Kantarlı'nın Güzide İnsanları

ey gidi pocarum ben o sözü bilerek yazdım ama hala dağlılardan ses yok gene sevenlerim bana takılıyor üstü açık entelde arada geçiniyor

ne diyelim eskiden demezlermiydi bir ol pir ol ama gerçekten takıldığınızkadar var baksana kestane puştundan çıkmışta puştuna tükürmüş dikenli diye bizim kilerde böyle bir şey her halde
      herkes çette mette ama sayfaya uğrayan yok ondan sonra adam tanımazlar dara düşüncede imdat ararlar ben özellikle onun için yazmıştım o cümleyi yoksa dediğin gibi biz hep biriz tabiibi yoktur ayrı gayrımız biz dünyayla dost olmayı şiar edinmişiz bizim yolumuz bilirsin birlik dostluk kardeşlik ve segi yoludur
      dağlı olmakla hep gurur duyduk çünki dağlının havasıda duasıda başkadır.gültenselamıa teşekürler seni görmedim sanma.

benum üsti açığım
      dağlarde kaşınırsen
      şehirine ne oldu
      tepana taşınırsen

kenduni usta sayma
      yalan hayale dalma
      söyleduğum türkiya
      pocarun sen darılma
      Yazar: cundalıkanarya Tarih: 05.05.2008 Saat: 17:26

ey gidi pocarum ben o sözü bilerek yazdım ama hala dağlılardan ses yok gene sevenlerim bana takılıyor üstü açık entelde arada geçiniyor

ne diyelim eskiden demezlermiydi bir ol pir ol ama gerçekten takıldığınızkadar var baksana kestane puştundan çıkmışta puştuna tükürmüş dikenli diye bizim kilerde böyle bir şey her halde
      herkes çette mette ama sayfaya uğrayan yok ondan sonra adam tanımazlar dara düşüncede imdat ararlar ben özellikle onun için yazmıştım o cümleyi yoksa dediğin gibi biz hep biriz tabiibi yoktur ayrı gayrımız biz dünyayla dost olmayı şiar edinmişiz bizim yolumuz bilirsin birlik dostluk kardeşlik ve segi yoludur
      dağlı olmakla hep gurur duyduk çünki dağlının havasıda duasıda başkadır.gültenselamıa teşekürler seni görmedim sanma.

benum üsti açığım
      dağlarde kaşınırsen
      şehirine ne oldu
      tepana taşınırsen

kenduni usta sayma
      yalan hayale dalma
      söyleduğum türkiya
      pocarun sen darılma

Ey gidi benim dağlı kardeşım çok güzel kıvırıyorsun yoksa senin göbek adın kıvırıcı mi? :tongue: :P :D :D

Dağlı kardeşım biz seni olduğun gibi seviyoruz sana takılmamızın sebebi hem arkadaş hem dost hemde ayni yerın havasını solumuş aşını yemiş insanlarız ve HEMŞİN'liyiz

Dağlı kardeşım seni seviyoruz ve takılıyoruz sen bize kızma derler ya (Sevdiği postu yerden yere vururmuş) :D :D :D

LAZUTI YERUM AMA
      SUDA PİŞMİŞ OLURSE
      BE ALLAH'UN DAĞLISI
      SENDEN BANA KALURSE :tongue: :tongue: :tongue:

BAHÇELERDE LAZUTİ
      YEDİ YABANI YEDİ
      BE ALLAH'UN DAĞLISI
      İSMİNİ BANA VERDİ :P :P :P

BAHÇELERDE LAZUTI
      BİÇİM EDER TOPLARIZ
      BAHÇEYE GİRDUĞUNDE
      TUFEĞİLİ AVLARUZ :D :D :D

pocar
      Bizim sözümüz DOSTA tatlı, DÜŞMANA kurşundur
      NAMERTE hançer, canımız DOSTA feda, DÜŞMANA beladır.

SEVDAMIZSA YÜCEDİR NE ALINIR NEDE SATILIR
      gülten inşallah nasip olur tabiiki gez gede güzellikleri gör
      sevil geç falan değil takma kafana görmiş olman yeterli kardeş sen sultanı kanaryasın her zaman bilesin tekrar güle güle kullan.

olo bocar olo bodaralı gelelum sana kim demiş sana kızdım ben o kadar elimiyim sana kızayımda aklımdan olayım benda seni çul sayarum hala anlamadunmi sağa takılmadan edebilurmiyim sen kendini usta saydığın sürece ben sna takılmaya hatta çul gibi yere vurmaya devam edeceğim.

HERŞEY BİR LATİFE HAYAT BİR ŞAKA
      SOYLE POCAR SÖYLE DAĞLIDEN KORKMA
      SANA TERS GELENE KULAĞIN TIKA
      USTALARIN ŞAHI CUNDALI GELDİ.