Bodollu'nun Güzide İnsanlarının Buluşma Noktası

olurmu zeki abi her anı her hatıra değerlidir sizinkide bende yalan yok belki haddime düşmezde sizin için farklı düşündüm.Bu köyden olduğunuzu bildiğim için inatla zeki abi yazmıyor diye düşünüyordum şimdi sizi daha iyi anladım
      İnsanları yargılarsan, onları sevmeye zamanın kalmaz.
      RAHİBE TERESA.

CAĞALVER Mİ DEİNİZ ?

AĞUSTOS AYINDA ÇİZELİ GÜNLERDE HAVA SICAKLIĞININ 2 DERECE OLDUĞU, ÇOBANLIKTA O BUZ GİBİ YER DUMANININ İÇİNDE BUZAĞI ACABA AYIMI YOKSA KURTMU KAPACAK KORKUSU İLE GÖZLERİN DÖRT AÇILDIĞI, KORKU İLE SOĞUĞUN TİTRETTİĞİ Nİ. KÖYDE MEYVELERİN OLGUNLŞIP OLGUNLAŞMADIĞINI DÜŞÜNMEK, EĞER OLGUNLAŞMIŞSA KERATALAR BENSİZ YİYECEK KISKANÇLIĞI. ACABA BU GÜN BALIĞA GİTMEME İZİN VERİLECEKMİ ? YOKSA ODUNAMI GİDİLECEK ? KORKUSU.

AMAA SEVDALUK BAŞAKA BİŞEY. TUHAF, KORKULU, HEYECANLI... İŞTE ÖYLE BİŞE. ANLATILMIYO, TUHAF....

GÜZEL HAVALARDA TEPELERDEN DENİZİ SEYRETMEK, KAÇKARIN ZİRVESİNİ GÖZLEMEK, SAMİSTAL NERESİ ? TAHMİNİ YAPMAK VE SAMİSTALI ÖZLEMEK. AŞK GİBİ, SEVDA GİBİ ODA. KELİMELER ANLATMAĞA YETMİYO. YADA BEN OKADAR KELİME BİLMİYORUM.

BİR GÜN =) =) =)

CAĞALVERE GİTTİM. HAVA GÜZEL. VANAGA ÇIKTIM HERKES ÇOBANA GİTMİŞ. EVLER KİLİTLİ. DULESUN EVİNİ AÇTIM BİZİM EV. YÜKSEK BİR PEKENİN ÜSTÜNDE OT YATAĞI VAR. YORGUNUM. YATTIM. KAFAMIN 20 CM ÜSTÜNDE EVİN YAN AĞACI VAR. UYUMUŞUM. UYANDIM, GÖZLERİMİ AÇTIM. AĞACIN ÜSTÜNDE BENİMLE AYNI BOYDA, BENİM HIZAMDA, BANA PARALEL YATAN BİR ARKADAŞIM VAR. SANKİ BADEM YAĞLI CİLALANMIŞ PIRIL PIRIL SİMSİYAH. 8o 8o 8o

NE Mİ YAPTIM ? ;) ;) ;)

BENİ TANIYANLAR TAHMİN EDER.
      YUKAKAPİLİ
      Koyi buldun herhalde:D:D:D

Benzer bir olay da benim başımdan geçti.
      Rahmetli ebem yer yatağını kuruyor. (Yer yatağı dediğimiz 3-4 ğuvel kur çeyir, ustine bir çarşaf, onun ustine de bir battaniye. Yastukler de otten)
      O zaman yatağı maran'da kuruyoruz. Ama ebem yatağı kurerken hem evin hem de maranın duvarından 2 karış kadar içeriden kuruyor. Merak edip sordum birgün;
      "Ebe yatağı neden duvarden uzağa kuruyorsun. Kanare kur ki duvare de yaslanalum" dedim. Rahmetli ebem;
      "Oğul ! Gece YER İLE GİDEN gelirse geçicek yoli olsun" dedi.
      YER İLE GİDEN'in ne olduğunu ertesi sene öğrendim.
      Rahmetli Hüseyin Amcam ile dağcılık yapıyoruz. Ebemn köydeki işler için köye inmiş.
      Gece yer yatağında yatıyoruz. Gcenin bir yarısı karmının üzerinden boydan boya birşeyin geçtiğini hissettim ve yataktan fırlayacaktım ki amcamn beni tutarak alçak bir sesle; "Hiç salinma" dedi.
      Salinmedum ama sabaha kadara da battaniyeti iğne deliği kadar açıklık bırakmayacak kadar kafama geçirdim.

