Sinem KOBAL

Sinem Kobal yöremiz için yapılacak önerilere açıktır. Üzerinde çalışılan yöremizle ilgili senaryolar hazırlanmaktadır. Yapımcıların da onayıyla bu gerçekleşecektir. Ancak bizler genç sanatçımızı yada sanatçı adayımızı desteklersek bulunduğu konumda söz sahibi olabilir.
      Sinem Kobal reklam peşinde olmadı olmayacaktırda. Yapmış olduğu gönüllü hizmetler, çocuk yuvaları ve bazı yardım çalışmalarını reklam dahi etmemiştir.
      Ekran önünde sadece yaptığı ile olmak gayesindedir.
      Herkes bir meslek seçer ve herkes mesleğini layıki ile yapmalıdır.
      Bizlerin birbirimize gönülden desteği , gençlerimizin herbirine bulundukları mevkilerde başarılı olmaları gurur verir.
      Ekran önünde olmanın avantajı ve dezavantajı vardır.
      Medya göstermek istediği gibi yansıttığında bazen haksız eleştirilere maruz kalınabilir.
      Etkili olabilmek, bir şeyler yapabilmez için gençlerimizin söz sahibi olmasına destek verelim.
      Onlar bizim geleceğimizdir..
      Sitemizin Referans Sistemini kullanın*

Işığın gölgesi ile yetinme ışık ol!

Maksut abi!

Sinem Kobal "biz" için bir şey yapmamalı en azından şimdilik çünkü O henüz çok genç ulaşmak istediği yol uzun. Herkes bizim gibi dost değil onun hemşinli olmasını kullanıp ayağını kaydırmak isteyebilirler. Çeşitli görüşleri isnat edebilirler(!), bilmem anlatabiliyor muyum?

O bizim için ne yaptı değilde hemşinliler Onun için ne yapabilir diye sormalıyız. O nu her daim desteklemeliyiz ki O kendisi ve bizim için kuvvetli olsun.

Sahsen her meslekte her alanda hemşinliler olsun özellikle bilim, sanat ve siyasetten asla uzak kalmamalılar. Çünkü gelecek bunların üzerine şekillenecek.
      Ne Mutlu Türk'üm Diyebilenlere!
      Sinem Kobal'ın senaryo isteğini duyunca aklımdan tek bölümlük bir filim olabilecek bir senaryo yazabilirmiyiz düşüncesi geçti. Ben de Purkina Kardeşime daha önce yazmış olduğum gerçek bir olayı anlatan bir yazı gönderdim. Duyduğuma göre Sinem bu hikayeyi beğenmiş.
      Bu beğenilme üzerine ben de siteye bir başlık açtım ve herkese ebelerinziden dedelerinizden duyduğunuz hikayeleri buraya aktarabilir misiniz diye yazdım. Ancak gördüm ki oraya bir tek yazı aktarılmadı. Yani sonuç benim için tam bir hayal kırıklığı idi. Bu kadar üye vardı ve bir tane olsun hikaye yoktu.
      Canımı sıkan kimsenin bir tane hikayesi olmaması değildi. Çünkü Hemşinli olup da bildiği bir tane bile hikayesi olmayan bir tane üyemiz olduğunu bile zannetmiyorum. Canımı asıl sıkan sitemiz üyelerinin oturup bir hikaye yazmak yerine sanal ortamda LAKLAK yapmayı tercih etmeleri idi. Yani gençlerimizin Hemşin konusundaki duyarsızlıkları idi.
      Aradan şu kadar zaman geçti. O bölümde bir tane bile hikaye olmaması aslında bizlerin nasıl bir HİKAYE olduğunu açıkça göstermiyor mu?
      Şu yazılanlara bir bakın!
      Bir kaç kişinin türkü, resim, video çalışmaları dışında Hemşin kültürüne ait bir tek yazıları var mı?
      "Ka ne edeosen? Ey senun ......." gibi 1-2 Hemşin şivesi edebiyatı yapmakla Hemşinli olunmuyor.
      Bizler büyük şehirlerin yuttuğu yozlaşmış bir gençlik değiliz diyoruz ama sonuç ortada.
      Eğer böyle ciddi bir konuda yoksak niye varız ki?
      Hala tanımamışlar / Hemşin'deki BİZ'leri / Hemşin temizleleyecek / İçindeki TİZ'leri...
      Sevgili Şakir Ağbi,,

Sadece kendi adıma söylüyorum.Siteminizi anlıyor ve haklı buluyorum.Ama...1984 yılında doğdum 9 yaşına kadar da köyde yaşadım.Keşke anlatabileceğim kadar renkli ve geniş yaşayabilseydim topraklarımda ama olmadı.Hayal meyal hatırladığım bir kaç günden öteye geçmez hatrımda kalanlar.

ve eminim ki siteye de üye bir çok genç arkadaşımızla aynı kaderi paylaşıyorum.Bu olgunun da duyarsızlık gibi bi yargıyla bize dönmesi çok acımasızca bence..

