Sinem KOBAL

hemşinli yetenekler
      bir bir sıraya gidi
      biz kaçurduk tireni
      sıra onlara geldi

ne mutlu hemşinliya
      bu kadar yeteneği
      bağrında yetişturup
      veriyorler emeği

eskiden biz yaptukmi
      tiyatroyi baleyi
      babaler hep kızardı
      oku yema dayağı

şimdi zaman değişti
      sinem gokhanlar çıktı
      yeni gelen gençlerum
      bu softaluği yıktı

atamız bak ne demiş
      sanatsız kalan toplum
      hiçbir şeye benzemez
      damarsız dala benzer

cundalı kanaryayım
      başarılar sizlere
      size çok kolay gelsun
      girun hep dizilere

maksut demirciler

kimi şiirle kimi şarkıyla kimide bir damla sevgiyle anlatır bu duyguları bazende bir bakış bin temaşaya bedel olur
      Yazar: cundalıkanarya Tarih: 11.10.2007 Saat: 22:11

şimdi zaman değişti
      sinem gokhanlar çıktı
      yeni gelen gençlerum
      bu softaluği yıktı

Kim diyor ki eskiden
      Hemşinli SOFTA idi
      O eski Hemşinliler
      Bizden çok aydın idi
      Hala tanımamışlar / Hemşin'deki BİZ'leri / Hemşin temizleleyecek / İçindeki TİZ'leri...
      Benim anlamadığım şey şudur, bu platforma birileri bu büyük hizmetler yapmış Hemşehrilerimizi öven, taktir eden yazılar astıda yönetim bu yazıları sildi mi.? Böyle bir durum varsa yönetim elbetteki yanlış yapmıştır.

Burası platform ve isteyen her üye istedği konuyu açıyor, elbetteki yönetim bu yazılanların birkısmını siler yada silmez sonuçta siteye girerken site kurallarını tüm üyeler kabul etmiş oluyor.

Sayın onur bey, bahsettiğiniz hastaneyi yapan BM Holdingin sahibi i hakkında bir yazı astınızda silindimi? Yada bir başkasının benzer yazısımı silindi. böyle birşey varsa bende kınıyorum yönetimi.

Sinem Kobal, Hemşinde iz bırakmışmıdır bırakmamışmıdır onu bilemem. Ancak ne beklendiği de açıkça dillendirilmelidir. Sonuçta bir oyuncu ve kendince ekmeğini kazanmaya çalışan bi hemşerimiz.

Doğal olarak böyle Türkiye gündemine gelebilen hemşerilerimizden hepimiz Hemşin için birşeyler yapmasını bekliyoruz. Ancak ne beklediğimizi ve beklediğimiz şeyin gerçekçi olup olmadğınıda bilmeliyiz sanırım.

Ne yapmalı mesela Sinem Kobal ? Biz Sinem Kobal yada o manken arkadaşın yerinde olsak ne yapardık. Mikrofon her uzatıldıığında "ben Hemşinliyim, hattaa bir sitemiz var bende orda üyeyim ama pek yazamıyorum bu yüzden beni eleştiriyorlar " , yada oynadığımız her dizi yada filimdeki her sahnede önce "hu hu, ben Hemşinliyim, hemşin çok güzel bir yer" mi derdik.

Sorun sadece Sinem Kobal konusunun "Hemşin'de İz bırakanlar " bölümünde olması ise sayın yönetim sizde bunu başka bir bölüme alın, bitsin bu tartışmalar.

Varsayalım yönetim öyle taktir etmiş ve iz bırakanlar bölümüne koymuş. nevar bunda. Bu kadar basit bir konuya bu kadar takılınırmı.

Takılınır diyorsanız devam edin. Uzaktan bakınca çok hoş! görünüyor..

Gönüllerde Olmak

Gençlerimizi Hemşin İçin Daha Duyarlı Kılabilmek Ve Yöremize Dikkat Çekebilmek İçin, Genç Yeteneklerin İz Bırakanlar Başlığında Olmasında Fayda Görüyorum...
      İlerlerdeki Dönemlerde Daha Kapsamlı Ses Getiren Başlılar Olması İçin Çalışacağız.
      Sitemizin Ana Başlıları Değişim Surecinde Sizlerin Fikirlerinden ve Önerilerinden Yaralanacağız.
      İz Bırakanlar Yarınların Unutulmayanları Olmalıdır ve O Nedenle de Ortak Noktayı Birlikte Keşfedeceğiz.