Ben o kadar sene dağlarda kaldım ama hiç bir canlının hatta en tehlikeli ve zehirli canlıların bile insanlara zarar verdiğine şahit olmadım.

Maksut Kardeş;
      Ben husli tavayi özledum:D:D:D
      Hala tanımamışlar / Hemşin'deki BİZ'leri / Hemşin temizleleyecek / İçindeki TİZ'leri...

merhabalar,

merhabalar sayin bodollulu dostlar,

Bizim köyün Tepanin guzide insanlarinin bulusma sayfasindan sonra herhalde sizinki acildi. Sayin saksu israrla yaziyor. Yazilarini okuyorum . Sayfaya bakiyordum son girdigimden sonra degisiklik olmayinca girmiyordum. Son günlerde canlilik kazanmaya basladi.

Sayin Zeki bey , yazinizi okudum. Sahsen tanismiyoruz. hos görüsünüze siginarak ve kabul ederseniz bir kardesiniz olarak yaziniz icin icimden geleni yazmak istiyorum.

Simdiye kadar hemsini gönlünüzün istedigi kadar ziyaret edemediginiz icin üzüntünüzden kendinizi elestiriyorsunuz. Bundan tezi yok. Istediklerinizi yapmaniz icin zaman gecmis degil ki . Hic bir seyi yapmak icin, hir bir zaman o ise baslayacaginiz andan tezi yoktur. Simdiden sonra simdiye kadar yapamadim diye düsündüklerinizi yapmaya calisirsaniz ne kaybetmis olursunuz ?

Bence bu tespitinizi bu siteye yazmakla, bu siteye sadece güzel seyleri yazmaya calisanlardan bu siteye ve Hemsinlilere cok daha büyük bir iyilik yapmis oldunuz. Cünkü simdiye kadar, hemsine kendi tahminlerince, yeteri kadar hemsine gidememislere bir seyleri düsünmesi icin bir seyler hatirlatacagini kafasinda sizin simdi duydugunuz pismanligi duymamak icin harekete gececegini tahmin ediyorum. Ayrica siz medeni cesaretinizi gösterebilip herkesin okuyabilecegi bir sitede kendinizi elestiriyorsunuz.
      Kendinizde negativ buldugunuz davranisi bütün samimiyetinizle bizlerle paylasiyorsunuz. Bunlar vefasiz insanlarin yapacaklari isler mi? öyle olduguna inanmiyorum.

Bu konunun bas sayfalarindan bir yazimda berlinde Tayfun Okumus adinda birkardesimizin oldugunu yazmistim. Bir akrabaliginiz varmi ?

Bu yazimla , sizse haddimi asti isem de simdiden özür dilerim.

saygi ve selamlar
      Mehmet Akif Kardeşim öncelikle düşüncelerime dair getirdiğiniz olumlu eleştirilerinize teşekkür ederim.Evet ben içi dışı bir yüreğinde her sevgiyi yaşatabilen,herkesin bir doğrusu vardır anlayışıyla doğrularım ve yanlışlarımla,özellikle yanlışlarımı yine kendi yüzüme söyleyebilen biriyim.

Saygı ile..

Not: Tayfun Kardeşimle bir soyisim benzerliği olabilir.
      Sevgili Erdoğan Kardeşim;
      İzmir'li damat ilk zayiatımız değil. Hele Bodolli bu konuda çok meşhurdur. Ne köylere ne damatlar gönderduk bi bilsan.
      Aklıma ilk etapta gelenleri sayeyim.
      İsmail Aksu'yu Tecina'ye, Sabri Aksu'yu İnceoğli'ne, Faik Aksu'yu Ortaköy'e, Mustafa Aksu'yu Pogina'ye, Orhan Aksu'yu Hudisa'ye gelin niyetine verdurk.
      En son zayiatımız ise İzmir'e gelin ettuğumuz Nurettin Görücü.
      Hemşin'den karikoyli çok ama rekor herhalde Bodolli'de du. :D:D:D
      Hala tanımamışlar / Hemşin'deki BİZ'leri / Hemşin temizleleyecek / İçindeki TİZ'leri...