Ayrıca yazmak bir kabiliyet işidir.Hikaye yazmak birikim ve yaşanmışlık gerektirir.Madem biz Hemşinin mirasçılarıyız doğasından,kültürüne onu korumak ve yaşatmakla mükellefiz bu görevden kaçıyormuşuz gibi gösterilmek aslında büyüklerimizin mirası devretmekteki eksikliklerini kapatmak için arkasına sığındıkları bir olgu gibi geliyor bana.

Kültür aktarımlarla ayakta tutulabilir..Eminim geçmişte senaryo olabilecek kadar güzel ve dolu günler yaşanmıştır.Yaşayanlara ve bunu yazıya döküp aktarabilenlere ne mutlu..

Şakir Ağbicim;

Yargılamadan önce acaba bu gençlerde bu birikim varmı diye önce bi sorsaydınız daha güzel olmazmıydı.Herkesin hayal gücü geniş olacak diye bi kural mı var acaba..
      Aşkta tıpkı ELİF gibidir isminde gizlidir ama okunmaz o olmadan da besmele sese gelmez o herşeyin içindedir hiç birşeyde görünmez...
      Sevgili Zafran Kardeşim;
      Sen bu sitenin en büyük artı değerşerinden birisin. Sözüm asla sana değil. Biliyorum ki eğer bilsen yazardın. Hem de en güzel hikayeleri yazardın. Ancak duyarsızlık sadece bu konuda değil ki?
      Al sana duyarsız olduğumuz konular.

Hemşin'e HES
      Hemşin'e Taş Ocağı
      Hemşin'e Çay Fabrikası

Bu konulara yazmak için de Hemşin kültürüne vakıf olmak gerekmiyor ki.
      Ancak bir konuda sonuna kadar haklısın.
      Sizlerin geçmişimiz hakkında yeterli bilgiye sahip olamamanızın en büyük suçlusu biz büyükleriz. Memleketimizi çok sevdiğimizi söyledik ama maalesef memleketimizi sizlere yeterince anlatamadık. Hemşinli olmanın sadece Horon oynamak ve türkü söylemek olmadığını anlatamadık. Hemşinlinin dünyanın en kültürlü topluluğu olduğunu anlatamadık.
      Bu sitenin kuruluş amacı buydu. Yani geçmişi geleceğimiz olan sizlere anlatmak. Ama maalesef bunu beceremedik. Bizler üyelerimizi yönlendireceğimize ipe ın serdik ve sizler bizleri yönlendirdiniz. Buna müdahale de edemedik.
      Ben suçumu biliyorum.
      Çok uğraş verdiğimi zannediyorum ama demek ki yeterince emek vermemişsiz.
      Yapılacak iş havlu atmak değil yeniden bismillah demektir.
      Haydi! Hep birlikte!
      Var mısınız?
      Hala tanımamışlar / Hemşin'deki BİZ'leri / Hemşin temizleleyecek / İçindeki TİZ'leri...
      BİR BAŞLIK VARDI SANIRIN ''KUKU YU ELEŞTİRMEK'' ÜZERİNE. O BAŞLIĞI BULAMADIM AMA BURASIDA UYGUN.

EVET SAYIN YÖNETİM. HEMŞİNİN SOSYAL SORUNLARI İLE İLGİLİ NELER YAPIYORSUNUZ. ÖZELLİKLE KUKU; HES, TAŞ OCAĞI KONUSUNDA EPEYİDİR DÜŞÜNCE VE GÖRÜŞLERİNİZİ ALAMIYORUZ. YAZ GELİYOR HEMŞİNDE SİTE ADINA NE GİBİ ETKİNLİKLER PLANLIYORSUNUZ, BU YIL FESTİVAL İÇİN BİR ÇALIŞMA GRUBU KURMAYI DÜŞÜNÜYORMUSUNUZ. SİNEM KOBAL'I FESTİVALE GETİREBİLİRMİSİNİZ MESELA. v.s....

