Sinem KOBAL

Günümüzün yozlaşan sanat dünyasında, Sinem kızımız gibi pırıl pırıl yeteneklerin bir güneş gibi doğmasını sevinçle ve umutla takip ediyorum.

Son yıllarda ülkemizin yetiştirdiği ve yaptığı işler nedeniyle ülkece gururla bağrımıza bastığımız bir yönetmenimiz var. O bir dahi çocuk. İşini dört dörtlük yapıyor, hakkını veriyor. Kimden bahsediyorum !... Sanırım anlamışsınızdır. Bu dahi çocuk Çağan Irmak!...

Sinem Kobal'ı da sevgili dostum Kuku'nun akrabası olduğunu bilmeden, izlediğim dizilerdeki rollerinden tanıyorum.

Dün bir çocuk yıldızdı. Bugün ise 18 yaşında gelecek vadeden genç bir yıldız.

Kararlı ve bilinçli yürüdüğün yolda sana başarılar dilerim, bahtın ve yolun açık olsun...

Ha! unutmadan...

Çağan Irmak ekim 2006 ve şubat 2007 aylarında iki adet senaryoya hayat verecek. Bu projelerden birinde, olmazsa gelecekte bir Çağan Irmak projesinde seni de görmek isterim...

Başarı ve mutluluklar...

Çetin Denizalp
      Akademi Güvenlik
      Ankara Bölge Müdürü.

Yeni Dünya

19 Eylül 2006
      Adımı duvarlara yazıyorlar
      Röportaj: Sinem VURAL

13 yaşında rol aldığı Dadı adlı diziyle yıldızı parlayan Sinem Kobal, liseli kız rollerinden sonra artık kendini oyunculukta ispatlamakta kararlı. Artık olgunlaşmış rollerle izleyici karşısına çıkacağını söyleyen Sinem Kobal, "Şöhreti çok fazla yaşamıyorum ama insanların benim adımı duvarlara yazdığını görünce gülüyorum. Nuri Alço'dan sonra yeni moda oldum" dedi.

Lise dizilerinin vazgeçilmez öğrencisi Sinem Kobal "geçiş dönemi" kabul ettiği yeni dizisi "Selena"daki rolüyle yeniden ekranlarda. 19 yaşındaki güzel oyuncu, işine olan aşkı ve mütevazı tavırlarıyla kariyer basamaklarını hızla tırmanacağının sinyallerini veriyor.

- Henüz çok genç ve güzelsiniz. Oyuncu olmaya nasıl karar verdiniz? Sonuç olarak oyunculuk zor bir meslek...

- 13 yaşında "Dadı"ya başlamamla karar verdim diyebiliriz. Daha önce sekiz yıl bale yapmıştım ve kesinlikle aklımda oyuncu olmak yoktu. Hiçbir zaman sahneden uzak değildim. 3-4 yaşımdan beri sanata ilgim vardı. Dadı’da Haldun Dormen ile çalışırken oyunculuğun bana en yakın meslek olduğuna karar verdim. Dadı’daki rolümle de patladım zaten. Arkasından Okul filmi; Nefes Nefese, Lise Defteri gibi televizyon dizileri geldi. Tansiyon ve Şahane Pazar’daki sunuculuk deneyimimle de "yapmak istediğim budur" dedim ve bu yolda ilerliyorum.

-Halen üniversite öğrencisisiniz. Oyunculuk yoğun bir tempo gerektirir. Bu durumun üstesinden nasıl geliyorsunuz?

- Okulla birlikte oyunculuk zor. Televizyon dizileri ve sinema filmi setleri çok yorucu oluyor. Buna rağmen okuluma aksatmadan gidiyorum. Beykent Üniversitesi Sahne ve Gösteri Sanatları Yönetimi’nde okuyorum. Okulda hocalarım da çok yardımcı oluyorlar, iş yüzünden kaçırdığım derslerin notlarını veriyorlar. Böylece okul ve işi bir arada yürütebiliyorum.

- Sizi hep birbirine benzer rollerde gördük. Mini etekli, şirin, çıtır liseli kız. Bu durum oyunculuk anlamında sizi hangi noktaya getirdi?

- Dört tane gençlik dizisi çevirdim ama dört rolün de karakteristik özellikleri farklıydı. Bu yüzden çok benzer dememek gerek. Kendi yaş grubumda farklı karakterleri oynamak zevkliydi. Lise oyuncusu olarak oynayabileceğim çoğu rolü tükettim herhalde. Bu kadar lise öğrencisini oynadıktan sonra daha farklı, daha olgun bir rol istedim ve tam zamanında Selena rolü teklif edildi. Bu rolün benim geçiş dönemim için çok doğru bir seçim olduğunu düşünüyorum. Ne liseli genç kız halime ihanet etmiş oldum; ne de beni beğenen orta yaşlı kitleye.

- Yaz aylarında ekranlarda hep sevgilinle görüntüleriniz dönüyordu. Bu durum; işiyle anılmak isteyen bir oyuncu için tezat oluşturmuyor mu?