Sevgili Maksut

Öncelikle geçmiş olsun diyorum:
      Kafaya fazla takılacak bir durum değildir sanıyorum.
      Bu tür bulgularda erken tanı sorunu başarılı bir şekilde
      çözmüştür.Bildiğim budur,gördüğüm budur.
      Biraz yüksek moral.açık hava.cağalver suyu.Sevgili Saksu'nun bet sesi
      Sevgili Nurettinden Yarım yamalak meyhane havası ve Benden de
      yürek dolusu sevgi...
      Derdine derman olur.
      Sağlıklı kal.

Cağalver

Şakir abinin bukadar güzel yaşamış olduğu hikayeleri okuyup ta buraya yazı yazmamak olmaz diye düşünüyorum. Ben bir hemsinli değilim köyümde bodollu değil ama yinede buraya bişeyler yazmak istiyorum.Ne de olsa halam Bodolulaya evli okumuşların gelini o mahalleden bir çok arkadaşım abim dostlarım var.

07.08.2005 CAĞALVER GEZİSİ
      07.08.2005 günlerden Pazar günü .O gün benim hayatımın en güzel günlerinden bir tanesiydi. Günler öncesinden o günü beklemeye hatta o gün için birde kendimize tişort yaptırmıştık. Hemsin dışından bu yürüyüşe katılan insanların ilk buluşma noktası pazarda ki benim dükkan oldu ve il burada buluştuk. Daha önce internetten tanıştığımız ama birbirimizi görmediğimiz birkaç arkadaş la da tanıştık burada ve daha sonra bir araba tutup hemsin yolunu tuttuk yol boyunca bizim de yanımızda gelen tulumcu arkadaşımızın tulumu şişirmesi ve tulum eşliğinde hemsine koyulduk başkoye geldiğimizde yolun kenarında bizi bekleyen şafak ağabey yi aldık oda ne elinde bir adet kupli (nacak ) vardı. Hemsine geldiğimizde hamşinde bizleri bekleyen arkadaşlar vardı orda kısa bir konuşmadan sonra sebbolik bir yürüyüş ve onun da ardından Cağalvere gitmek için tekrar arabalara bindik ve arabanın gittiği yere kadar cıktık daha sonra bizim yol serüvenimiz başladı. Arkadaşlar lan bir yandan muhabbet edip diğer yandan yürüyerek yaklaşık olarak 1 saat yuruduk ve yolda sonunda bir puhara rastladık o puarın önünde kuyruklar oluştu gelen suya yapışıyordu. Bu su ihtiyacını da giderdikten sonra tekrar yürümeye başladık ve dereye geldik dereye geldiğimizde herkes yine çok susamış ve yine çok yorulmuştuk. O dağların arasında pırıl pırıl akan derenin kenarına uzanarak o derenin suyundan içmeye başladık. Ve herkes orada yığıldı kaldı biz cağalveri orası sandık ama meğer cağalver denilen yer orası değildi. Bizim önümüzde yürüyen ali can ve atlan arkadaşımız muhabbetin güzelliğine dalmış bizleri geçmişler ve Cağalvere kadar gitmişlerdi. Bunlara aramak için ikisi de peşlerinden gitti ve onları da bulup geri geldiler.Biz bu esnada acıkmış ve piknik yapmaya başlamıştık bile.yemeğin ardında tulum şişti horonlar tepildi derenin kenarında oturulup dinlenildi hatta Şakir abinin dereye girmesi ve taşın altlarına elini sokarak taşların altında balık araması ve o taşların altında alabalık tutması hala aklımda .