Duyarlılığa Davet…
      Bilgi Aktarmanın Ötesinde, Bilginin Bir Yönü Merak İse Diğer Yönü de Kuşkudur.
      Bireysel Veya Kolektif Çalışmalarda Araştırma Ve Projelendirme Olanakları Sunulmalıdır.

İşte Bu Doğrularda BİZ Olalım…
      Resimler
      • Siyah Gül Dönüþür Beyaz Güle.jpg

29.7 kB, 0×0, 975 defa görüntülendi
      Ben Değil Biz Varız
      Naci KOBAL 2000

Sayın Hamza53

Sayın hamza53 Bizim amacımız tartışmak eleştirmek deildir ama demekki bir bildigimiz varki bu eleştirimizi yaptık.

Yazı silinmeye gelince eleştirilier biz insanlara mahsustur.Düşünce özğürlüğü vardır yoksa yanılıyormuyum. Bir arkadaşımın eleştiri yüzünden üyeliği silinirse ben tepkimi ortaya koyarım burda üyelik deil düşünce önemlidir.

Nasılki ben düşüncemi yazıyorum ve herkesinde düşüncesine saygı duyarak yeri geldigi zamanda tepkimi gösterek yazılarımla ifade ediyorsam bu bazı eksikleri gördügümdendir.

Lafı uzatmıyorum ama sizin de bilmeden uzatıyorsunuz demenizide kınıyorum. Ve üzülerek şunuda söylemek istiyorumki siz malesef beni anlayamamamışsınız.

Size kolay gelsin hamza53 .....
      Herşeyi Affet Ama Sahte İnsanı ASLA..!!!
      Merhaba.
      Aslında ben birkaç gün önce bu başlıkta bir yazı yazmıştım ; fakatr şimdi farkettim ki o yazı gitmemiş ;) Aceleyle yazmıştım , bir aksilik oldu sanırım.

neyse...

Yazının konusu hakkında yorum yapmak istiyorum fakat ayrıntılı inceleme yapmamama rağmen bu sayfada yazının konusunun da dışında yorumlar yapıLmış.

Forumların amacı ; her türlü özgür bilgiyi , olayı özgürce herkesin doğru - yanlış katılımıyla tartışması ve en sonunda en ulaşılabilecek doğruya tertemiz ulaşmaya çalışılmasıdır. Bunu idrak ederek forumlarda tartışılması ve olayların kahve muhabbetlerine çevrilmemesi gerekir diye düşünüyorum.

Gelelim yazının konusuna...
      Sinem KOBAL hemşehrimizi gerçekten tebrik ediyorum.
      Öğrenci olduğumdan dolayı iyi - kötü bir çok film izledim.
      Onunda yer aldığı filmleri izledim.
      Beğenip beğenmemek önemli değil , sonuçta bir emek var ortada ; öncelikle bunu düşünerek yorum yapmak gerek...
      Kendisini çok başarılı buluyorum ; son oynadığı diziye en uygun oyunculardan biri olduğu fikri , onu dizide başarılı olduğunu gördükten ve reytinglerden anlıyoruz sanırım.

Kendisine bu zorlu süreçte , sinema sektöründe gerçekten başarılar diliyorum.

Hedefleri olan ve bu yolda durmadan devam eden kişiler ; her zaman başarılı olmuşlardır. İstedikleri sonucu alamasalar bile...

Kendisi hakkında tek eleştirebileceğim noktası ( ki aslında bu konuda haklı değilim ; zevkler ve tercihler kişinin kendisine bağlıdır ) oynadığı son dizi... Aslında onu değil ; senaristi ve dizi yönetimini eleştirmek lazım. Oynadığı son diziyi konusu itibariyle ( dikkat çekiyorum ; konusu itibariyle ) gereksiz ve zararlı buluyorum. Tabi bu konuda son kararı verecek olanlar Sosyologlar ve aile hekimleri olacaktır. Fakat güzel kardeşimiz sonuçta işini yapıyor , saygı duyuyorum..

Forum ve üyelik konusunda da birşeyler söylemek istiyorum.
      Dünyanın her yerinde ve internetle alakalı olarak yasaları olan yerlerde ; web sitesine üye olurken belirli kurallardan bahsedilir. Bu kurallar kabul edilmeden sitelere üye olunmaz. Üye olduktan sonra bu kurallara uygun hareket eden yönetimi eleştirmek anlamsız ; ayrıca kurallarda " bu kurallar yönetim tarafından istenildiği zaman değiştirilebilinir " ibaresi çoğu zaman yer alır. Bu haldeyken yönetim icraatlarını eleştirmek anlamsız ; bunun yerine daha anlamlı çözümleri gerçekleştirmeye çalışmanızı öneririm.