- Benim iki yıllık bir ilişkim var. Bunda da bizim bir kare fotoğrafımız, tek görüntümüz vardır. Haftalarca ekranlarda ve gazetelerde bununla yer aldık. "Çıkmak istemiyordum, yakaladılar" sözüne de inanmıyorum. İstemezsen medyanın olduğu yerlere gitmezsin, oralarda eğlenmezsin. Yazın yayınlanan görüntüler yakın bir arkadaşımızın düğünü için Bodrum’a gittiğimiz sırada çekildi. Beni rahatsız eden bir şey yok. İşimle ilgili haberleri ve magazin haberlerini oranlarsak daha çok yaptıklarımla gündeme geliyorum ve bundan dolayı da mutluyum.

- Hakkınızda birçok eleştiri yapıldı. Bunların arasında iyileri kadar kötüleri de var. Güzelliğinizle mi bir yerlere geldiniz?

- Oyunculukla bir yerlere gelmeye çabalıyorum ama eleştirinin her türlüsüne açığım. Demek ki, dikkat çekiyorum ve insanlar bu yorumları yapıyorlar. "O, bunu demiş kaale almam", "İyi bir oyuncuyum" deyip geçemem. Güzel olunca, yaptığın işlerin değerini azaltıyorlar. Nasıl bir oyuncu olduğumu ilerleyen zamanlarda farklı rolleri canlandırdığımda anlayacaklar. Kendi fanlarım da var. Hatta bazıları adımı duvarlara yazıyorlar (gülüyor). Nuri Alço’dan sonra yeni moda oldum. Allah’tan duvarlara yazıyorlar, mesaj atıp, arayıp rahatsız edici olmuyorlar.

- Çocuk yaşından itibaren tiyatro, televizyon ve sinemada yer almanıza rağmen şımarmamış görünüyorsunuz.

- 13 yaşında arkandan insanlar "Aaa Dilara" deyince o yaştaki popülarite ile havaya girmen çok doğal. Ailem sayesinde ben bunu yaşamadım. Havaya girseydim beni her akşam başka bir yerde eğlenirken görürdünüz. Ben de herkes gibi kendi arkadaş grubumla eğlenmeyi, sinemaya gitmeyi, evde muhabbet etmeyi seviyorum. Öyle şöhreti çok fazla yaşamıyorum. İşimde başarı ilk hedefim. İstesen de istemesen de zaten bu işi yaparken güzelliğin yüzünden çok dikkat çekiyorsun. Tüm objektifler sana yönlendiriliyor. Kendime baktığım zaman kendimi iyi koruduğumu düşünüyorum.

- Yeni sezonda Sinem Kobal adını kaç yerde daha duyacağız?

- Bir televizyon programı sunuculuğu var ama teklifleri değerlendiriyorum şu an. Çünkü "Selena" çok yoğun çalışma temposu gerektiriyor. Belki fırsat bulursam, araya bir de tiyatro oyunu sıkıştırmayı düşünüyorum. İş anlamında çok yere el atıp bölünmeyi doğru bulmuyorum. Hakkını vererek yapabileceğim her şeyi yapmak istiyorum.

Dans dersi aldım ama hálá Yıldız Tilbe gibi oynuyorum

- Moda’da 70’ler mi 80’ler mi?

- 70’lerdeki hanımların asaleti hoşuma gidiyor. Duruşları, dar kıyafetleri, dik duruşları... Bana uzak ve yaşamadığım bir dönem olduğu için de hoş geliyor olabilir.

n Favori mekanlarınız...

- Balıkçılarda geziyorum, Caddebostan’da "Rakı Balık" diye bir yer var. Çingeneler eşliğinde şarkı türkü söylüyorsun. Çok keyifli bir yer. Gece çok nadir dışarı çıktığım zamanlardan birinde Cahide’ye gitmiştim. Orada da çok eğlendim. Daha çok eğlendiğim 15-20 kişilik bir grubumuz vardır. Ev muhabbetleri, yemek yapmalar... O grupla eğlendiğim kadar en pahalı yere gitsem eğlenemem.

- Müzikle aranız nasıl?

- Kapı tıkırtısına oynayanlardanım. Küçüklüğümden beri dans dersleri aldım, bale ve latin dansları yaptım ama kendime ait bir Yıldız Tilbe misali dans tarzım var. Evlere şenlik! Müzikle aram iyidir, her müzik dalını severim. Ruh durumuna bağlı olarak müzik dinliyorum genellikle.