Zamanında geçmesi ve donuş vaktinin gelmesi bizi yine yollara koydu ve o iki saat yürüyerek gittiğimiz Cağalver yürüyüşünün donuşu başladı dönüşte üç beş kişilik guruplara ayrılmamız ve yol boyunca türkülerin söylenmesi bir başkaydı.
      Resimler
      • 12.jpg

80.44 kB, 0×0, 647 defa görüntülendi
      • 13.jpg

83.35 kB, 0×0, 630 defa görüntülendi
      • 2.jpg

96.1 kB, 0×0, 73,518 defa görüntülendi
      DOĞRU OLMAK KOLAYDIR ZOROLAN ADİL OLMAKTIR

GEÇMİŞ GÜZELDİ

Sevgili İlker Kardeşim;
      2 sene oldu değil mi? Cağalver gizisinin üzerinden zannediyorum 2 sene geçti. O gün yorgunluktan şikayet edenler bu sene aynı geziyi bir daha yapsak bilmem gelirler mi?
      Ben yorgunluğun değil de dağılmışlığın bir daha böyle bir organizasyonun yapılmasını mümkün kılmadığını zannediyorum.
      Nasıl da dağıldık değil mi?
      memleketimizin ilk sitesi hepimizin tanışmasında büyük bir hizmet gördü. Birbirimizi ilk kez yazılarımızla tanıdık. MSN çıkınca kişisel sohbetler başladı. İşte o zaman gerçek dostluklar kuruldu. Menfaatsiz, karşılıksız ve bugün bile kimsenin bozamayacağı samimi dostluklar kuruldu. Saygı, sevgi ve hoşgörünün en güzel örneklerini verdik.
      Uykusuz gecelerimizin sohbetlerinde birbirimizin dertlerine ortak olduk. Kimi ağladık, kimi güldük. Türküler yazdık sevdalık, gurbet, memleket üstüne. Türkünün "T"sini bilmezken hepimiz türkücü olduk. Hasretimizi türkülerle haykırdık.
      Sonra birşeyler oldu ve hepimiz şaşırdık. Birileri bu güzelliklere çomak sokmaya başladı. Anladık yapılmak istenenleri ve birlikte bu bozgunculara karşı kavga verdik ama gücümüz yetmedi. Ya da birileri gücümüzün yetmesini istemedi. Yüzümüze dost, kardeş görünürken başka nicklerle fitne, fesat çıkardılar.
      "Müdahale edin" diye haykıran çığlıklarımız sanal alemin labirentlerinde kayboldu. "SZes ver karşiiiiii" çığlıklarımızın yankısı geri dönmedi.
      Dağıldık...
      Bizi dağıttılar ama dostluğumuzu, kardeşliğimizi yıkamadılar. Ölene kadar da bunu yapamayacaklar.
      Küçükler büyüyecek, bilmeyenler bilecek, duymayanlar da duyacak.
      Bizler büyük bir kucaklaşmanın öncüleriyiz. Bununla ne kadar gurur duysak azdır.
      Cağalver Gezisi bir ilk olacaktı ama maalesef ilk olarak kaldı.
      Devamı için eski grubu tekrar toplamaya var mısınız ?
      Ama bu sefer yolculuk Dinle Vadinde değil Cağalver'e kadar olsun.

Sen yeterki Bi seslen abi

Sen yeterki ordan bir seslen abi gelecek olan çok insan olacaktır hele ilk sırada ben varım abi.ogun oraya gelenlerden eminim burda olanlar yine onlarda o yuruyuşe katılacaktır.
      Biz ne kadar dağılsakta yaşanmış onca güzelliklerin unutulması imkansızdır.Her aklıma geldiğinde makinemin yedek bolumundeki o resimlere surekli bakıyorum 2005 hemsin festivalini kaçkere izledim bilemiyorum ama her karesini ezberledim. Yaşadığımız o günler tek kelimeyle süperdi.

Hayde, hayde, hayde CAĞALVERE
      O eski arkadaşlara yenileride katılacaktır yeni arkadaşlarda eklenecektir abi buna eminim
      DOĞRU OLMAK KOLAYDIR ZOROLAN ADİL OLMAKTIR

şakir abi allah seni ne etsun emi

merhaba şakir abi öncelikle sana şunu ifade etmek isterim saç ıslanmadan elle balık tutulmaz :D canum abim o sigara agzundan ne zaman düşecek :D
      HERKES HEMŞİNİ SEVEBİLİR AMA HERKES HEŞİNLİ OLAMAZ
      HERKES HEMŞİNLİ SEVEBİLİR AMA HERKES HEMŞİNLİ ALAMAZ

Doğrularımı götürücek kadar yanlış yapmadım bu hayatta çok sıkıştığım yerlerde boş bıraktım soruları... şimdi bıraktığım boşlukların birindeyim kimsenin doğrusunu götürmedim ve en önemlisi kimsenin yanlışı olmadım..!