Hepinize saygılar, sevgiler dilerim.
      Hemşinli değilim belki ama Rizemi,karadenizimi ve ülkemi çok çok seviyorum.

Sağlıcakla kalın.
      not : hayırlı bayramlar ;)
      By iCon !..

İletisim : admin@titia.org

Kişisel Web Sayfam : www.hknkr.com
      Sayın Mehtap hanım,

Sanırım siz yanlış anladınız. Ben genel olarak yazdım. Bu konunun bu kadar uzatılmasının anlamsız ve gereksiz olduğunu dile getirmeye çalıştım. Bu konudaki eleştirileri yüzünden engellenen arkadaşınız kim bilemiyorum. Silinen yazılarıda göremeidğim için haklı yada haksızdır diyemiyorum.

Ama belliki burda bir inatlaşma var. Anlayabildiğim kadarıyla tartışma Sinem Kobal yada o manken arkadaşın niye "Hemşin'de iz bırakanlar " başlığında olduğu üzerinde yoğunlaşmış. Yani ha bire yönetcilere niye bu burda demenin bir anlamı varmı? Burda olsa ne olacak başka yerde olsa ne olacak.Madalyamı verilecek Sinem Kobala, yada Devlet Onur Nişanı mı verilecek. Bırakalım diyorum Sinem Kobal'ın ne yaptığını, biz neler yapabiliriz onun üzerinde yoğunlaşalım.

Tekrar soruyorum, Hemşinin yetiştirdiği değerli insanları bu platforma asıldı da yönetim bunları silip Sinem Kobalı mı empoze etmeye çalıştı?

Bu tartışmalar başladıktan sonra niye yönetimi eleştiren bir arkadaşımız Hemşin'e hizmeti olan bir kişinin hakkında konu açmadı ? Yada açıldıda yönetim sildimi?

Kınanacak ne yazdım, yazımı iyi okuyun lütfen. Eğer yönetim yukarda bahsettiğim gibi bir tutum içerisindeyse yönetimi bende kınıyorum dedim. İyi okumadan eleştirmekte biraz haksızlık oluyor Mehtap hanım. Hala beni kınıyorsanız kusura bakmayın ben de sizin bu tavrınızı kınıyorum.

sizede kolay gelsin Mehtap hanım,
      Bir hususu daha belirtmeden geçemeyeceğim.

Eleştiri olması gerektiğini, fikir çeşitliliği olması gerektiğini, herkesin düşüncelerini özgürce belirtmesi gerektiğini dile getirip bu konu başlığı altında eleştiriler yapan arkadaşların bazıları farkında olmadan başkalarının eleştiri ve özgürce fikir beyan etmelerini kendilerince yorumlayıp "yönetime şak şakçılık" diye adlandırmaktadırlar.

Bu tavır doğru değildir. Senin eleştiri hakkın varsa benimde düşüncelerimi özgürce açıklama hakkım vardır. Bu senin işine gelmiyor diye beni yada bir başkasını "şakşakçı" diye nitelendirmek kimsenin haddine değildir sanırım. Ben şimdi şakşakçımıyım? Düşüncenizi yazıp ardındanda birilerine "şakşakçı, yalaka " yakıştırması yaparsanız yazınız elbetteki silinir.

Madem eleştiri olsun diyorsunuz her yazıya saygı gösterilmelidir. Sizin işinize gelmeyen yazıları yazanları "şakşakçı" olarak niteyerek kendi kazdığınız kuyuya düşütüğünüzü de hatırlatmak isterim.

Bu konuda cevap hakkı doğmadıkça yorum yazmayacağım daha.

İşte Bu..

Madem eleştiri olsun diyorsunuz her yazıya saygı gösterilmelidir. Sizin işinize gelmeyen yazıları yazanları "şakşakçı" olarak niteyerek kendi kazdığınız kuyuya düşütüğünüzü de hatırlatmak isterim.
      ...................................................................................................
      Sn .
      Hamza ..
      Yazılarınızı enine boyuna okudum,
      Aslında hep böyle yazılar yazılsa ,hep böyle güzel eleştırıler olacak diyece
      ktım fakat ,yine de diyemiyorum..Çünki ,beynimize öylesıne kazımışız ki,
      Neyimi...? Tabiki güzellıklere mualif olmayı.....

Neyse kafanızı bu mübarek bayram günü fazla ağırtmadan ,ben size ,
      bu güzel yazınızdan ötürü teşekkür ederim... ;) ;) ;)
      ALLAH a emanet olun......