Adımı duvarlara yazıyorlar

© Copyright 2006 Hürriyet
      hurriyetkurumsal.com
      Resimler
      • Sinem KOBAL ...jpg

8.86 kB, 0×0, 2,590 defa görüntülendi

İşte O Yazı

13 yaşında rol aldığı 'Dadı' dizisiyle şöhret olan, 'Okul' adlı sinema filmindeki performansıyla hayran kitlesini genişleten Sinem Kobal; artık 18 yaşında ve halen atv'de yayınlanan 'Star Avı' adlı yarışmayı sunuyor. Adına internette birçok fanclub sitesi açılan Sinem Kobal'ın adı son zamanlarda İstanbul'un duvarlarını süslüyor. Sinem'e hayranlığını duvarlara taşıyan fanatiklerin en meşhuru ise; Gürkan adlı esrarengiz genç! Gürkan; Sinem Kobal'ın adını Boğaziçi Köprüsü'nün Levent çıkışındaki büyük duvara yazdığı için en çok onun adı görülüyor.
      Resimler
      • imagesearch.jpg

7.41 kB, 0×0, 1,996 defa görüntülendi
      "Gelecek de, birgün gelecek"

Araştırmadan Yapılan Eleştiri.

Kendi akrabamın araştırmasını yapmadan yanlış eleştiride bulundum ama fazla geçmeden bunun farkına vardım.Sinem KOBAL Medyada tutulan bir kız olmuştur ve diğer şöhret yolundaki kızlardan tabi kide farklıdır yalnız bu ışığını Hemşine parıldatacağını bekliyorum zaten bu konuda bir çalışmalar oluyor..Bu aralar setlerdeki yoğunluğu var en yakın zamanda Puşili resmini görmek istiyoruz bakalım puşi yakışacakmi :)
      Bu arada arkadaşım ben bu konu başlığı altında kimseyi desteklemedim desteklesem bunun açıkca belirtirim laflarımı kendinizce yorumlayıp kendinizce çevirmeyin kişisel imzam yeterli..

hemşin li olmanın dayanılmaz gururu

evet sinem kobal hemşinli olması nedeni ve değerli abimin kuzeni olması nedeni ile dizileri daha önce izlerken dizi olduğu için izliyorduk ama sinem'in hemşinli olması selena dizisine bir öncelik bir gurur duyarak izler olduk.size dizi yi izlerken dedim sizlere sinemin ekrandan çekmiş olduğum bir kaçı resmini sizlere sunayım nasıl olmuş sinemin dizi heyacını size paylaşıyorum.selam naci abi sana özellikle selam saygılar ailece abi saygılarmla
      dursun ali yılmaz
      www.medyakaradeniz.com

www.beykozmedya.com

haber portallerim

www.dursunaliyilmaz.com.tr

kişisel sitem yapımda

haber portalı

evet bir yıldız değil bir hemşinli

bir yıldız değil önce hemşinli sonra yıldız çünkü artık her hemşinli ve sinem kobal'ın hemşinli olduğunu bilen arrtık diziyi sinem i seyredip gurur duyarakseyrettiklerini biliyorum.onun için sinem kobal ile her hemşinli gurur duyması gerekir.selamlar

dursun ali
      Resimler
      • 119_2205.jpg

15.01 kB, 0×0, 5,831 defa görüntülendi
      • 119_2196.jpg

19.13 kB, 0×0, 1,834 defa görüntülendi
      • 119_2212.jpg

55.43 kB, 0×0, 1,828 defa görüntülendi
      www.medyakaradeniz.com

www.beykozmedya.com

haber portallerim

www.dursunaliyilmaz.com.tr

kişisel sitem yapımda

haber portalı
      Öncelikle tüm Hemşinliyiz Biz ailesine merhaba,

Göstermiş olduğunuz ilgi ve destek için ne kadar teşekkür etsem azdır.

Bir Hemşinli olarak beni sizlerle buluşturan Naci abime ayrıca teşekkür ederim.

Puşili resimleri çektirdim:)
      En kısa zamanda yükleyip sizlerle paylaşmayı istiyorum.

Pazar günleri atv de 20.00 SELENA adlı diziyle ekranda sizlerleyim.

Çekimlerden dolayı zamanım olmuyor. Ancak zaman buldukça mutlaka sizlele olmaktan ve tanışmaktan mutluluk duyacağım.

Sevgiyle kalın..

Sinem KOBAL
      Sinem KOBAL
      Açıkçası bu konuya yazı asacağınızı hiç düşünmemiştim sayın Sinem kobal.

Yazınızı bizlerle paylaşmakla gerçek bir Hemşinli olduğunuzu bir kez daha ispatladınız..

Sizi her zaman aramızda görmekten mutluluk duyarız.

Teşekkürler Sinem Kobal...
      ALLAH'ım sevgini ve seni sevenin sevgisini
      ve seni sevmeye beni yaklaştıranın sevgisini bana nasip et...
      aramıza hoşgeldiniz sevgili sinem kobal,

sizi şahane pazarda ve dadı dizisinde de zevkle izliyordum ve yiine fırsat oldukça selenada izlemeye dewam ediyorum. oyunculuğunuzu değerlendirmek bana düşmez ama gerçekten çok başarılısınız, böyle dewam etmenizi, daha büyük projelere imza atmanızı dilerim..

sizi aramızda görmek büyük mutluluk :] :]

saygılarımla...