Ankara'da Yemek Tulum Horon

Gelmeyi çook isterim..Ama önceden verilmiş bi sözüm var. Aynı zamana denk gelmesi çook üzücü.. Bi fırsat yaratıp.. bir saatliğine de olsa uğrarım belki.. Ama söz vermiyeyim.. Sonra tutamazsam kendimi yer bitiririm.

Saygıyla..

Bu arada..İçki konusu çok önemli bi mevzu olmamalı.. Hepimiz hemşinliyiz.BİZ.... öyle değil mi?
      TVNET
      arkadaşlar bende konuyla ilgili fikir beyan edeyim

biz daha önce yaptığımız organizasyonlardada
      yer konusunda tartışmalar çıkmıştı

bence böyle organizasyonlar için
      1. aile ile gidilebilecek yer seçilsin
      2. merkezi bir yerde olsun
      3. sahibi tanıdık olsun veya hesaplı olsun

biz temel reis restoranttan memnunduk ama yeri biraz ters olduğu için
      bazı arkadaşlarımız bu konudan şikayetçi oldu haklılarda

hemşinliler derneğinin yeri merkezi ama ortamı çok iyi değil
      yoksa bizlerde derneğimize kaktımız olsun isteriz

bir yer daha var yemekçi restorant bence burası aradığımız kriterlerin hepsine uyuyor
      yalnız burası pasaj içinde olduğu için tulumlu horonlu organizasyonlarda daha önceden bilgi verilmeli

hemşinliler derneği ile ilgili bikaç husus daha var
      dernek başkanımız gerçekten çok iyi niyetli çalışkan bir abimiz
      hemşin ile ilgili her konuda bizlere sürekli dediği
      dernek sizindir istediğiniz zaman her türlü faaliyetleri gerçekleştirebilirsiniz
      kendisine bundan dolayı teşekkür ederiz lakin;

bana göre derneğin bazı eksikleri var bunlar ;
      kahvehane görüntüsünden çıkarılması,
      içerisinde hemşin ile ilgili kitap ve dergilerin olduğu bir kütüphane ve okuma odası kurulması,
      dernekte kesinlikle alkol içilmemesi,
      okey pişti vs. gibi oyunların oynanılmaması, (kamçiligun oynanabilir ;) )
      gençlerimizin katılımı sağlayacak faaliyetlerde bulunulması,
      LAZIM

ha belki derneğin büyük bir geliri oyun ve alkolden olabilir
      ama sanıyorumki benim sıraladığım eksikler tamamlanırsa derneğin üye sayısı artacak ve aidat gelirindende bu açık kapanacaktır
      Gel de şimdi Oyyyyyyy oyyyyyy deme!
      Yemekler bir harika. Ama benim midem yaklaşık 15 gündür süt-bisküvit, patates haşlaması, pirinç lapasından başka bir şey kaldırmıyor.
      Hele turşu kavurmasının kokusunu duydukça yiyememek ölüm gibi gelecek. Yiyemesem de muhakkak orada olacağım. Hemşerilerimizin olduğu bir mekanın havasını solumak benim için terer de artar bile.
      Fiyatlar fena değil. Memleketin yemeklerini bu kadar ucuz bir fiyata başka yerde yiyemeyiz.
      Dernekte içki içilmesi ise konu ile alakalı değildir. Biz içmedikten sonra kimse de içmez zaten.
      Bu konuyu ayrıca tartışalım.
      Ama şimdilik smöyleyeceğim bir şey var.
      Bu kadar kalabalık bir grubun olduğu yerde içki içilmemesi iyi olur. Hele gençlerle tanışacağımız bir mekanda içki hiç olmamalı.

Not: Bu arada siteden ulaşamadıklarımıza telefonla ulaşmaya çalışalım.
      2.NOT: Muzaffer için kısa bir KAYDABAK tarifi...

Mısır unu, Pazı, Irırgan, Hamsi karışıtılarak yoğrulur ve fırında pişirilir. Muhteşem bir çoban azığıdır.
      Hala tanımamışlar / Hemşin'deki BİZ'leri / Hemşin temizleleyecek / İçindeki TİZ'leri...
      herkesee afiyet olsunnn
      sanırım hafta sonu hava güneşli olacakkk
      kapalı mekanları berakunn
      gidun haboyle açık alanlara.çoği kişinun arabası var.toplenun bi yerde
      doluşun arabaleee
      gidun AHLATLI BELA

vur patlasun çal oynasunn

mustafa orda olsaydı çok güzel yerlee goturdii :))
      Bu Şehir Girdap Gülüm

Girdapda Mehtap Gülüm

Feleğin Bir Suyu Var

Su Değil Kezzap Gülüm...
      Arkadaşlar tulumcu özbay yoğun programına rağmen bizleri kırmadı aramızda olacak. Benim teyzemun oğli diye demiyorum ama bir tanedu yureği hemşin ve hemşinliler için atıyor. Bazı arkadaşlar derneğimizi beğenmiyor ama Özbay japon mısafirlerini bile orda ağırlıyor. hem kültürümüzü hemde yoresel yemeklerimizi tanıtmak için. Evet derneğimiz biz hemşinlilerin arzu ettiği seviyede değil, elbetteki daha güzel yerlere layiğiz ama bunun için maddi destek gerek. Dernekteki aktiviteleri beğenmiyorsak bunu değiştirmek için çaba harcamak lazım. Eğer bizler gidip farklı etkinlikler düzenlersek sanırım şu anki durum azalır hatta ortadan kalkar diye düşünüyorum.

Tabelada biz değil yurekte biz olmak zamanı gelmedimi
      Kerim bu konuda bişey açıklama gereği duydum kardeş...

Bu konuda ön yargılı olmamak gerekyoir diye düşünüyorum. Daha o ortamı paylaşmadan sadece yeri protesto etmek bana göre doğru değil...
      Gitmek isteyen gider ortamı beğenmez veya kişiye ters olan davranışlar görür ortamdan ayrılır ve daha sonra eleştiriler açılır ve sorgulanır...

Dernek içkili bir yer olabilir önemli olan her ortamda insanın kendini taşıması; kendisine ve çevresindeki kişilere saygılı olabilmesidir. Buda bi meziyet değil zorunluluktur...

Bu organizasyonlardan çok keyf aldığımı belirtmek istiyorum.
      Benim aranızda olamamam sadece mazeretim olduğu içindir.
      Bilyosunuz ben nerde aş orda baş ;)

Tekrar hepinize iyi eğlenceler diliyorum.
      ........................