Selam ve Sevgilerimle....Coşkun..

h. mehtab bilici

MEHTABCIM BEN BİR BADARALI ANNE OLARAK BİR DEFA ELEŞTİRİDE
      BULUNDUM BU KONU HAKKINDA AMA BEN DE DEMEK
      İSTEMİŞTİMKİ
      ASLINDA BU KADAR ABARTMANIN NE ANLAMI VAR NE YAPMIŞ HEMŞİN İÇİN OKULA BİR
      DERSLİKMİ YOKSA HASTANEYE BİR
      POLİKİLİNİKMİ
      İLAVE ETMİŞ

BU HANIM KIZIMIZ BU KADAR GÜNDEMDE TUTUYORSUNUZ. BEN İNANIYORUMKİ HEMŞİNİ BİLMİYOR BİLE .SADECE ANLATMAK İSTEDİĞİM BUYDU .BENİM
      ONU KISKANDIĞIMI BİLE
      YAZANLAR OLDU BU SAATTEN SONRA YAŞIM 50 BENDEN NE KÖY
      OLUR NE DE KASABA
      NAÇİSANE EMEKLİ
      GARİBAN BİR
      HANIMIM
      AMA İNANIYORUMKİ BU KADAR ABARTAN İNSANLARIN ONUN OYNADIĞI DİZİLERDE
      FİGÜRAN OLMA ÇABALARI VAR OLSA GEREK HADİ BAKALIM HAYIRLI İŞLER YANDAŞLARA
      Hayat üçbuçukla dört arasındadır.Ya üçbuçuk atarsın Ya dört dörtlük yaşarsın
      merhaba syn meryem hanım..

bu konuda bildiğiniz gibi daha once çok tartışma oldu..konu anlaşıldı sanıyordum ama anlaşılmamış..

bir kişiyle övunmemiz için onun hemşine bir okul veya hastane mi yaptırması gerekiyor?

o Hemşini bilse de bilmese de HEMŞİN KÖKENLİ bir kardeşimizdir ve onunla gurur duyan HEMŞİNLİ kardeşlerimizin sayısı da fazladır..

tıpkı sn nezahat hanımın da dediği gibi..

ben hemşerimiz sinem'in başarılarını ne abartıyor nede küçümsüyorum.. ben sadece onun Hemşinli olmasıyla ilgleniyorum. ve sitemizde hergangi bir Hemşinli kardeşimize olumsuz bir eleştiride bulunulmasını tasvf etmiyorum..

Gündemde olmasının kime ne zararı var ki?

sohbetimize özel mesaj ile devam edebiliriz..sayfanın konu dışı mesajlarla dolması doğru değildir..

saygılar,,

İYİ BAYRAMLAR..
      Sevgili Arkadaslar,

yıne lüzümsüz Tartısma ortamı yaratılıyor....

Sınem KOBAL veya Gökhan Keser gıbı ınsanların gelecekte bizim yöremize zararı degil YARARI olur ve olacaktır.

Bugün yapmıs yada yapmamıs tartısmasına gıreceksek ozaman elestırmeden önce bızlerın ne yaptıgımızı sergılememız gerekıyor, bu ıse hepımız ıcın gecerlıdır.

Evet bu SİTE KOBALLAR tarafından yapıldı ama bizler burda KOBALLAR icin degil HEMSİN ıcın at kosturuyoruz. Tabıkı bazı kısıler bunu nasıl görmek ıstıyorsa öyle görüyor.... Madem öyle Sınem KOBAL baslıgı oldugu ıcınmı bu sıteden bir günde HEMSİN sıtesınden cıkıpta KOBAL Sitesı oldu?

Dikkatinizi cekerimkı bu konu basligi 2005 yılında acılarak bastan berı Önemlı konulardadır ve neden kimsenın ılgısını cekmedıde son günlerde bu konu gündeme gelıyor?

Sn. Hılosss sızın ve dıger arkadasların yazınızı sıkayet olarak almıyorum. Eger fıkrınızı yazıyorsanz ozaman YÖREMIZ ıcınde sızın fıkırlerınızı beklerım... Asadakı Konular sadece bır kac örnek...

Hemşin Çay Fabrikası
      TAŞ OCAKLARI VE MAHKEME
      HEMŞİN HES

Aynı sekılde burda bır Yöremızın Insanlarına destek olmaya calısıp gündemde tutuyoruz... Bizim hedefımız yöremızı daha ıyı yaymak ıcın, DİZİLERDE oynamak degıldır... Bızım ne bunun gıbı bır düsüncemız nede zıhnıyetımız vardır....