YOKSA BURDAN SLOGAN MI ATACAĞIZ. ''YÜREKTEN'' ya da ''HİKAYEDEN'' DİYE BAŞLAYAN..
      YUKAKAPİLİ

İyiki Varsınız.

Annesi Nuray KOBAL Babası Mehmet KOBAL ve Duyarlılığı içinde Sn. Sinem KOBAL Kuzenimize Teşekkürlerimizi Bir Borç Biliriz.
      Sinem KOBAL Doğruların Adımlarına Emin Adımlarla İlerliyor.
      Çayeli Derneğinden Sn Özcan BEYAZ Ağabeyimizle Konuşmalarımız Sonucunda
      Sn. Sinem KOBAL caykurrizespor.org.tr
      Röportaj

SİNEM KOBAL

Rize'li Sinem Kobal Hem Oyuncu Hem de Öğrenci...

SİNEM KOBAL HAKKINDA BİRAZ BİLGİ
      Tam 7 sene bale yaptı ve hala baleyi çok seviyor.
      Şimdilerde bale yerine Latin dansı yapıyor.
      İstek Acıbadem'den 2001 yılında mezun oldu.(Ortaokulundan)
      Oldukça başarılı bir öğrenci olan Sinem, ortaokulda okul basketbol takımıyla İstanbul birinciliği, üç sene evvel hentbol takımıyla hentbol ikinciliği ve step birinciliğini kazandılar.

Hem öğrencisiniz hem oyuncu. İkisi bir arada zor olmuyor mu?

Zor olmuyor çünkü işimi severek yapıyorum ve bundan da büyük mutluluk alıyorum. Zaten okuduğum bölümde işimle ilgili.

Çocuk yaşta oyunculuğa başlayan birçok kişi daha sonra bunalıma giriyor. Siz böyle bir durum yaşadınız mı?

Hayır. Buna ancak yanlış seçimler yol açabilir. Ayrıca bu sadece oyunculuk için geçerli değildir. İstemediğin halde çalışmak zorunda kaldığın meslekte seni bunalıma sokabilir. Ben oyuncu olmaktan çok mutluyum ve başarılı olduğum, üretebildiğim bir alan. Oyunculuk beni her yönden çok geliştirdi.

Şöhret olmak nasıl bir duygu?
      “Şöhret diye bir meslek yok”

Beni çok ilgilendirmeyen bir duygu… Mesleğin getirisi olarak kabullendim. Zaten şöhret diye bir meslek yok.

Aslen Hemşinli olduğunuzu biliyoruz. Memlekete hiç gittiniz mi?
      Çalıştığım için memleketime hiç gidemedim. Ama en yakın zamanda gidip görmek istiyorum.

Sporla aranız nasıl?
      Ben sekiz sene bale yaptım. Hentbol ve basketbolda oynadım. Bana göre spor bir yaşam tarzıdır.

Oyunculukta hedefiniz nedir?
      Şuan tam olarak olmak istediğim yerdeyim. “Selena” dizisi manevi olarak beni çok tatmin ediyor. Birçok kişi tarafından örnek alınıyor ve seviliyor. Bundan sonrada aynı çizgide devam edecek. Daha keşfedilecek birçok şey var.

2166 kez okundu
      Devamı Çaykur Rizespor Kulübü Aylık Resmi Dergisinde…
      Mart 2007 Sayı:19
      Resimler
      • Sinem KOBAL.jpg

18.13 kB, 0×0, 1,136 defa görüntülendi
      • Hemþinli Sinem KOBAL.jpg

24.93 kB, 0×0, 1,198 defa görüntülendi
      Ben Değil Biz Varız
      Naci KOBAL 2000
      Sinem Kobal'ı işte bu yüzden seviyorum. O söylemleri ile asla bir Şöyret Budalası olmak peşinde değil. Ne olduğunu ve hedefini çok güzel koymuş. Sırf bu sebeple ve kendisine yardımcı olmak için her halukarda kendisini desteklemek zorundayız. Gayretim ve gençlere "illa yazın" zorlamam da bu sebepledir.
      Ben hala gençlerin bu konuya yazacaklarından -umudumu kaybetmedim.
      Bakalım zaman ne gösterecek.
      İnşallah yanılmam...
      Ilk basta bazi seyleri Elestirmek icin yada yorum yazmak icin bir kisim seyleri iyi arastirmak lazim. Görüyorumki SADECE son 2-3 Yorumlari okumussunuz ve iyi arastirmamizssiniz.

