Tepan'ın Güzide İnsanlarının Buluşma Sayfası

Bir kaç resim de benden bakalım becerebilecek miyim?
      Resimler
      • 1a.jpg

135.82 kB, 0×0, 1,571 defa görüntülendi
      • 15a.jpg

154.32 kB, 0×0, 28,860 defa görüntülendi
      • 29a.jpg

348.57 kB, 0×0, 28,158 defa görüntülendi
      Kulaksız işitmek dilsiz ifade
      Canım cananındır edem iade
      Vücut bir camidir vicdan seccade
      Onun bunun çıkarına seremem

HARIKASIN OROOOO

RESİMLERDEKİLERİN ISIMLERINI DE BEN YAZIYIM BARI. YAYLADA KARŞIKI DÜZDE TOPUN BAŞINDAKİLER MUSTAFA GÜRDAL , HURŞİT HACIR , ERCAN GÜRDAL , SAYIM ÖZEL DİĞER RESİMDEKİ POS BIYIKLI RAHMETLİ SÜLEYMAN GÜRDAL İLE MUSTAFA GÜRDAL. SON RESİMDEKİLER DE KEÇİÖRENİN JONLERİ :D :D :D ERCAN GÜRDAL , MUSTAFA GÜRDAL. EN GÜZEL RESİM YAYLADAKI TOPUN BAŞINDAKI OLAN. HEY GİDİ HEYYYYY .. NE GÜNLERDİ . BİRDE YAZILARI EKLERSEN YORUMLARINLA HARIKA OLACAK. YENİ CEKTIĞIN RESİMLRİDE Bİ ZAHMET EKLEYİVER MUSTAFA. SAĞOLASIN
      TOPRAĞIM HEMŞİN sana elbet bir gün geri dönücem.
      Hatırladığım kadariyle düğündekilerin adını da yazıyım.
      En öndeki rahmetli mahmutoğlu Enver arkasındakı beyaz atkılı behcet amca ,uzun boylu yakışıklı ismaılın Fikret. Gelin sırasındakiler Gürdallerin Sevinç ve Hasan arkada sadece kafası görunen ıslomun firdevs Gelin Safiye (Gelinin ayaklarına bakın koşar adım gidiyor, mubarek pergel gibi açmış bacaklarını bir an önce sevgili eniştemiz abbas abiye kavuşmaya koşuyor) İsmaillerin Aliye şutunanun mamure hala , gürdaloğlu fadime mutoğlu Emine abla hacıoğlu neriman ımomun firdevs.
      Sevgili Mustafa yalnışım varsa sen düzeltmeyi yaparmısın.Galıba isimler öyleydi.
      Mustafa resim koyunca adlarınıda yazsana.
      Masada oturan ağalar Gençlik parkı karadeniz lokantasında kafa cekiyorlar. Bendeniz garıban Ercan da komı olarak onlara hizmet edıyorum. Markutun cevdet , gürdaloğlu Hasan ,yine markutun muzaffer , Gürdaloğlu Mustafa. Lise 1 de sınıfta kalınca canım anamda beni oraya çalışmaya soktu. Garsonlarım allah rahmet eylesin Gomnolu Boksor Kayalı Kemal ile ortaköyden mustafa Ustaydı. Bir ay sonra Ortaköylu garson Mustafayı bahşişten az verıyor diye mutfakta dovup işten kaçmıştım. Hey gidi gecnluk heyyyyyy
      ercan abi dügün resminde nerimanın ablanın ogindeki bayani tanıyamadım kuğu
      gibi o kimdu diğer resimdede rahmetli nuri abiyi tanıdım sende hatırlarsın herhalde ölümünü çok acıklı olmuştu nuri abi rahmet bekledi Allah rahmet eylesin
      İnsanları yargılarsan, onları sevmeye zamanın kalmaz.
      RAHİBE TERESA.
      Tepanın Yamaçlarında bir gün önce bu çiçekler vardı, bugün yağan karla, kar altında kaldılar.
      Resimler
      • P7a.jpg

65.48 kB, 0×0, 1,095 defa görüntülendi
      • P14a.jpg

50.04 kB, 0×0, 10,673 defa görüntülendi
      • P20a.jpg

66.87 kB, 0×0, 10,613 defa görüntülendi
      Yaz aylarında bunlar vardı, çiçekleri mi güzel, insanları mı? Bence her ikisi de güzel...
      Resimler
      • 84a.jpg

143.39 kB, 0×0, 8,222 defa görüntülendi
      • 119a.jpg

120.29 kB, 0×0, 8,379 defa görüntülendi
      • 126a.jpg

148.65 kB, 0×0, 1,024 defa görüntülendi
      Bu son fotoğraflar son bir yıldır hobim olan ve çektiğim fotoğraflardan sadece bir kaçı. Güzel mi? Yüzlerce çektim, ve devam ediyorum. Hemşin doğasında ne varsa fotoğraflamaya adadım kendimi.. Ama çok zor bir iş bu.. O kadar güzellik var ki bu coğrafyada, inanılmaz.. Bir doğa cenneti Hemşin.. Dünyada bir cennet varsa orası Hemşindir diyebilirim, Bu nedenle Hemşinlilere " Merhaba Cennetin çocukları" diye seslenmek istiyorum.
      Bu cennete layık olalım.
      Selam ve sevgiler..

