Rizeliler Gecesi

Rizeliler Gecesi

2 Mart cuma gunu Ankarada rizeliler gecesi yapilacaktir.
      Gazi Üniversitesi Gazi Kültür Merkezinde yapılacak bu geceye çeşitli müzisyenler ve Mustafa Topaloglu' da katilacaktır.
      Gece Kemençe ve Horonla son bulacaktır.
      Geceye katılmak ve bilet almak için aşağıdaki yerleri arayabilir ve bilet alabilirsiniz.

Rizeliler Derneği : 418 47 20
      Rizeliler Evi : 425 79 92
      Çahev : 419 39 78

Bilgilerinize
      Metin Gültan :)

Mustafa Topaloğlu

'Mustafa Topaloğlunun ne işi vardı aramızda' sorusunu doğru bir soru olarak algılamıyorum.
      Rizeli olan Mustafa Topaloğlunu değilde Burhan Çaçan ımı çağırsaydık.

Eleştiri karadeniz müziğinin arabeskleştirilmesi üzerineyse bu işi ondan evvel yapan, farklı bir çok insan var.
      Mustafa Topaloğlu arabeskmi söylüyor ! ayrı bir tartışma konusu olabilir, çünkü ben onun türkünün dışında arabesk söylediğini duymadım.
      Yanılıyormuyum acaba !

Son 5 yılım dernek işleri ile geçti. Bir taraftan dernek olamamış Ortan Köyü kalkındırma diye bir faaliyet yürütürken diğer taraftanda Kon- Or, Çahev, şimdide Rizeliler Derneği ve yakındada federasyona giden Rizeliler Birliği. Bunların hepsindede aktif yönetim içerisindeyim.
      Bu süreçlerde çeşitli fiyat skalaları içerisinde bir çok yemek, gece ve eğlence organize ettik. Fiyat konusunda bu güne kadar memnun kalındığını maalesef hiç görmedim.
      Yemek bedeli 25 YTL de olsa inanın ona bile bir çok eleştiri gelebiliyor.
      Son yaptığımız iftar yemöeğinin maliyeti 13.-YTL 'di. Bizde araya farklı sponsorlar bulabildiğimiz için maliyeti düşürüp millete 10.-YTL 'ye sattık.
      Buna bile pahalı dendi.
      Fakat kişilerin unuttuğu bir şey var, Bu geceler daha ziyade derneklere para kazandırmak amacıyla yapılan faaliyetlerdir. Gece fiyatlarından ziyade acaba derneklere bir katkımız olabiliyormu diyede düşünmek lazım.
      Rizeliler Birliğinin verdiği bir çok ücretsiz eğitim faaliyeti var.
      Mesela bunlardan bazıları olarak ücretsiz Bilgisayar kursu ve İngilizce tercüme kursunu sayabiliriz. Folkloru falanda dahil etmiyorum.
      Bunların derneğe hiçmi maliyeti yok diye sormaktansa, İçkili ve şarkıcılı bir gecenin bilet fiyatları 40 .-YTL diye sormayı vicdanınıza bırakıyorum.

Sevgiler
      METİN ABİ SANA KATILIYORUM.SEN BU İŞİ BİLMİYORSUN AMA RİZELİLER GECESİNE HİÇ MUSTAFA TOPALOĞLU ÇAĞRILIRMI MESELA MAHMUT TUNCER,SELDA BAĞCAN ÇAĞRILIRDI BİRDAHAKİNE BUNLARI ÇAĞIR RİZELİLER GECESİNE.

ABİ SENI KUTLUYORUM HER YAPTIĞIN İŞ GÜZEL OLUYOR YAPTIĞIN YADA DÜZENLEDİĞİN ORGANİZASYONLARDAN DOLAYI SANA ÇOK TEŞEKKÜR EDİYORUM BİR KALELİ OLARAK...
      Ola Allah'tan korkun!
      Metin Kardeşim dünyayı bırakmış UZAYDAN sanatçı getirmiş ama bunu bile eleştiriyorsunuz.
      Şaka bir yana gece gerçekten güzel idi. Bilet fiyatları ise Ankara'daki Rizelilerin Memur kökenli olduuğunu düşündüğümüzde biraz pahalı idi. Ancak şu anda Rizeliler Derneği Konfederasyon yapılanmasına gidiyor. Bunun için de her Rizelinin desteği gerekiyor. Bilet fiyatlarını bu gelişmeye destek olarak kabul edelim.
      Benim aklıma başka bir şey takıldı.
      Bu tür organizasyonlarda neden Behçet Gülas yok?
      Hala tanımamışlar / Hemşin'deki BİZ'leri / Hemşin temizleleyecek / İçindeki TİZ'leri...

NEDEN BEHÇET GÜLAS YOK

Evet eleştirileri büyük bir dikkatle okuyorum.
      Yağmur kardeşimiz ' Bursada da bi rizeliler gecesi düzenlenıyo gökhan birben ve bir sürü sanatcı var üstelik ücretsiz 40 milyon gercekten cok fazla ' demiş.
      Evet Rizeliler Birliği olarak bizde geçen sene yaptığımız şölende Gökhan Birben ve bir çok sanatçı kardeşimizi çıkartmıştık.
      Bilet fiyatlarıda 3.- YTL 'di. Gerçi bir çok insandanda para almadık.
      Bu tip gecelerde sanatçıları sponsorlara yükleyebilirsiniz. Kirayıda sponsorlara yıkabilirsiniz, ufak tefek masraflarıda sponsorlara yıkabilirsiniz.(O beceriniz varsa). Bazı ek masraflarıda başkalarına yıkabilirsiniz.
      Fakat bu bir içkili yemek. Adam gibi bir yerden yapılan 600 kişilik bir içkili gecenin yeme içme masrafını kimseye yıkamazsınız.
      Şayet bursada bu başarıyı göstermiş arkadaşlarımız varsa bizlerde onların tecrübelerinden ve sponsorlarından faydalanmak isteriz. :)

Şakirin Behçet Gülas la ilgili söylediğine katılıyorum.
      Hata varsa tamamen bendedir. Hiç aklıma gelmedi.
      Gerçi ortada bir cinayet varsa ölenin hiç kabahati yokmuş gibi
      hep suç katile yüklenir.
      Ama hiç behçet' tede hata yokmudur diye sormak lazım, Kendisini niye hiç pazarlamıyor ve aklımıza getirtmiyorda biz başka arayışlara giriyoruz diye. :(

Sevgiler
      parası çoktu diyorsunuz ama basılan bilet beşyüz adet toplanan kişi sayısı yedi yüz
      gelenler ayakta kaldı bir çoğuda geri döndü .Bu tür geceler için ödenmiş olan miktar bence az bile.Düzenlenmiş olan gece için yapılan hizmete değer
      İnsanları yargılarsan, onları sevmeye zamanın kalmaz.
      RAHİBE TERESA.