Sinem KOBAL'in Sitemizdeki ILK Yazisi:
      Sinem KOBAL

Sinem KOBAL'in Hemsinliyiz.Biz Ailesi icin cektirdigi PUSILI Resmi:
      Sinem KOBAL

Ve inaniyorumki TV'lerde gördügünüz bazi GÜZEL Genc Mankenler gibi "Clintion" icin "Clintion Bush" demiyordur :)

Saygilarla

Mutlu KOBAL

başarının adı

başarıyı kıskanıp dil uzatanlar mutlaka olacaktır..

sinem KOBAL gayet başarılı ve git gide ilerlemekte olan bir hemşerimizdir,öyle olmasa bu sitede duyurular yerine yazılmazdı sayfalarca ondan bahsetmezlerdi..herkes o da HEMŞİN'li diyerek övünüyor..
      Lütfen başarıyı kıskanıp laf atacağımıza başarıya ortak olalım BİR İŞE yarayalım....

saygılarımla..

25.08.2007 Tarihinde

kadıköyde düzenlenen eğlenceye katılmak nasip oldu ama asıl bana süpriz olan sinemin annesiyle tanıimam oldu birde site yöneticisi gülay hanımın sinemin öz teyzesi olduğunu öğrendim gerçekten çok sıcok çok tatlı sohbetleri vardı asla en ufak bir kibir yoktu üzerlerinde tıpkı badaramın o güzel esintisi gibiydiler sinemide konuştuk hatta bir kaç kez aradı annesini telefonda evde olduğunu onları özlediğini ne zaman döneceklerini sorup durdu anlatmak istediğim şudur.. evet gerçekten türkiye de bir şöhret o ama öyle bir yetiştirilmişki ben ondan çok anasıyla ve babasıyla gurur duydum allah herkese öyle evlat nasip etsin birde sinemin tiyatro okumasına rağmen bu kadar başarı sağlayıp bununla yetinmemesi şu an hala okuyor olması ayrıca bir övünç kaynağı ben Gülay hanıma şunu söyledim sinem inşallah bu ülkenin filiz akını türkan şorayı hülya koçyiğiti olacak ve işte ben onun badaralı olduğunu bildiğim için onunla daha çok gurur duyacağım ve ondan övgüyle bahsedeceğim o bunu fazlasıyla hakediyor seninle guru duyuyorum benim güzel kardeşim köylüm allah yardımcın olsun yolun açık olsun

o gece bana bu güzelliği yaşamama vesile olan gülay hanım nuray hanım canım kardeşim kutbey(ramazan) ve can arkadaşım en az otuz yıl sonra karşılaştığım coşkuna (mustafa okumuş) sonsuz teşekkür ediyorum ben o geceyi sevgi dağarcığıma yazdım
      Hep şunu derim insanlık en önemli namdır.
      Herbirimiz hısım akraba kardeş hemşeriyiz.
      Temiz bakışlar niyetler ile yola çıktığımızda öyle karşılanırız.
      Sevgili Sinem yolun başında ve yürümeye devam ediyor .
      Gururmuz hepimiizn.
      sevgimle.
      Fadik nasipse sende olcucaz Nurayla:)
      Ero bey sizede ayrıca teşekkür ediyorum.
      Sitemizin Referans Sistemini kullanın*

Işığın gölgesi ile yetinme ışık ol!

Bekliyorum...

Yazar: Purkina Tarih: 27.08.2007 Saat: 07:20

Hep şunu derim insanlık en önemli namdır.
      Herbirimiz hısım akraba kardeş hemşeriyiz.
      Temiz bakışlar niyetler ile yola çıktığımızda öyle karşılanırız.
      Sevgili Sinem yolun başında ve yürümeye devam ediyor .
      Gururmuz hepimiizn.
      sevgimle.
      Fadik nasipse sende olcucaz Nurayla:)
      Ero bey sizede ayrıca teşekkür ediyorum.

Sinem gerçekten GURURUMUZ...
      Ve sizleri bekliyorum....Amca kızı... :) :)