Sonuc olarak Sınem KOBAL baslıgı 'Yöremızde Iz Bırakanlar' bölümündeydı, Yönetım olarak 'Hemşin Kökenli Ünlüler' yenı bır bölüm acarak son olan Tartısmalara son vermek ıstemıstık ama görüyorumkı sorun Bölüm baslıgı degılde BAŞKA bırseymiş.

Saygılarla

KOBAL
      Sevgili Hilal Kardeşim ve Meryem Ablam;

Sinem Kobal'ı TV'den başka gören pek fazla Hemşinli yok. Hatta ben şu anda oynadığı diziyi de beğendiğimi söyleyemem. Ancak Bbu Sinem Kızımızı dışlamamızı gerektirmez.
      Sinem Hemşin'de doğmamış. Hemşin2i de hiç görmemiş. Hemşin kültürünü de bu sitenin hiç bir üyesi kadar bilyor. Ancak bu sebeple kendisini kınama hakkımız yoktur. Bırakın kınamayı BİZ'lerin kendisine yardım etmek gibi bir görevimiz olduğuna inanıyorum.
      Kendisi ile 2-3 kere MSN'de konuştum. BİZ'den senaryo istedi. Yani Hemşin kültürünü anlatan bir dizi yada filimde oynayabileceği senaryo konusunda yardım istedi. Ben de bunun üzerine kendisine yardımcı olacağımı söyledim ve sitede bir başlık açtım. İstedim ki ebelerinden, dedelerinden, ailesinden Hemşin ile ilgili duyduğu hikayeleri herkes buraya yazsın. İşte o hikayeler bu sitede toplanacak ve bir arkadaşımız bu hikayeleri senaryo formatına getirip kendisine ulaştıracaktı. O da bu senaryolar ile yapımcılardan Hemşin'i anlatan filim,dizi teklifinde bulunacaktı. Ben başlığı açtım ancak bu başlığa benden be Kuku'dan başka hiç kimse tek hikaye yazmadı. Buraya tek hikaye yazmayanlar ise "Sinem Hemşin'de ne izi bıraktı?" dediler.
      Evet! Sinem Hemşin'de henüz bir iz bırakmadı. Şu anda bu başlıkta olması tartışılır ama bu tartışmayı sürekli gündemde tutanlar da bu konuda bu kızımıza en ufak bir yardımda bulunmadılar.
      Kobal Kardeşimin görüşlerine katılıyorum.
      Birileri Hemşin2i birilerine pazarlamaya çalışıyor. Taş Ocakları, HES'ler, Çay Fabrikası, Yayla Yolalrı, Hemşin'de Pansiyonculuğun ve Turizmin Geliştirilmesi gibi çok daha ciddi konularımız varken bence bu amaçsız tartışma ile enerjimizi kaybediyoruz.
      Gelin hep birlikte Hemşin'in geleceği için çok öenmli sonuçlar verecek bu konuları tartışalım. Eğer illa ki bu başlık altında tartışacaksak o zaman daha önce açtığım konuya Sinem Kızımız için senaryolar, hikayeler yazalım.
      Olur ki Sinem Kızımız bir gün Hemşin'de küçücük dahi bir iz bırakacak olursa bunda bir nebze de olsa bizim de katkımız olsun.
      Hepinizi saygı ile selamlıyorum.

Not: SİNEM KOBAL VE SENARYO başlığının adresi aşağıdadır. Lütfen o adrese bildiğimiz Hemşin ile ilgili hikayeleri yazalım.

SİNEM KOBAL VE SENARYO
      Hala tanımamışlar / Hemşin'deki BİZ'leri / Hemşin temizleleyecek / İçindeki TİZ'leri...

Eleştirmek + Öncülük

Emeğe saygı gösteren eleştirmen öncülük adımlarını atmalıdır…
      Egolarımızı tatmin etmek yerine, yönlendirici doğrularımızla eleştiri yaparak eksiklikleri fark ettirmeliyiz.
      Kişiye saldırı yapılmadan eleştiriler yapılmalı, Saygı + Sevgi çerçevesinde bu yolda birbirimize bilgi akışını yürekten sunmalıyız.
      Doğrularımızın öncülüğünde, kardeşlik ve dostluk duyguları daha da kuvvetlensin.

Bilenin Bilmeyene Borcu Vardır
      Ben Değil Biz Varız
      Naci KOBAL 2000