Baklava suligden-tavuk hacioglundan-pilav yogurt köroglundan

merhabalar
      Ercan, eziz amcaminda yorum yaptigi bir hikayemizi anlatayim:

15 gün karne tatili icin köyde idik. Rahmet li Nazif amca degirmenden gelirken dayimlarin findikligin oralarda dinlenmek icin bir oturacak vardi, kirilmisti, onu yeniliyelim dedi. Mahmutoglu Mehmet,Yakup, Ridvan ?, ben, Hursut, Fevzi, Erdogan?, herhalde gürdal Tefikde vardi. Karda yagmisti. Gittuk neseli bir sekilde isi biturduk. Gelduk mahmutoglinde yemekte yeduk.( Binoglulardan bir asci amca börek yapmisti bizda nasiplenmistuk). Mahmutoglu arkadaslar mahmutoglunda kaldi.Digerlerimiz de evlere dagiliyorduk.

Ben bizim eve indimki bizim suyun üzerinde, taze pismis sicak serbeti dökülmemis bol cevili bir tepsi baklava gördum. Hursutlar daha sutunanin basi asmamislardi. Ben bizim kapinin önünden bir islik, bir isaret hursut onlar geri döndü. Durumu konustuk.

Baklavayi hursutun paltosuna sardik onlar uzaklasti.Tepsinin kapagini üzerine kapattik. Ben bizim eve iceri girdim rahmetli aziz amcam sepet tamir ediyordu. Vakit ikindiyi gecmisti. Her an pandomina kopabilirdi. Uzklasmam gerektigini düsünüyordum. Ben rahmetli orta annemden(ortaköylü anneme kisaca orta anne diyorduk) nasil izin alacagimi düsünüyordum ve orta annemden ben bu aksam arkadaslarla köroglunda oturacagiz ordada kalabilirmiyim diye sorarken
      bizim Fatma bagirdi: Ka b.. yiyenler baklavayi calmislar.
      Meyribal dediki ka yalon Tepsi orda kapagida üstünde...
      fatma e aha ici bos dedi
      Bizim fatma ile meyribal hemen dedilerki: bunu calsa calsa sutunanun siyadet hala calar( cünkü o ogün bize oturmaga gelmis) bekliyelum o serbetini döksün bizde ondan geri calariz.
      Fatma diyorduki ya o calmadiysa calana zehir olsun icinada okadar bol ceviz koymustum.

Ben ozaman dedimki ya bunu buradan kim calmissa vallahi helal olsun, ne zaman gelmis,nasil asirmis helal olsun.

Beni iyi taniyan Aziz amcam hemen davayi cakti bana dediki : ya kocum sen böyle seylerde hic öyle kolay kolay helal olsun demezdin ve bir göz kirpti bana... ben birazda kizardim herhalde ki bana dediki hayde size afiyet olsun ondan sonrada orta anneme dediki birak bunlar genctir gitsin otursunlar .
      Ben izini kopardim solugu haci oglunda aldim. Husutlar baklavayi körogluna göndermis beni bekliyordu. Yavastan karanlik bastiriyordu. Mahsus biraz dahada karanlik olsun diye bekledik ve planin ikinci bölümünü uygulamaya basladik. Tavugu bagirtmadan yakaladik ama horoz gak gak etmeye basladi. Rahmetli ahmet dede abdestalmaya cikmisti . ve bizi tavuklarin o siralarda ikinci düsmani mahmutoglu zalimi zannetti, bir iki bagirdi ve iceri girdi. Biz tavugun agzini bagirmasin diye öyle tuttuk ki nerdeyse boguyorduk.
      Orta mahalledende gectuk. Tavugu körogluna götürdük arkadaslar dedi bunlar hep senin basinin altindan cikti tavuguda sen keseceksin.

Tavugu, pilavi güzide halalar pisirdi sabah aydinlanana kadar muhabbet sohbet etmistik .

Bunlari yasayabildigimiz köyümüzü, bizim bu cilginliklari yapabilecegimiz kadar nazlanabilecegimiz köyümüzün insanlarini, dünyanin öbür ucuna gitsekte ,unutmamiz mümkün müdür?

Sevgi ve selamlar