Tepan'ın Güzide İnsanlarının Buluşma Sayfası

Sevgili Mehmet

Okurken gülmekten gözlerimden yaşlar geldi. Eziz amcanın o çocuklara geçnlere gösterdiği hoşgöruyu anlayışı acaba hangı birimiz şimdi gösterebiliyoruz. Guzıde halanın bizler için nasıl cırpınırdıı bir dediğimizi iki etmezdi. Oğlu Fevziden hiçbirimizi ayırt etmezdi.
      Bende rahmetli Ferhat dedemin davranışlarından bir olay anlatayım. Şimdiki gencler ve bizler yaşlılarımızın bize olan sevgilerini düşkunluklerini verdikleri değerlere bir örnek olsun.
      Cocukluğum hep dayımlarda gectiği için benim yaşıtlarım beni hep Yakupların Ercan diye bilirler. Sıgara içme alışkanlığına yeni yeni başladığımız orta son veya lise başlarında koroğlu kapıda pekede oturur guzıde halada çayımız demler öyle içerdik. Fevzi, Huşut, mahmutoğlu mehmet, kuyumcu hasan ve ben. Rahmetli o iri yarı yaşlı ağır hareket eden dedem Aherkapıya tuvalete gideçeği zaman bizim sesimizi duyar her zamankı aherkapı yolu olan koroğlu kapsından cıkmaz devamlı kapalı olan diğer kapıdan cıkardıkı cocuklar beni görünce rahatsız olmasın sıgaralarını çaylarını keyifle içsinler diye. Şimdi hangı birimiz bu ince düşünceyi yapabılırız. Rahmetli Eziz amcada işte böyle harıka bir ınsandı. Bizleri ne cok severlerdi. Ama bizde onlara hiç saygısızlık etmezdik.
      TOPRAĞIM HEMŞİN sana elbet bir gün geri dönücem.

Rahmetle anıyoruz

Sevgili arkadaşlarımız Cok genç yaşta kaybettiğimiz köyumuzun neşe kaynağı Muhtar Asım ve yıllar önce daha askerden yeni gelen Hemşinde kamyonu ile yuvarlanıp vefat eden Hemidenun Nurıye Allah tan ganı ganı rahmet dılyoruz. Mekanları cennet olsun.

Sevgili Mustafa

Ben tv doğru durust seyretmem.Tv yı seyretsemde belgesel tv kanallarına bakarım. Doğa hasretimizi ancak belgesellerle giderıyoruz.Bu resimleri görunce sen beni çileden cıkarıyorsun. Zaten bıraz delilik var bende. Vallhı cocukların okulu vs. bitecek demem. Ankarayı bırakır köye yerleşirim. Cok güzel resimler cekmişsin. Arı ile çicegın olduğu resmidemi yeni cektin? Bayıldım valle . Yaşıyorsun vesselam. Darısı en kısa zamanda hemşin tutkusu ile yaşıyanlara. Mustafa resimleri çicekler dahıl astığın zaman nerde cektığını ve çiceklerın adınıda rica etsem yazarmısın.
      Sevgili ERCAN,
      Çektiğim resimleri yeni bir konu başlığında yayınlamaya başladım. " Hemşin; Bir Cennet Bahçesi" Ordan izle. Resim asma işini yeni çözdüm, nasıl görünüyor, eksiği var mı. Bilemiyorum. Öyle resimler asacağım ki, senin gibi Hemşin severlerin yüreğini hoplatacağım.Bu resimler makro çekim. İbadet eder gibi çömeliyorum toprağa, basıp geçtiğimiz bu güzellikleri resmediyorum. İnan bu ne büyük bir huzur veren şey anlatamam, yaşamak gerek.
      Gelin bu huzuru çoğaltalım.
      Selamlar..
      Kulaksız işitmek dilsiz ifade
      Canım cananındır edem iade
      Vücut bir camidir vicdan seccade
      Onun bunun çıkarına seremem
      Astığın gibi baktım. cekimler harıka. daha öncede yazdım.ciceklerın adlarını ilerde bocek veya hayvan cekersen onlarında adını yazarsan iyi olur diye duşunuyorum. Cunku o ciceklerın adını doğru durust kımse blımez. Bilgi kaynağı olur diye aklıma geldi. Kışınmı cektın o resimleri?
      Sevgili Ercan ben de aynen senin gibi düşünüyorum, dikkat ettiysen bende başlık dışında hiç bir şey eklemedim. Resme bakan kokusunu duysun istedim. Sevgili Pahtiyar, o dediklerine de sıra gelecek, elimde birikmiş o kadar resim varki, ve her Hemşine gidişte artıyor. Sıralama ve arşivlemeye bile zaman bulamıyorum. Herkesle paylaşmak istedim bu güzellikleri, özelikle gurbettekilerle..
      Selamlar

Sevgili mustafa

Resimlere devam. hele son resşm o kadar güzel v canlıkı. hepsi de duygularımı kabarrttı.Ben yönetime ÖM den yazdım . o sayfaya başka yazı yazılmasa sadece senin koyduğun resimler olsa.daha güzel olacak bence. istersen birde sen yaz.sağlıcakla esen kal
      Sevgili Ercan ağbi
      Bu başlığı açtığın için sana çok teşekkür erderim. Bence de çok güzel düşünmüssün.
      Her gün kısa da olsa siteye mutlaka uğrarım fakat bu güzel başlığı nasıl olduysa görememişim. ?(
      Resim konusuna gelince babamın (Besim Küçük) çektiği resimleri ilk kez burda gördüm.
      Mustafa Gürdal'ın çekmiş olduğu resimlere de baktım ve hepsi gerçekten muhteşem.
      Ben her sene mutlaka köye giderim ve her sene bolca resim çekerim. Eski resimlerim yok ama yeni resim isterseniz bende yeterince var.
      Dayımın (Mehmet Akif) anlattığı hikayelerden çok var siz yeterki ondan isteyin. :]

Hemşinli olmak güzel ammmaaa TEPAN'lı olmak bir başka güzel.

Berlin'den sevgi ve saygılar....
      Sevgili Erdoğan o kadar meşgulmusunki Pazarları görüşelim, diyorsun. Her akşam biraz gir yeter. Selam lar.
      Hemşin;Bir Cennet Bahçesi, konu başlıklı resimlerim devam edecek dostlar, elimde daha çok doğa ve manzara resmi var, çekmeye de devam ediyorum. Siz uzaktakilere taze fotoğraflar sunmaya devam eeceğim. Eeee Hemşin'e yakın oturmanın faydaları da varmış, siz resimlerle avunun, ben kokusunu içime çekeyim, güzelliklerini doya doya seyredeyim, deresinin, kuşunun, böceğinin sesini duyayım. Allah size de nasib eder inşallah..
      Selam ve sevgiyle kalın..

(Orta Okulda Hareki Gezisi)
      Resimler
      • 24a.jpg

287.67 kB, 0×0, 6,391 defa görüntülendi
      Tepanda en güzel yetişen (kendi evininkide dahıl) kabakları kim aşırır , yine aynı evde başkasının kabağıymış gibi pışırtıp arkadaşlarına yedirirdi. Kabak aşırmakta ayrı bir zevkti. Yaylada taze soğanları bostondan yürüttuğumuz gibi. Öyle değilimi oroo Mehmetum.