğim var ve biir gün bu satırları okursan umarım ki bu isteğimi de duyacaksın. Bir Hemşin kızı olarak bu isteğimi reddedeceğini zannetmiyorum.
      En yakın zamanda bu sitede senin PUŞİLİ RESMİNİ görmek istiyoruz.
      PUŞİ her Hemşinli kıza yakışır ama eminim ki sana bir başka yakışır.
      Siteye PUŞİLİ KIZ avatarı arayan KOBAL'a duyurulur.
      Hala tanımamışlar / Hemşin'deki BİZ'leri / Hemşin temizleleyecek / İçindeki TİZ'leri...

gönülden tebrik ederim

Medya sektöründe tutunmak kolay değildir.. Sinem kardeşimin şu ana kadar sergilediği duruşu bundan sonra da devam ettirmesini bütün kalbimle diliyorum. Bu yolda, elbetteki, şahsen tanımasak da bi Hemşinlilerin de onun arkasında KAYA gibi durmamız lazımdır. Sahip olduğu duruşu kaybetmesine izin vermemeliyiz. Onun bizim yüzümüzü ağarttığı kadar BİZ de onun hep yanında olmalıyız..

Mesela, çekim setine BİZ adına bir saksı çiçek göndermek veya işini aksatmamak kaydıyla, aramızdan birkaç temsilci seçip ziyaret etmek..

Böylece, Sinem kardeşim de yalnız olmadığını ve yaptığı işin Hemşin için ne kadar önemli olduğunu kavrar düşüncesindeyim..

Bizi gururlandırdığın için ve gururlandırmaya devam edeceğin için teşekkürler Sinem kardeşim..

Saygıyla...
      TVNET

HEMŞİNİN YILDIZI

Minik bir doKunuştur senin ki
      Önce savrulmak sonra tutunmak istersin

Sinem ilk defa şiir yazamıyorum nedeni ne bilmiyorum.Seni tanımıyorum ama hırsına hayran kaldım.Çölde açmayan çiçek. kışın parıltısını kaybetmeyen güneş gibisin.Hemşini yıldızı istanbulda doğan yıldızlara benzemez parlak, yakıcı, umut dolu, canlı,bakınca gece aşık, aşkını dile döker, sevdalı sevdasını.Bebek gibi masumdurlar tutundukları dalsa sadece bakışlar ne kadar şefkatle bakarsan o kadar yaşatırsın onları.

ÇİLEM bEnEk